גמר הליברטדורס!!!!!!!!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏24/6/03.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגמר הליברטדורס השנה הוא קלאסי.
    הוא יפגיש את בוקה ג'וניורס מארגנטינה ואת סנטוס מברזיל,בשתי מפגשים חמים ולוהטים.
    תקציר חצאי הגמר:
    סנטוס העפילה לגמר גביע הליברטדוראס לראשונה אחרי 40 שנים.
    הקבוצה הברזילאית שזכתה בטורניר בשנים 1962 ו-1963 שבה לגמר אחרי שניצחה 2:3 את מדיין מקולומביה בחוץ.
    סנטוס הגיעה למשחק אחרי ניצחון 0:1 במשחק הראשון.
    אולם דווקא המארחים עלו ליתרון משער של טרסור מורנו בדקה ה-13.
    שער של אלכס בדקה ה- 36 הישווה ל-1:1 וסנטוס עלתה ליתרון 1:2 במחצית השנייה משער של פביאנו.
    בדקה ה- 81 הישווה מולינה,כוכבה המוכשר של מדיין,אולם הסיום היה שייך לסנטוס:בדקה ה- 87 השתלט לאו על ריבאונד מבעיטה של דוד גונזאלס ושלח את סנטוס לגמר.
    העולה השנייה לגמר בוקה ג'וניורס עשתה זאת ככה:
    שני ניצחונות בשני מפגשים לבוקה.
    בראשון 0:2 בבונבוניירה בבית ו- 4:0בחוץ על אמריקה קאלי,מעניקים לבוקה את הכרטיס לגמר הליברטאדורס.
    את שערו הראשון במשחק הבקיע טבז מקרוב לאחר שהושאר בלתי מחוסה ברחבה. השער השני עבר בין רגליו של שוער קאלי,רובינסון זפאטה.
    שער נוסף מרגלי רונאלדו שיאבי בדקה ה-39 בפנדל הוריד את בוקה למחצית עם יתרון של שלושה שערים.
    מרסלו דלגאדו קבע את תוצאת המשחק כשכבש את הרביעי של הארגנטינאים, בדקה ה-77, בעוד כדור עונשין מ-11 מטרים.
    היריבה הבאה של בוקה (אלופת 1977, 1978, 2000 ו-2001), בגמר גביע הליברטאדורס תהיה סאנטוס הברזילאית של דייגו ורוביניו,שגברה כאמור על נאסיונל מדיין הקולומביאנית.
    בוקה בוודאי תרצה לשכוח את מפגש הגמר האחרון בין שתי הקבוצות בשנת 1963, אז קבוצת הפלאים של פלא זכתה בתואר.
    המשחק הראשון בין שתי קבוצות הענק הדרום-אמריקאיות ייערך ב-26 לחודש,והגומלין ייערך שבוע מאוחר יותר.
    איפה אפשר לראות את משחקי הגמר:
    בלילה שבין רביעי לחמישי בשעה 03:30 הקרוב 26.6.03,יערך המשחק הראשון בסאו פאולו בברזיל,שידור ישר בארט ספורט הסעודית,שידור מוקלט ביורוספורט ביום חמישי בלילה .
    משחק הגומלין שבוע לאחר מכן בבונבוניירה בבואנוס איירס, באותו יום בלילה שבין רביעי לחמישי ובאותה שעה, אותודבר לגבי השידורים.
    שאלות,תגובות,ציפיות,חוויות וכדומה,אתם מוזמנים לכתוב...

2. Julian Joachim Member

אחד האירועים הכי מדהימים בעולם. צבעוני, על רמה, התקפי מאוד וגם תמיד כיף לשמוע שדרים דרום אמריקאים (אתה בטוח שזה רק ביורוספורט?).

חוצמזה, אני מעדיף את בוקה, לא יודע למה, אני פשוט שונא את סנטוס (אם כבר ברזילאית אז רק קרוזיירו).

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה באסה שזה בלילה..
    המשחקים של ארגנטינה ברזיל ובכלל דרום אמריקה הם משחקים שכיף לראות..

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסנטוס, אלופת ברזיל, מאמינים ששחקני בוקה ג'וניורס ינסו להשתמש בכל טריק אפשרי במשחק הראשון בין הקבוצות מחר (רביעי) בגמר גביע הליברטדורס, שיתקיים בארגנטינה.
    שוער סנטוס, פאביו קוסטה, אמר:"יהיה עלינו להיזהר בגלל שהם ינסו לעצבן את השחקנים שלנו,במיוחד את דייגו ורוביניו הצעירים. אסור לנו לאבד את הראש, כדי שהטריקים שלהם לא יפריעו לנו בהשגת המטרה העיקרית שהיא להשיג תוצאה טובה".
    המשחק יהווה מפגש בין שני כוכביה הגדולים של סאנטוס דייגו ורוביניו,לשני כוכביה של בוקה דאלגדו וקרלוס טבז.

