גמר ליגת האלופות - מילאן מחזיקת גביע האלופות 20022003

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Kgt1, ‏17/5/03.

1. Kgt1 Member

אז גבירותיי ורבותיי הרגע הגדול מתקרב... המפעל שהחל אי שם בסוף יולי 2002 מגיע לרגע השיא שלו, הגמר הגדול, ב28 במאי באולד טראפורד במנצ'סטר. זהו הגמר ה-13 מאז שליגת האלופות קיימת במתכונתה הנוכחית, כאשר לשתי הקבוצות אשר הגיעו לגמר יש זכייה אחת מה-12 הקודמות (מילאן ב-94, יובה ב-96). אתם מוזמנים לכתוב כל אשר אתם רוצים בדיון, לעלות זכרונות מגמרי עבר, תקוות והימורים לגמר הנוכחי ולהוסיף כל עובדה היסטורית שתעניין את הקוראים... הגמר הגדול בעוד 11 ימים בדיוק!

אגב משהו קצת אישי...
    זהו גם רגע השיא של הפורום הזה. בבקשה תנו כבוד (-:

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שאם מדברים על גמר ליגת האלופות אז חובה להזכיר את הגמר של מנצסטר ביירן..
    ואת הצעקותצרחותצווחות של רמי וויץ..ולקוות שיהיה לנו גמר כזה שבמקום סולשיאר ושרינגהאם יהיה לנו צמד של מאלדיני..
    בכל מקרה זה משחק שאני בחיים לא אשכח..אפילו שלא ראיתי אותו בשידור ישיר כי לא היו לי כבלים אז..אבל שידרו לי אותו דרך הטלפון..

3. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אויש שוב פעם מזכירים את הגמר הארור הזה.... זה היה אחד מהמשחקים היותר חד-צדדיים ולא הוגנים (מבחינת תוצאה) שנראו אי פעם על מגרשי הכדורגל, כשבאיירן מינכן שהייתה אז קבוצה ממש פנומנלית (שול, באזלר, אפנברג שהיה אז מדהים, אלבר בשיאו, ואפילו יאנקר) שלטה ללא עוררין, פגעה במשקופים, בקורות ובשמייכל האיתני ללא הפסקה (אפילו יאנקר המקרר הביא מספרת למשקוף), ולבסוף מנצ'סטר יונייטד שלא בעטו עד אז לשער גנבו צמד מקרנות וניצחו. חברים אני מודה ומתוודה בכיתי אז..... בכיתי על אמת..... זה הרגע שלדעתי מסמל יותר מכל את הרוח של היונייטד, את הוינריות הבלתי-נסבלת, את היכולת לנצח מבלי לעבור את החצי או לבעוט לשער תוך כדי משחק שוטף. וזה המשחק שהדגים את היופי שבכדורגל - הדרמות הבלתי-פוסקות, המתח עד הדקה ה-90, האמוציות.... רק חבל שבסוף מי שתמיד מנצח זה היונייטד :evil:
    בכל אופן זה היה גמר מרגש......
    נ.ב.
    תודה לך יובנטוס על שגאלת את אירופה מהטרור המדרידאי!!! דל פיירו אוהבים אותך!!!

