גלעד שליט - רון ארד 2?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י SkiMan, ‏19/3/09.

1. SkiMan Member

אני מניח שכולם עקבו בימים האחרונים אחרי ההתפתחויות בעסקת שליט.
    דווקא כשהיה נראה שזה הולך להיסגר הודיע אולמרט שאין עיסקה.

כמו שזה נראה כרגע עם כל העצב שבדבר גלעד שליט יהפוך לרון ארד 2.
    ישראל מנסה לנהל מו"מ עם ארגון קיצוני, טיפש שלא מוכן לזוז מילימטר מהדרישות הקיצוניות והמוגזמות שלו.
    זאת בניגוד לחיזבאללה למשל, שעד כמה שהוא אירגון קיצוני ונוראי גם כן, לפחות המו"מ איתו אפשרי וניתן להגיע איתו לפשרה מסוימת.
    אז... האם יש עוד תקווה במקרה הכאוב הזה?

2. xavi6 Member

את גלעד נוציא רק בדרך אחת-אם ניכנס לעזה. ולכן אני אומר, טעות שיצאנו, היינו צריכים להרוס את המקום עד היסוד ולהגיד בצורה חד משמעית לכל העולם-יש לנו חייל שם, ואנחנו לא נפסיק עד שהם יחזירו אותנו. חבל שיצאנו. הבחור יסבול שם עוד המון שנים. זה גורם לי לשאול עוד שאלה, אם לא אכפת לך אורן כמובן-האם שווה ללכת להילחם למען מדינה שמפקירה אותך, ומדינה שלא מפקירה בפעם הראשונה?

אגב, הגיע אלינו לתיכון לפני כמה זמן בחור בזמנו שהיה במלחמה, והוא נפל במצרים, ואותו ועוד 8 חיילים ישראלים תפסו והם היו בשבי 3 שנים. בהתחלת ההרצאה כולם דיבור, אבל אחרי 5 דקות-כולם היו משותקים לכיסאות במשך שעתיים וחצי. שום מורה בחיים לא עשתה את זה, שום הרצאה. בשלב מסוים המורות יצאו אחוצה ונתנו לו לדבר. כולם בסיום ההרצאה פשוט קמו, מחאו לו כפיים ומיהרו לרדת לתפוס איתו 5 דקות וללחוץ לו את היד.

נערך לאחרונה ב: ‏19/3/09
  3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

כן...הרי ניסיון העבר מוכיח שאתה צודק .. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%97%...%A1%D7%9E%D7%9F

תפסיקו להשלות את עצמכם. הם אומנם אידיוטים, אבל הם יודעים טוב מאד מה הם עושים. כניסה לעזה בשביל לחלצו לא רק שלא תשיג את המטרה אלא תעלה לנו במספר גדול של הרוגים.
    הם מחכים לזה

4. samoel Member

את גלעד שליט הפסידה מדינת ישראל, אבל גם להורים יש חלק.
    כל הטררם העצום הזה שעושים בתקשורת רק מקשיח את דרישות חמס, היו עושים הכל בשקט וזה היה נסגר בכמה מאות עשירים בלי דם על הידיים? זוכרים את המקרה של האתיופי ההוא שהגיע ללבנון ? יפה (הבנתי שאתם לא זוכרים) נסגר ב- 20 אסירים. כןן אז גלעד בחיים וגלעד קצת עם יותר תודעה מהאתיופי ההוא. אבל על מה שלא מדברים בתקשורת זה 1000 אסירים בלי דם על הידיים ו-450 עם דם(עליהם כן מדברים). שחרורו של גלעד במסגרת התנאים הללו הוא מכה קשה למדינת ישראל! לא סתם אומרים זאת ראש המוסד וראש אמ"ן. עם כל הרצון של אולמרט להצטייר כמי שהחזיר חייל(שממילא לא היה אמור להיחטף אני חוזר ומזכיר על ההפקרות ) ומי שניצח במלחמה (שממילא לא הייתה צריכה להתבצע ,אלמלא לבנון 2 שהרסה את התדמית שלו) הוא לא יכול כי כל שאר מקבלי ההחלטות מבינים מה טובת המדינה (!!). אבל התקשורת כנראה שלא.

