בחירות 2019: פעם חמישית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏24/12/18.

?

למי תצביע בבחירות 2019

1. הליכוד

13 הצבעות
    23.6%
  2. העבודה

4 הצבעות
    7.3%
  3. כחול לבן

17 הצבעות
    30.9%
  4. כולנו

2 הצבעות
    3.6%
  5. הימין החדש

3 הצבעות
    5.5%
  6. מרצ

5 הצבעות
    9.1%
  7. הבית היהודי/האיחוד הלאומי/עוצמה יהודית

2 הצבעות
    3.6%
  8. חד"ש-תע"ל

3 הצבעות
    5.5%
  9. ש"ס

1 הצבעות
    1.8%
  10. אחר

5 הצבעות
    9.1%
  1. DRORIKO Member

גולדינג וקאריק מנהלים, יש להם זכות הצבעה כפולה :)

Mamadu אוהב/ת את זה.
  2. סיונרה Member

למה זה רלוונטי, הליכוד והרשימה המשותפת תמכו באותו מספר של חוקים לטובת הקהילה. לפחות לרשימה המשותפת יש את היושרה לא להגיע למצעד הגאווה ולספר לנו כמה הם אוהבים גייז.
    הדעות שלי ידועות, זאת לא אשמתי שאין אף מפלגה קיימת שיכולה לשמש לי כבית. אני מעדיף את זה על הגישה ההפוכה של קודם כל לבחור מפלגה ואז לחפש איך היא מתאימה לדעות שלי, כלומר להתעלם מעובדות, לעוות את המציאות ולספר לנו סיפורים.
    אתה מוזמן לפרט, אני חושב שאתה טועה בניתוח המציאות. הבחירה בחברי הכנסת או ההמנעות מבחירה משאירה את הציבור הערבי כפוף לטוב הלב של חלק מהיהודים והרצון שלהם לשפר את היחסים בין יהודים וערבים בישראל, וכפי שאתה יודע זה לא תמיד קיים. הערבים שאני מכיר, מדגם לא מייצג כמובן, נמנעים מפוליטיקה בדיוק מהסיבות שציינת. בכל מקרה, קשה לי להאמין שאיזושהי מהן יכולה להיות פחות מנותקת מהצרכים של @Michael Carrick, לכן טענתי שהבחירה שלו אינה רציונלית. זאת זכותו אגב להתנהל בחוסר רציונליות ולבצע הצבעות מחאה. הצבעת מחאה לא תורמת כלום אגב, אם אף אחד לא יודע למה אתה מוחא, אז אפשר להסיק מזה מה שרוצים.

3. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפרט בהמשך לגבי הנקודה הראשונה, אני רק אציין שאין מאחורי הימנעותי מלהצביע איזשהי הבעת מחאה, פשוט לא אכפת לי שהם יבינו למה לא הצבעתי.

4. סיונרה Member

המחאה זה לא אתה אלא קאריק. אני מבין את הבעייתיות עם המצב של ערביי ישראל ואחוז החסימה הגבוה. גם אם תגיע מחר מפגלה ששמה "היידה אינטר מילאנו" ותזכה לתמיכה לא מעטה במגזר הערבי, אני מניח שבין היתר ממך, את אחוז החסימה יהיה לה קשה מאוד לעבור מצד אחד ומצד שני אין שום סיכוי שהעסקנים בשלוש המפלגות הקיימות ברשימה המשותפת יתנו לה להשתחל פנימה.
    ועדיין, להצביע לדעתי כל אחד צריך. אני מתנגד לחוק כמו בבלגיה שמחייב אנשים ללכת לקלפי, או אפילו להתנות את יום החופש בהצבעה, אבל זה חלק מהיתרון של לחיות במדינה דמוקרטית, וגם חלק מהחובות שלנו כאזרחים. תצביע או לא, בכל מקרה מי שייבחר יהיה זה שיקבע ברמה מסויימת איך יראו החיים שלך.

5. DRORIKO Member

הגיע הזמן שתתבגר. אנחנו לא חיים בעולם של דיסני ואין דבר כזה מפלגות מושלמות, יש רצוי ויש מצוי. אני לא אוהב את כל מה שקורה בליכוד, ועדיין זאת המפלגה שהכי מתאימה להשקפותיי. כמו ש @Michael Carrick לא משתגע על הרשימה המשותפת אבל עדיין הכי מתחבר אליה. אתה לעומת זאת מתחבא מאחורי הקיר ויורה טוטו.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  6. gilad16 Member

1

Mamadu אוהב/ת את זה.
  7. סיונרה Member

אף אחד לא אמר לך לא להצביע לליכוד, אבל הטענות שלך שאינן תואמות לעובדות בשטח הן עלבון לאינטיליגנציה.
    יש רצוי ויש מצוי, אתה פשוט הופך את הרצוי למצוי בדיעבד.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

8. DRORIKO Member

מה זה לא עובדה שמי שהפיל את החוק של הפונדקאות היו החרדים? אתה חושב שאם הליכודניקים החדשים שלך היו במקום ביבי הם היו גיבורים גדולים?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/12/18
  9. סיונרה Member

לחרדים אין רוב בכנסת, לכן הטענה שלך היא בין שקר לטעות, תלוי כמה אני בוטח ביושרה שלך. בהזדמנות תבדוק מי חברי הכנסת שהצביעו נגד. רמז: חברי הכנסת של המפלגה שתומכת בלהט"בים היו ברשימה.
    העמדה של החרדים מובנת לי ואין לי טענות אליה, אנשים רשאים להחזיק בדיעה שונה ממני. יש לי בעיה כשאתה באותה עמדה אבל עוד מנסה לקבל קרדיט על היותך בצד השני.
    זה שקול לזה שמיקי זוהר ושולי מועלם ילכו לנאום בעצרת למען חופש הפרט ויספרו כמה הוא חשוב להם.

10. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

לפני כמה זמן היה סקר בערוץ 10, שאלו את כל 120 חברי הכנסת האם הם תומכים בנישואים חד מיניים. התוצאות בליכוד: ארבעה בעד (אוחנה ועוד שלושה), שניים נגד (זוהר וחזן), 24 נמנעים כולל נתניהו.

11. FelaKaT Member

12. סיונרה Member

לגיטימי שזה לא יהיה חשוב לך, גם לי זה לא חשוב. לדרוריקו עושה רושם שזה חשוב, ולכן מפתיע שהוא כזה שליו עם העובדה שהליכוד מתנגד לזכויות להט"בים.

13. DRORIKO Member

מה כן חשוב לך בחיים? כאילו חוץ מעידן ורד

14. סיונרה Member

לא מעט דברים, לדוגמא: להצביע על צביעות אצל אנשים.

15. alexshw Member

DRORIKO אוהב/ת את זה.