גביע המדינה 16/17 - אחרי 36 שנים בני יהודה זוכה בגביע !

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏30/11/16.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני עמוס בלימודים ולכן בקושי מוצא זמן לכתוב כאן, אבל העובדה שהאשכול היה עדיין למעלה גרם לי להחליט בכל זאת לפרסם כאן תגובה.

אני מרוסק מכך שמכבי נתניה הודחה. לא רואה איך אני אוסף את עצמי ונוסע למשחק נגד מכבי שעריים (עד שזה לא ביום שני או שישי).
    מה לא עשיתי כדי להגיע למשחק? הייתי בסיור של מלגת "נפש יהודי" בירושלים, הצלחתי להשיג טרמפ עם אחד מאוהדי הקבוצה שגרים בעיר, הוא אמר לי שהוא יוצא למשחק בסביבות השעה 11:30, שעה שבה ידעתי שאני אמור להיות בסיור בעיר העתיקה. כשהגיע הרגע, נעלמתי לקבוצה שלי בדיוק בקטע שהגענו לכותל המערבי, לא פחות ולא יותר.

הליגה הלאומית לא מספקת למועדון כמו מכבי נתניה אתגר, גם לא לאחר הפחתת 9 נקודות. קיוויתי שמפעל גביע המדינה יצליח למלא קצת מהחלל העצום שנוצר אצלי בלב עוד מהעונה שעברה. נכון שלהיות מודח מול קבוצה שמשחקת בליגה שלך זו לא חרפה, אבל זה לא עוזר לשיפור ההרגשה שלי. אין לי ספק שאוהדי הפועל ב"ש היו מאוכזבים לו הקבוצה שלהם הייתה מודחת במגרש הביתי שלהם מול, נניח, בני יהודה.

חבל בשביל הכדורגל הישראלי שמכבי נתניה הודחה כבר בשלב הזה (באותה הנשימה, חבל גם שמכבי חיפה הודחה, מבלי לגרוע מכבודה של מכבי פ"ת). אני יודע שרבים רצו לראות את מכבי נתניה מתמודדת נגד קבוצה מליגת העל.

Raulito, Sir Alex Ferguson ו-לירן אוהבים את זה.
  2. עידן444 Member

פשכצקי טען אתמול שההדחה היא הדבר הכי טוב שיכל לקרות לנתניה.
    אם זה מנחם אותך:)

3. abcd Member

אנשים זוכרים את המסע המופלא שלנו בעונת העלייה הקודמת ובהתחשב בכך שרבים (ואני ביניהם) טוענים שהקבוצה של השנה טובה יותר אפשר להבין את התסכול. עם זאת אני חושב שבעונה של שני משחקים ברבע גמר הסיכויים שלנו להגיע רחוק יורדים משמעותית. עוד דבר הוא שבפעם הקודמת פגשנו 2 קבוצות ליגת על עד הגמר ושתיהן היו במקום האחרון באותו זמן.

אין ספק שזה היה מאכזב מאוד. קודם כל כי באמת אנחנו קבוצה טובה בהרבה מראשל"צ. הסיבה הנוספת היא שבגביע אתה מגיע לסיטואציות מרגשות שקבוצות כמונו לא מגיעות אליהן כל עונה ואת זה פספסנו. איזה משחק חוץ בטדי עם 2000 נתנייתים, אולי להעיף בפנדלים איזו קבוצת ליגת על...דברים בסגנון הזה. יש לנו קבוצה שהיתה שווה הדחה יותר מפוארת

gilad16, עידן444 ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  4. Raulito Madridista

ההגרלה שקיבלנו נוראית, מכבי פ"ת לא שם גדול כמו באר-שבע או מכבי ואם היינו מקבלים את בית"ר היו מדברים על מלחמת עולם ומשחק שמעלה נשכחות לאור מפגשי העבר נגדם בגביע - אבל פ"ת מוקש והיא הקבוצה השלישית הכי טובה היום. לא צריכה יותר מהזדמנות אחת כדי לתת גול. היא כבר הדיחה אותנו מהגביע ב-2005 אגב בעונה עם שייע שכמעט ירדנו. הדרך של הפועל בגביע מסתיימת עכשיו. איפה הימים של 2005-2013 בהן לא הפסדנו אף משחק גביע ב-90 דק' אלא רק בפנדלים.

