בית"ר ירושלים 2016/2017 - מסיימים שוב במקום השלישי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז הנה עברנו לדיון של בית"ר.
    יכול להיות שהדרך שהוא עבר מבורכת, לא מכיר אותו מספיק. מבדיקה קצרה גיליתי שכמו אצילי גם הוא עשה צעדים ראשונים בליגת העל לפני 5 שנים שראשון הבליחה לעונה אחת. אני חושב שלחמן היה אז המאמן והוא זה שנתן לו את ההזדמנות ובטח גם המליץ עליו לטביב.
    עדיין נראה לי לא הגיוני ששחקן שאוטוטו בן 24 ונמצא בבוגרים בערך 5 שנים ונחשב על תקן כישרון ענק(פחחח) לא מסוגל לעצור כדור או לתת פעולת כדורגל סבירה מלבד דריבל נחמד כאשר הוא לא תחת לחץ(שיש עליו לחץ הוא מסתבך עם הרגליים כמו רענן דרעי). נגד בית"ר רוב הקבוצות בארץ מצופפות ואלה שלא מצופפות מחזיקות שחקני הגנה מספיק טובים כדי לעמוד מולו והאמת שמספיק לתת לו קצת גוף כדי להעיף אותו לשלטי הפרסומות ככה שזה לא בעיה.

ברשצקי מרשים הרבה יותר וגם עלה פחות, חבל שטביב לא הביא אותו במקום בריהון.

2. Drama2 הסמל מעל הכל

יעקב בריהון היה כישרון גדול, כמו אצילי, ההבדל ביניהם הוא מתי הם התקדמו לליגת העל. אצל אצילי זה היה מהיר.
    הכרטיס של יעקב היה בבעלות העירייה (50%) והעמותה של רביב ספיר (50%), אחרי שאצילי נמכר, רצו להריץ אותו, אך הראש לא היה בכדורגל דאז והבחור היה עסוק בשטויות, אז הגיע למצב שאחרי שהוא שיחק עונה שלמה בבוגרים בגיל 18-19, הוא חזר לנוער, ועונה אח"כ הוא בקושי שיחק בעקבות אי אילו דברים שלא אכנס אליהם.
    אם לא הייתה מעורבות של העירייה ושל רביב כל השנים, הוא לא היה משחק בליגה לאומית אפילו.
    בקיצור, עוד מקרה של שחקן שנמצא באותה יכולת כמה שנים. דיברתי על זה עם @yakov_y בנוגע ל"למה מנור סולומון שונה מכשרונות אחרים".
    הוא יכול לתת ללא ספק, פשוט הקבוצה לא מתאימה לו.
    ואת זה אמרתי גם בזמנו שברשצקי עבר להפועל, שחקנים צריכים לדעת לאן הם עוברים ואיזו קבוצה תתאים להם.
    שניהם, גם יעקב וגם מוטי, הלכו לקבוצה שלא מתאימה להם בעליל מבחינה מקצועית.

ואוסיף כאן עוד משהו, ברשצקי עלה 100K אירו, זריהן עלה 600K אירו, יש למישהו ספק שברשצקי במדי ב"ש היה נראה כקוסם ? דברים תלויים היכן אתה משחק.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש בית"ר ירושלים בכדורסל אגב.
    בשנות ה-70 בשיאה הגיעה לגמר הגביע נגד מכבי והפסידה, לפני כמה שנים הקימו אותה מחדש והתחילו מלמטה. כיום נדמה לי משחקים בליגה א'.
    בתחילת הדרך הלה הפמיליה היו עוקבים והולכים למשחקים, לא יודע מה קורה איתם היום ואיך הפרויקט מתקדם.

גם לי זה מוזר שאוהדים של בית"ר בכדורגל אוהדים בכדורסל את מכבי ת"א או הפועל ירושלים, אני לא מדבר על כאלה שתומכים באחת הקבוצות אלא על אוהדים של ממש שנוסעים לטדי עם צהוב-שחור ולמלחה/ארנה עם אדום. לא הגיוני בכלל.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Drama2 איזה קבוצה בליגת העל מתאימה לבריהון לדעתך?

5. Drama2 הסמל מעל הכל

@Nigel de Jong
    התנאים הבאים חייבים להתקיים:
    (1) קבוצה שלא סוגרים ומצופפים נגדה
    (2) קבוצה שיודעת להצטרף בעת התקפה/COUNTERATTACK
    (3) מאמן/בעלבית שמאמין בשחקן

במקרה הנ"ל גם אוסיף כי צריך שיהיה חלוץ שידע להשתלט על ריבאונדים ויותר חשוב יודע להתמקם טוב ברחבה.

אני רוצה להגיד שאשדוד היא הקבוצה הכי מתאימה לו אבל אחרי שרב"ש הצטרף אליהם, אני מטיל ספק, כי רב"ש מסוג המאמנים שדורש גם מחלוץ 9 לבצע משימות הגנתיות.

לכן אני אלך על כפ"ס ושיהיה על המשבצת של צ'יבוטה (במקומו).
    עם מאמן שנותן לך לשחק כמו אלי כהן והרבה כדורים שמגיעים להתקפה (מפתיע, כי בכל זאת זו כפ"ס), בריהון היה יכול לעשות מהלכים מאוד מאוד יפים.

