ברצלונה 2017/18:: דאבל ופרידה מאינייסטה; האם גריזמן יצטרף?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Civil, ‏28/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Ever Banega Member

מחליפים מקומות אבל עדיין העמדת מוצא של מסי בדרך כלל תהיה בחלק הימני של המגרש (הרבה יותר יעיל שם) ולכן של דמבלה תהיה בשמאל (כמו שניימאר היה שם רוב הזמן), יש שחקנים שמשחקים כמעט באותה רמה בשני הצדדים ויש כאלה שיש הבדל גדול. אני מקווה בשביל בארסה שדמבלה טוב גם בשמאל כי אין לי ספק ששם הוא יהיה רוב הזמן (לפחות 4-3-3). לגבי קוטיניו זה נכון ב4-2-3-1 הוא בהחלט יכול לשחק לפני פאוליניו ובוסקטס, אבל באמת היית רוצה שבארסה תשחק ככה?

2. zivmay Member

לא מאמין, 40 מיליון יורו על פאוליניו.
    יש כבר כמה כתבות שמקשרות את ברותומיאו לעסקים מסויימים בסין, לא יודע אם לצחוק או לבכות.

3. סיונרה Member

אחרי עסקת ניימאר ברור שמי שמנהל את המועדון הם אנשים די מפוקפקים.

4. optimus Member

איזה קיץ הזוי, מי שמע בכלל על פאוליניו? מאיפה ההחתמה הזאת הגיעה? לא מכיר אותו ולא נראה לי שהוא שווה את הכסף. אני לא יודע עד כמה הסיפורים על ברותומיאו והסינים נכונים אבל אם יש אמת בסיפורים אז למה לא חוקרים את זה? למה לא דורשים הסברים מההנהלה?

הקישור נואש לחיזוק רציני ומביאים את פאוליניו? לא נראה לי שהוא עדיף על סוארס, רוברטו, גומש או ראפיניה אז למה?
    שערוריה.

5. DRORIKO Member

פראיירים היו צריכים להביא את זהבי, הוא כוכב הרבה יותר גדול בליגה הסינית, למרות ש-MSZ לא נשמע משהו

6. Raulito Madridista

את השמות האלה אתם מכירים? מאז שצ'אבי עזב לקטאר בקיץ 2014 - ברצלונה השקיעה 112 מליון יורו ולא מצאה את המחליף(טוב, נו, ארדה הגיע קצת לפניכן). פאוליניו גם לא אמור למלא את החסר.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/08/14/15027209444397.Xxx

ועוד: בארסה מאניה-מסכם עבורינו את מסביב ההעברה של פאוליניו.

https://scontent.fhfa2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/20800226_10156590136834899_1811879431752941337_n.Xxx?oh=9676fab76ecb6746c4502117198a124e&oe=59ECA2F1

- אוהבים את הרכש של פאוליניו? סקר באל-מונדו דפורטיבו. להלן התוצאות::
    - רק ניימאר, לואיס סוארס ואיברהימוביץ מעליו. פאוליניו הוא הרכש הרביעי היקר ביותר בהיסטוריה של ברצלונה בצוותא עם דויד ויאה.
    - פאוליניו נכלל בהרכב ברזיל במשחק בו התבזתה מול גרמניה במונדיאל 2014 עם ה-7:1. הוא מעולם לא הופיע בליגת האלופות
    - פאוליניו ב-40 מיליון הוא עוד מו״מ כושל בו בארסה פשוט משלמת את סעיף השחרור. פי 7 מהמכירה הגבוהה ביותר אי פעם לשחקן מסין. זוכרים את הכותרות בתחילת הקיץ שהיא מציעה: ״הצעה אחרונה על 25+2?״

7. DRORIKO Member

ynet מציאות חדשה / על פתיחת הליגה הספרדית - ספורט

טור מעולה של יעקבי. סך הכל אני מאד מסכים איתו. ברצלונה לא נראית טוב,והייתי חושב ככה אפילו אם ניימאר היה נשאר,אז שבעתיים אחרי שהוא עזב. מסי הוא אגדה על זמנית,אחד משלושת הגדולים בהיסטוריה(אם כי הרבה פחות כריזמתי מהשניים האחרים) אבל אי אפשר היה להתעלם מהירידה החדה שלו בעונה שעברה. עם כל הכבוד לרביעיות נגד הסוסידדיות למיניהן בארבעת משחקי הנוק אאוט באלופות יש לו רק שער אחד וגם זה בפנדל. מול ההגנה של יובה הוא נראה אומלל, וזאת אותה הגנה שהנמסיס שלו חגג עליה חודש אחרי(ואל תביאו לי את הגול ניצחון שלו בקלאסיקו האחרון,זה כבר היה 3/4 גארבג' טיים). אני מניח שבארסה בנתה על ניימאר בתור היורש ליום שמסי יהיה אחרי שיאו/יפרוש אבל פסז' דפקה לה את התכניות. בכלל נראה שכל דור הלה מסיה בדרך לפנות את מקומו, פויול כבר סוכן שחקנים ותיק, צ'אבי מחפש נפט בקטאר, אינייסטה ובוסקטס גם הם בירידה ופיקה אמנם עדיין בלם נהדר אבל לא משהו שאפשר לבנות להרבה שנים. אז הלה מאסיה,זאת שפעם כולם היללו,לא מייצרת היום משהו שאפילו קרוב לזה, והרכש שבה במקום מאכזב ברובו. נראה שבארסה בדרך לכמה שנים של בינוניות, היא תצא מזה, כמו שהיא יצא מהמשבר של סוף ה-90, או המשבר של טרום עידן פפ, זה מועדון מספיק גדול בשביל זה, אבל לפחות בטווח הקצר המועדון לא מבשר טובות. בהצלחה עם דאולופאו....

