בית"ר ירושלים - הסוף?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ביתריסט_בדם, ‏11/4/03.

1. ביתריסט_בדם Member

האם זהו הסוף של בית"ר בצמרת?
    זה נכון שיש לבית"ר העונה גם משחקים טובים, כמו ה4-0 על חיפה וה1-0 על חיפה בחוץ וה2-1 על מכבי וגם ה4-1 על בני יהודה, אבל האם בית"ר עוד תצליח לחזור לצמרת הגבוה?
    ככל שהזמן עובר אני רואה את מכבי חיפה, מכבי ת"א והפועל ת"א הולכות ומתחזקות עם שחקנים טובים והרבה כסף ובונות את עצמן בצורה טובה, אבל אני לא רואה את בית"ר מגיעה למצב שלהן!
    לצערי הרב, אני לא רואה את בית"ר אפילו בעוד 5 שנים משתווה להן, אם זה ברמת המשחק ובשחקנים, אם זה בההנהלה היציבה ובניהול הטוב (למרות שגם הם עושים הרבה טעויות) ואם זה בכסף ובמקצוענות!
    בית"ר ירושלים, שהייתה אימפריה ואחת הקבוצות הכי טובות בארץ לפני כמה שנים כבר רחוק אחרי שלושת הגדולות שלא מזמן הייתה שווה להן!
    מה יהיה?
    האם בית"ר לאט לאט תבנה את עצמה טוב, למרות שלדעתי אם זה יקרה (ואני מקווה שזה יקרה) יקח לפחות 5 שנים או שבית"ר תלך ותדרדר או אולי תישאר קבוצת אמצע טבלה.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מאמין שזה הסוף
    לביית"ר יש אוהדים ומספיק כסף ויוקרה כדי כבר בשנה הבאה להיות פקטור בצמרת..
    אבל בשביל זה פניג'ל צריך לתת שקט במערכת..
    לדעתי מלמיליאן הוא האפשרות בשביל להחזיר את ביית"ר לצמרת..
    וגם אני מאמין שכדי להעיף את רוב השחקנים של ביית"ר משם

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הרבה לא יסכימו איתי, אבל אני חושב שבית"ר לא תהווה גורם בצמרת בשנים הקרובות. ואני ירחיב בהמשך...

4. ליהי Member

קודם כל, תן לי לחדש לך- הפועל לא התחזקה בשחקנים כבר הרבה מאד זמן.

בקשר לבית"ר- היא לא קבוצה בלי פוטנציאל, אל תטעה. אני חושבת שעושים לקבוצה הזו עוול בכך שבוחרים לה את המאמנים הלא-נכונים. כשאתה מחליט לקחת שחקנים כמו איציק זהר שאתה יודע שלמרות הכשרון הענק שלהם הם פשוט לא ממושמעים אתה צריך לקחת בחשבון שהמאמן שלך צריך להחזיק אותם קצר. אז המאמן המועף לא הצליח לעשות את זה וביננו, עם כל הכבוד לאזולאי שעושה עבודה טובה גם עליו השחקנים שמים פס, צריך להביא מאמן חזק לבית"ר (לא אלי אוחנה), לחזק את הקבוצה ב-גג 2 שחקני הגנה והנה יש לך קבוצה על רמה.

5. ביתריסט_בדם Member

אני לא התכוונתי קבוצת צמרת כמו הבועל ב"ש העונה, ככה של מקום רביעי ולא התכוונתי לקבוצה חזקה, אלא התכוונתי לאימפריה ששולטת בארץ ביחד עם שלושת הקבוצות הגדולות (הפועל ומכבי ת"א ומכבי חיפה).
    אני התכוונתי שבית"ר תחזור להיות בין הקבוצות הגדולות האלה שכשיסתכלו עליה יסתכלו עליה כמו אז:
    אימפריה וקבוצת כדורגל מצויינת שפייבוריטית לנצח משחקים גדולים!
    כמו שמכבי חיפה עכשיו או שהפועל ת"א עכשיו או מכבי ת"א עכשיו, ככה שתהיה בית"ר, ולא קבוצה של מקום רביעי עם עונה די טובה כמו של הפועל ב"ש השנה, כי זה כבר יש סיכוי שאפילו בעונה הבאה יהיה.

6. AFC Member

זה בהחלט לא הסוף, זאת יכולה להיות התחלה, אבל מי יודע - אולי אתה אכן צודק וזה תחילת הסוף?

