ביטול חוק השחקנים המערב אירופאים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י מושיקו, ‏11/10/03.

1. מושיקו Member

לדעתי כדאי להפסיק עם החוק שמאפשר לקבוצות ממערב אירופה להביא כמה שחקנים מערב אירופאים שהם רוצים. זה נהייה ממש גרוע בקבוצות כמו צ'לסי ואייקס שבהם משחקים בהרכב רק שתיים שלוש שחקנים מאותה ארץ. ביטול החוק גם יצמצם את הפערים בין הקבוצות (כי הקבוצות העשירות לא יוכלו לקנות כל שחקן שהן רוצות) וזה יהפוך את הכדורגל ובמיוחד את ליגת האלופות למעניינם יותר. נא להוסיף תגובות בנושא

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל ברוך הבא..

דבר שני..צודק ב-100% באמת זה נהיה מגעיל לראות קבוצות כמו אייאקס או צלסי שאין להם כמעט שום אנגלי בהרכב

צריך לעשות איזה חוק של מספר מוגבל של זרים..
    מצד שני זה יכול לגרום לכך שכל שחקן נניח אנגלי ידרוש יותר כסף מהקבוצה שלו כי כבר אי אפשר יהיה להביא זרים זולים מארגנטינה וזה בטח יעצור ישראלים מלהגיע לחו"ל[לא שזה אמור לעניין מישהו חוץ מאיתנו..]

3. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל נכון שהישראלים לא יוכלו להגיע לאירופה, וגם חשוב שזה ימנע מקבוצות להרוויח כסף בשאר אירופה כי למשל, העובדה שזידאן משחק בריאל הביאה למכירות רבות (יחסית) של מוצרי ריאל (בעיקר חולצות של זידאן) בצרפת וזה תופס לכל קבוצה ולכל ארץ.
    לא יודע, אני חושב שאם לקבוצה יש הרבה כסף צריך להרשות לה להביא שחקנים שהיא רוצה להביא, אולי להטיל הגבלה של 5 שלא מאותה הארץ. כך לדוגמא צ'לסי תהיה חייבת לשתף לפחות 6 אנגלים (או בריטים זה לא משנה) בהרכב כמו טרי למפארד ועוד...לדעתי זו הפשרה הכי טובה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

4. מושיקו Member

ל-Recova, באמת לזה התכוונתי, שיהיה אפשר להביא חמש זרים. ורק לידע כללי תדע שבאמת מותר להביא חמש זרים אבל לקבוצות מארצות מערב אירופאיות מותר להביא כמה שחקנים מערב אירופאיות שהן רוצות

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שמע, אם תסתכל על התמונה המלאה איאקס עושה רק טוב לכדורגל העולמי. היא לוקחת שחקנים מכל קצוות תבל והופכת אותם לשחקנים ברמה גבוהה ומשווקת אותם, ככה היא מתנהלת כבר שנים וזה צורת ההתנהלות שלה. ועם כל זה היא עדיין לא נחשבת לאלופה הברורה בהולנד ופ.ס.וו נותנת לה פייט שווה והיא אפילו די עדיפה עליה בליגה המקומית.

6. מושיקו Member

לא דיברתי על אייקס, אלא אמרתי שזה מגעיל לשחק כמעט בלי שחקנים מהארץ של הקבוצה ונתתי כדוגמא את אייקס

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

רוב הכוכבים העכשווים (קלייברט, דווידס, סיידורף וכו') גדלו באיאקס. כיום גדלו וגודלים שם ואן דר וארט, ואן דר מיידה ועוד. איאקס זאת לא דוגמא טובה לדעתי.

8. KirkH Member

אולי מספיק לדחוף את צ'לסי לכל דיון שקשור באיזו מחלה של הכדורגל העולמי???

למה לא ארסנל? מה יש להם יותר אנגלים מלצ'לסי???
    צ'לסי עולה עם חמישה שחקנים מהאי הבריטי, השישי והשביעי יושבים על הספסל. ארסנל מגרדת ביום טוב את הארבעה בריטים בסגל, אבל מה אכפת לכם, את מי מעניינות העובדות כשאפשר סתם לזיין את השכל ולהגיד שצ'לסי הורסת את הכדורגל...

חוק בוסמן עשה רק טוב לכדורגל, אין לי שום התנגדות שיבטלו אותו, אבל להגיד שזה יתרום במשהו לצ'מפיונז ליג זו בדיחה, להיפך - הדבר היחיד שמאפשר את קיום הצ'מפיונז ליג הוא חוק בוסמן, בלעדיו התחרות הזו תהפוך לעוד סוג של אליפות אירופה לנבחרות. הקבוצות העשירות ישימו תוך שנתיים יד על כל הכישרונות הכי גדולים מהמדינה שלהן ובזה יסתיים סיפור הליגה המגעילה הזו.

9. elinor Member

אני מסכימה עם reignman.
    ואני חושבת שהדוגמא הכי טובה לכך היא באמת ארסנל, כי יש לה יותר צרפתים בהרכב מאנגלים וזה ממש פתטי. בכלל הכדורגל האנגלי הוא הדוגמה הכי טובה לזה. רוב הקבוצות האנגליות הטובות מבוססות על היכולת של השחקנים הלא בריטים. מבלי להעליב אף אחד, אם החוק הזה היה מבוטל קשה לי להאמין שהפריימרליג הייתה בין שלוש הליגות הטובות בעולם.

