גביע המדינה 16/17 - אחרי 36 שנים בני יהודה זוכה בגביע !

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏30/11/16.

1. סמואל אטו Member

אני לא מסכים עם מה שאתה אומר כי אני זוכר כמה משחקים מצויינים שלו גם במשחקים חשובים, אבל נשים את זה בצד בסופו של דבר זה רק פן אחד של מנטליות חזקה(אגב אמרו פעם על רונאלדו ומסי שגם הם לא מגיעים למשחקים גדולים, ניחא) ויש הרבה דברים שגם אתה הזכרת שבהן הוא בולט. בנוסף, הנקודה היא לא שהוא טוב או בינוני בדברים האלה, או שהוא ברמה של ויטור או זהבי(הוא לא) אלא שבעיני הוא מייצג לשחקנים שהנקודה החזקה שלהם היא המנטליות בזמן שבפ הפיזי/טכני הם פחות בולטים.

ואני אשאיר את שני הציטוטים האלה כדי לסכם את מה שאני מרגיש כלפי אייבינדר כשחקן:

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אם כבר הזכרת את סוזה - איינבינדר פתח בערך בכל משחק גדול אצלו וגם הצטיין.
    החומר בין האוזניים הוא ההבדל העיקרי בין איינבינדר לשלומי אזולאי הקשר.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  3. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

שי, מה רע בעלי עותמן?
    אי הצלחתו בחיפה היא לא מדד. הוא אחד המגנים הכי טובים בליגה, ואין לי ספק שאם הוא היה צעיר יותר ולא נשוי עם ילדים, הוא היה מזמן משחק בקבוצה יותר רצינית מסכנין.
    הבעיה היחידה שלו היא שהוא קצת מלוכלך באופי, וזה משהו שאני זוכר מאז שהוא שיחק בליגת בתי הספר בסכנין.

סמואל אטו ו-rivaldo אוהבים את זה.
  4. Butragueño מנהלים

http://www.isport.co.il/digiweb/userfiles/images/%D7%9B%D7%93%D7%95%D7%A8%D7%92%D7%9C%20%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99/israel-state-cup-eliav-10346007.Xxx
    יום חמישי, 25.5, יערך הדרבי האחרון והיחידי בעונה הקרובה, בין בני יהודה למכבי ת"א. מכבי ת"א מגיעה לשלב הגמר כבר בפעם השלישית ברציפות, כאשר זכתה בעונת 14/15 על חשבון הפועל ב"ש, והפסידה למכבי חיפה בעונה הקודמת.
    עבור בני יהודה זו תהיה ההופעה השביעית, כאשר זכתה פעמיים (67/68, 80/81). מכבי ת"א תופיע לגמר כשיאנית הזכיות (23 ו-17 מקום המדינה), כאשר זו הפעם ה-35 שלה.

הקבוצות נפגשו העונה פעמיים, כאשר במחזור ה-11 בני יהודה גברה על הצהובים בתוצאה 1-0, במחזור ה-24, בו מכבי ת"א נצחה 2-0. אחרי שהצהובים הפסידו את תואר האליפות העונה, הם יעשו הכל כדי לזכות לפחות בגביע. לעומתם, בני יהודה ירצו לשכוח מהעונה המאכזבת שלהם ולהפוך אותה למתוקה, אחרי שעמדו ברשותם 4 מאמנים שונים (אריק בנאדו, יעקב אסייג, ניסן יחזקאל וכפיר אדרי) עם גביע בארון.

בצד המקצועי, אחרי התלבטויות רבות כפיר אדרי צפוי לעלות במערך של ארבעה שחקני הגנה, כאשר ההתלבטות המרכזית היא בין מרקו יובאנוביץ’ לטל כחילה. בקישור טיג’אן ז’ייטה יפתח לצד רועי גורדנה ואנטוניו מרשיץ’, נריוס ולאסקיס כשיר ויפתח בחוד.

http://images.one.co.il/images/one/450_250/gg1294429.Xxx
    האוהדים חוגגים באימון. יחגגו גם בחמישי?

אצל הצהובים, שרן ייני ואייל גולסה שריצו עונש הרחקה בשל צבירת כרטיסים צהובים במשחק הליגה האחרון, יחזרו להרכב. גם אבי ריקן מועמד לפתוח בקישור של הצהובים. וידאר קיארטנסון, שמשפחתו המורחבת הגיעה ארצה לקראת גמר הגביע, צפוי לפתוח גם הוא במקום ארון שוינפלד.

http://images.one.co.il/images/one/450_250/gg1288466.Xxx
    יחזרו לכושר בזמן?

המשחק יערך ביום חמישי, 25.5, בשעה 20:30, אצטדיון טדי.
    שופט: אלי חכמון.

שי, Nigel de Jong ו-לירן אוהבים את זה.
  5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

קשה לי לראות את בני יהודה מצליחה להפתיע את מכבי ת"א.

בעונה החולפת מכבי ת"א הייתה במירוץ האליפות עד למחזור האחרון ואחרי שהיא ראתה את הצלחת מדרימה לנגב, היא הגיעה שפופה לגמר. במועדון אמנם דיברו על "לנסות ולסיים את העונה עם משהו", אבל היה ברור שגם זכייה בגביע המדינה לא תמתיק את הסיום המר של העונה. זה היה יותר הפחד של לסיים בלי כלום מאשר רצון לזכות בתואר.