6. Don Joan Roman Member

במילים אחרות אתה מחזק את דעתו של אדם - השחקן לא מתאים לקבוצות טובות בכדורגל הישראלי.

Sent from my m3 note using Tapatalk

7. Drama2 הסמל מעל הכל

לא יודע אם המילה "הטובות" היא המילה הנכונה כאן, אבל במקום כמו בית"ר עם אווירה כמו בית"ר (לחץ תמידי), היה עדיף בשבילו לשחק קבוע לפחות עונה, בקבוצה שמתאימה לו.
    מאמין אחרי עונה או 2 עונות, היה מדובר בשחקן לגיטימי לבית"ר, אחרי שהיה משפר מס' מועט של אספקטים במשחק.
    בשנה הזו חוץ מלשחק לעיני הקהל המדהים של בית"ר, אין לו עוד הרבה נק' זכות.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מצחיק שעושים פה ניתוחים על בריהון בזמן שהוא בקושי קיבל דקות להוכיח את עצמו. אם הוא ישחק ויראה לא טוב, אז ננסה לנתח למה הוא לא נראה טוב.

בינתיים, סטרשנוב שואל את השאלה שכל אחד צריך לשאול ולא שאל - למה בית״ר עמדה לדין מלכתחילה אם מדובר באירוע מינורי?:
    "עמדת תובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף תמוהה בעיניי", כתב סטרשנוב בפסק הדין והסביר: "כשנשאל מדוע הגיש כתב אישום למרות שאמר שמדובר ב'אירוע קטן', השיב כי הוא מסתפק בהרשעה ובעונש יצירתי - שההכנסות ייתרמו לקרן נגד אלימות".

"חבל שהתובע המלומד לא חשב על פתרון "יצירתי" זה לפני שהגשים את כתב האישום, בזמן שידע את הוראות התקנון בדבר עונש החובה"

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מרסל הייסטר יחזור לסגל הקבוצה בשבת נגד מכבי חיפה אך סביר שלא ישחק, המטרה היא שבשבוע וקצת מעכשיו ועד החצי יכשירו אותו בצורה המיטבית כדי להגיע למצב שהוא יפתח בהרכב.

דילמוני לא נוראי בכלל האמת, היו לו טעויות נקודתיות קשות אך ברוב המשחק לא הוא לא מורגש לרעה (כמו מגבו אצלנו למשל), ועדיין האקסטרה שהייסטר נותן זה משהו שהוא לא יכול לתת. המהירות, ההצטרפות להתקפה והאנרגיות שלו מתגמדות רק ליד המפלצת שנמצאת באגף השני.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  10. סיונרה Member

הוא היה לא רע נגד מכבי פ"ת, אבל מול ב"ש וחיפה הוא היה חלש מאוד. הוא לפחות לא זרק אלא פשוט כנראה או לא לרמה או שסתם קשיי הסתגלות.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

נגד ב"ש היו לו טעויות קשות, אבל אלו היו מקרים נקודתיים. ברוב המשחק הוא היה בסדר והבעיה באגף שלו הייתה חן עזרא, שכידוע לא אוהב לעשות עבודה הגנתית. עדיין, אני אהיה הרבה יותר שקט אם דסה יצטרך לעמוד מול המהירות והעקשנות של הייסטר ולא מול דילמוני.

12. Telkiyski Member

לא ראיתי שיש פה דיון על ההצהרה החדשה של טביבי שהקבוצה תרד מהדשא.

מה דעתם של אוהדי ביתר פה?
    שמעתי ראיון איתו ברדיו והאמת שאם הוא באמת מתכוון למה שהוא אומר אז על הכבוד לו.

השאלה אם זה למראית עין כדי להתחמק מהקנסות או שיש פה משהו רציני.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

טביב פופוליסט ואגואיסט שדואג רק לעצמו. תמיד היה ככה, ותמיד יהיה ככה.
    הגזענות לא באמת מעניינת אותו (לכו לביטויים שלו בתחילת הדרך בבית״ר, גם בנוגע להחתמה של שחקן ערבי בקבוצה), מה שמעניין אותי זה הקנסות שהוא מקבל והדימוי הציבורי שהוא מנסה לעשות לעצמו.
    כמו עם כפר סבא והפועל תל אביב, טביב ינסה לעשות לעצמו על חשבון הקבוצה, במקרה הכי גרוע, יעבור לקבוצה הבאה שלו בישראל.

14. alexshw Member

האקדח שלו ריק מכדורים

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מאמין לאלי טביב שהוא רוצה להילחם בגזענות. לא מתוך רצון לקדם ערכים חברתיים או תרבותיים כלשהם, אלא מתוך שיקולי כדאיות כלכלית (והוא גם אמר את זה, גם אם הציג זאת כסיבה משנית): הוא מאמין שביתר ירושלים יכולה למצות מעצמה יותר מבחינה שיווקית, בעיקר בגזרת הקהל ונותני החסות, ומבין שהקומץ הגזעני הוא המכשול.

מצב נושא:
הנושא נעול.