נערך לאחרונה ב: ‏12/10/03
  10. AFC Member

לא ברור לי מה זה משנה אם השחקנים הם מאותה מדינה או זרים... זה בכלל לא משנה. אם נותנים לי לבחירה את פרנסיס ג'פרס או את תיירי הנרי, אני אבחר את ג'פרס בגלל שהוא אנגלי? זה לא קצת מטורף? אין שום סיבה להעדפה של אנגלים, זה כבר שיפוט של הקבוצה והאוהדים עצמם ולא של גורם חיצוני או אוהדים אחרים.

צ'לסקי זכורה בעבר כקבוצה ללא אנגלים ולכן הוזכרה בדיון זה. המגמה שם השתנתה וכרגע הכחולים משחקים עם יותר אנגלים, אבל שוב, לדעתי זה בכלל לא משנה, הדבר היחיד שחשוב הוא התוצאות שמביאים השחקנים שעל הדשא.

להגיד שהמגמה קיימת רק באנגליה זאת שערוריה. באיטליה אין שום הגבלה על הזרים, לא ממערב אירופה ולא מכל מקום אחר. קבוצות כמו לאציו, יובה, אינטר ומילאן בעבר שיחקו ללא זכר לשחקנים איטלקים בהרכב שלהם, וזה נכון גם להיום מלבד לאציו (שנאלצה למכור את שחקניה הזרים בגלל קשיים כלכליים). בליגה הספרדית התופעה הזאת אכן לא נפוצה כמו בליגות האחרות, אבל גם שם קבוצות כמו ריאל מדריד וברצלונה מבוססות על שחקנים לא ספרדים. ובגרמניה? יש יותר שחקנים זרים מבפריימר ליג.

11. נדב Member

לדעתי החוק הזה הוא ככה ככה (לפני 10 שנים הייתי מבטל אותו , היום ? לא)

AFC צודק , אם הייתי צריך לבחור בין רוברטו קרלוס לבין מגן ספרדי לא ידוע הייתה לי בעיה !! וגדולה !!!
    כיום , כל השחקנים הזרים (אולי חוץ מצ'לסי כי יש להם שחקנים זרים חדשים) הם ממש חלק מהקבוצה והם כמעט מרגישים כאילו הם משחקים במדינה שלהם עצמם !! ריבאלדו ? אם אני לא טועה הוא שיחק בליגות בחירות באירופה מאשר בליגות בחירות בבריזל כך גם רונלדו ולגבי רונלדיניו אני לא ממש יודע .
    ובקשר לאייאקס , היא באמת גידלה את כל השחקנים האלה שלהם כולם הולנדים וכולים הגיעו (כמעט כולם) להישגים בחירים (סדורף : זכייה בליגת האלופות עם שלוש קבוצות שונות , אגב ממדינות שונות) . אבל אני לא מבין למה כמו שאייאקס יכולה לגדל כאלה שחקנים טובים למה ארסנל , ריאל מדריד , מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי לא יכולות גם לגדל כאלה שחקנים מובחרים ???!?? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx .
    לפני 10-15 שנים הייתי אולי מסכים (לא שזה תלוי בי) לשנות את החוק הזה . כי אז זה היה פחות מקובל (לא בהרבה אבל פחות מקובל) להעביר שחקנים ממדינות אחרות ושכל כך הרבה זרים ישחקו בקבוצה אחת .

בקיצור : אני נגד

12. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמעו להתחיל את השינוי במדיניות הזרים עכשיו יהיה דבר בעייתי מאוד, משום שה"בעיה" מושרשת עמוק בכל ליגת כדורגל מערב-אירופית, מה גם שכל עניין חוק בוסמן נובע לא משיקולי כדורגל בלבד אלא יותר משיקולים פוליטיים - להזכירכם מדינות מערב-אירופה (ובקרוב מזרח-אירופה גם......) מאוגדות באיחוד האירופי, וכמו שכדורגלן צרפתי לא צריך אישורים מיוחדים כדי לשחק באנגליה, כך גם גנן צרפתי לא צריך אישורים מיוחדים כדי לעבוד באנגליה (לא יודע מאיפה הדוגמא הזאת). לא ירחק היום והמדינות הללו יתאחדו לגמרי.....

מובן שגם אני הייתי רוצה לראות את ארסנל עם 6 אנגלים/אירים/וולשים בהרכב, אבל כל עוד האיחוד האירופי קיים (שיתפרק אמן...), אין שום סיבה שהכדורגל יהיה שונה משאר המקצועות ויפלה לרעה אזרחים של מדינות החברות באיחוד.......

13. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמעו להתחיל את השינוי במדיניות הזרים עכשיו יהיה דבר בעייתי מאוד, משום שה"בעיה" מושרשת עמוק בכל ליגת כדורגל מערב-אירופית, מה גם שכל עניין חוק בוסמן נובע לא משיקולי כדורגל בלבד אלא יותר משיקולים פוליטיים - להזכירכם מדינות מערב-אירופה (ובקרוב מזרח-אירופה גם......) מאוגדות באיחוד האירופי, וכמו שכדורגלן צרפתי לא צריך אישורים מיוחדים כדי לשחק באנגליה, כך גם גנן צרפתי לא צריך אישורים מיוחדים כדי לעבוד באנגליה (לא יודע מאיפה הדוגמא הזאת). לא ירחק היום והמדינות הללו יתאחדו לגמרי.....

מובן שגם אני הייתי רוצה לראות את ארסנל עם 6 אנגלים/אירים/וולשים בהרכב, אבל כל עוד האיחוד האירופי קיים (שיתפרק אמן...), אין שום סיבה שהכדורגל יהיה שונה משאר המקצועות ויפלה לרעה אזרחים של מדינות החברות באיחוד.......