נ.ב
    לבעלי הממיר הדיגטלי, הערוץ הסעודי הוא בערוץ 110 בממיר.
    משחק ששווה להתעורר בשבילו בבוקר.
    אני,כדאי להבטיח את הישארותי ער,אני הולך לראות לפני גמר הליברטדורס את הדרבי שהיה בין בוקה לריבר לפני חודש,ככה משהו קטן שישאיר אותי ער.
    ואז,אחרי המשחק הזה,אני הולך לראות את הגמר הגדול בין בוקה לסנטוס.
    אהה וכמובן,דאלה בוקה!

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הטריקים היחידים בינתיים נראה לי מגיעים לא ממש מהכיוון של בוקה..
    אה ודרך אגב... דאלה בוקה!!!

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

סיכום משחק הגמר הראשון בין בוקה לסאנטוס:
    בוקה גברה בביתה על סנטוס 2:0,מצמד של דאלגדו.
    המשחק התחיל בגשם חזק,שהקשה על השחקנים,ופגע בתנאי המגרש.
    האווירה בבונבירה היתה מדהימה,האיצטדיון היה מפוצץ,רוב ככולו באוהדי בוקה,וב2000 אוהדי סנסטוס.
    משחק מותח וקצבי,ועם זאת פיזי ונוקשה,אם כי לא ברוטלי,למרות שאורחאו מגינה הימני של סנטוס הורחק.
    מן הסתם, חלקכם הגדול שמע בספרדית את המשחק,או ראה את המשחק בערוץ הסעודי.
    אני צפתי במשחק בשידור מוקלט ביורוספורט,ויום לאחר המשחק לא נכנסתי לאינטרנט כדי לא לדעת את התוצאה.
    בקווים כלליים,ניכר שהמעמד גדול על החברה הצעירים של סנטוס ולא היו במיטבם בלשון המעטה.
    גם מנהיגם דייגו היה רחוק משיאו ולא הניע את חבריו,כפי שמצופה ממנו,כמו גם חולשה של רוביניו שדווקא הגיע למספר מצבים קורצים וטובים,אולם הוא החמיצם בשלומאליות.
    עד להבקעת השער הראשון ,בוקה היו טובים(דקה 32)ומשם ועד לדקה ה82(הרחקת אורחאו)היה משחק מתוח,כאשר בוקה תקפו מצד אחד,ומצד שני סנטוס ניסו בכל מאודם להציל נקודה,אולם ההגנה הטובה של בוקה והצטינות השוער מנעה מהם את השיוויון.
    בוקה ניצחה בצדק את המשחק.
    היא היתה יותר נחושה, ותר נמרצת ורצתה יותר, וניכר על שחקניה שהוכנו היטב למשימה ונסיונם הרב וגם של מאמנם, נתנו את פירותיהם.
    גם העובדה שטבז לא התעלה על עצמו,עדיין שולוט,דלגאדו וחבריהם הוותיקים האחרים,היו רגועים וניווטו את קבוצתם לחוף מבטחים.
    השער הראשון של בוקה הובקע לאחר הצלה טובה של השוער הברזילאי.
    הכדור יצא לקרן,שהגיעה לדאלגדו,שפרץ מחוץ לאחבה,ושיחרר בעיטה לא חזקה במיוחד,אבל מדיוקת לפינה,השוער הברזילאי לא הצליח להגיע,1-0 בוקה.
    לאחר הבקעת השער,השער השני,שביסס את יתרונה של בוקה,הובקע בבעיטת עונשין.
    דאלגדו בעט בעיטה חופשית,שקיפצה ברחבה,ונכנסה,גול די מוזר,2-0 לבוקה,השני של דאלגדו,שעוזב את בוקה בסוף השנה,ורוצה לעזוב עם תואר.
    בוקה תקפה,ולא היתה רחוקה מלהגדיל את התוצאה בסיום,למרות הזדמנות גדולה של סאנטוס לקראת הסיום..
    הנה כי כן ,הסתיים לו הפרק הראשון.
    הפרק השני בסאו פאולו בשבוע הבא באותה השעה.
    רק התעלות של שחקני סנטוס הטכניים יותר,אך אנמיים משהו מול הגנה קשוחה כבוקה,יותירו סיכוי למפגש מרתק בשבוע הבא,אני מתקשה להאמין שהם יעשו זאת .
    אנקדוטה: חואן רומן ריקלמה ישב על ספסל בוקה(האם הגעגועים העזים יותירו אותו שם?) ובעת הבקעת השער הראשון הוא התפרץ יחד עם כל ספסל בוקה לחבק ולנשק את סלגאדו. החיוך שנמרח על פניו לא מותיר ספקות , האיש כנראה לא כל כך חמוץ והחמיצות בבארסה נובעת, ככל הנראה , ממעמדו בקבוצה ואת הקורה אותו העונה.

