בית המוות: דנמרק מדהימה את הולנד

הנושא בפורום 'פורום יורו 2012' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏8/6/12.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/DEN.Xxx דנמרק - הולנד http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/NED.Xxx

שבת, 19:00, לבוב ארנה
    שופט: דמיר סקומינה (סלובניה)

נבחרת דנמרק היא אמנם האנדרדוג המובהק של בית המוות בו משחקות גרמניה, הולנד ופורטוגל, אך לא נבחרת שכדאי לזלזל בה. עלייה לשלב הבא תיחשב להישג נהדר והפתעת הטורניר, אולם על אף שהדנים נחשבים ממבט ראשון לנבחרת החלשה בבית, האמת היא שהם לא פחות טובים מפורטוגל וייתכן אף יותר. שתי הנבחרות התמודדו באותו בית מוקדמות, ממנו דנמרק העפילה מהמקום הראשון ולאור משחקי הידידות המאכזבים של הקבוצה מחצי האי האיברי, חניכיו של אולסן יכולים להיות מעודדים. קשה לקבוע דבר מה על סמך משחקי ההכנה של הדינמיות. נבחרת מחליפים/ אולימפית של ברזיל ניצחה אותם 3-1 וחשפה מספר ליקויים בהגנה הדנית. אלא שלפני שבוע גברה בקופנהאגן על נבחרת אוסטריה, נבחרת שלא כדאי להקל בה ראש.
    ובכן, מה צפוי לאולסן ושחקניו נגד הולנד במשחק הפתיחה? קשה לדעת. פערי הרמות ברורים, אך בניגוד לדנים שמגיעים עם סגל מלא להוציא את סורנסן בין הקורות, להולנדים יעדרו מספר שחקני מפתח ומעבר לכך, הגנתה כיום היא לא דבר בלתי עביר. אולסן משבח את הנבחרת ההולנדית ומאמנה ויחד עם זאת אומר כי ניצחון של נבחרתו הוא בר השגה, אם כי יהיה קשה מאוד. הדבר הקשה ביותר שצפוי לדנמרק יהיה ההתמודדות עם התקפה הקטלנית של היריבה. יכולת גבוהה מצידם של קייאר, אגר וילנדגארד תהיה הכרחית ביותר. קוויסט וזימלינג ידאגו למנוע חדירת התקפות דרך הקישור, בעוד שאריקסן, קשרה הכישרוני של איאקס שיתמודד נגד מספר עמיתים ויריבים לליגה, ישמש כקשר היצירתי. במבחן המציאות, תוצאת תיקו אמורה לספק את רצונם של הדנים ותיתן דחיפה מוראלית לקראת משחקיה הקשים נגד פורטוגל וגרמניה.

הרכב משוער (4-2-3-1): לינדגארד; יעקובסן, קייאר, אגר, ס. פולסן; קוויסט, סימלין; רומדאל, אריקסן, קרון דלי; בנדטנר.

http://www.bettingexpert.com/assets/images/en/League%20Previews/Eriksen_Denmark.Xxx
    אולסן ואריקסן. האם לדנמרק יש את הכלים הדרושים כדי להפתיע את הולנד?

נכתב ע"י נאור (bulldog)

כרגיל, שהולנד מתחילה טורניר גדול, כל האומה לובשת כתום ונצבעת חג. נדמה שלמרות הסגל הלא מאוזן והבעייתי הגנתית, האמונה הגדולה מ-2010 והכבוד מהיריבות ומשאר העולם גורמים להרבה מאוד אנשים להחשיב את הולנד כאחד מבין הפייבוריטיות לזכייה. נגד דנמרק, במשחק הפתיחה, היא תצטרך להצדיק את הייפ.