את נעם ואביבה שליט אני מאוד מבין. מבחינתם שתישרף המדינה העיקר שהילד יחזור! אבל גם הם כנראה לא מבינים שהפסטיבל שהם יצרו פוגע בסיכוייו של גלעד לחזור הביתה ובמקום להנמיך פרופיל במשך השנים הללו הם הכניסו את גלעד לתודעה כאילו הוא הדבר הכי חשוב. כאילו אין אבטלה ומשבר כלכלי, וכאיו יש כאן מדינת גלעד שליט.

תארו לעצמכם סיטואציה שבה בתקשורת היו כל היום מראים לכם את הפיגועים שאותם מחבלים היו אחראים אליהם, את הזוועות , את המשפחות השכולות כל היום בבתי העלמין, ראינות עם המשפחות השכולות, סיקור אוהלי המחאה של המשפחות השכולות כפי שעשו עם זה של גלעד. האם גם אז הייתם מסכימים לשחרר את גלעד בתנאים אלו? מסע התעמולה של התקשורת מתעתע ויגרום נזק רב למדינה הזאת, ולגלעד עצמו. פשוט ביזיון מה שהולך כאן!

נמשיך בערב זה הזמן שלי ללכת לצה"ל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

5. Gass12 Member

אני נורא אמביוולנטי לגבי הסוגיה הזאת של שבויים/חטופים בכלל וגלעד בפרט.
    נתחיל דווקא מהשורה האחרונה.אין שום ספק בכך שמדינה ששולחת חייליה להילחם חובה עליה לעשות הכל על מנת להחזירם בין אם בחיים ובין אם לא בחיים.
    זאת אינה הבעייה מי שמציג את הבעייה כאישיו המרכזי טועה ומטעה.
    הבעייה העיקרית שלנו היא חוסר מנהיגות או במילים אחרות מנהיגות בזיונית. אולמרט יחרט לעולמי עולמים כמי שהביא את מדינת ישראל לעברי פי פחת מבחינה חברתית ציבורית בטחונית ותודעתית.
    2 מלחמות שמלכתחילה היו ללא תכלית,ללא יעדים מוגדרים וללא לו"ז מוגדר.

דרך הטיפול של ממשלתו בכל הסוגיות האלו כולל הטיפול בסוגיית גלעד היו רשלניות .
    לא יעלה על הדעת לצאת לשתי מלחמות לסכן את הצבא על כל זרועותיו לשתק את העורף פעם בצפון ופעם בדרום מבלי לנצח בתוצאת ניצחון ברורה. ברגע שנכנסנו נחושים אבל יצאנו מגומגמים ברגע שלא הגדרנו מטרות אין סכוי בעולם שנשיג את המטרה כי לא הגדרנו אותה.
    פועל יוצא מההתנהלות הבזיונית שלו מביאה אותנו אל הסיטואציה הזו כשבני הזונות המוסלמים הפנאטים
    הרימו ראש ובצדק.
    חייבים להפיק לקחים ממה שקרה ובמידה ותקרה חטיפה נוספת צה"ל לא ינוח ולא ישקוט עד שיביא את ראשי החמאס והחיזבאללה לא פחות ולא יותר. לשים את מנהיגהם על הכוונת ולא להרפות.לרדוף עד חורמה
    או עד שיאמרו קחו את החטוף סליחה טעינו . זה הוכיח את עצמו יותר מפעם אחת רק כשהמנהיגים היו בסכנת חיים רק אז הם ביקשו הפסקת אש. או הודנא או פאקינג תהדייה.
    אין לי שום טענות כלפי הוריו של גלעד,ההיפך הוא הנכון לדעתי הם היו מאופקים מידי והתנהגותם כעת היא ממש מתחייבת ומינימלית כהורים אוהבים.
    נכון לרגע זה לאור הטיפול הרשלני המחיר בהכרח יקר יותר אבל אסור לשלם כל מחיר.
    כל עסקה עם החמאס רק מתדלקת את האידיאולוגיה שלו להשמדת העם היהודי ולשחרור פלסטין (לא שטחי הרשות לא.. כל פלסטין)

