ברצלונה 2021/22: החיים בלי מסי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/9/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

- צריך להיזהר מ'פסטיבל צ'אבי'. לא תופעה ייחודית לאייסוקר, לא לספורט5 וגם לא לבארסה מאניה. אלא לכל הקולות בכל העולם. דמבלה (המטומטם) נקנס אחרי שאיחר בשלוש דקות - מעולה, והנה מדברים כאילו צ'אבי המציא את הגלגל ושינה סדרי עולם. והוא גם ביטל ריאיון טלוויזיוני לפיקה - וואו.
    - סרג'יניו דסט מאוד-מאוד-מאוד צעיר, משלמים עליו שכר לימוד וכל הקבוצה סובלת מחוסר יציבות. זה ברור שבכל קבוצה קצת יותר חזקה הוא היה מסתמן פחות כנקודת תורפה. מצד שני העבודה ההגנתית שלו מאוד-מאוד-מאוד לוקה בחסר. ברצלונה היא לא כמו אייאקס בליגה ההולנדית שמפחדים לתקוף אותה והיא בכמה רמות על כל היתר, לפחות ברמה הזו.
    - דני אלבס אחד השחקנים שאתה הכי שונא לשחק נגדם. אגדה במועדון, כמובן. אבל אם ריאל מדריד יכלה למצוא יורש לרוברטו קרלוס - מרסלו, וכעת יש לנו את דויד אלאבה - הזוי ששום פרח לא צמח ואפילו חצי מזה בקאמפ נואו מאז 2016, שורה של נסיונות כושלים. להגיד שהוא טוב ממה שיש זה אחלה וזה מרגש. בפועל הוא בן 38.5 ולא שיחק לאחרונה. התרומה המקצועית שלו תהיה די נמוכה. בארסה משלמת בפוגים.

2. סמואל אטו Member

וואו, וואו, וואו, מרגש ברמות!

3. סמואל אטו Member

בארסה ממשיכים לחפש פתרונות זולים לחלון ההעברות הקרוב ושני השמות שעולים ביממה האחרונה הם: תיאגו אלקנטרה וראחים סטרלינג.

הראשון, נחשב למוערך מאוד ע"י צ'אבי ותמיד היה בעד חזרה הביתה. השני, איבד הרבה ממעמדו בשנה וחצי האחרונות והקפיא את המו"מ לחידוש חוזהו שמסתיים ב-23'. לפי 'ספורט' עסקת השאלה עבורו כבר סוכמה בקיץ אך התבטלה בגלל שסיטי לא הצליחה לסגור עם קיין/רונאלדו.

סטרלינג יהיה חיזוק משמעותי לבארסה ומצבת שחקני ההתקפה הלא יציבים/לא כשירים שלה.
    תיאגו משחק בעמדות שבהן יש מעט צפיפות בסגל, אבל הוא שחקן הרבה יותר איכותי,מנוסה ויציב מרוב הקשרים של בארסה. יכול להיות אופציה מעניינת לרוטציה.

4. Ever Banega Member

לא הייתי אומר שיש צפיפות בעמדה של טיאגו. יש את ריקי ודה יונג שצריכים להיות הפותחים לדעתי, פדרי גם יכול להיות אופציה למרות שהתפקיד הזה לא יושב עליו בול. ניקו וגאבי עם כל הכבוד להם צריכים להיות שחקני בארסה ב שמקבלים פרורים פעם ב או שנקראים לדגל במצב חמור של פציעות. זה שהם הפכו לשחקנים משמעותיים זה רק בגלל שהמצב של בארסה היה לא טוב (פציעות, התעלמות מריקי...).
    אני אישית מאוד אוהב את טיאגו אבל משהו עובר עליו והוא כבר לא אותו שחקן, בכל אופן במצב של בארסה הוא אפשרות אדירה.

5. Raulito Madridista

כתבת על 'פתרונות זולים', ואז השמות הם טיאגו וסטרלינג, רק לי משהו לא מסתדר? יהיה קשה לברצלונה לשלם משכורות כאלה ואני לא רואה בהילות מליברפול להיפטר מטיאגו. סטרלינג ייכנס לשנה אחרונה בחוזה ועדיין ביחס לגיל ולרקורד שלו בקריירה זה לא אמור להיות רכש זול. יפה אגב שטיאגו "שחקן לרוטצייה", כאילו בארסה משופעת בכוכבים בעמדה הזו. אם הוא מגיע הוא צריך לשחק על חשבון בוסקטס, דה יונג צריך לשחק את האחורי. אני מאמין שסטרלינג יקום לתחייה במועדון חדש וזה צריך להיות הסוף של דמבלה שקיבל טריליון הזדמנויות להוכיח את עצמו.

6. k_700 Member

לא הבנתי איך תיאגו(שהוא כרגע אחד משלושת הקשרים הכשירים היחידים בסגל של קבוצה שמשחקת תמיד עם שלושה קשרים) הוא בכלל אופציה.
    לא רק שלא נראה לי שהוא אופציה אני לא אתפלא אם ליברפול מביאה עוד קשר בינואר.

7. סמואל אטו Member

גאבי וניקו כבר לא ישחקו בבארסה ב'.