בהולנד מתעסקים רק בדבר אחד - יורי מתייאסן. בסגל חלש הגנתית, מתייאסן הוא החוליה היחיסית יציבה, ולא פחות חשוב, מנהיג. לצערם הגדול של ההולנדים, פציעה בשריר הירך האחורי תמנע ממנו לשחק לפחות מחר וכנראה גם מול פורטוגל. לאורך כל הימים האחרונים התעסקו בהאם ישלח מתייאסן הבייתה ובמקומו יוזעק שחקן אחר, אבל ואן מרוויק הודיע שמתייאסן נשאר, וינסה להכשירו למשחק מול גרמניה.
    בשאר העמדות הדברים די סגורים, חוסר ההצלחה בשילוב בין ואן פרסי (בצד) והונטלאר (באמצע) במשחקי ההכנה גרם לכך שואן פרסי יפתח כחלוץ ה-9 של הנבחרת. בצד האחד,כמובן, רובן, והדילמות בצד השני נפתרו גם הם במשחקי ההכנה - ההברקות הגדולות של אפלאיי יקנו לו את המקום בהרכב, וואן דר וארט, שבלאו הכי לא שחקן קו, יפתח על הספסל.
    בעמדת הבלם, הקרב בין באומה לולאר עדיין לא הוכרע, אבל הנטייה היא לבלם שעשה עונה גדולה בפיינורד, ואחרי שנים של פציעות ויכולת ירודה, "ילד הפלא" שהיה אמור להיות בלם העתיד של הולנד, יקבל, בגיל בגיל 27, את צ'אנס חייו.

הרכב משוער: סטקלנבורג, וילמס, הייטניחה, ולאר (באומה), ואן דר ויל: דה יונג, ואן בומל, סניידר: רובן, ואן פרסי, אפלאיי.

http://images2-telegraaf.nl/multimedia/archive/01008/Ron_Vlaar_jpg_1008612q.Xxx
    ההזדמנות הגדולה להוביל את ההגנה ההולנדית? ולאר חוגג במשחק ההכנה מול צ. אירלנד

נכתב ע"י ארז (הרצליה עד המוות)

http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/POR.Xxxפורטוגל http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/GER.Xxx גרמניה

שבת, 21:45
    איצטדיון לביב (אוקראינה)
    שופט: סטפאן לאנואה (צרפת)

נבחרת פורטוגל מגיעה לטורניר עם המוטו "קשה באימונים קל בקרב" שכן ההכנה של הפורטוגזים לטורניר היתה הכל חוץ מאופטימית. בשלושת משחקי האימון האחרונים השאירה פורטוגל רושם לא בדיוק חיובי שבשורה התחתונה באף אחד ממשחקי הידידות לא הצליחה הנבחרת של פאולו בנטו לנצח ובמשחק האחרון נגד טורקיה אף נוצחה בשיעור 3-1.
    המאמן הפורטוגזי לוקח ממשחקי ההכנה בעיקר את הדברים החיובים שראה גם בהפסד מול טורקיה וגם בתיקו 0 מול פולין. ובדיוק את הדברים החיובים שראה מקווה בנטו לראות יותר ויותר לצד שיפור של הדברים הלא טובים שראה, לסיום מבטיח בנטו לאוהדי הנבחרת שלו שהיכולת ביורו תהיה שונה בתכלית מזה שהציגה הנבחרת שלו בשלושת משחקי הידידות האחרונים.
    התקווה של הפורטוגזים ביורו הקרוב נקראת כמו תמיד בשנים האחרונות כרישטיאנו רונאלדו שאפילו אוהדי היריבות (בעיקר הנשים) נמסים רק מהמבט שלו. הפעם מקווים בפורטגל שהכוכב הגדול שלהם יגרום גם ליריבות שלהם בטורניר כאבי ראש רצינים. ועם זאת ברור לפורטוגל שרונאלדו עצמו לא יכול לשאת את הנבחרת לבד על כתפיו כפי שאומר כוכבה של מנצ'סטר יונייטד נאני שמציין שרונאלדו הוא השחקן הטוב בעולם, אבל הוא יצטרך את תמיכת החברים. המשחק הקרוב מול נבחרת גרמניה יהיה מבחן רציני לרונאלדו וחבריו שמלאים כבוד אומנם ל"מנשפט" אבל בטוחים בעצמם וביכולת שלהם לנצח את המשחק.

