בחירות 2020 (א'?)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏16/1/20.

?

למי תצביע בבחירות?

1. הליכוד

14 הצבעות
    32.6%
  2. כחול לבן

13 הצבעות
    30.2%
  3. הרשימה המשותפת

6 הצבעות
    14.0%
  4. עבודה-מרצ

4 הצבעות
    9.3%
  5. ימינה

3 הצבעות
    7.0%
  6. ישראל ביתנו

0 הצבעות
    0.0%
  7. ש"ס

0 הצבעות
    0.0%
  8. יהדות התורה

0 הצבעות
    0.0%
  9. עוצמה יהודית

0 הצבעות
    0.0%
  10. אחר

3 הצבעות
    7.0%
מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סיונרה Member

הרשימה די מצומצמת. זה פחות או יותר מסתכם בחקלאים, וגם שם רק קיבוצים ותיקים. מה באמת ההשפעה שלהם על הכלכלה הישראלית?
    הבעיה שלי לא עם הצעד שהוא כמובן נכון ונחוץ, אלא עם זה שכולם מחמיאים לכץ על משהו שאין לו שום מחיר מבחינתו אלא רק מה להרוויח מלהכנס בח"כ מכחול לבן ובקבוצה שאין לה קשר לבסיס שלו.

2. yonmu Member

(לא בטוח מה בדיוק החלוקה בין דיון האידאולוגיה לדיון הזה, אז אני משער שפוליטיקה נטו שייכת לכאן)

למישהו יש השערות איך יגמר התאקל בנושא התקציב?
    אני מעלה את זה דווקא כאן כי מבחינה אידאולוגית אין הבדל אמיתי, כי גם אם הקורונה צריכה גמישות כבר בהסכם הקואליציוני מדובר על תקציב שפתוח לשינויים וגם ככה מדובר על תקציב לשנה וחצי, ככה שבפועל זה מאבק פוליטי בכלל.
    נתניהו צריך תקציב חד שנתי כדי לשמור את אופציית ההליכה לבחירות כשהוא ראש הממשלה בפועל, כאשר הוא נשאר כראש ממשלה בזמן שיהיו עוד בחירות לנשיאות (יתמודד?) ועוד העברת תקציב (אותה יוכל לפוצץ בקלות וללכת לבחירות כראש ממשלה) וגנץ... צריך בדיוק את ההיפך.

מצד אחד כחול-לבן בעמדה הבעייתית, כי מתוך 20 חברי הקואליציה של גנץ כנראה חצי ילכו הביתה במקרה של בחירות, בעוד הליכוד יורד רק במעט בסקרים (ותמיד מקבל יותר מהסקרים). מצד שני הם כרגע לגמרי מטפסים על עץ התקציב הדו-שנתי, הם צודקים ברמת ההסכם הקואליציוני, והם מאבדים את כל הכדורים באקדח ברגע שהם מתקפלים מזה (מה שיאפשר לליכוד ולחרדים להוריד אותם כל הברכיים גם בתקציב עצמו).

אז מה יהיה -
    ליכוד מנצח עם תקציב חד שנתי,
    כחולבן מנצחים עם תקציב דו שנתי,
    התנגשות ובחירות,
    או קומבינה אחרת כלשהו?

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

איך ביבי ימכור לנו את ההתעקשות על תקציב תלת חודשי?
    אם הממשלה מתפרקת, חלק מחברי כחולבן יוכלו לערוק ללפיד.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

את שואל מה ההשפעה של ענף ריכוזי שלא מאוים בתחרות על פי חוק על הכלכלה הישראלית?
    הלובי של החקלאים מייקר פה את המחייה ברמה די משמעותית. זה מתחיל במוצרים בסופר וממשיך לעלויות של עסקים בתחום ההסעדה (גילוי נאות שלא יודע כמה הכרחי - עוסק בתחום).
    זה עוד מבלי להיכנס לתוצר הזוי לחלוטין של העיוות הזה - היכולת שלהם לגרום לחוסר מוחלט של מוצרים אלמנטריים.

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מילא זה היה תקציב חד שנתי כמו שבדרך כלל זאת המשמעות של העניין.
    מודה, גם אני חשבתי שתקציב למשך שנתיים הוא פנטזיה די דמיונית כשמרץ עוד חשבו שאנחנו לקראת סוף הקורונה ופתאום רק אחרי חודשיים אנחנו בגל שני וכל התוכניות השתנו. אבל, זה לא תקציב של שנה. זה תקציב של 3 חודשים. זאת בדיחה ההתעקשות הזאת. די ברור שביבי רוצה בחירות והדבר האחרון שמעניין אותו כרגע זאת הכלכלה.
    יותר מזה, ביבי כל הזמן אומר ש "טובת המדינה זה הדבר היחיד שעומד לנגד עיניו". אם כך זה הדבר, אחלה, שייתן הבטחה שבנובמבר הוא לא יפרק את הממשלה, ואם יפרק גנץ יהיה ראש הממשלה. בוא נראה באמת כמה מעניינת אותו המדינה.