בית"ר ירושלים מנוהלת בצורה איומה. אין כסף מתוך תקציב ה-20 מליון שקל אעלק, יש לנו שחקנים גרועים שחתומים לעוד שנתיים עם משכורות עתק כמו עופר טלקר ומדברים על למנות את אלי אוחנה למאמן הקבוצה. למרות ההערצה העצומה שלי אליו (לדעתי גדול שחקני הכדורגל בכל הזמנים), אלי השחקן הוא לא אלי המאמן, אין לו בכלל ניסיון והוא כבר פעם אחת לא הצליח מי-יודע-מה בבית"ר. אני מעדיף את מלמיליאן כמאמן, הוא הצליח בכל מקום שדרך בו.

לפי ממוצע גילאי השחקנים, אנחנו הקבוצה הזקנה בליגה, אנחנו מפסידים ללא תנאי במשחקים הכי חשובים שלנו (מול מכבי ת"א בגביע, למשל)... המצב רע מאד, והוא מחמיר בגלל האדיוט אברם לוי שיושב מלמעלה, אבל בכל זאת, אסור לשכוח שהמאמן הנוכחי היה בעבר מאמן הנוער, כך שבזמן הקרוב הוא ישתף יותר צעירים, אברם לוי מוכרח לפרוש מתישהו...

בקשר למצבה הנוכחי של בית"ר - היא קרובה מאד למקום הרביעי. אני מאמין שזוהי משימה אפשרית לנצח ברוב המשחקים שנותרו לנו ולהשתלב בגביע אופ"א (למישהו נראה שלפחות אחד משתי הגדולות שנותרו בגביע לא יהיו בגמר?), ולכפר על העונה האיומה הזאת. אומנם רשמנו הישגים נהדרים כמו רביעיה לחיפה, ניצחון מרשים על מכבי ת"א... וחוץ מזה? אין הרבה לזכור מהעונה הזאת.

7. ליהי Member

קרובים למקום הרביעי?

אתה באמת מאמין שתסיימו מקום רביעי?

עזוב שניה מקום רביעי, בית"ר ירושלים ואופ"א באותו משפט? זה בכלל נכון תחבירית?

אני מבקשת מכל ההוזים למיניהם להתנער מהנפטלין, העונה הזאת גמורה לבית"ר.
    מצד שני, תתנחמו בזה שתמיד יש עונה הבאה. :wink:

8. ביתריסט_בדם Member

לדעתי, באמת העונה הזאת גמורה לבית"ר, אבל עדיין בית"ר יכולה לשחק יפה, לשלב צעירים, לבנות את עצמה לעונה הבאה, לגרום שמחה לאוהדים ולסיים במקום ה-6 או ה-5 שזה גם יפה יחסית למה שלבית"ר היה העונה.

9. ליהי Member

כל מילה פנינה. בהצלחה! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

10. AFC Member

לא ולא. אם מאיר פניג'ל הבטיח אליפות, אז לפחות נגיע לגביע אופ"א דרך המקום ה-4.

וליהי, אל תצחקי, כי זה אפשרי בהחלט - הפועל ב"ש משחקת כאילו אין לה עניין יותר בליגה, מכבי נתניה משחקת איום ונורא בחוץ (את יכולה לדמיין את מכבי נתניה באירופה???), מכבי פ"ת קבוצה חלשה מדי (היא מפסידה משחקים חשבוים, לדוגמא המשחק מול בית"ר באורווה)... אגב, מכבי נתניה לפני שעות אחדות הפסידה לאשדוד.

בית"ר ירושלים בכושרה הנוכחי מסוגלת לנצח את רוב משחקיה עד סוף העונה, ואם יהיה לנו טונה מזל, את כל משחקינו עד סוף העונה. הפער מהמקום הרביעי הוא רק 7 נקודות, עם 24 נקודות בקופה.

אם מכבי פ"ת תפסיד בעזרת השם לכפ"ס, ובית"ר תנצח באורווה - בית"ר מקום שישי, רחוקה נקודה מנתניה, וארבע מב"ש (אם תפסיד בקרית אליעזר).

יהיה נחמד לשחק שוב בזירה האירופאית, ובעיקר מעניין איך בית"ר, קבוצה כל כך ישראלית, תתמודד עם זה.

11. juva Member

בלי להכנס לויכוח של אם בית"ר תסיים במקום הרביעי או לא....הבעיה של בית"ר היא בעיה הידועה להרבה קבוצות באירופה....מדובר על קבוצות כמו בארסה, ומילאן של השנים האחרונות, יש כסף, יש קהל, יש מאמן...אבל בכל זאת הקבוצה לא מצליחה, כנראה מדובר במעין מחזוריות שכל קבוצה עוברת..מגיעה לשיא, ואז סובלת מכמה שנות שפל, אם תשימו לב....בארסה נמצאת בתקופה גרועה אחרי שנות ה90 שכנראה היו השנים הטובות בתולדותיה, מילאן הייתה גם היא בתקופה לא טובה, וגם זה, אחרי שבתחילת שנות ה90, שלטה בליגה האיטלקית...ובית"ר, שגם היא, בשנות ה90, הייתה תמיד אחת המקבוצות הטובות בליגה...