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01643/ronaldo_1643137c.Xxx
    תמונה אופיינית של רונאלדו בנבחרת פורטוגל, האם זה ישתנה בטורניר הקרוב?

כרגיל בטורנירים האחרונים גרמניה מגיעה לטורניר לא רק כאחת הפיבוריטיות (כבר לא סודית כמו בעבר) אלא גם עם הרבה סימני שאלה. אחת מהן היא איך יראו שחקניה של באיירן מינכן אחרי הטרגדיה בגמר ליגת האלופות, באיזה יכולת מגיעים מרטסקר וקלוזה שהיו פצועים לאחרונה ואיך בדיוק יראה ההרכב של הנבחרת.
    התהיה האחרונה ככל הנראה נפתרה, לפי רמזים של מאמן הנבחרת, יואכים לאוו, אנחנו נזכה להרכב דומה לזה שפתח במוקדמות. מה שאומר מרטסקר אין, הומלס אאוט, גומז בספסל, קלוזה חלוץ בודד.
    מבחינת רבים בנבחרת הגרמנית המפתח לניצחון על נבחרת פורטוגל יהיה דרך עצירתו של כוכב הנבחרת רונאלדו, משימה שמגן הנבחרת ג'רום בואטנג לוקח על עצמו בביטחון:" אני יכול להתמודד עם כריסטיאנו ולגרום לכך שהדבר היחידי שיבלוט אצלו יהיה התיסכול". מילים מלאות ביטחון של בואטנג שלא בדיוק עבר עונה שירצה לזכור. עם כי יש לציין שבואטנג שיחק רוב העונה בעמדת הבלם ולא בעמדת המגן הימני שם הוא רואה את החוזק שלו ושם גם הוא יהיה האיש של לאוו בטורניר הקרוב.
    אחד הדברים שגרמניה תאלץ להתמודד איתם תהיה גם העובדה שגרמניה היא אחת הפיבוריטיות הגדולות, דבר שבמיוחד במעמדים כאלו יכול להיות בעוכרי הנבחרת. יואכים לאוו בכל אופן בטוח שחניכיו מספיק טובים בשביל לסיים את שילטון נבחרת ספרד בכדורגל העולמי.

http://bilder.bild.de/fotos-skaliert/jogi-loew-16864087-mfbq-neu-13713578/3,w%3D457.bild.Xxx
    יואכים לאוו ינסה להוביל את ה"כדורגל היפה" להצלחה אמיתית

נכתב על ידי לירן רוזנר

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/6/12
  2. Raulito Madridista

בית המוות נכנס מחר לפעולה - כמו שצריך, בטוח שיהיה טירוף. גם אם יהיו משחקים בינוניים תיהיה את 'ההתלהבות' מה שנקרא.
    כשאני חושב על זה - הולנד תמיד נגררת לבתי המוות - וצולחת אותם. רק מהשנים האחרונות אני זוכר שהיא שובצה לבית המוות במונדיאל 2006 יחד עם ארגנטינה וסרביה, וביורו האחרון עם הפיינאליסטיות של אותו מונדיאל - צרפת ואיטליה. אבל מחר היא פותחת את המשחקים שלה מול דנמרק וזה הכי נמוך. גם פורטוגל וגם הולנד היו חולמות להתחלף איתה, כי המפסידה מביניהן תיהיה בלחץ רציני.