8. Raulito Madridista

אני חושב שגם ההרכב של ריאל מדריד וגם הספסל שלה היה בדרגה אחת טוב יותר מזה של ברצלונה. אין ספק שעם ניימאר חוליית ההתקפה מושלמת אבל הבעיות צועקות עם סימן קריאה וזה נובע גם מכישלון טוטאלי של השחקנים שהגיעו בקיץ שעבר, בראבו למנהל הספורטיבי הכושל - אלקסר, גומס ועוד. אם גומס למשל לא משחק היום במקום אינייסטה זה רק מראה עד כמה מחזיקים ממנו. ריאל מדריד פייבוריטית לזכות באליפות שנייה ברציפות. האמת שחוץ מאומטיטי בארסה כבר שנים זורקת זין בצירוף שחקני הגנה.
    לגבי מסי, מבחינתי הצמד שלו בברנבאו שהותיר עוד סיכוי לאליפות, גם אם ריאל מדריד שמרה עליו בצורה מחפירה - שווה ערך למשחק נוק-אאוט קשה. לא נכון לכתוב שהוא בירידה. הוא היה חלש מאוד נגד פאריסX2 וגם נגד יובה בגומלין. הכדורגל מאוד נזיל, אני אחרי האליפות הקלילה של שוסטר ב-2007/08 תהיתי אם ריאל תצא לעוד ריצה מרשימה ותזכה באליפות מס' 3, פפ הגיע והשאר היסטוריה. "שנים של בינוניות" זה קשה לומר, מאמין שמישהו יתעורר שם

9. DRORIKO Member

כדורגל זה עניין של מעגליות, גם לכם היו את השנים הקשות שלכם, גם לנו היו את השנים הקשות שלנו, יונייטד עכשיו חווה את הכאפה. בגלל זה אני אמנם חושב שבארסה בדרך לשנים לא טובות אבל לא משהו שצריך להכניס את האוהדים לפאניקה. כל עוד המועדון הוא מספיק גדול וכל עוד יש בו יצר של תחרותיות(תכונה שלא קיימת בכמה מועדונים שאני מכיר,בארץ ובחו"ל) היא תחזור לגדולתה.

10. yonmu Member

אם מתעקשים לחפש נקודות חיוביות אצלכם, אז לפי אתמול סמדו נראה כמו אחלה רכש.
    בכללי חוליית ההגנה שלכם די טובה לדעתי (גם הספסל), במיוחד לאור הסטנדרטים הנמוכים שלכם באזור.
    זה כמובן לא שווה יותר מדי כשהקישור שלכם בכזאת נסיגה ושליש מההתקפה שלכם נעלם (למה מחכים שם? ביום האחרון של חלון ההעברות יהיה יותר זול?), אבל זה משהו.

11. Civil Anti Madridista

יש לי בטן מלאה על ההנהלה הזאת אבל צריכים להודות שבמצב השוק זה לא ממש פשוט להנחית שחקנים. זה לא סוד שברצלונה הכניסה הרבה מאוד כסף מהמכירה של ניימאר, היא זקוקה נואשות לחיזוק וזה מוביל לכך שכל קבוצה תופסת אותה בביצים עכשיו. דמבלה 150, קוטיניו 120 - טירוף מוחלט.
    מה שכן, זה לא אומר שצריך להתפשר על פאקינג פאוליניו ב40 מיליון בשביל להשתיק את הקהל ולהגיד "הנה, יש רכש" ובמיוחד כשניתן היה לרכוש את סרי באותו סכום. כרגע מדווחים שגם ארדה בדרך החוצה, אבל השעון מתקתק ואם לא נתחזק בהתאם אני לא אתפלא אם ישאירו אותו בלית ברירה.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  12. Ohad_Glr Member

יש בשוק שחקן אחד שבעייני מושלם לצרכים של ברצלונה ואפילו לא אמור לעלות כל כך הרבה- אלכסיס סאנצ'ס.
    אני יודע שהקשר שלו עם ברצלונה לא הסתיים בצורה הכי טובה (מצד שני גם לא בצורה נוראית) אבל הוא אולי השחקן הכי טוב שברסה יכולה להביא וברסה היא בטוח הקבוצה הכי טובה שהוא יכול לעבור אליה.
    שני הצדדים יצטרכו "לרדת מהעץ" אבל לדעתי הוא (לפחות כרגע) שחקן יותר טוב מדמבלה.

DRORIKO ו-yonmu אוהבים את זה.
  13. Raulito Madridista

מה טוב בקו האחורי של בארסה? לוקח בחשבון שמגיעים מולם חשופים כי בוסקטס בתקופה לא טובה, ועדיין. את סמדו אנחנו עדיין לא מכירים(אגב, אלבס בהגנה מעולם לא היה גדול גם אם אגרסיבי, אבל הוא גרם לקבוצות לחשוש מההצטרפות שלו קדימה). מסצ'ראנו איטי כמו צב וראו את זה - לא שבארסה תשחק עם השלושה בלמים שוב, אבל אם יזדקקו לו כגיבוי? פיקה היה קטסטרופה ולא הצליח להנהיג, וג'ורדי אלבה נקודת תורפה גדולה במשחק הראש, מה שכן יש לו זה מהירות. אומטיטי התמודד יפה עם כריסטיאנו ואתמול אכל אותה מבנזמה. אם זו תהיה עונת נפל של פיקה - בארסה בצרות צרורות.

לא נהוג לראות קאמבקים כאלה בכדורגל בגלל שמעורב הרבה אגו, מדבר על אלכסיס לבארסה. אין ספק שמדובר באופצייה נהדרת, הוא יהיה בן 29 ועדיין שווה כמה שנים, הוא מטרה קלה יותר להשגה בהשוואה לדמבלה או קוטינו למרות שמדובר על התפשרות. אני גם לא חושב שהקשר עם בארסה הסתיים בטעם רב, וקרה לו בדיוק מה שקרה לאוזיל אחרי שעבר לארסנל - העריך יותר את הקבוצה הגדולה בה שיחק קודם.
    אגב, לפי המונדו-דפורטיבו ג'וליאן דרקסלר הוצע לבארסה. לדעתי זו אופצייה אחרונה מבחינת בארסה, רק אם לא תהיה ברירה. דרקסלר למשל פחות טוב מדי-מאריה אבל מאוד צעיר

14. Civil Anti Madridista

קו ההגנה בסדר גמור. לכל שחקן יש היתרונות והחסרונות שלו כיודע. להבליט רק את החולשות שלו בשביל לחזק את האג'נדה שלך זה לא רציני.
    אז נכון, משחק הראש של ג'ורדי אלבה רחוק מזה של פיקה - אבל המהירות וההצטרפות שלו להתקפה היא תוספת כוח משמעותית. מסצ'ראנו בגילו המתקדם לא יכול להתמודד עם שחקנים זריזים כמו ואסקז ואסנסיו ומבחינתי אסור להציב אותו יותר בקישור. יחד עם זאת הניסיון והפיזיות שלו מספיקים בשביל להיות בלם שלישי ברוטציה. פיקה היה רע מאוד בצמד המשחקים האחרונים אבל במקרה שלו זה נובע בעיקר מקישור פרוץ לחלוטין. יש לו משחק ראש נהדר, אבל המהירות זו נקודת התורפה אצלו ושם הוא צריך עזרה. מדריד הגיעה יותר מדי בקלות לרחבה של טר שטגן. אומטיטי בעיניי הוא נקודת האור, אם בעונה שעברה לא מעט גבות הורמו אחרי ההחתמה שלו אז היום הוא ללא ספק אחד מהבלמים הטובים בעולם. שנים שלא היה לבארסה בלבל הזה. סמדו הוא עדיין סימן שאלה. אני לא ממהר להתלהב ולא ממהר לשפוט אחרי פחות מ30 דקות משחק - ננתח אותו אחרי שתהיה אינדיקציה רצינית.

15. optimus Member

הקו האחורי של ברצלונה הוא טוב, התרשמתי לטובה מסמדו בקצת דקות שהוא שיחק ואם היה לנו את הקישור שלפני כמה שנים אז לא היינו רואים משהו קרוב למה שהלך אתמול במחצית הראשונה. צריך לומר שגם למאמן הייתה אשמה במערך שהוא העלה עם 3 בלמים שרק הוסיף לפאניקה בהגנה, וריאל ניצלה את זה פעם אחר פעם באגפים. כמו שהקישור נראה עכשיו אם הרווחים הגדולים בין השחקנים ביחד עם האיטיות של אינייסטה ובוסקטס ומדי פעם רקיטיץ' כשהם חוזרים להגנה, אז כל החסרונות בהגנה שתמיד היו שם נחשפים ובענק.

כרגע מבחינתי אפשר לעבור ל 4-4-2 כאשר מסי מתחת לסוארס ואלקסר, החיסרון העצום שניימאר השאיר אחריו מורגש, אי אפשר כבר לסמוך על ההתקפה שהיא תכניס יותר ממה שההגנה תספוג, אי אפשר לוותר על הקישור ולסמוך על ה MSN, צריך להסתגל למצב ולערוך שינויים וכל עוד אין חיזוק לקישור/התקפה אני חושב שהמערך הזה יתאים הרבה יותר, ועל הדרך יכניס את אלקסר לעניינים.

כמו שברצלונה נראית עכשיו הייתי מחזיר לצרפתים את הכסף ומוסיף עוד 50 מיליון רק בשביל להשאיר את ניימאר.

מצב נושא:
הנושא נעול.