גלעד שליט

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י G.B7, ‏24/8/09.

1. xavi6 Member

אנג'ל, יפה שלי, משוש חיי, תפנים-אני לא מזלזל במדינה ולא בצבא המדהים שלה, אני מזלזל באנשים שיחכו להם עם פצצות עם גופם והמון המון מקומות ממולכדים. עדיף? לא. אני לא חושב. עדיף לשחרר את כל האסירים האלה שהם רוצים, ואז בפעם הבאה שיקרה משהו הכי הכי קטן-נפציץ בהם, אבל לא כשיש חייל שלנו שם. חיילים לא מפקירים, לא משנה מה. אין מקום לערער על המשפט הזה, אין מקום לעשות עליו דיון. חיילים לא מפקירים, וזה משפט שהיה בצה"ל עוד לפני שהוציאו את הסדרה נילס ועוד לפני ששמעת מהשכן שלך איזה סיפורי גבורה שלו ושל פלוגתו.

2. wolf89 Member

ולא חסרים אנשים כמותם בכל מיליוני האנשים שחיים בעזה, סוריה ואיראן?
    450 המחבלים האלו הם הם מה שיחולל מוות והרס כפי שאף אחד לא יכול?

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא סתם הפלשתינאים רוצים אותם,מדובר באנשים מיומנים אם ניסיון,חלקם הגדול אלה לא סתם אהבלים שרוצים להרוג אלא אנשים שיודעים מה הם עושים וממוקדים בלעשות פיגועים ובשנאה אלינו.

4. בית"רי מלידה Member

5. COYS Member

6. בית"רי מלידה Member

תודה. אז למה שחיפשתי מנוע החיפוש של הפורום לא מצא לי?

אז כמובן לאחד לדיון הקיים.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

8. בית"רי מלידה Member

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%A1%D7%A7%D7%AA_%D7%92%27%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9C

אופס: ממש במקרה שימון ויצחק משחררים מחבלים, או מייבאים ומחמשים מחבלים מטוניס.

מורשת רבין.

וואו: אחמאד יאסין? זה לא "השרוף" על כסא גלגלים?
    http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/197/853.Xxx
    אופס: יאסין, והשותף של רעבין לשלום של אמיצים.http://www.ynet.co.il/PicServer2/03072003/354655/ap_m.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏13/11/09
  9. Dimitar Berbatov Member

לא נמאס לך חיים, לחזור על אותה מנטרה מאה פעם גם כשהיא לא קשורה לדיון?
    אבל אם כבר הזכרת אז אני חייב להגיב..מייבאים ומחמשים מחבלים מטוניס? שטויות. נורא נוח לאנשים להציג את רבין ופרס כאלה שהחזירו את ערפאת הרוצח הטרוריסט מטוניס שם הוא לא הפריע לנו לכאן, כדי לרצוח עוד יהודים חפים מפשע. רק שעובדה אחת מפריע בתאוריה הזאת, אם ערפאת לא מגיע מטוניס כדי לחתום על אוסלו אחת משתי האופציות עולות - החמאס עולה בהקדמה של 14 שנה או שהאינתפאדה ממשיכה. ערפאת היה הרע במיעוטו.

10. בית"רי מלידה Member

תיאוריה.השערות.

האינתיפאדה הראשונה היתה עם אבנים, ולא גרמה להרוגים רבים.

מה היה מ 1993? אתה מתעלם, אז אני אזכיר לך:
    http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%99%...%A8%D7%90%D7%9C

כמה אחוזים מהמחבלים ששוחררו בעיסקת ג'יבריל חזרו לרצוח? 60 אחוז!

מי שיחרר את אותם מחבלים? שר ביטחון, שכשהיה רמטכ"ל, גם לא עמד בלחץ.כי כששותים, לא מנהיגים.

אין לי בעיה עם אי שיחרור שליט, כי כל מחבל שישוחרר עלול לרצוח 20 ישראלים נוספים בפיגוע אחד. יש לי בעיה עם העובדה שאולמרט, כמו ביבי לא מסוגלים להפסיק לשקר למשפחה, ולציבור, ולהגיד את האמת: "אנחנו לא רוצים". וזו החלטה ליגיטימית.

וברק? הוא פתלתל כמו נחש, כרגיל.

11. Dimitar Berbatov Member

תיאוריה, השערות. בערך כמו העיוות שאתה מציג ומתעלם ממה שהיה כאן לפני שערפאת יובא עם הפמליה לארץ. שוב אני חוזר, ערפאת היה הרע במיעוטו. ולראייה, כשערפאת היה בטוניס האינתפאדה היתה בעיצומה וכשהגיע נחתם אוסלו. נכנסה מתינות ותקווה.

ואני לא מתעלם מהנתונים המזעזעים מ 93-96. אני לא חס בביקורת על ההתנהלות של רבין ופרס בזמן הפיגועים הקשים. רבין שאמר דבר אחד כשנשאל מה יקרה במידה ויופר ההסכם (נשבור להם את העצמות רך ומתון יותר, אך הכוונה אותה כוונה. תגובה ותגובה הולמת) ועשה דבר אחר.

עסקת ג'יבריל היתה טעות קשה לא רק של רבין אלא של כל הדרג המדיני והצבאי ואנחנו שילמנו ומשלמים עליה ביוקר. לא על זה הויכוח.

12. בית"רי מלידה Member

תכלס איש, בקשר לגלעד שליט, אתה בעד שיחרור מאות מחבלים תמורתו?

זו לא החלטה קלה, ויש הרבה נימוקים לבעד, כמו לנגד.

13. Dimitar Berbatov Member

בעד. אין ספק שזו החלטה קשה מאוד ומובנת לי גם הדעה של המתנגדים לעסקה למרות האמבוש הציבורי שעושים עליהם.
    הבאת כאן את עסקת ג'יבריל כדוגמה שהיא העסקה הכי קיצונית ויוצאת דופן מבחינת החזרה של האסירים לעסוק בטרור. האחוזים קטנו בעסקות הבאות.
    ההחלטות בעסקות השבויים פשוט קורעות לב. מצד אחד משפחת השבוי ומצד שני הידיעה שבמידה ואתה הולך לעסקה סיכוי סביר מאוד שמשפחות אחרות רבות יבכו על איבוד יקיריהם. אבל בשביל לראות את גלעד צועד במעבר ארז בריא ושלם אני מוכן לקחת גם את הסיכון הקשה הזה.

14. בית"רי מלידה Member

ואם חלילה, חלילה, הסיכון יהפוך ללוויות של ישראלים, איך תסתכל לבי משפחותיהם בעיניים?

15. בית"רי מלידה Member

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3804609,00.html

בדיוק כך: עדיף לסכן חייל אחד, ולא מאות ואלפי אזרחים וחיילים.