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני לא פיספסתי שום גמר ליגת האלופות מאז 1992 שעדיין חרוט לי בראש השער הנהדר של האליל שלי רונאלד קומאן נגד סמפדוריה.
    ב-93 באה מארסיי הגדולה עם דסאיי, אבדי פלה, פאפן וחבריהם וניצחו 1-0 את מילאן הגדולה ששנה לאחר מכן מילאן חזרה לגמר וקרעה 4-0 גדול את ברצלונה, זאת הייתה ללא ספק מילאן הגדולה ביותר שהייתה עם 3 ההולנדים, דסאיי, בארזי, מלדיני ועוד....
    אחרי שנה מילאן חזרה שוב לגמר והפעם הפסידה 1-0 לאיאקס הגדולה ולקלייברט שהתחיל את הקריירה האמיתית שלו במשחק הזה. אח"כ איאקס שוב פעם איאקס הגיעה לגמר והפסידה בפנדלים ליובנטוס. שנה אחר כך יובה שוב הגיעה לגמר שנערך בגרמניה והפסידה לדורטמונד 3-1. ב-98 יובה הגיעה לגמר השלישי ברציפות שלה והפסידה 1-0 לריאל מדריד. מאז אותה שנה לא ראינו יותר איטלקיות בגמר.
    ב-99 מנצ'סטר ובאיירן מינכן נפגשו בברצלונה לגמר הבלתי נשכח בתולדות המפעל. שנה אחר כך היה לנו גמר כל ספרדי בין ריאל וולנסיה, ריאל לא התקשו וניצחו 3-0. שנה אחר כך ולנסיה שוב הגיעה לגמר ופגשה שם את באיירן שהדיחה בחצי את ריאל מדריד, הגרמנים ניצחו בפנדלים. בעונה שעברה ראינו את לברקוזן מפסידה 2-1 לריאל מדריד עם שער גדול של זידאן.

אני מקווה שעוד כמה שנים נוכל לדבר על הגמר הזה בין מילאן ליובנטוס כגמר בלתי נשכח.

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז גם אתה מודה שזה אולי הגמר הכי טוב..
    כי זה כמו שאמרת הגמר שהראה מה יפה בכדורגל..ששום דבר לא צפוי..גם בדקה ה-90..
    ובעצם הכל יכול לקרות במשחק הזה..
    וגם באמת הראה על האופי של היונייטד..ווינריות..
    אמרת את זה בצורה הכי טובה..

6. AFC Member

די לדבר על ווינריות שלל מנצ'סטר!! זה מחליא!! ועוד עם ההוביט הזה סולשיאר!!

בכל מקרה.. למרות שהיינו יכולים לייחל לגמר הרבה יותר טוב (כמובן עם ארסנל), צריך לתת כבוד לשתי הקבוצות - מילאן עשתה מסע רכש ענק בקיץ וממש רוקנה את כל הארנק של ברלוסקוני, ואפילו ויתרה על אליפות איטליה בשביל הצלחה בצ'מפיונז ליג (וכדי להחזיר דרך המפעל הזה את הכסף שהלך מהרכישות). יובנטוס, מהצד השני, מנצחת בכל המשחקים שהיא מוכרחה לנצח - גם בליגה וגם באירופה, ואם אינני טועה היא כבר בגמר הגביע האיטלקי. למרות חסרונו של פאבל נדבד, אני עדיין משוכנע לחלוטין שיובנטוס תיקח את הגמר הזה - יובנטוס מסוגלת לנצח בכל מגרש נגד כל יריבה, ליפי מאמן יותר חכם וערמומי מאנצ'לוטי וגם בסגל שלה, לדעתי יובנטוס עולה על מילאן (חוץ ממרכז ההגנה ועמדת המגן השמאלי).

יש לי תחושה שהגמר הזה יהיה דומה לגמר שבו ריאל מחצה את ולנסיה 3:0 ללא בעיות - גם אז ולנסיה היתה קבוצה חזקה ואיכותית, אבל ריאל היתה יותר, יחד עם צירוף של מזל ותפיסת יום טוב, ריאל הביסה את ולנסיה. לדעתי אין סיבה שיובנטוס לא תעשה את אותו הדבר מול מילאן.

וכל זה בלי פאבל נדבד. ולאופ"א לא אכפת.