הולנד צפויה לנצח את דנמרק. לא טיול, אלא אם כן יהיה שער מהיר - אבל האיכויות של הנבחרת פשוט מאוד גבוהות. סניידר אחרי עונה גרועה ורובן אחרי כישלון חרוץ בסיום עם באיירן - צריכים אווירה אחרת במדי הנבחרת כדי לשנות והם משחקי המפתח. ואן-פרסי צפוי להיות האיש בחוד וזה אחלה. מעניין לגבי היכולת של אפלאיי שאני עדיין לא יודע אם הוא שחקן שמתאים יותר להיות בשלישיה במרכז השדה או שחקן התקפה קלאסי לשיטת המשחק של ברצלונה ונבחרת הולנד, כלומר האם הוא משחק בכנף שמאל בגלל אילוצים(נניח הכושר הגרוע של קאוט והעדפתו של ואן-פרסי על הונטלאר בשפיץ) או משום שזו העמדה הטיבעית שלו.

פורטוגל וגרמניה נפגשו בפעם האחרונה לפני ארבע שנים וגרמניה המשיכה הלאה לחצי גמר היורו. גם הפעם הגרמנים פייבוריטים ועבור המעריצים ההדוקים של כריסטיאנו יהיה מדובר בימים קשים. יכול להיות שאם יגיע להזדמנות הקריטית הוא יבקיע ויזכר כגיבור, ובהחלט יכול להיות שלא. הוא מוקף בשחקנים מאוד מוגבלים להוציא את נאני שהוא דווקא מוגבל במקום אחר - המוח, מה שנקרא, וכריסטיאנו תותח אחד לא מספיק כדי לנצח את גרמניה. אני מקווה לראות רק גישה נכונה מריסטיאנו (להאם ייקח אותו צמוד) ולא את הרמת הידיים כמו מול ספרד נניח במונדיאל האחרון. מבחינת גרמניה השאלה היא האם קלוסה ישחק בחוד או גומז. כל אופצייה תיהיה טובה עבור הנבחרת ותתקבל בהבנה. קלוסה עם רקורד פנטסטי ועונה טובה בלאציו, וגומז לא הפסיק להבקיע במדי באיירן העונה. לטעמי קלוסה יותר מתאים. הזכרתי קודם ששחקנים כמו סניידר ורובן צריכים אוויר - ככה גם שחקני באיירן.

3. Ice Cream חסה

יש כבר הרכבים משוערים לפורטוגל-גרמניה?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏8/6/12
  4. kraz11 Member

משחק פתיחה נוח להולנדים יחסית לגרמניה ופורטוגל...חייבים לקחת את 3 הנקודות כדי להיות בעמדה טובה לפני המשחק מול גרמניה

תכלס יש לי הרגשה לא טובה לגבי הולנד בטורניר נקווה שאני טועה

5. BayernFan Member

הרכב משוער פורטוגל: רוי פטריסיו, ז'ואאו פריירה, פפה, ברונו אלבש, פאביו קונטראו, ראול מיירלש, מיגל ולוסו, ז'ואאו מוטיניו, נאני, הלדר פושטיגה, כריסטיאנו רונאלדו.

הרכב משוער גרמניה: מנואל נוייר, לארס בנדר, ג'רום בואטנג, פר מרטסאקר, פיליפ לאם, סמי חדירה, בסטיאן שוויינשטייגר, תומאס מולר, מסוט אוזיל, לוקאס פודולסקי ומריו גומז.

זה לפי ONE.

אני לא מבין את ההרכב הזה של גרמניה. למה לאב עולה עם בנדר ולא עם הומלס בתור בלם ואת בואטנג לשים מגן כפי שתורגל. אני לא מבין את זה. הומלס בלם מצוין ואני לא מבין למה הוא נדחק לספסל. לדעתי בנדר צריך להיות על הספסל וההגנה צריכה להיות לאהם-מרטסאקר-הומלס-בואטנג.
    נקווה שלאב יודע מה הוא עושה. לפחות עם גומז זו לדעתי החלטה נכונה, קלוזה הוא מדהים, אני אוהב אותו ממש, אבל גומז הוא חלוץ שאפשר לסמוך עליו במשך 65-70 דקות שישים את הגולים שלו כמו שצריך ואת קלוזה צריך לשמור כאס מהספסל שהוא יכול עם המהירות שלו והיכולת שלו לעשות פלאים ולספק שערים בדקות חשובות.
    אין ספק שהמשחק היום הוא אחד הקשים בטורניר, פורטוגל לא פרייארים אבל גרמניה צריכה סוף סוף להוכיח שהיא אכן פייבוריטית לזכות בטורניר הזה ושיש לה נבחרת טובה שבנויה מהשחקים הטובים בעולם.

