גביע המדינה 2018/2019 - בפעם הרביעית: בני יהודה מחזיקת הגביע!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏5/11/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Melikson24 Member

אוקי, ו..?

אם בפולין, רומניה ובלגיה היה קונספט בו במחזור האחרון של הליגה הנקודות מתאפסות וכל משחק נתון יכול להיות משחק אליפות, זה אומר שזה לגיטימי?
    כל קונספט שמבטל לחלוטין או כמעט לחלוטין את מה שקרה בעונה הסדירה הוא קונספט מטופש ולא ספורטיבי.

2. Telkiyski Member

איך בדיוק הסקת שזה מה שאני חושב?
    ציינתי איפה השיטה הזו קיימת, בהמשך להודעה של נייג'ל שציין שהשנה הכניסו את הקיזוז האוסטריה.

אם אני עכשיו אספר לך באיזה מדינות בעולם יש משטר דיקטטורי אתה תסיק מזה שאני חושב שזו שיטת משטר נכונה?
    לא ברור.

3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

לא הזכרתי את הפער בדיוק בגלל תשובות כאלה. אפשר למשוך את זה לכל מקום, למשל הטיעון שבגלל היעדר תחרות מורידים רגל מהגז לרוב ומשיגים פחות נקודות, או משהו בסגנון, הטיעון נגדי.
    אחוזי הצלחה הם לגמרי מדד, ואם הם היסטוריים זה אומר המון. גם אם הליגה השנה פחות טובה מבדרך כלל (תירוץ שתמיד מופיע כשמדובר במכבי) הפער ברמה הוא לא עד כדי כך מטורף כמו שעושים ממנו, זה לא מקטין ככה כל הישג.

Sent from my SM-J415G using Tapatalk

4. oranfu Member

מכבי חיפה לא הצביעה בעד השיטה הזאת, בניגוד לספינים.

אבל זה לא משנה, בכל מקרה זאת שיטה הזויה.

5. Telkiyski Member

באותה מידה אפשר לטעון שקצב צבירת הנקודות שלכם נובע הרבה בזכות היעדר לחץ אפילו מזערי שהיה במשך כל העונה הזו.
    קל לא לאבד נקודות כשאתה יודע כבר במחזור 7 שזה שלך.
    ראינו באירופה והשבוע שכשיש עליכם לחץ ויש על מה לשחק, פתאום "החבורה של איביץ" לא משייטת לה כל כך בקלות.
    לא רק נגד הנורבגים. גם את הקבוצה מארמניה בקושי עברתם סיבוב אחד קודם.
    יכול להיות שבגלל זה גם לא ניצחתם השנה אף דרבי (לא שאם הייתם מנצחים זה היה כזה הישג כן?)
    תכלס אלה שני משחקי הליגה היחידים העונה שהיה עליכם איזשהו לחץ לנצח בהם.
    שני המשחקים נגמרו תיקו ובשניהם התוצאה גם שיקפה.

אין לי ספק שאם הייתה לכם יריבה אפילו חצי רצינית השנה - הייתם מאבדים הרבה יותר נקודות.
    .

לגבי חולשת הליגה, יכול להיות שאין באמת הבדל בין הרמה של מקומות 5-14 השנה למה דהיה בשנים קודמות.
    אבל די ברור שאם שנה שעברה חוץ מכם היה גם את ב"ש, ביטר ואפילו הפועל חיפה כקבוצות רציניות שרצו בצמרת, השנה כל ה3 האלה נחלשו משמעותית ואין אפילו קבוצה אחת שנכנסה במקומן ל"חבורה" הזאת משנה שעברה.

זו עובדה.
    יכול להיות שכל הרעננה סכנין אשדוד וקש נשארו אותו דבר, אבל בש, הפועל חיפה וביטר ממש לא ומכאן השיוט שלכם.
    הליגה כמכלול אולי לא חלשה יותר, אבל 2-3 קבוצות צמרת שהיו שם בשנה שעברה נעלמו מהמאבק השנה ולא הייתה אף קבוצה שתחליף אותן. אפילו לא אחת.

נערך לאחרונה ב: ‏6/4/19
    oranfu, גלצ ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  6. Telkiyski Member

הייתה הצבעה ברמת קבוצות כשהחליטו על הקיזוז?
    אני לא חושב שעשו הצבעה בין קבוצות הליגה, אלא שכל עסקני ההתאחדות החליטו ביניהם.