אויב מהסוג הזה מנצחים ,מכריעים. לא מעטרים בהישגים. כבר היום החמאס מנצח בבחירות גם בשטחי שומרון ויהודה לדאבוני המחיר לעסקה מהסוג הזה יהיה טילים מתוך יהודה ושומרון על נתב"ג על תל אביב
    ועל ירושליים. עסקה מהסוג הזה תכתיר רשמית את החמאס כמנהיג היחיד של העם הפלסטינאי.
    מי שלא רואה מעבר לקצה חוטמו יתן לא-זהאר הנייה וחבורתו להניף את האידיאולוגיה הזו כניתנת לביצוע.

http://moqavemat.ir/?lang=he&state=showbod...97&row_id=10891

לסיכומו של עניין עם כל הצער והכאב צריך להתייחס לגלעד שליט כאילו נהרג בעת מילוי תפקידו. כחלל צה"ל
    ולהצהיר על כך באופן פורמלי . זה הסכוי היחיד שלנו להפחית את המחיר שניאלץ לשלם. רק ככה עושים
    מקח וממכר בבזאר הערבי.אחרת הם יסחטו אותנו וגם יסתלבטו עלינו.

נערך לאחרונה ב: ‏19/3/09
  6. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי שהביא את מקרה נחשון וקסמן צודק. שליט ממולכד,אי אפשר להוציא אותו!
    ואני,כמה שאני משתוקק לראות אותו בבית,לא נראה לי הגיוני להחזיר אותו בעד כל הרוצחים,שבמידה והם ישתחררו,יתווספו עוד קורבנות לפעולות האיבה של ארגוני טרור.

7. Number 8 Member

היינו קרובים להסכם עם החמאס אבל פתאום הוא חזר בו, לא מפתיע אותי כשמדובר בארגון טרור שלא מבין כלום במילים אלא רק בכוח. אני רוצה מאוד לראות את גלעד שליט בחזרה בבית, אבל אסור לשחרר אותו בכל מחיר. ראיתם את הדרישות של חמאס? הם דורשים מספר מחבלים שאחראים על רצח של עשרות ישראלים בפיגועי טרור.

כמו שאולמרט אמר, למדינת ישראל יש גבולות אדומים.

8. George Best Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב לי לקרוא הודעות כמו של gass12.

אתם באמת רוצים לדעת מה אני חושב? מצטער, זה יישמע אכזרי, אבל לדעתי גיא שליט כבר מזמן לא בחיים (וגם לא רון ארד אחרי איזה 20 שנה בשבי אצל בהמות). האם לא חשבנו שגולדווסר ורגב עוד בחיים? ראינו מה בסוף קיבלנו...2 ארונות קבורה...

אם היינו רוצים את גלעד בחיים היינו מיד צריכים להכנס לעזה, תוך 24 שעות. עכשיו אחרי 3 שנים לך תדעו איפה הוא, אולי בכלל נמצא במצרים...למה לא? הרי המצרים מחמשים בצורה נהדרת את החמאס ע"י התעלות התת קרקעיות. למובארכ אין ברירה כי בלי שיתוף פעולה עם החמאס הוא בעצמו בסכנה אמיתית וחבר'ה מובארכ לא רוצה להיות 'שהיד'...

אין לנו שנים אין מנהיגות. בעבר ישראל היתה מחלצת את אנשינו באנטבה, היינו מחלצים את נחשון ווקסמן ז"ל. אם אנחנו עכשיו נכנס לעזה שליט, אם עוד נמצא בחיים, מיד יוצא להורג. יותר גרוע, הם יחכו עם זה עד שראשון החייל שלנו ייכנס למנהרה ואז יפוצצו את גיא ואת כל החבר'ה שבאו לחלץ אותו.

