גרמניה הדינאמית חוזרת

הנושא בפורום 'פורום יורו 2012' פורסם ע"י HapoelFan, ‏21/6/12.

1. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/GER.Xxx גרמניה - יוון http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/GRE.Xxx

יום שישי, 22.6, 21:45
    שופט: דאמיר סקומינה (סלובניה)
    שידור ישיר בערוץ 10 וספורט 1 HD

גנדסק ארנה, פולין

הזדמנות אחת בלבד נותרה לנבחרת יוון להפוך את שלב הבתים של הטורניר הנוכחי מאחד כזה שלא יזכרו ממנו כלום לאחד כזה, שישאיר הרבה אוהדי כדורגל סביב העולם מופתעים. הנבחרת של פרננדו סנטוס ידעה בדיוק שאין לה הרבה ברירות ורק תוצאה אחת באה בחשבון: ניצחון על רוסיה. היוונים הסתגרו, הרוסים לחצו ופשוט ישבו על השער של יוון אבל לא ידעו למצוא את הרגל המסיימת וטעות אחת, קריטית אמנם, בתוספת הזמן של המחצית הראשונה, קבעה את תוצאת המשחק. קראגוניס ניצל החזרת כדור לא טובה והתקדם בחופשיות אל שערו של אקינפייב כשהוא מפציץ את הרשת ומעלה את יוון לרבע הגמר. כמה חבל שהוא לא יהיה שם... המשחק מול הנבחרת הגרמנית יהיה, סביר להניח, הרבה יותר קשה מכל המשחקים שחוותה יוון עד עתה בטורניר. כשהיא ניצבת מול אחת הפייבוריטיות לזכייה בטורניר, יוון "תהיה בעלת השראה מהנבחרת היוונית של יורו 2004", כך אומר פרננדו סנטוס לפני המשחק. "בואו לא נשכח שזהו משחק נוק-אאוט ושהכל יכול לקרות ב90 דקות. למדנו את סגנון המשחק של נבחרת גרמניה ואנחנו יודעים שגרמניה איכותית מאוד בהגנה, בהתקפה וביכולת שלה לנוע ולהניע את המשחק בין ההתקפה להגנה". רק פעמיים נפגשו יוון וגרמניה בעבר, שני המשחקים נערכו במסגרת מוקדמות מונדיאל 2002 כאשר בשניהם גרמניה יצאה המנצחת. זו הפעם הראשונה שהנבחרות תיפגשנה במסגרת אליפות אירופה. בגזרה המקצועית, מי שכאמור, לא יהיה בסגל הנבחרת היוונית מחר הוא יורגוס קראגוניס, שספג כרטיס צהוב במשחק מול רוסיה וייעדר מהמשחק הערב. מי שצפוי להחליפו בקישור ההתקפי הוא יורגוס פוטאקיס. מלבד השינוי הכפוי הזה, לא צפויים להיערך שינויים נוספים בהרכב. כמעט כולם צופים העפלה פשוטה של הנבחרת הגרמנית; האם יוון תעשה סנסציה ותעפיל לחצי הגמר?

http://i47.tinypic.com/2m3mw5k.Xxx
    קראגוניס. האיש שאחראי לעובדה שיוון עוד לא בבית, לא יהיה שותף ברבע הגמר

הרכב משוער: סיפאקיס; טורוסידיס, פאפאסטאת'ופולוס, ק. פאפאדופולוס, צבלאס; קצוראניס, מניאטיס; סלפינגידיס, פוטאקיס, סמאראס; גקאס.

גרמניה אומנם סיימה במאזן מושלם את בית המוות ונבחרה לנבחרת הטובה של הבתים, אך היא עדיין רחוקה מהפורמה אותה כולם מכירים ויכולה הרבה יותר ממה שהציגה עד כה. שחקני הקישור שמניעים את גלגלי ההתקפה כגון שווינשטייגר, קדירה, מולר, אוזיל ופודולסקי עדיין לא במייטבם למעט הבלחות כאלו ואחרות. גם ההגנה ברובה עדיין לא ממצה את מלוא הפוטנציאל שלה. אומנם לאוו פגע בול בבחירת הומלס ובואטנג להרכב הראשון של גרמניה, אך דווקא החבר'ה היותר קבועים, באדשטובר ולאם, נראים כאילו סוחבים עייפות מהעונה האירופית הארוכה של באיירן מינכן ועדיין לא הראו מה הם באמת יכולים. מול יוון כל אלו יצטרכו להיות במייטבם כדי לפרוץ את הציפוף שעשוי לקחת חלק מאסטרטגיית המשחק שלהם. גרמניה תצטרך סבלנות ועצבים חזקים מצד אחד כדי שההגנה תפרץ והשער יפול ומצד שני המון חדות מול השער כי אולי לא יהיו הרבה הזדמנויות להכריע את המשחק. בנדר, גיבור המשחק מול דנמרק, יחזור לספסל כדי לפנות מקומות לבואטנג ובכך גרמניה חוזרת להרכב הקבוע איתו רצה ותקווה להמשיך לרוץ במהלך כל האליפות.