בכל מקרה, אכן שיטה גרועה מאוד.
    כמו גם פליאוף, סדרות ופיינל פור בכדורסל.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש גם את מבחן העין. אנחנו אוהדי כדורגל לא מהיום ואנחנו יכולים להגיד האם הקבוצה שאנחנו רואים משחקת כדורגל עוצמתי, מרהיב, שכיף לראות, או פשוט נהנת מהעובדה שהליגה חלשה או שאין יריבה אמיתית לתואר.
    בכמה משחקים של מכבי השנה כתבנו שהיא לא הרשימה והמשחק שלה לא התעלה לרמה גבוהה אבל היא עדין ידעה לעשות את העבודה?
    מכבי חיפה ומכבי תל אביב של שנות ה-90 היו קבוצות אדירות, גם בית״ר ירושלים של סוף שנות ה-90, גם למכבי חיפה והפועל תל אביב היו בשנות ה-2000 קבוצות אדירות, מכבי תל אביב של השנה היא לא כזאת, כמובן שזה לא צריך לעניין אותם והם צריכים לשמוח במה שהם עושים, אבל אין ספק שברמה ההיסטוריה כשנחזור אחורה עוד כמה שנים אף אחד לא יחשוב שהייתה כאן אלופה יוצאת דופן.

oranfu ו-לירן אוהבים את זה.
  8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

https://www.makorrishon.co.il/nrg/online/3/ART2/099/626.html

לוזון אמר בקולו ששחר היה מאלה שדחפו שהשיטה תעבור כי חשש שלא יצליח להתמודד עם הכסף של גאידמק. יכול להיות להיות שמכבי חיפה הצביעה נגד הגדלת הליגה או נגד הקיזוז בהצבעות הנוספות לאחר שגאידמק כבר לא היה בתמונה אבל בהצבעה הראשונה היא לא התנגדה.

hbs7 אוהב/ת את זה.
  9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מבחינת מספרים ונתונים אי אפשר להתווכח ומדובר באליפות היסטורית ומרשימה. יש נתונים, מספרים, אין מה לדבר.

במבחן העיניים, זה ברור שיש פה קבוצה בינונית מינוס שלטעמי לא הייתה מנצחת שום אלופה בעשור האחרון. אני זוכר כמות משחקים מטורפת שהציגה כדורגל די משעמם, חלש, שניצחה מאיזשהי הברקה חד פעמית ולא בגלל דריסה מרשימה. אין למכבי תל אביב הנוכחית שום שחקן שמסוגל להצליח באירופה אפילו בליגה הבלגית, חוץ מאלי דסה שצריך לנסות להתקדם. כל הקבוצות השנה חלשות ברמה באמת מוגזמת, וזה כל מה שיצר את הפער הזה. מכבי תל אביב באו אחרי 3 עונות שחונות של כישלון עצום, הרעב היה שם עצום וזה הספיק כדי לשייט לאליפות ולא לוותר למרות שלא היה פה עניין כבר מחודש נובמבר. וזה לגמרי לטובתם, איביץ ניהל את שחקניו בצורה מרשימה ושמר על להבה בוערת, אבל זו קבוצה שלא מסוגלת להציג כדורגל ברמה גבוהה.

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk

oFiRzZz, גלצ, שי ו-4 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  10. Telkiyski Member

שוב, עם יריבה חצי רצינית אפילו אחת על התואר הם היו מאבדים עוד הרבה נקודות אני די בטוח.
    זה קל לשייט כשלכולם ברור שאין לך יריבה כבר בתחילת אוקטובר.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  11. Raulito Madridista

תגובה אחרונה שלי לגבי הפועל של הדאבל וכל המסביב:

משהו לא ממש קשור, אוהדי מכבי הם היחידים אי פעם שספרו את הפער מהמקום השני, אני מכיר לא אחד כזה, או.קיי זה טיל להבטיח אליפות כבר בסוף מרץ, נכון, אבל זה לא ממש מעניין. הם יכולים להמשיך לספור גם בעונה הבאה. ועכשיו לעניין:

