בית ד' - מחזור שני: וייה וספרד בשנייה האחרונה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י Raulito, ‏14/6/08.

1. דניאל א. Member

אתה יודע מי פה בושה לכדורגל? אתה! אתה, שלא יודע להעריך כדורגל אמיתי, כמו שיוון משחקת.
    אתה, שלא מבין שכדורגל זה ספורט מגוון, ואין בו בהכרח דרך אחת שצריך לשחק בספורט הזה.
    אתה, שלא מעריך את הגאונות של נבחרת כמו יוון, נבחרת נפלאה שכל הקבוצות הלא גדולות, לא אלה שמבלבלות בשכל כל היום על "כדורגל יפה"- שככה צריך לשחק.
    אתה, שלא מבין שיש דווקא אנשים שמעריכים, כמוני, את הצורה הנהדרת שבה יוון משחקת בהתאם לכלים שלה- ההגנה הכ"כ טובה, היציאה החכמה למתפרצות, תסכול היריב, ניצול מקסימלי של מצבים.

אוטו רהאגל, הוא אל, והוא נבחר למאמן השנה בעולם(אותה שנה שארסן ונגר הוליך את ארסנל לעונה ללא הפסד) בחסד!

נבחרת יוון זה היופי בכדורגל.

2. Sergio Ramos Member

דבר אחד אני מצפה היום מהנבחרת - המשכיות. המשחק הקודם היה בסדר בסך הכל, עם כי עדיין ישנם ליקוים רבים במרכז ההגנה ואפשר להוסיף שמולנו עמדה נבחרת חלשה באופן כללי מכפי שאנו מכירים אותה, ועל כן היום יהיה זה מבחן יותר רציני עבור השחקנים. למרות האיטיות הידועה בהגנתה, אני מניח שלעומת ההגנה הגמלונית של הרוסים, הפעם הנבחרת תתקשה יותר. אנחנו טובים מהשוודים כמעט בכל פרמטר על המגרש, אולם חשוב לזכור שלמרות העליונות שלנו באיכות השחקנים, לשוודים יש שחקנים כגון זלאטן, לארסון וליונברג בהתקפה שיאלצו את הנבחרת לפעול בזהירות רבה.

כפייבורטית למשחק, כמובן שהדברים הינם תלוים אך ורק בנו. אם נבחרת תשכיל להמשיך את היכולת מהמשחק הקודם, אין לי שמץ של ספק שננצח.

3. צחי לייבמן Member

כל אחד והדעה שלו.
    אבל רוב האנשים פה לא אוהבים את נבחרת יון ואת שהיא משחקת.
    הנבחרת הזאת כבשה את רוב הגולים שלה ביורו הקודם במצבים נייחים. לא היה שם בכלל כדורגל
    אם אתה אוהב כדורגל כזה כמו שיון משחקת אז בכייף שיהיה לך.

4. דניאל א. Member

צחי, עכשיו יוון אשמה גם שהיא מבקיעה במצבים נייחים? האם מצבים נייחים הוא לא חלק מהכדורגל? האם מצבים נייחים זה לא כדורגל?! יוון ידעה, כמו כל אנדרדוג, שהסיכויים שלה פחותים מיריבתה, כך שהיא ידעה שאחת הדרכים עם הסיכויים הגבוהים ביותר להכניע את היריב- זה באמצעות כדורים נייחים מסוכנים, עקב השחקנים הגבוהים שיש לה שיכולים לנגוח את הכדור לרשת.

מצבים נייחים זה לא כדורגל, מה הצעד הבא? קדימה, אני מחכה!

5. צחי לייבמן Member

אמרתי שמצבים נייחים זה לא כדור רגל? כי לא נראה לי.
    אמרתי שהם הביקעו במצבים נייחים ורק במצבים נייחים ולפי דעתי זה כדורגל מגעיל וחסר טעם.