אבל אצל בית"ר לדעתי...יש גם עוד בעיה...כולנו זוכרים את ההתנהלות של בית"ר בתקופת דדש, אולי זה היה חובבני להחריד, אבל זה עבד...שבא זאבי וניסה להפוך את בית"ר לריאל...הקבוצה התמוטטה, המערכת הזאת לא הייתה בנויה להתנהלות מקצועית....

ודבר אחרון, על איזה שחקני נוער אתם בדיוק מדברים!? בית וגן הוא אחד מגרשי האימונים הגרועים בליגה, והיחס למה שנקרא, שחקני נוער, הוא עוד יותר גרוע....בבית"ר רק שחקנים, הם לא מייצרים אותם...נסו לראו תכמה מן השחקנים בהרכב הפותח של בית"ר, באמת התחילו את הקרירה שלהם שם...

12. ליהי Member

אני מסכימה בעיקר עם הפסקה הראשונה בית"ר בשנות השפל שלה וזה קרה לכל קבוצה בצמרת (הפועל אפילו ירדה ליגה בשנת 89), עם זאת לבית"ר אין את השחקנים ובעיקר את המאמן הנכונים.

13. juva Member

מאמן אולי לא....אבל אלי כהן על הנייר הוא אחד המאמנים הטובים בליגה, הבעיה שלו זה שיש לו מומחיות להרוס את מה שהוא בנה....נכון בבית"ר הוא לא בנה כלום, ובבית"ר הוא כבר לא מאמן....אבל לגרום לקבוצה לשחק- הוא יודע

עכשיו תגידי לי, באיזה עמדה את רואה אצל בית"ר חולשה שתמנע ממנה לסיים במקום הרביעי
    שוער- קורנפיין...הוא זה שמנע מהם לרדת עונה שעברה
    הגנה+בלמים- למרות גילם המתקדם משהו "על הנייר", טלקר, אהוד כחילה ודוד אמסלם....צריכים להספיק לכל קבוצת מרכז טבלה+
    קישור- זהר, אוליאנוב, אדרי וטלסניקוב היו מצליחים בסגל של 3 הקבוצות הגדולות
    חלוץ- קוביקה....וזה מספיק...

נכון זה לא דרים טים וזה גם לא ממש ההרכבים של 3 הגדולות אבל למקום רביעי- זה כן מספיק, "על הנייר" לבית"ר יש סגל הרבה יותר טוב משל באר שבע....אבל באר שבע מציגה כדורגל אטרקטיבי יחסית ושם חוץ מאלי זינו...אין בעיות, בית"ר לעומת זאת...השחקנים שונאים את המאמן, המאמן שונא את השחקנים, הכדורגל שהם מציגים הוא פשוט פאתטי ואין הרבה משחקים שבהם השחקנים באמת מצדיקים את התוצאה...

14. ליהי Member

אם תסתכל קצת למעלה תראה שכתבתי שזאת אחת הבעיות של בית"ר- חוסר המשמעות בקרב השחקנים כלפי המאמן.

אלי כהן יכול להיות על הנייר מצדי סר פרגוסון, את בית"ר הוא לא הצליח להחזיק והוא עבר השפלה לא קטנה לפני שפינו את המקום שלו למאמני קבוצת הנוער של בית"ר (ברצינות עכשיו זה פאטתי אפילו אני בתור שחקן לא הייתי מצליחה להיות ממושמעת לשני הליצנים האלה). שים לב שבשער של באר שבע יש שוער לא פחות טוב מקורנפיין- רחמים (שהוא לפי דעתי השוער בשלישי הכי טוב בליגה אחרי אלימלך ושטראובר),לבאר שבע אין שחקנים שידועים כבעייתים כמו איציק זוהר ושבבאר שבע יש משמעת ברזל וכל מה שיוצא מהפה של לופא קדוש-משהו.

אבל כפי שאמרתי, אני מסכימה איתך ברוב מה שאמרת. 8)

15. ירוק בלב Member

אני לא מסכים.
    בית"ר היתה קבוצה גדולה, ועכשיו למרות הכל היא לא נפלה בגדול.
    אם בית"ר היתה יורדת ליגה נגיד בשנה שעברה,
    אז באמת היא היתה יכולה להמשיך להדרדר.
    בית"ר עכשיו נמצאת באמצע העליון של הליגה
    ועם עוד קצת מאמץ אני רואה אותה בצמרת, לא השנה,
    אבל בשנה שנתיים הקרובות.
    הכל עניין של כסף ויציבות,
    ועכשיו בית"ר צריכה לבנות את עצמה עם הצעירים.