בנוגע לשאר המשחקים: מצפה מבאר-שבע להתמודד עם ק"ש שהיא מוקש גדול. רעננה העונה חצי קבוצה לעומת שנה שעברה ומכבי תמשיך הלאה. כמובן שכולם פונים למשחק בית"ר-סכנין וזו בעיה. שוב מדברים על המסביב ולא על כדורגל. לא מקנא ברב"ש אם סכנין תעבור הלאה. בכל-מקרה, לגבי סוגיית טדי - שום אופציה שתתקבל בסופו של דבר היא לא אידיאלית. מבחינת בטיחות לא רואה הבדל בין הליגה לגביע וכמובן שבליגה אין קהל אורח. מצד שני גביע זה משחק אחד, 90 דק' על עונה שלמה, נקרא לזה ככה, וזה פחות פייר ספורטיבית. מצד שלישי למרות שמתחלקים בהכנסות אם אני זוכר נכון - יש קבוצה שצריכה לקבל יתרון ספורטיבי כמארחת ככה שמגרש נייטראלי ממש לא אופצייה.

5. עידן444 Member

זה הכדורגל.גביע זה משהו שתמיד אפשר לבנות עליו אבל אי אפשר באמת לבנות עליו. מן פרדוקס מוזר כזה.
    אתה יכול להיות הקבוצה הכי טובה בארץ כמו הפועל ב"ש בשנתיים האחרונות(כן, באותו גמר מפורסם היא אולי לא היתה הכי טובה בארץ אבל בטח טובה יותר מאותו הרכב טלאים של מכבי ת"א) ואתה פשוט חוטף זבנג ועף.
    מצד שני אתה יכול להיות קבוצה בעונה בינונית- פה הגרלה טובה, שם מזל, פה שחקן של קבוצה עדיפה מורחק שם ניצחת בפנדלים ולקחת גביע.
    בהקשר של מכבי נתניה באמת סיקרן לראות איך היינו נראים מול קבוצות ליגת על והפועל חיפה(שאותה ראשל"צ קיבלה) יכולה היתה להיות אחלה יריבה כי אני רואה בה קבוצה די ממוצעת בליגת העל למרות שכפי שנאמר כאן זה יכול היה להיות מאוד מטעה ויכול להוביל למסקנות מרחיקות לכת למרות שסך הכל מדובר במשחק גביע בו גם ליברפול יכולה לא לנצח בבית את פלימות' וארסנל יכולה מאוד להזיע נגד פרסטון.
    אני כנראה במיעוט אבל חושב שמקצועית נטו המסע הכייפי הנהדר לגמר הגביע פגע בנו בהכנות לליגת העל.
    מה שהיה בראש הוא רק הגביע ולא ליגת העל שנה אחר כך ולמרות שהבטחנו עליה מעשית באיזור פברואר-מרץ- הקבוצה לא התחילה להכין את עצמה בליגת העל ושמרה על הרכב רץ למרות שהיה ידוע שעל חלק גדול מהשחקנים בכלל לא הולכים לבנות בליגת העל. את הזמן הזה אפשר היה לנצל מצויין להכנה ובחינה של שחקנים צעירים.

6. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם לא היו משחקי גומלין בליגה, בחיים לא הייתה מתקבלת ההחלטה הזו.
    בהתחשב בעובדה שאין משחק גומלין בגביע, אין סיבה "להשלים" עם ההחלטה. נכון שזה לא פייר שיש קבוצה שמשחקת בביתה והשנייה מחוץ לביתה, אבל זה משהו שנקבע על ידי הגרלה, כאשר לכל אחת משתי הקבוצות יש את אותו סיכוי לארח. זה לא משהו "לא פייר" באותה מידה כמו למנוע מאוהדי סכנין להגיע למשחק.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוגו לא יהיה בסגל המשחק היום. כניראה השילוב של הרצון שלא יקבל צהוב פלוס הזדמנות לתת לאוגו ולברכיים שלו לנוח.
    אליו יש להוסיף את בוזגלו הפצוע וברדה המושעה.
    מצד שני, אולי זריהן יעשה היום את הבכורה אצלנו...

http://www.sport5.co.il/Sip_Storage/FILES/4/size475x318/521654.Xxx

8. Raulito Madridista

הגביע הוא הכי פחות חשוב עכשיו. זו גישה תבוסתנית. הייתי אומר 'לתת לחבר'ה לנוח, יעלו הצעירים לפנינו' - אבל בהפועל אין סגל. אין הבדל משמעותי בין שחקן הרכב לבין ילד. טוב מאוד שידין נח. הייתי נותן גם לדגני והרוש לנוח. גם אם ניתן הכל אנחנו לא יכולים להתמודד עם מכבי פ"ת גם 'במשחק בית'. מכבי פ"ת בכושר מצוין ונראית הקבוצה מס' 2 בארץ עם כל הכבוד למכבי. היא הדיחה אותנו מהגביע ב-2004/05, אבל נקום אולי בזמן אחר, אולי במציאות אחרת. חורה לי שהפועל כבר לא 'קבוצת גביע קלאסית', אבל זה המצב.