http://www.sport1.de/media/_redaktion/sportarten/fussball/wm2010neu/viertelfinale_3/trio5x4_Diashow.Xxx
    שחקני הקישור הגרמני יצטרכו לחזור למוטב ולהיות במיטבם כדי לפרוץ את ההגנה היוונית

הרכב משוער: נוייר; בואטנג, הומלס, באדשטובר, לאהם; ק'דירה, שווינשטייגר; מולר, אוזיל, פודולסקי; גומז.

תודה רבה לסלע (Der Kaiser) על הזווית הגרמנית

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/6/12
  2. M_T_A Member

אני שומע הרבה טענות בזמן האחרון שגרמניה לא נראית כמו שציפו ממנה. צריך לזכור שגם במונדיאל גרמניה נתנה שלב בתים לא מדהים במיוחד בלשון המעטה עם ניצחון לא מבריק על גאנה, הפסד לסרביה ורביעייה לאוסטרליה, נבחרת חלשה בהרבה מכל אלה ששיחקו נגד גרמניה בשלב הבתים של היורו. את ההצגות הגרמנים שמרו לנוקאאוט, ויכול מאוד להיות שזה מה שהולך לקרות גם פה.
    שלב הבתים של גרמניה היה הדגמה מושלמת של היעילות והתכליתיות של הנבחרת הזאת שלא היתה צריכה להתאמץ יותר מדי כדי להגיע למצבים ולנצח 3 פעמים, וגם לעשות את זה בסטייל עם מהלכי כדורגל קבוצתיים נפלאים וחיסול מוחלט של היריבה ברוב שלבי המשחק.
    רק בנבחרת הגרמנית יש שילוב של טקטיקה ויעילות מצד אחד וטכניקה וכדורגל התקפי מצד שני, שניהם ברמה הכי גבוהה שיש. וזה לא משנה שום דבר שהם ניצחו את המשחקים בבתים בהפרש של שער אחד.
    יוון יודעת לעשות חיים מאוד קשים לנבחרות שתוקפות מולה, אבל גרמניה זה סיפור אחר. יוון עדיין לא התמודדה עם מכונה כל כך קטלנית כמו גרמניה.
    אבל יודעים מה? נמאס לי כבר לדבר על כמה שהפעם ליוונים אין סיכוי ובסוף הם איכשהו עושים את זה. כולי תקווה רק שהפעם סוף סוף מי שישחק כדורגל ינצח

3. ראיין אדלי Member

היוונים מחר יוצאים למשימה שנראית כבלתי אפשרית, לעמוד 90 דקות (או יותר) מול המכונה הגרמנית ולנסות לסגור להם את הדרך אל השער. אני כמו כולם לא ממש רואה את זה קורה, אבל די מעצבן לשמוע את הזלזול הבלתי פוסק ש"המשחק יהיה משעמם וגרמניה תנצח 5-0"
    אני לא יודע מאיפה באה האופטימיות הקטנה לקראת המשחק ואני די מנסה לראות את המשחק בלי שום ציפיות כדי לא להתאכזב, אבל ככל שהמשחק קרב ההתרגשות עולה ואני נזכר בלא מעט משחקים שהולידו סנסציות בלתי נשכחות
    בסך הכל בכדורגל הכל אפשרי וזה כבר הוכח לא פעם ולא פעמיים, אז תמיד יש את התקווה הקטנה שזה יכול לקרות ושהכדור הוא עגול ועוד כל מיני קלישאות מגוחכות
    אני יודע שזה יהיה מאוד קשה, במיוחד בלי הנשמה הגדולה של הקבוצה, קראגוניס (שייעדר בגלל צהוב מגוחך), אבל אני מאמין שיוון תיתן הופעה טובה ולא תעשה לגרמנים חיים קלים.
    שיהיה בהצלחה ושזה יגיע כבר, רק שיעבור המשחק הארור הזה... (נצחון של יוון קיבל יחס של 11 בווינר)
    http://sites.one.co.il/General/Article.asp...id=13&siteId=13

4. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זו גרמניה קצת שונה מבטורנירים קודמים, אבל אני בכלל לא מאוכזב. השוני הוא זה שעשוי לעשות את ההבדל בין טורניר טוב לזכייה. במונדיאל היא עשתה את זה בגדול במתפרצות. עכשיו היא מאוזנת יותר, נבונה יותר בהתקפות מסודרות, מהסוג שתצטרך הערב.