מי שמחזיר את סמיר קונטר לחיזבאללה בשביל כמה גופות לא יחזיר את גיא שליט חיים מידיים של בהמות מוסלמיות. אולמרט בעצמו נכנס מיד ללבנון אחרי חטיפת החיילים, אבל המלחמה נגמרה עקב לחץ אירופה וארה"ב כי חשוב למערב לשמור על האינטרסים שלהם - הנפט...

אולמרט הובס במלחמה הזאת כי לא הצליח עד סוף המלחמה להחזיר את הפרחים שלנו. ההשפלה הושלמה בחגיגות הניצחון שהם ערכו לתת אדם כמו קונטאר. נסראללה מהבונקר שלו יכול לצעוק עד מחר שהוא וחברו בטהרן ישמידו את ישראל, זאת פנטזיה ערבית רגילה שאנחנו כבר רואים משנת 1948, אבל בקרב על מהות המלחמה אנחנו הפסדנו בגדול.

אני מתפלל לשלומו של גיא שליט, אבל בינינו הבחור כבר נמצא 3 שנים מתחת לאדמה, חי או מת, איך תחשבו הוא יחזור? מאד לא יפה להגיד את זה, אבל לחיות 3 שנים בשבי החמאס זאת חוויה שאולי דומה לחיים באושוויץ, אבל שם לפחות האנשים לא היו לבד. גיא? מה אתם חושבים באמת מצבו אם יהיה בחיים?

רק אתמול כתבתי שאני אחרי המון שנים בעד עונש מוות למחבלים. בארץ הייתי שמאל, אבל אני איבדתי לגמרי אמון בכל הנושא שנקרא 'תהליך השלום'. לפלסטינים אין מנהיגים אמיתיים, אבל גם לנו כבר אין או אולי פשוט המציאות נגדנו? ארה"ב ובעלות הברית נמצאות בעירק ובאפגניסטאן והנפט הרבה יותר חשוב למערב מאשר ביטחונה ושלומה של ישראל. נשק גרעיני לאירן היא בעיה קשה בשבילנו, אבל במערב יודעים שגם ארה"ב תהיה אז בסכנה, רק מה, אובאמה שמאלן פחדן ואנחנו נצטרך לנקות את הזבל של אירופה והיאנקיז...

10. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אני לא יודע אם שמעת או לא אבל שמעו את קולו של גלעד לפני שנה וחצי נדמה לי בקלטת שמע שהשמיעו והעבירו שני מכתבים שלו בשנה האחרונה אז הוא חי וזה בטוח.

דבר שני קצת קרדיט להנהגה בכל זאת אפשר לתת, אם היה מידע אמיתי על מיקומו של גלעד אתם חושבים שהמדינה לא הייתה עושה משהו ? הרי זו יכולה להיות "המכה" המוראלית של המדינה נגד המחמאס.

לגבי העיסקה, אני מאוד רוצה לראות אותו בבית, אי אפשר לתאר את מה שהולך לו בראש, איך הוא חושב שכולם עזבו אותו, את הדיכאון ומה לא אבל העיסקה הזאת קשה מידי, אתמול יצא לי לראות בחדשות את בכיר המחבלים בכלא ברגותי שלראות אותו מדבר על כוונותיו אחרי השיחרור ומה שהוא מלמד את הילדים שלו זה גורם לי לחשוב על זה שנית, שאי אפשר לעשות עיסקה בכל מחיר.

בנוגע לברית הקיימת בין המדינה לבין החיילים שלה, אולי זה הזמן להבין שהמשפט של טרומפלדור רלוונטי יותר מתמיד. אנחנו חיים במציאות אחרת ואני בטוח שלחיילים תהיה אותה מוטיבציה להילחם בכל מחיר על הבית, גם במחיר הנורא מכל שנורא יותר ממוות.