הבעיות מסביב עלולות להשפיע לרעה על באר-שבע, אני מריח שק"ש תעשה לה היום את המוות. אולי אפילו תדיח אותה מהגביע. לדעתי נאווקמה צריך קצת לנוח, אבל לא היום.

9. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

http://www.myavne.co.il/Sites/myavne/content/Images/EVENTS/11.01.12%20gavia/IMG_5147.Xxx

המפעל המרגש מכולם ממשיכים להתקדם במתכונת 16/17. השלב מחולק לארבעה משחקים ביום.

פותחים עם שלושה משחקים היום ב19:00:
    הפועל תל אביב תארח את מכבי פתח תקווה - נדמה שמכבי פתח תקווה היא בין היריבות האחרונות שרצו לקבל האדומים, אבל הם יגיעו מעודדים לאחר הניצחון במחזור האחרון. מנגד, פתח תקווה בפורמה טובה ויודעת שהגביע הוא התואר היחיד שנותר לה.
    הפועל חיפה תארח את עירוני ראשון לציון - הקבוצה הלא יציבה מהצפון תפגוש את המקום החמישי בליגה הלאומית, עירוני ראשון לציון מהליגה הלאומית. האורחים יגיעו אחרי רצף משחקים נכבד ללא הפסד ואילו האדומים מהצפון עם ניצחון קטן אך חשוב במחזור האחרון של הליגה.
    הפועל ירושלים - הפועל רמת גן - המפגש היחיד בשלב על טהרת הליגה הלאומית. שתי הקבוצות נמצאות במומנטום שלילי. רמת גן איבדה גובה לחלוטין לאחר התחלת עונה טובה ואילו הירושלמים מדשדשים בתחתית. שתי הקבוצות נפגשו לפני חודש וחצי, ירושלים ניצחה 0-2.
    ב21:00 הפועל באר שבע תארח את עירוני קריית שמונה מבחן לקבוצה של ברק בכר, שמגיעה במומנטום שלילי וללא ברדה (המושעה) ובוזגלו ו-ויטור (פצועים). מנגד, קריית שמונה ON FIRE מאז הגעתו של תומר קשטן. תהיה זו הפעם הראשונה בתוך ארבעה ימים ששתי הקבוצות נפגשות בטוטו טרנר.

ביום רביעי ב19:00:
    הפועל רעננה תארח את מכבי תל אביב - כאילו לא די לאוהדים הצהובים באצטדיון נתניה, הם קיבלו אותו גם בגביע המדינה. הקבוצה עדיין ללא מאמן אך נראה שדווקא תחת הדרכתו של ג'ורדי קרוייף הם פורחים וחוזרים לעצמם. אצל רעננה העניינים פחות טובים וסילבס ינסה להפתיע את תל אביב ולהדיחה מהגביע.
    הפועל אשקלון תארח את בני יהודה - שתי הקבוצות שנאבקות וכנראה גם יאבקו על הישארות בליגת העל עד סוף העונה מעבירות את הקרב ביניהן גם לגביע. בני יהודה מאוד התקשתה לעבור את עכו בסיבוב שעבר, לאשקלון זה הלך חלק יותר מול קביליו יפו.
    ב21:00:
    בית"ר ירושלים תארח את בני סכנין - מבחינה מקצועית, בית"ר ירושלים, למרות רעשי הרקע, נמצאת בתקופה טובה. 3 מתוך 4 נצחונות ליגה במשחקים האחרונים. בסכנין נמצאים במקום טוב באמצע אך אם היכולת לא תשתפר, הם עלולים להדרדר למטה.
    מ.ס אשדוד תארח את בית"ר ת"א רמלה - משחק מסקרן מאוד בין קבוצת תחתית בליגת העל לבין הקבוצה הלוהטת מצמרת הלאומית.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15940683_1396723613695909_532774732660593421_n.Xxx?oh=d91cd66f4782ac8cc59bb52fd249f006&oe=591DE39F

בהצלחה !!

Blanco 7 אוהב/ת את זה.
  10. Telkiyski Member

מה נסגר בסוף? יהיה קהל של סכנין?

11. Don Joan Roman Member

כן

Sent from my m3 note using Tapatalk

12. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

ידוע לך כמה כרטיסים הוקצו לסכנין?

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ביום שנעבור שלב בגביע עם הרכב כזה של שחקנים שלא שיחקו מעולם ביחד ומוגדרים חלקם כשחקני הרכב שני , אדע שממש התקדמנו כמועדון, אני כרגע לא רואה אותנו עוברים הערב עם ההרכב הזה שנראה מאולתר משהו.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

14. yedidel Member

איזה בילד אפ לסגירת הפער בטבלה עוד שבועיים

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

יותר בילד אפ לשיוויון בדקה ה-94 ו-4-2 בהארכה.