6. Ricky van Wolfswinkel Member

בנדר לא קשר בכלל?

7. BayernFan Member

אני חושב שהוא נופה מהסגל בכלל. כנראה טעות של האתר.

8. Gunners Member

ההרכב שיהיה בכלל יהיה כנראה:
    נוייר,בואטנג,באדשטובר,מרטסאקר,פיליפ: קדירה, שווייני: מולר,אוזיל,פולדי, ומריו גומז שאני חושב שביינתים הוא עדיף על קלוזה כל עוד קלוזה לא חזר לחלוטין מהפציעה שהייתה לו וראינו שבמשחקי ההכנה הוא היה בכושר נוראי.
    היום, היורו מתחיל, היום נוכל לדעת כבר איך יילך בטורניר, אם היום החבורה של לאוו ייתנו פייט וישחקו בכל הכוח ונדרוס את הפורטוגלים, אז יהיה יותר קל ונלך עד הסוף בטורניר, אולי זה נשמע לא קריטי אבל צריך את זה, להמשך, יהיה את הספרדים בדרך והרוסים/הפולנים ברבע גמר, קל זה לא יהיה, בכלל לא, אבל הלחץ עוד מהבוקר ואני כבר לא יכול לחכות למשחק,
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/multi.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/11.Xxx

9. Herrmann Member

כן, אבל הוא תורגל באימונים כמגן ימני והרשים שם. בכל מקרה, הוא כנראה לא יפתח היום.

10. Ricky van Wolfswinkel Member

לא ראיתי את שאלקה העונה אבל ממה שהתרשמתי הוואדס הוא בלם ממש טוב.
    למה הוא לא הבלם הפותח לצד באדשטובר?

11. Eric Cantona Member

חוץ מאדשטובר, אין אף בלם בגרמניה שאפשר להגיד שהוא שווה את מעמד "באנקר". מרטסקר, הומלס והוודס בלמים טובים וכל אחד מהם כבר עשה מספיק פאדיחות במדי נבחרת גרמניה שהמאמן לא יכול לישון בשקט עם מי שלא יבחר. הוא הולך על מרטאסקר כי הוא הוותיק והמנוסה ביותר, מכיר את צורת ההגנה של המאמן טוב מכולם ושיחק הכי הרבה משחקים יחד עם באדשטובר.

הרעיון שעומד מאחורי זה הוא שהיציבות והניסיון יאזנו את המצב.

אותו הרעין גם בנוגע לקלוזה שאותו כולם מכירים הייטב ויפתח כהרגלו כחלוץ מספר 1.

נערך לאחרונה ב: ‏9/6/12
  12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לשם כך התכנסנו....

אין ספק בדבר אחד, אם אנחנו רוצים למצוא את עצמנו בסיבוב הבא, ניצחון על דנמרק היום הוא חובה, כל תוצאה אחרת ואפשר לסגור את הבאסטה, כי לא זוכר מתי ניצחנו את פורטוגל.
    עד פה, עובדות.