6. דניאל א. Member

צחי, למה הוא חסר טעם, אם זאת שיטה טובה, שעובדת מבחינתה של נבחרת יוון, להבקיע שערים?
    אם אתה מוכן להסביר לי, מה חסר טעם בזה שקבוצה מבקיעה שערים בקרנות, אני אודה לך.

7. AVISEY Member

כדורגל מגעיל וחסר טעם , אבל לא לנבחרת כמו יוון . יוון זאת לא ספרד או הולנד שלך , ומצבים נייחים מנצחים משחקים . יוון זאת נבחרת שחייבת לשחק סגור .

8. צחי לייבמן Member

סבבה שישחקו רק שלא יעלו.

9. AVISEY Member

לא יודע מה איתך צחי , אבל יש משהו בבונקר כמו מלחמה לתת את הכול לתת תנשמה , זה הדבר היפה שבבונקר, לראות נבחרת שנותנת את כולה , נלחמת ובסוף גם מנצחת , בלי כדורגל יפה , לפעמים זה מה שיפה בכדורגל . מה לעשות לא כל הנבחרות מוכשרות .

שלא תבינו לא נכון , אני מעדיף את הכדורגל היפה , אבל יש גם בבונקר משהו יפה .

10. איגור .פ. Member

מה יכול להיות יפה בבונקר?מה כיף לראות קבוצה מניעה כדור מאחורה ,מבזבזבת זמן.

אני אישית נגד זה,שחקו פתוח כמה שאפשר,ומאפשרת היכולת של הקבוצה.

למשל הולנד ,פורטוגל מאוד כיף לראות ,גם סספרד היה כיף לראות איך שהם שיחקו.
    איך שיוון שיחקו זה היה פשוט דוחה.

11. FC_Bayern Member

איגור, קודם כל אני לא מסכים איתך.
    אני חושב שמשחק הגנה משובח עם יציאות למתפרצות הוא אולי משחק שלא נחשב לאטרקטיבי, אבל זה בטח לא משחק שצריך לקבוע שהקבוצה תעוף. גם קבוצה הגנתית מגיע לה לזכות. למען האמת? הגנה מביאה אליפויות. אני אחזור ואומר, לא סתם המציאו את המשפט: "התקפה מביאה קהל, הגנה מביאה תארים". יש דברים בגו, יוון שיחקה כדורגל לא יפה כ"כ לעין, אבל משחק הגנה משובח וחכם, וזכתה בצדק ביורו הקודם. מגיע לה כל הכבוד על זה. גם גרמניה של שנות ה-70 לא הייתה מהנבחרות שרקדו עם הכדור, אבל עדיין- הגנה חזקה ומשחק מדוייק הובילו אותה להיות אימפריית הכדורגל של אותו עשור. זה לא אטרקטיבי, אבל זה אפקטיבי. ומבחינתי? האפקטיבי לוקח ובגדול...

12. JR-Riquelme Member

שיוון ידחפו תכדורגל האמיתי לאן שהם רוצים, אני תמיד ימשיך להתפלל שהם יפסידו כי מה שהם עושים זה אנטי כדורגל.

13. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרכבים מישהו ?

14. BeitaReaLiverpool Member

ההרכב של ספרד זהה למשחק הקודם.

יוון נבחרת מגעילה. סבבה, אני מקבל את זה שככה הם בוחרים לשחק, כי הם בוחרים לשחק הגנתי עם התקפות מתפרצות (למרות שהמילה הגנתי היא מחמאה ליוונים, אבל לא משנה).
    אבל עדיין, אנחנו אלה שאוהבים לראות כדורגל, ולא "משחק לחימה". לחימה יש ב WWE.

תארו לעצמכם משחק בין יוון ליוון. אתם חושבים שזה ייקרא כדורגל? לא נראה לי.

[למזלנו, יוון יש רק אחת (יותר נכון רהאגל, השחקנים היוונים בסה"כ מקשיבים למאמנם)]

15. AVISEY Member

טורס עם הראשון, יש לי תחושה שאנחנו הולכים לראות עוד הרבה שערים .