7. מאיר ברד Member

סיכום מצוין,השקעה יפה.
    את המשחק הראשון ראיתי בערוץ הסעודי.
    אב שמעתי בערוץ ארטגנטיני
    למה הכוונה?
    פשוט,התחברתי באינטרנט לערוץ ארגנטיני שמשדר את המשחק בספרדית(לשמיעה לא לצפייה)ובטלויזיה צפיתי במשחק בערוץ הסעודי בלי קול.
    היה תענוג לראות את בוקה.
    עכשיו בוקה צריכה להשלים את המשימה בגמר השני.
    טור מעניין לקראת הגמר השני:
    http://sports.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=...406337&path=368

נ.ב
    האם לדעתכם סאנטוס עדיין יכולה לזכות בגביע?

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסך הכל טור טוב.
    ובדבר השאלה שלך,האם סאנטוס יכולים לזכות בגביע.
    סיכוי תמיד קיים כל עוד זה לא נגמר.
    באם אתה רוצה לשאול אם הם גבוהים,אז זה דורש התיחסות אחרת.
    האפשרויות שלהם להבקעת שערים הם רבים,כמו כל קבוצה ברזילאית טיפוסית,זה יכול לבא כמעט מכל שחקן במגרש וכמדומני שפרט לשני שחקנים,כמעט כולם הבקיעו( פריירה, אלכס, אלמיידה, דייגו, רוביניו, אוליביירה, נאנו, פאביאנו ואפילו חלוצים מחליפים .
    לאורך הטורניר לסנטוס היו שתי בעיות עיקריות: עקב האכילס שלהם הוא השוער ,שוער מאוד משוגע ,לצד הצלות נפלאות, קיים הצד של ספיגת שערים די תמוהה ולראיה שני השערים שחטף בבומבנרה .
    שוער יציב ונורמלי לא היה סופג אותם.
    לצד הבקעת שערים מסיבית של סנטוס,יש לזכור שהיא ספגה לא מעט, ורובם ככולם היו באשמתו הישירה של השוער.
    אגב,די תמוה בעיניי,משום שאמרסון ליאו(המאמן) היה שוער עבר טוב מאוד בנבחרת ברזיל ויש אומרים מצויין.
    הבעיה השנייה והמאוד אקוטית היא חוסר ניצול המצבים הטובים שהם מגיעים אליהם.
    הם פשוט מחמיצים הרבה וזה יהיה להם לרועץ גם בגומלין.
    נוסף על כל אלה, מתייצבת מולם קבוצה מאוד מנוסה,טכנית וקשוחה,ולא בוחלת במשחק אגרסיבי(אופייני לארגנטינאים) שמנווט אותה כשרון אדיר (קרלוס טבז) וכל הסופרלטיביים עליו הם נכונים ובמקום.
    הוא אולי לא מוכשר במספר תכונות כמו ריקלמה,איימאר,אורטגה ,ורון ואחרים,אך הוא לבטח מהיר מחשבה מהם ותכליתי לאין ערוך מכולם ולכן אני מהמר שבניגוד לאחרים שניכשלו.
    מקווה שהבהרתי לך על הסיכוים של סנאטוס.
    מכל מקום אור ליום חמישי(03:30) הינך מוזמן לצפות בזה בארט ספורט.

9. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

חחח בוקה האלה פשוט גברים. ניצחון 3-1 במורומבי לפני אוהדים ברזילאים עוינים רבים..... מי היה מאמין? 5-1 על סנטוס בסיכום שני המשחקים. בוקה הוכיחו שוב שגם קצת דריבלים, כשרון ואיצטדיון עוין לא יישברו אותם (ה4-0 על אמריקה דה קאלי בקולומביה למי שזוכר - אותה קאלי שהדיחה את ריבר עם נצחון 4-1....). סנטוס לחצו בפתיחה, אבל אל צ'נצ'י טבז גנב גול, סנטוס השוו מאוחר מדי, היו זקוקים לעוד שני שערים, ודווקא שני השערים הגיעו מהצד של בוקה. צ'לו דלגאדו ופנדל של סקיאבי........ איזה אושר!!!
    אני כבר מחכה למילאן-בוקה בבינ-יבשתי לבוקה יש סיכוי ממש טוב לזכות.

10. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתור אוהד של בוקה לא האמנתי שהם ינצחו בברזיל (למרות שידעתי שהם לא יחטפו 3) . כנראה שיש עתיד גדול לשחקנים שמה (אבונדנסיירי, טבז, שייאבי) ושהם לא סתם חבורה של צעירים.
    גם אני כבר לא יכול לחכות למשחק הביניבשתי בטוקיו!

11. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

חחח לאבונדנסיירי ושיאבי אין ממש עתיד - הם שניהם בני 30........
    למי שיש עתיד זה לטהז ולניקולאס בורדיסו (יונייטד התעניינו בו בעבר) שמשחק עם שקט ונסיון רב למרות גילו הצעיר (22).

12. Kgt1 Member

אני על סף אקסטזה מהמחשבה על זה ששתי הקבוצות הטובות בעולם, על הנייר, הן מילאן ובוקה! אין לי מושג בעד מי אני במשחק בטוקיו...
    דאלה בוקה, פורצה מילאן!