נראה ששאר העולם מאוד מחזיק מההולנדים, בגלל ההצלחה ב-2010, אולי בגלל עונה גדולה של ואן פרסי, ודווקא בתוכנו יש מין הרגשה שהקבוצה הזאת נמצאת אחרי פיק מסויים. ראיתי את חבריי ההולנדים פה מאוד פאסימיים, אני לא עד כדי כך צופה שחורות, אני עדיין חושב שיש את מה שצריך כדי להגיע רחוק, רק צריך שההתקפה הסופר כישרונית תטשטש את ההגנה המאוד בינונית, הגנה שלא בטוח מספיק טובה כדי להתמודד עם אריות היבשת.החיסרון של מתייאסן משמעותי ומאוד מרגיז, נראה ששילוב שלו של הייטינחה היה סוג של דבר מאוזן, שעבד לא רע. ולאר בלם טוב, שנמצא אחרי עונה טובה מאוד, כמו שארז ציין את ההזדמנות שלו מקבל כרגע, ב-2012, והוא יצטרך להתחבר טוב להייטינחה ולשאר החולייה ולא לפשל.

יש לנו חולייה התקפית איכותית, הבעיה היא מצבי רוח- שיותר מדי שולטים בחלק מהשחקנים, אני מאוד מקווה שלא נצטרך לדבר היום על ההגנה בכלל, אנחנו יכולים וצריכים לגמור את המשחק הזה דרך ההתקפה, דה יונג וואן בומל נתנו טורניר מושלם ב-2010, ואן בומל הזדקן בשנתיים, לא בטוח שיוכל להציג את אותה יכולת, בכל אופן רובן/סניידר/אפלאיי (ואן דר וארט שיקום מהספסל כמעט באופן וודאי), ואן פרסי והונטלאר לא צריכים להשאיר מקום לספקות מי רוצה יותר לנצח, מי טובה יותר.
    המשחק היום הוא המפתח להמשך.

המשחק השני מעניין מאוד, אבל עד שלא עוברים את 19:00 בערב אין חשק לדבר עליו.

13. aloneli Member

הוודס בלם נהדר רק חבל שיש כאלו שחושבים שהוא יודע לשחק כמגן ימני והוא סתם נהרס שם.בנבחרת הוודס הוא המגן הימני המחליף של בואטנג.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/6/12
  14. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה יום מצפה לנו, דווקא חושב שהמשחק הראשון גם הוא יהיה ברמה מאוד גבוה. במונדיאל האחרון המשחק בין הולנד לדנמרק היה מאוד חלש ומשעמם ורק טעות בהגנה הדנית גרמה לנו לראות משהו, היום אני מאמין שיהיה אחרת ושנראה משחק הרבה יותר מרתק.. יש לי הרבה ציפיות מהדנים ואני מקווה שלפחות לא יפסידו היום..

מהמשחק השני כל מה שאכתוב רק יוריד מערך המשחק, למרות שפורטוגל לא בפורמה טובה אני מקווה שהם כן יוכלו לתת פייט לגרמנים ולספק הצגה היום

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

חברים, אני מבקש קצת לתת כבוד לפורום שלנו ולהמנע מלהכניס לפה דברים של האתר ההזוי הזה. להבא הודעות עם נוסח זה ימחקו.

ההרכב הגרמני הוא כמו שפורסם פה עם מרטסקר במרכז, בואטנג בצד ימין ופולדי בקישור כמו קלוזה בהתקפה.
    יפתיע אותי אם לאוו ישנה משהו מההרכב הזה.
    למרות ההסגות שיש לי עם המאמן הלאומי, אני מקווה לטורניר טוב של הגרמנים.

בניגוד ליהירות של כמה אוהדים הולנדים שרואים במשחק מול הדנים את המשחק הקל בבית, אני חושב שהם טועים בגדול, דנמרק יכולה להיות הפתעת הטורניר. יש לה שחקנים מצויינים כמעט בכל עמדה ואם הם יצליחו לשמור על הקבוצתיות אני לא אתפלא אם הם אפילו יאבקו על ראשות הבית.

במיוחד בבית כזה קשה להצביע על הקבוצה הטובה יותר ועל הקבוצה החלשה ביותר, למרות כל האופוריה סביב גרמניה אני לא בטוח שהם יעלו בקלות מהבית הזה. בכל משחק נתון גרמניה יכולה להפסיד וזה נכון לכל קבוצה בבית הזה.

בכל אופן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/11.Xxx