הפעם זה מרגיש לי שונה. יש לי תחושה שבמכבי ת"א באמת רוצים להניף את גביע המדינה כדי לספק לאוהדים סיבה לחגוג.

Nave ו-rivaldo אוהבים את זה.
  6. Blanco 7 Member

מצטרף לקו של @Maccabi Diamond .

אחרי שמכבי שוב לא זכתה באליפות, אני לא רואה אותה סוגרת עונה שנייה ברציפות בלי תואר. היריבה שלה היא לא הפועל באר שבע ככה שהיא מגיעה כפייבוריטית ברורה וכל דבר פרט לזכייה יהיה הפתעה גמורה.

7. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

וגם הפעםהיה לה הרבה זמן למנוחה ורוטציה להבדיל מהגמר של שנה שעברה.

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה שאלות לקראת גמר הגביע:

1. טכנית, יוסי אבוקסיס יכול לעמוד על הקווים של בני יהודה מחר אם המועדון ירצה בכך?

2. במידה ומכבי תל אביב תפסיד בגמר, אוהדי הפועל תל אביב יחגגו בכיכר?

3. מחזיקת הגביע מתחילה את המשחקים בליגה האירופאית סיבוב אחד אחרי סגנית האלופה, במידה ובני יהודה תזכה בגביע, האם היא תהפוך בכך לקבוצה הבכירה בעיר תל אביב?

9. amn Member

1. כן. או ליתר דיוק: אין סיבה שלא.
    3. לא.

ובלי קשר - אני בתחושה לא טובה לקראת הגמר. לרמה שהייתי שוקל דיל שהם יקחו את הגביע ואנחנו נתחיל את העונה מאוחר יותר באירופה.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

3. הקבוצה הבכירה של העיר תל אביב במסגרת האירופאית?

11. Butragueño מנהלים

משהו במכבי ת"א נראה היה לי כבוי בשבועות האחרונים, אבל אני לא יכול לשייך את זה ליכולת הכללית שלהם, בגלל שאלו משחקי גארבג'. מה שכן מעלה בי את התחושה, זה דווקא התחושה שאני מקבל מהמאמן, ליטו וידיגל, שנראה שהוא בעצמו לא יודע מה המערך וההרכב הטוב של הקבוצה ומה הכלים שהוא צריך להשתמש בהם נגד בני יהודה.

לגבי יוסי אבוקסיס, נראה לי תמוה יהיה לתת למאמן לעלות לשחק עם סגל שהוא לא באמת מכיר.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרבה פעמים קשה לעשות את השינוי ואחרי שני הפסדים רצופים ואחרי שהורדת את הרגל מהגז, פתאום לדרוך שוב על הגז.
    בגלל זה, אם מכבי תל אביב הייתה פוגשת קבוצה איכותית או מסוכנת מולה בגמר, נניח כמו בית"ר י"ם, אז אולי היה סיכוי להפתעה.
    אבל כשמכבי תל אביב פוגשת את בני יהודה, שעברה עונה מאכזבת מאוד עד עכשיו (סיימה 4 נקודות מהמקום שממנו יורדים ליגה, כמעט והסתבכה במאבקי הירידה), אז גם יכולת בינונית אמורה להספיק לה לזכות בגביע.

13. Telkiyski Member

אוי ואבוי, קיארטנסון אמר עכשיו בכתבה בערוץ הספורט, שבתור אחד ששיחק גם בסין, הליגה הישראלית טובה ממנה בהרבה, ושייקח הרבה זמן עד שיקחו ברצינות את הליגה הסינית.

מתי יש מסיבת עיתונאים של הנבחרת ושל זה שכל הנבחרת בנויה סביבו? אני מחכה לתגובה.

zivmay ו-Raulito אוהבים את זה.
  14. Raulito Madridista

אהבתי את הפרומו למשחק בערוץ הספורט עם קצת ביקורים בשוק ועוד ועוד ועוד. אני מקווה שבאמת נראה פייט מצד בני-יהודה. הרבה מדברים על מכבי שבכושר גרוע ועם מאמן מנותק, אבל בני-יהודה לא הייתה ממש רחוקה מלרדת ליגה השנה. אין לה שחקני הכרעה מספיק טובים ואולי המאמן של מכבי רדום אבל אני כן רואה את מכבי עולה בטירוף עם ייני שמבין את משמעות המשחק, שחקנים שרוצים לזכות בחוזה חדש בעונה הבאה ועוד ועוד ועוד. מכבי תלויה בגולסה משמעותית, הוא דוחף קדימה, וגם בקיארטנסון והסיומת שלו. אומרים שלגביע חוקים משלו אבל מכבי של העונות האחרונות פחות עושה בושות במפעל הזה. יש עליה לחץ עצום, זה נכון, ואם תפסיד זו תהיה עונה זוועתית.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  15. Drama2 הסמל מעל הכל

הכדורגלן הישראלי הטוב בעולם, והכדורגלן היהודי הטוב בעולם, שהם במקרה אותו בן אדם, כבש ממנו יותר גם בישראל וגם בסין, נראה טוב ממנו על הדשא גם בישראל וגם בסין.

ובלי קשר לזה, איזה כדורגלן יגיד שהליגה שהוא משחק בה היא חלשה ?

amn, oFiRzZz ו-עידן444 אוהבים את זה.