בואו נעשה הפרדה ולא ניקח את הפועל ת"א כ-2008-2011 כי זו לא מיקשה אחת, זו קבוצה גדולה אבל לא באותה האיכות.
    א. בעונה הראשונה מול מכבי חיפה של אלישע, מעבר לירידה גדולה בחלק השני של העונה ולא הופענו למשחק העונה - היה לנו קצת פחד במה, אחרי שמנצחים בטדי לא ניצחנו את מכבי פ"ת ועוד ועוד ועוד. אבל מעניין אם אוהדי חיפה זוכרים את השער של שי מימון מאופסייד ברור באותו 2:2.
    ב. לגבי העונה האחרונה במירוץ, לא הייתי מזלזל כלכך בשלושה נצחונות של הפועל על מכבי חיפה, זה היה 0:2 בקריית אליעזר בעשרה שחקנים כבר בשלב מוקדם, ובלי 'הלב' - דה-סילבה-ידין-שכטר. אפרופו שכטר שהיה פצוע כמעט כל העונה, נראה את מכבי חיפה מתמודדת עם היעדרות כזו של שחקן כזה, עם כל הכבוד לטוטו תמוז בעונה גדולה או לשהר שלא כבש גולים חשובים באמת. במשחק העונה השני הם קיבלו רביעייה בתצוגת כדורגל גדולה.
    ג. לגבי הקבוצה של הדאבל, לא יודע כמה אנשים פה שהם לא מהפורום הישראלי באמת ראו את כל הדקות. זה היה אבסורד שהפער היה כזה גדול מלכתכילה. מקבל שבגלל הקיזוז לא יחשיבו אותה כאלופה השנייה הכי גדולה(הרי אין על מכבי חיפה 1993/94) ואולי לא שנייה, אבל בטח בטופ 5 ובטח לא לבטל אותה בטענה עלובה כזו.

12. rex_grossman Member

ואם אלישע היה מנצח גמר גביע אחד מתוך ה-3 שהגיע אז לא היה פה דיון, זה יכול לבוא בהקבלה לטענות שיפוט או קיזוז מוסכם.
    בשורה התחתונה 2 אליפויות וצ'מפיונס>אליפות,גביע וצ'מפיונס. גם אם זה לא פער גדול.

אפשר להסכים שהפועל ת''א שיחקו כדורגל יותר יפה וגוטמן ידע להכין את הקבוצה בגביע ובאירופה הרבה יותר טוב מאלישע.
    גם בין אלישע וגוטמן הפער לא כזה גדול אם מכניסים את הנבחרת,אגב הכישלון של גוטמן הרבה יותר גדול.

13. Raulito Madridista

בעונת 2011/12, אם אליה התכוונת(הפסיד בשלושה גמרים סה"כ) שתי הקבוצות היו 'ליד', כך שלא התייחסתי לזה. לא הבנתי ממש את הקשר לגביע. אני לא מאלה שזילזלו באלישע וקראו לו 'מאמן חובבן', אני פשוט חושב שיחסי אנוש טובים הם לא מספיקים. הוא באמת קידם צעירים ונתן הרבה שקט אבל מה עם חוסר האונים כשמשהו משתבש או חוסר היכולת לנצח את בני יהודה? הרי אחרי שהפועל נכנעה במשחק העונה ב-2009, היו פרסומים ששוקלים לא להמשיך עם גוטמן, לא שתמכתי בזה חלילה, אבל מבחן התוצאה הוא חשוב. לדעתי גוטמן מאמן טוב מאלישע, אסור לזלזל בהישג של הפועל חיפה, גם אם היה שם סגל טוב עוד קודם ובוזבזו כספים, הרי זו האליפות הראשונה, התגברו שם על מחסום מנטאלי. גרנט וקשטן לא הצליחו שם. גם בבית"ר הוא הוביל את הטבלה הרבה זמן וזה לא משנה שהיה כדורגל קשה לצפייה, ואז קרו דברים שלא צריכים לקרות.

14. סמואל אטו Member

ליצור קבוצה שמשחקת כקבוצה עם ארגון טקטי ושכולם נכנסים לפאזל זה לא עניין של מה בכך, עוד יותר כשמדובר בפאזל אטרקטיבי לעין שהוא הרבה יותר קשה ליצור.
    השוואת הצלחות על הנייר לא רלוונטית(ועוד חסר לך שם את ה-32 האחרונות בליגה האירופית שהפועל העפילה אליה).
    הפועל ת"א הגיעה לשיא שלה בעונת הדאבל, נתנה עוד עונה גדולה ואז איבדה את כל השחקנים שלה.
    האליפות הראשונה של חיפה אולי הגיעה אחרי תחרות עם הפועל, אבל זו לא הייתה הפועל שמדברים עליה.

נערך לאחרונה ב: ‏6/4/19
    גלצ אוהב/ת את זה.
  15. oranfu Member

היא גם לא היתה בעד.

מצב נושא:
הנושא נעול.