אני מאוד מקווה שנצליח להוריד למחבלים הללו את התנאים שהם זוכים להם, הבעיה היא שישראל כמדינה חתומה על כל מיני אמנות שלא נותנות לנו חופש של שיקול דעת אבל בכל זאת יש לקוות שימנעו מהם השכלה, טלוויזיה, עיתונים, חדר כושר. צריך להוריד את זה למינימום האפשרי ויותר מכל מה שחשוב זה לנסות ולהגיע כבר להסכם שיסיים את הכיבוש ויביא שתי מדינות. אולי זה יפסיק את הסיכסוך.

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

יסתבלטו עלינו לא פחות אם יום אחרי שנצהיר על גלעד שליט כחלל רק למען הורדת המחיר, החמאס יוכיח את ההיפך. מה עשינו בזה?

מעניין לראות איך בחודשים האחרונים העסקה מפסיקה להיות קונצנזוס בשיח הציבורי. כבר אין 100% תמיכה בשחרור בכל מחיר. זה כל כך ציני, אבל גם כל כך מציאותי ואני לא אפחד מהמילה נכון.

אני לא מבין גם משהו אחר לגבי ההתנהלות של המדינה - כשניסו להחזיר את רון ארד הפכו הרים וגבעות, חטפו דגים שמנים, רדפו אחרי דיפלומטים ערבים באירופה, כמעט רקמו מצור כלכלי שלם על איראן, ועכשיו לא רואים ולא שומעים כלום. אולי עם הזמן נגלה יותר, בעצם זה כמעט בטוח, אבל ראיות בשטח ממש אין..

12. דנידין Member

הטור של יהונתן גפן אומר בפשטות את האמת: אם זה היה הבן של ראש השב"ק או זה של ראש המוסד הרי שהם היו נותנים גם אלף אסירים תמורת שיחררו.

נערך לאחרונה ב: ‏23/3/09
  13. ACBenb Member

ברור, כי אז זה הופך להיות כבר אישי שלהם. כרגע הם מסתכלים על טובת המדינה (וככה צריכות להתקבל כל ההחלטות... עם כל הצער שבדבר שחייל נשאר בשבי).
    אבל זה לא נכון להגיד שישחררו... אפשר להגיד שהעמדה שלהם היו שונות והם היו נותנים הכל. זה תלוי בעוד אנשים.

נערך לאחרונה ב: ‏24/3/09
  14. yonmu Member

אני לא מסכים עם 'על המדינה לעשות הכל בשביל להחזיר חייל שלחם אותה', 'אסור להפקיר', וכד'. הרי קו אדום יש איפהשהוא, נכון?

חייל שיוצא לקרב צריך לדעת שיש סיכוי שהוא ייפצע, יש סיכוי שהוא ייהרג, ויש סיכוי שהוא ייחטף והמדינה לא תשלם את המחיר בשבילו.
    בכך שאנחנו נסכים לעסקה מסוימת אנחנו ניתן לחמאס ולארגוני טרור בארץ ובעולם מוביציה להמשיך ולחטוף חיילים, כי זה יראה משתלם. ברגע שישראל תציב עמדה ברורה של 'לא מנהלים מו"מ עם טרוריסטים' לחמאס עצמו תהיה פחות מוטיבציה לחטוף חיילים, ובשורה התחתונה, נורא ככל שזה יהיה, עדיף חייל הרוג מחייל חטוף.

אגב, למי שבעד העסקה - תחשבו על כל החיילים שנהרגו כשתפסנו את כל המחבלים האלה, שהמוות שלהם יהיה לחינם? תחשבו על האנשים ש(ח"ו)יפגעו במקרה שאחד מהמחבלים המשוחררים יבצע פיגוע, לחשוב שהיינו יכולים למנוע את זה?
    הדברים האלה כואבים (\יכאבו) במצפון הרבה הרבה יותר מאשר הפקרת חייל אחד.