7. Fernando Cavenaghi Member

כולם מדברים על כך שנדבד הוא השחקן הכי חשוב של יובה העונה, אני דווקא מאמין שדווידס ממלא תפקיד יותר חושב במערך של יובה, ההבדל בין בונקר לבין משחק התקפה שוטף, דווידס הוא זה שמפעיל את נדבד וכל ההתקפה, הוא הולך על כל כדור בחצי של יובה, ונלחם על כל כדור אבוד, מקבל כל כדור לפני יציאה להתקפה ומתחיל את ההתקפה בצורה הכי טובה כל פעם. ליובה יש את השחקנים שיסיימו, או יבשלו, אולי טיפה פחות טוב מנדבד אבל אין לה אף שחקן שיתחיל את ההתקפה, מול בארסה כשדווידס הורחק יובה לא נכנסה לבונקר בגלל שהיא הייתה עם שחקן פחות אלא בגלל שהיא לא הצליחה לפתח התקפות, לא היה לה את המסירה הראשונה, נדבד קיבל פעם אחת מסירה שהוציאה אותו להתקפה ועשה מזה את הגול, אבל בלי דווידס ליובה יש מסירה כזאת למשחק. השחקן עם ההשפעה הכי קורבה לזו של דוודיס הוא אבוקסיס לטעמי, שחקן שיורד לכל תיקול, לא מפחד להיות קשוח ולא פעם סופג בגלל זה, אבל תמיד יצליח בין שני שומרים לשחרר את הכדור ולהתחיל את ההתקפה הבאה.
    אז למרות חסרונו של נדבד תמיד תהיה ליובה ההתחלה של ההתקפה, מי שיסיים, דל פיירו, טרזגה או כל אחד אחר, זה כבר ממש לא משנה.

אבל אני מאחל לריבאלדו, אחד השחקנים הגדולים של זמננו לקחת את התואר, בוא נקווה במספרת חמש דקות לסיום :wink:

8. Kgt1 Member

שתי הקבוצות שיחקו אמש בסריה א - התוצאות:

יובה כבר זכתה באליפות באיטליה אבל אתמול הצליחה להפסיד 2-1 ברג'ינה, כאשר זלאייטה רק משווה זמנית. לליפי זה באמת לא משנה כאשר הוא נתן מנוחה לשחקנים ובדק דברים. הוא אמר "חזרנו מ-5 ימים עמוסים אחרי הניצחון המדהים מול מדריד ועכשיו ננוח עד יום רביעי, אז נחזור לאימונים ונצטרך לבדוק את כושר המשחק של כולם".
    מילאן מצידה ניצחה 1-3 את בולוניה, משערים של פירלו, סידורף ואינזאגי (שגם החטיא פנדל), ואנצ'לוטי היה מאוד מרוצה גם מהעובדה שמילאן הבטיחה בזאת את השתתפותה בליגת האלופות לעונה הבאה. המאמן של הרוסונרו אמר על הפנדל המוחמץ של אינזאגי "פירלו הוא הבועט אבל ראיתי שפיפו רוצה לבעוט אז נתתי לו. הוא החמיץ אבל בסה"כ היה מעולה, הבקיע וגם שיחק עבור הקבוצה".

9. שגיא Guest

הגמר הזה הולך להיות כלכך מותח!
    אני חושב שאם נדבד היה משחק, ההימורים שלי היו נוטים לכיוון יובה, אבל עכשיו הם נוטים מעט יותר לכיוון המילאנזים.
    בלי נדבד חסר ליובה שחקן כשרוני, דל פיירו לבד לא יספיק, הוא צריך את נדבר איתו, לידו, במגרש. בלי נדבד יובה תיראה שונה. והשוני הזה עלול להשפיע על צורת משחקה, ובסופו של דבר גם עשוי להשפיע על התוצאה הסופית.
    למילאן לא חסר כשרון במרכז הכישור.
    רוי קוסטה, פירלו, ריבאלדו מהספסל, אלה שחקנים שיוכלו להכריע משחק במהלך אחד. הכל תלוי ביום נתון שלהם, ושל שני הסקוררים המצויינים, שבצ'נקו ואינזגי.

עוד דבר שעשוי להשפיע הוא העומס על השחקנים, הם מגיעים אחרי עונה מתישה. ביובה כבר התחילו לתת להם מנוחה לקראת הגמר, בעיקר בגלל הבטחת האליפות, בעוד במילאן רצו להיות בטוחים שהם יהיו בליגת האלופות גם אם לא יזכו בגביע, ולכן השחקנים המובילים שיחקו, וגם ניצחו.

הימים לאחור כבר נספרים.

10. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

למילאן להזכירכם יש בשלישי משחק מול רומא בגמר הגביע מה שאומר עומס נוסף על שחקני מילאן :evil:

11. Alessandro Nesta Member

מילאן תניף את הגביע !
    אני חושב שהולך להיות גמר כזה שלא ראו שנים רבות.
    לאו דווקא בגלל רמת הכדורגל הגבוהה שהולכת להיות בו, אלא בגלל הרצון והנחישות שכל כך מאפיינים את הכדורגל האיטלקי.
    יובה תחסר את השחקן שמהווה עבורה את הערך המוסף, פאבל נדבד.
    לא שחסרים ליובה שחקנים מוכשרים כדי שיקחו את הגביע, אבל בלי נדבד זו פשוט לא אותה קבוצה.
    מצד שני באה מילאן, בהרכב מלא, עם אינזאגי ושבצ'נקו החמים, וקלארנס סיידורף, שהוא הנדבד של מילאן.
    אני חושב שמילאן בסופו של דבר תניף את הגביע, אבל אני לא משוכנע שזה יהיה ב-90 דקות הראשונות.

נ.ב.
    אל תשכחו שיש את שער הכסף, החוק החדש שמאפשר לקבוצה לנצח גם אחרי 105 דקות.

12. ליהי Member

אם יובה תניף את הגביע העונה אני אדע בודאות שאין אלוהים בשמיים.
    עם איך שהם שיחקו באלופות פרט למשחק האחרון מול ריאל לא הגיע להם כלום
    בייחוד לא לעבור שלב
    גם במשחקים מול מנצ'סטר יונייטד הם יצאו כאלה לוזרים , גם כשלא הפסיקו להתקיף.

אם מילאן תניף את הגביע לעומת זאת אני אהיה שמחה ומאושרת- מגיע לה,פשוט מגיע לה.

13. שגיא Guest

אתם יודעים ממה אני חושש?
    מזה שנראה גמר סטייל חצי הגמר הראשון בין מילאן לאינטר. הגנות הגנות הגנות. ואיטלקיות, אז מן הסתם הן יהיו חזקות. מצבים - בקושי. שערים - נאדה. וגמר גביע שיוכרע במקרה על ידי פנדל שדל פיירו מחמיץ... רק לא זה.

קבוצה שרוצה לזכות בגביע האלופות, צריכה להראות שהיא יודע לעשות גם התפקה, ורצוי התקפה טובה. כמובן שלצד הגנה, אבל גביע לא לוקחים, או לפחות הוא לא מגיע לקבוצה שמתגוננת 90 דקות. על כן, ליובה אולי מגיע קצת יותר. חצי הגמר היה בדיוק מה שאני, בתור אוהד כדורגל, רציתי לראות. יובה כבשה, ובניגוד גמור לציפיות, המשיכה לתקוף ולצאת קדימה, ולכן הגיעו גם שערים נוספים שהעלו אותה לגמר, בצדק כמובן, וכאן אני חושב, וזה אלייך ליהי, שליובה בהחלט מגיע, בשלבים המכריעים, היא גם עמדה בלחץ, גם זכתה באליפות איטליה, גם הדיחה את אלופת אירופה ריאל מדריד, במשחק ענק, והגיע לגמר.

אבל שוב, שום תוצאה, ושום מניפת גביע לא תפתיע, אותי לפחות.

אבל אם צריך להמר, אני עם המילאנזים, לא נראה שיובה ישלימו דאבל השנה.

14. Kgt1 Member

לא יהיה גמר רע. לא יהיו הרבה גולים. אני מהמר על 1-2 ליובה, אולי בהארכה וזאת למרות שלטעמי השחקן השני הכי טוב בעולם לא יישחק...

15. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

dyer אמר שיובה קבוצה שונה מהאיטלקיות...מה?? ראית את מילאן השנה?..חוץ מהמשחק מול ריאל האחרון ואולי גם הראשון ..
    מילאן שיחקה לפחות מבין האיטלקיות הכי יפה השנה לדעתי ואולי לדעת רבים..אולי היו 2-3 משחקים שבהם היא שיחקה לא יפה ..אבל ברוב הטורניר השנה היא שיחקה נהדר! :twisted: