בית"ר ירושלים 2015/16

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏16/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סיונרה Member

הוא מגן שמאלי נוראי, מגן ימני סביר וקשר מצויין.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בית"ר ירושלים: אדם קארן-ספרשטיין ינחת למבחנים - וואלה! ספורט

עשיתי קצת גוגל עליו (האמריקאי) וראיתי אותו ביוטיוב. לא הצלחתי למצוא כתבה שאומרת שהוא מתאמן בקולומבוס קרו, אבל היחס של האמריקאים לדברים הללו שונה מהאירופאים, ולכן זה סביר שלא יהיה כתוב למרות שהוא החל להתאמן. בכל מקרה, אם זה נכון, זה מעיד על שחקן ברמה די גבוהה מכיוון שקולומבוס נחשבת לאחת הקבוצות החזקות בMLS.

בקשר לקריירה שלו בקולג', אז אכן הוא בלט לטובה שם והיה בין המצטיינים בעונה האחרונה, אבל חובה לציין שהוא שיחק לא מעט כקשר אחורי במהלך הקריירה הקצרה שלו. לפי היוטיוב נראה שיש לו החזקה טובה בכדור, הוא יודע למסור, לא מפחד להיכנס לתיקולים ודי מהיר. בקיצור, פוטנציאל טוב יש לבחור, בהנחה שהמשחקים בקולג' מעידים על משהו ושיש רמה נורמלית שם ולא מדובר על ליגה א'.

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם הוא מגיע מהספורט האמריקאי אפשר לנחש שמדובר במקצוען, ספורטאי שבנוי טוב עם כוח ומהירות מבלי לראות תמונות או סרטונים.
    מה יש לו ברגליים זאת השאלה, הוא נשמע כמו פוטנציאל מעניין אני מקווה שמדובר גם בשחקן טוב.

4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אחריי ראלי אתמול (נרשם למשחקים נגד הקפריסאים), גם בנש מצטרף לבית"ר.

האמת? למעט האבידה המעצבנת של ניקיטה, בית"ר משפרת את עצמה בצורה טובה עד כה. אני מרוצה.

5. Nike2013 Member

ועוד צריכים להגיע לפחות 2 זרים. מקווה שאצילי יישאר, אחרת יהיה ממש חבל.

6. Raulito Madridista

קראתי קצת במעריב על הבוררות של עומר אצילי ובית"ר ירושלים. כתוב שם שבית"ר דורשת להסתמך על 'תקדים זהבי', כלומר אצילי נחשב כביכול ליורש שלו במכבי, יש לו כבר חוזה חתום שם לפי אחד הגורמים בבית"ר(מעניין שטביב מכחיש עניין כזה), הוא גם כביכול השחקן הישראלי הבולט בליגה אחרי שזהבי הלך, ומעבר לכך זהבי נמכר לסינים באיזה טריליון יורו. אז קודם כל אני לא רואה שום קשר בין ערן זהבי לעומר אצילי, זה לא בידיוק משא-ומתן פתוח בין קבוצות כל עניין הבוררות הזה וקביעת תג המחיר, טביב לא יכול לשחק אותה תמים או אידיוט, ברור שהוא התנכל לו ורצה ללחוץ אותו לפינה כדי לחתום על חוזה חדש. מעבר לכך, נניח שנסתמך על מקרה זהבי - יש קשר תמידי בין משכורת לשווי שוק. זהבי הרוויח מיליון יורו לעונה. עומר אצילי מרוויח כמה? החוזה החדש דיבר על 100 אלף דולר, ולפי מה שקראתי השכר הנוכחי הוא 40 אלף לעונה, הגיוני?

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

@Raulito
    על הנייר, לבית"ר אין קייס לדרוש תג מחיר גבוה. מדובר בעונה אחרונה לחוזה, ולפי ההצעה של בית"ר (100 אלף נטו), היא עצמה לא מחשיבה את אצילי כאחד השחקנים הטובים ביותר בארץ, אלא כאחד מהבינוניים בסגל שלה, כשעידן ורד, רואדה, מורי, איינבינדר, קלאודמיר, שכטר וקליימן מרוויחים יותר, כלומר יותר מחצי הרכב פותח. אלה הנתונים שהבורר צריך לשים עליהם דגש. בפועל, ואני בספק אם זה יכול לבוא לידי ביטוי כי זה לא עובדתי אלא בעיקר תיאורתי (אך סביר מאוד), בית"ר צודקת. אצילי הוא בטופ השחקנים בארץ היום, לדעתי האישית נופל רק מוואקמה ומליקסון, והוא מבוקש אצל שלושת הגדולות (אך ללא הצעה רשמית, ואת זה חובה לציין בהקשר של הבוררות), וביקוש כזה אוטומטית מייצר תג מחיר גבוה. בשורה התחתונה, העובדות שהחוזה של אצילי מסתיים וההצעה הנמוכה של טביב מעפילות על הנתונים בפועל מבחינת הבוררות, כך לפחות אני מכיר את החוק.

השכר הנוכחי של אצילי הוא 45 אלף דולר לעונה, והוא נחתם בקיץ 2013, כשאצילי עוד היה בגדר יהלום לא מלוטש. רונן קצב, סוכנו של אצילי, טען בריש גלי שאצילי מוכן לחתום על סכום של 100 אלף דולר, אך שיתווסף סעיף שחרור לחו"ל, ומזה התחיל כל הבלאגן. אצילי וסוכניו ידעו היטב שאין שום סיכוי שהם ישיגו שחרור בבוררות, בטח אחריי שבית"ר עשתה מהלכים מאוד נכונים מבחינתה (אצילי התאמן כרגיל, שיחק ובעצם היה כשחקן מין המניין), כשהפגיעות היחידות באצילי היו "מסריחות אבל כשרות". אצילי קיווה, ועדיין מקווה, להשיג סעיף שחרור נורמלי מהבורר שיוכל לתת לו את האופציה לצאת לאירופה מבלי שטביב יפיל את ההצעה, כשאופציה אחרת היא הצעה משודרגת של טביב. אין לי מושג מה הולך בראש של חנוך קינן, אבל בהתחשב בהיסטוריה שלו, אצילי יכול להיות אופטימי.

הדבר שבעיקר השתנה בימים האחרונים היא היכולת של אצילי מול טוזלה. הקהל, ששכח כבר את היכולת של הילד, נזכר טוב מאוד מי זה אצילי ומה הוא מסוגל לעשות, ויש לו תמיכה אדירה מהקהל. רק אידיוטים עיוורים ממשיכים לטעון שהוא לא שווה יותר מההצעה שטביב הציע לו, ורק אידיוטים ממשיכים לקלל אותו. אחריי המשחק נגד טוזלה הרוב המוחלט של האצטדיון קרא בשמו, ונראה שטביב מתחיל להבין שאם אצילי ימכר לקבוצה אחרת בארץ אחריי שיעשו את המינימום להשאירו, זה לא יגמר כמו עם אזולאי ודסה. לך תדע, אולי זה יגמר בהארכת חוזה.

בינתיים אצילי נותן את כל כולו במשחקים באירופה בכדי להשיג קבוצה בחו"ל.

8. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

חייבים שחקני התקפה.
    פשוט אין מי שישים גולים, ואם אצילי יעזוב (מה שסביר להניח) אז בכלל.
    בקיץ אחד לאבד את רוקאביצה+אצילי, זה בעייתי, איך שלא מסתכלים על זה.

נערך לאחרונה ב: ‏14/7/16
  9. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

מקצועית,הדבר הכי נכון מבחינת אצילי זה להאריך את החוזה.
    אבל לטביב לא מגיע לצאת מנצח מהסיפור הזה.

10. Raulito Madridista

אין לאלי טביב שום קייס אמיתי והפעם הוא ישלם על הקמצנות שלו ובצדק. גם אם אני חושב קרוב לדעתך ואצילי משלושת-ארבעת השחקנים הטובים בארץ - זה סובייקטיבי לחלוטין, מה שאפשר למדוד זה מספרים. אתה לא יכול לשלם לשחקן שכר של ליגה א' ולצפות שתג המחיר שלו ייקבע כאילו הוא שחקן ליגת האלופות. שכר של 40 אלף דולר - בדיחה ועלבון וזה כלל לא רלוונטי שטביב הציע לו 100 אלף דולר שזה גם רחוק מלהיות שכר של שחקן מוביל. אולי המירוץ של מכבי וחיפה אחריו יעלה מעט את הסכום ועדיין אני לא חושב שזה כל-כך משמעותי, גם את אחמד עאבד אלף-אלפי הבדלות רצו מכבי חיפה ומכבי ת"א.

11. Nike2013 Member

ניצחון יפה מאוד, אבל צריך לחזק את ההגנה, גם איזה קשר וחלוץ נוסף לא יזיקו.

12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

קלטינס ואצילי לא שייכים לליגה הזאת. טביב מחזיק בשני היהלומים הכי גדולים בארץ.

13. סיונרה Member

הגול של אבוחצירה גרם לאנשים לפספס את העובדה שמי שבישל לו היה מגבו, אני לא האמנתי שככה ייגמר המשחק.
    פעם ראשונה שאני רואה את קלטינס משחק, התרשמתי מאוד. הוא לא הבריק היום, אבל בניגוד לכחילה שאין לו מושג מה לעשות עם הכדור, קלטינס תמיד מרחיק למקומות שבהם יש שחקנים שלנו. עושה רושם שכמו שחקן אירופאי (ממוצע) הוא משתדל לעשות כמה שפחות פעולות לשם העשייה ויותר פעולות מועילות.

14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

קלטינס, איינבינדר ואצילי הטובים בבית״ר אבל אם הם רוצים להגיע לרמות גבוהות יותר כמו נבחרת או אירופה או סתם להתפתח לשחקנים טובים יותר הם חייבים לשחרר מהר יותר את הכדור ולהפסיק להתמזמז איתו. הם לרוב עושים את הפעולה הנכונה אבל זה תמיד מגיע אחרי 4-5 נגיעות יותר מדי, מיותר מאוד.

למגבו יש נתונים פיזיים של מגן באנגליה, גרמניה וצרפת אבל השאלה כל כמה זמן נראה ממנו הצטרפות כזו להתקפה עם הרמה מדויקת תוך כדי תנועה ? פעולה נדירה שלו אתמול וזה הספיק לניצחון חשוב.

בריהון אגב מאוד לא מלהיב אותי, שחקן שכונתי. פה ושם דריבל נחמד וזהו.

15. Nike2013 Member

מצב נושא:
הנושא נעול.