ברנלי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י toon-UPON-tyne, ‏27/1/04.

1. toon-UPON-tyne Member

לפי סקר בין אוהדי הקבוצות באנגליה 2 הקבוצות השנואות ביותר הן מנצסטר יונייטד(די ברור http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_2gunsfiring_v1.Xxx ) ושנייה היא ברנלי שגם כן שנואה בידי אוהדי קבוצות רבות. והשאלה שלי היא למה שונאים את ברנלי אוהדים מכל כך הרבה קבוצות מכל רחבי כל הליגות..?

2. Hammers Fan Member

ברנלי? לא זכור לי שמדובר באוהדים אלימים או גזענים...

בדרך כלל יורדים עליהם בגלל האיזור הכפרי והמרוחק בו הם שוכנים. היה איזה שיר שהאוהדים שלנו שרו להם במשחק האחרון בין הקבוצות, משהו עם "עוד לא שמעתם על חשמל" אם אני לא טועה...

בכל אופן, לא הבנתי למה דווקא הם שנואים.

3. Julian Joachim Member

גם לי לא ברור העניין.

ואתה רוצה להגיד לי שמילוול שנואה פחות מברנלי?

מוזר.

אתה יכול לתת לינק למקום שבו קראת את זה?

4. Hammers Fan Member

- מילוול וקארדיף שנואות מאוד בבריטניה בגלל האוהדים הבעיתיים.

- את טוטנהאם כל הלונדוניות שונאות, מה שהופך אותה לחמה ברשימה.

- מ. יונייטד, צ'לסי וארסנל שנואות בעיקר בגלל ההצלחה של שלושתן.

ברנלי בכל אופן, לא ממש משתלבת ברשימה הזו, חוץ מבלאקבורן אין לה יריבות של ממש ובסך הכל מדובר בקבוצה קטנה וסימפטית...

5. Kiko Member

סליחה על הבורות, אבל האם יש סיבה לכך שטוטנהאם שנואה כל כך ע"י שאר הלונדוניות?

6. AFC Member

אכן השנאה לעבר ברנלי באה בעיקר בגלל המיקום הגיאוגרפי. הרבה אוהדים מקניטים את אוהדי ברנלי בגלל שבאו מעיירה מוזנחת ועלובה. עוד סיבה מרכזית היא לפי מה שהבנתי היא שאוהדיה הם inbreds, כלומר נולדו לזוג עם קרבה משפחתית.

לברנלי, הממוקמת ביורקשייר, יש גם לא מעט יריבות איזוריות כך שאפשר להבין מדוע בסקר (שנערך אגב בין 2,800 איש) היא הגיע למקום כל כך גבוה. עוד סיבות (לפי מה שהבנתי) לשנאה כלפי ברנלי היא האלימות של אוהדיה (שהיתה להם תקרית עם אוהד פורסט גרין) והטפשות של אוהדיה (לא מעט מהם מאמינים שהם אחת הקבוצות הגדולות באנגליה, משום מה).

7. Hammers Fan Member

בעיקר בגלל אוהדיה היהודים וההתגרות המיותרת שלהם בנושא (הם קוראים לעצמם yid army וכו').

קשה לדעת מה בא קודם, הביצה או התרנגולת. אם אוהדי טוטנהאם החצינו את יהדותם והשניאו את עצמם על שאר הלונדוניות, או ששאר הקבוצות התגרו בטוטנהאם ומתוך אירוניה, אוהדי טוטנהאם מחצינים את עניין היהדות במגרשים.

בנוסף, טוטנהאם שונאת את ארסנל על כך שפלשה לצפון לונדון שהיה השטח שלה, ואת ווסטהאם/מילוול בגלל שאוהדיהן באים ממעמד הפועלים הפשוט, בעוד שאוהדי טוטנהאם ובכלל הצפון לונדונים באים מסקטור גבוה ומכובד יותר של אוכלוסיה.

לצ'לסי פשוט יש אוהדים גזענים שמלהיטים את האווירה במשחקים בינם לבין טוטנהאם, חוץ מזה אני לא מוצא שום סיבה לשנאה בינהן...

8. Hammers Fan Member

נכון, אבל מצד שני אי אפשר לומר שכל הקבוצות מיורקשייר מחשיבות את שאר הקבוצות כיריבות.

אני בטוח שלידס והשפילדיות לא ממש מחשיבות את ברנלי כ"יריבה שנואה", בגלל חוסר התיאום באיזורי הטבלה והליגות בכלל.

משום מה האוהדים שלהם שונאים את בלאקבורן, וזאת אני יודע רק לאחר מה שהם עשו לדייויד דאן במשחק אימון נגד בירמינגהאם בקיץ, לא בגלל שהיא שיחקה נגד הרוברס בשנים האחרונות...

מוזר כל הקטע הזה...

9. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא כל הצפון לונדונים באים מסקטור מכובד יותר. גם ארסנל נחשבת לקבוצה המייצגת את המעמדות הנמוכים יותר, וכל מי שביקר פעם בשכונות שמסביב להייבורי יודע כי מדובר בשיכוני עזרה סוציאלית פשוטים ועלובים כפי שרואים בכל סרטי הכדורגל האנגלים (האיזור הזה הוא צפון-מזרח לונדון). זאת להבדיל מאוהדי הספרס היהודים (ומכאן שהם גם עשירים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx ) שגרים בגולדרס גרין ובשאר שכונות היוקרה של צפון לונדון.

10. Hammers Fan Member

גם נכון, אבל ארסנל במקור לא מצפון לונדון, כך המעמד היחסית נמוך שהיא מייצגת הוא לא מצפון לונדון במקור.

בכל אופן, אוהדים שמגיעים להייבורי, לברידג', לליין וגם לאפטון פארק הם לא אוהדים ממעמד הפועלים, בגלל מחירי הכרטיסים והמנויים. רק אנשים מבוסיים יכולים להרשות לעצמם לשלם כל שבת את המחירים המטורפים האלו.

11. toon-UPON-tyne Member

חשבתי שצירפתי תלינק זה לכתבה בסוקרנט שעכשיו אני לא מצליח למצוא אותה. אומרים שם ששתי הקבוצות השנואות ביותר הם מנצסטר וברנלי. ברנלי הקבוצה השנואה ביותר של איזה 5-10 קבוצות והקבוצה השנייה שנואה ביותר של הרבה מאוד קבוצות. נראה לי היה רשום שם שאפילו אוהדי ארסנל שונאים יותר את ברנלי מאת טוטנהאם. כמובן שמנצסטר השנואה במקום הראשון של אוהדי ארסנל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

12. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה הדבר הכי לא הגיוני בעולם.... זה בערך כמו שאני אגיד לך שאני שונא את לזרוס חולון יותר מאשר את הפועל ת"א.....