בוסקטס, פרנקי, פדרי, גאבי, ניקו, פוץ'.
    אלו 6 שחקנים על 3 עמדות. זה הכמות הרצויה.

8. Ever Banega Member

גאבי וניקו לדעתי מקבלים קרדיט מוגזם, במצב תקין אין להם מקום בסגל מעבר ללגרד את קצה הספסל, עוד שחקן איכותי שילחם על מקום בהרכב זה יהיה תוספת נהדרת.
    אני מסכים שיש עמדות יותר בעיתיות. הייתי מחפש ווינגר ימין כי דמבלה פציע ודסט לא באמת עושה את זה טוב.

9. סמואל אטו Member

לפדרי יש מקום?

10. Ever Banega Member

כמחליף לפי דעתי כן, אבל נשאלת השאלה אם הוא בכלל מתאים ל4-3-3, ולגבי זה אני לא בטוח.

11. סמואל אטו Member

פאטי גם צריך להיות מחליף?

12. Ever Banega Member

אני לא מבין לאן אתה חותר, יש שחקנים צעירים שאני לא מחזיק מהם אז זה אומר שאני לא מחזיק מכל הצעירים בעולם? באמת שאני לא מבין מה אתה רוצה.
    פאטי זו אופציה סבירה לגמרי גם כשחקן הרכב.
    אגב רציתי לפתוח דיון לגביו מה לדעתכם התיקרה שלו אבל לא היה לי זמן.

FelaKaT אוהב/ת את זה.
  13. סמואל אטו Member

ניסיתי להבין, כי אני למשל לא מבין מה ההבדל בין כל הרביעייה הזאת. כולם צעירים מוכשרים, כולם נכנסו לקבוצה הראשונה בצורה יחסית חלקה.
    אם פאטי הרכב, אז למה לא פדרי הרכב?
    אם פדרי ספסל אז למה לא גאבי ספסל?

זכותך לחשוב אחרת אגב, אבל לדעתי צריך גם להתחשב במציאות. להביא היום מישהו בכיר לקישור(אם היה כסף) זה לקחת דקות משחק משחקנים שהם העתיד של המועדון. זה לא יקרה בכזו קלות כי המועדון ירצה לשמור על אותם שחקנים ולהראות להם את האמון שלהם.

תיאגו לדעתי זו אופציה טובה בעיקר בגלל שהוא כבר לא בנוי לעמוד בעומסים האלה יותר ולכן הוא לא ינגוס ביותר מדי דקות משחק.
    הוא שחקן וורלד קלאס שיכול להגיע במעמד של שחקן רוטציה.

ולגבי פדרי, למה לדעתך הוא לא מתאים ל 4-3-3(למרות שגם נשאלת השאלה מה זה 4-3-3 בעיניים שלך)?

14. Ever Banega Member

אה ארבעתם שחקנים צעירים מוכשרים אוקי שכחתי. אני לתומי חשבתי שלכל שחקן יש יכולת אחרת ופוטנצייל אחר למרות שכולם מהלה מאסיה.

לגבי פדרי- אני רואה בו יותר כשחקן שמתאים ממש לעמדה של קשר התקפי ולא לעמדה של אינייסטה או צ'אבי, בכל זאת ביורו הוא בהחלט גרם לי לחשוב שאולי הוא יכול להצליח גם בעמדה של אינייסטה, אבל אני צריך לראות מזה עוד כדי להשתכנע.
    אם צ' אבי מתכוון לשחק עם קשר התקפי של ממש, אז תהיה לו חשיבות גדולה בסגל כי אין כרגע מישהו אחר שעושה את זה יותר טוב ממנו. אם צ'אבי ישחק בשלישיה קלאסית עם קשר אחורי אחד ושני עושי משחק על הצ'אבי-אינייסטה אני בהחלט מעדיף את ריקי ודה יונג והוא יכול להיות אופציה סבירה מהספסל.

גאבי וניקו בנתיים לא עשו עליי רושם יוצא דופן, אני לא אומר לזרוק אותם אבל כן הייתי מצפה שהדקות שלהם יחתחו משמעותית כשהאופציות האחרות זמינות.

SaSa אוהב/ת את זה.
  15. סמואל אטו Member

כתבתי שזכותך לחשוב אחרת, באופן אישי אני לא רואה הבדל ביכולת ההתחלתית של הרביעייה הזאת. פוץ' למשל בפיגור לעומתם, עדיין.

מפתיע מה שאתה אומר על פדרי כי התפקיד היחיד שלדעתי הוא יעשה הכי פחות טוב כרגע זה קשר התקפי. הוא ברמה מאוד גבוהה בכל הקשור לניהול משחק, משחק לחץ ושאר היכולות שדרושות מ-'8'( בין אם זה יותר הגנתי או התקפי), ודווקא בשליש ההתקפי הוא התקשה להיות דומיננטי מספיק.
    ריקי עד עכשיו הפגין משמעת טקטית מעטה ואוריינטציה התקפית יותר גבוהה ממנו.

לדעתי שניהם יתאימו לאותו תפקיד בפאזה ההתקפית, אבל בעמידה הגנתית פוץ' לא יכול לשחק בקישור כמו שפדרי עושה.

מצב נושא:
הנושא נעול.