6. alexshw Member

אם טובת המדינה הייתה עומדת לנגד עיניו, הוא היה פורש.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Lebron ו-oranfu אוהבים את זה.
  7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבטחה? הנוכל כבר מפר הסכם חתום, למי תעזור הבטחה?

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. italiano Member

הסיכוי שתעזוב את הארץ(אם כבר בענייני ״טובת המדינה״ עסקינן) גדול יותר. שקול את העניין.

9. yonmu Member

אני לא חושב שיש ביביסט אחד שחושב שהשיקול של נתניהו הוא 'טובת המדינה' (למעט מי שמאמין שנתניהו משוכנע לחלוטין שטובת המדינה זה שהוא יהיה בתפקיד ככל היותר).
    השאלה היא לאן זה מתנקז. הפוליטיקה נהיית מספיק סחלה של משחקים משפטיים כדי להמציא מצבי ביניים וללכת עם ולהרגיש בלי, אבל כאן נשארת בסוף השאלה האם לנתניהו תישאר עוד הזדמנות לפרק את הממשלה או לא. ההימור שלי הוא שהולכים לבחירות, כי פשוט קשה לחשוב על פשרה.

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שצריך לבחון זה את האינטרס שלו בבחירות ואת הסיכוי שלו לקבל בהן את הרוב שאליו הוא שואף. הירידה בסקרים בתקופה האחרונה וההפגנות בוודאי פגעו לו בביטחון ללכת למהלך כזה. אם העניינים יתייצבו בסקרים והוא ישוכנע שההפגנות מורכבות בעיקר מאנשים שגם כך לא הצביעו ולא יצביעו לו, אולי כך גם יגבור הביטחון שלו לפרק את העסק.

11. סיונרה Member

אין שקר גדול מזה שהצדדים צריכים להתפשר. יש פה צד אחד שמעוניין להפר את ההסכם שהוא חתום עליו וצד אחד שמתעקש לקיים אותו. זה לא שיש פה מחלוקת בסיסית, מלבד חוסר הגינות פושע של נתניהו, שלמרות שהציפיות ממנו נמוכות מאוד, עדיין מעצבן אותי שכל מני ערוצי תקשורת נותנים במה לגישת "אי ההסכמה" ולא קוראים לילד בשמו: הפרת חוזה.

oranfu, שי ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  12. Scouser Member

וזו הרעה הכי גדולה של נתניהו מבחינתי. העובדה שהציבור "הורגל" לכך שראש הממשלה לא יעמוד בהסכם שחתם עליו לפני חודשיים (וכל הזמן מחפש איך להפר אותו) זה נזק עצום לאמון הציבור בשלטון. עזבו מתנות לא מתנות, הוא פשוט איש לא ישר.

שי אוהב/ת את זה.
  13. Clichy COYG

לא רוצה לפוצץ לך את הבועה אבל כל פוליטיקאי הוא לא ישר by definiton (אחרת הוא לא ישרוד) ויותר מכך - העניין הפוליטי הוא מה שיכתיב לו מה לעשות ברוב הפעמים כי זה טבע האדם לצערנו.

הבעיה אצל נתניהו שהוא אפילו לא מתאמץ להסתיר את זה כי הוא יודע שיש לו 30~ מנדטים יצוקים לא משנה מה יעשה.

14. Scouser Member

אולי אני נאיבי, אבל אני מצפה מראש ממשלה לקצת יותר יושרה מאשר איזה אורלי לוי/רפי פרץ.
    מה שבאמת עצוב לי זה שאני יודע שגם אם הוא יגרור את המדינה לעוד בחירות (והפעם הם אך ורק בגללו), הוא לא ישלם על זה בקלפי.

oranfu ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  15. סיונרה Member

ברור שהם לא ישרים ושקרנים, אבל התקשורת (השמאלנית), מאפשרת לשופרים כמו עמית סגל להציגאת זה כאילו יש כאן "מחלוקת", כשהעובדות מאוד ברורות. יש מחלוקת בערך כמו שיש מחלוקת אם הטלוויזיה שיש לי בסלון שייכת לי או לפורץ שנכנס דרך החלון.

oranfu, שי ו-אמיר ע אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.