5. Strawberry Fields Member

הדמייה למה שנראה הערב? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

יותר הדמיה למה שיהיה הערב תראה במשחק של אתמול בין צ'כיה לפורטוגל, ואולי אפילו קיצוני יותר.
    יוון תבוא לסגור, תשים שמירה משולשת על אוזיל ותנסה לגרום לגרמנים לתיסכול ואולי אפילו להוציא איזה אדום (המזל הפעם ורק הפעם שאין חמומי מח בנבחרת גרמניה כמו בעבר). ולמרות הכל אני צופה לשני שערים גרמנים מול האפס שישמר מול האין התקפה של יוון. זה יבוא בשלב מאוחר יותר, אבל זה יבוא, זה חייב לבוא.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/11.Xxx

7. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

5:0 לא מאמין שנראה כאן, גם לא 3:0, לדעתי זה ינוע בין שער אחד לשניים. עם כמה שהנבחרת היוונית די מוגבלת, הגנה היא יודעת לעשות, לסגור היטב היא יודעת, ברור שהגרמנים כאן פייבוריטים לגמרי ועדיפים כמעט בכל עמדה במגרש, אבל כבר ראינו כל כך הרבה פעמים שזאת לא הבטחה לכלום. מאמין שהגרמנים בסופו של דבר יעלו, מקווה רק שהשער יגיע הרבה לפני המשחק אתמול (דקה 80), כדי שלפחות בדקות האחרונות נראה קצת יציאה קדימה של היוונים.
    אותי יהיה מעניין לראות מה יעשה לאב במקרה שהחלוצים לא יצליחו לכבוש, כי עד כה גרמניה התבססה בעיקר על שחקני ההרכב הראשון, פחות המחליפים שיעשו את השינוי.

8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

זה הבעיה המרכזית של לאוו, שברגע שלא הולך הוא לא יודע להגיב.
    מקווה שזה לא יגיע לזה, עם כל הסולידריות לעם היווני שרוצה להתעודד בתקופה הקשה שלהם, אני לא רוצה לראות נבחרת מוגבלת כמו יוון בחצי גמר.

9. Eric Cantona Member

מה יש לדעת? שהיה קשה מול ההגנה הפורטוגזית הוא הכניס את קלוזה ומן הסתם התותח המנוסה שווה 20 דקות.

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

להכניס את קלוזה או איך שלא קוראים להם, מבלי לקרא את המפה כמו שצריך לא יביא לשינוי. אתה לא יכול תמיד לצפות ששחקן מסויים יפתור לך את הבעיה. אני לא אומר שזה לא יכול לעבוד, אבל צריך גם לנסות לעשות שינויים בתבנית המשחק בהתאם להתפתחות המשחק ובזה כמעט ואף פעם לא ראיתי את לאוו מצליח.

11. Eric Cantona Member

לעניין המשחק עצמו עוד לא כתבתי אז ננצל את ההזדמנות. אני חושב שהגיע הזמן שאוזיל יראה לכולם שהוא עדיין יודע להיות מנהיג ההתקפה. מסוט דמות הכי חשובה בגרמניה, אם הכל באמצע יעבוד טוב אז גם שווינשטייגר וקדירה ירוויחו מזה, גם הקיצוניים וגם גומז. יכולת כמו מול הולנד תספיק לבונקר היווני? אולי. אם יעברו את יוון יצטרכו אבל להשתפר כי איטליה ואנגליה נבחרות קשות להכנעה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/12
  12. arturo vidal Member

צפוי לנו משחק מעניין בין שני הקבוצות השונות האלה.

כמובן שהגרמנים עדיפים על היוונים אבל היוונים לא יעשו להם חיים קלים,יוון תגיע כדי להסתגר ולנסות להגיע לפנדלים כי רק ככה הם יכולים לעבור.

גרמניה צריכה לנסות כל הזמן לבעוט מרחוק וצריכה את הבעיטות של שוויני כדי לעבור את ההגנה היוונית, וגם לנסות להרים כדורים מהפינות של מולר ופודולסקי ולנצל את הנגיחות של גומז.
    בסופו של דבר אני מאמין שהגרמנים יעלו אבל לא יביסו את היוונים.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/198387_10151045216411979_204660327_n.Xxx

14. Leoforos Member

It's time WE throw you OUT of the EURO!

טוב הביובונים הגרמנים (בילד ושות') מחממים את החזית...

אבל אני רוצה לדבר על כדורגל, כרגיל אף אחד לא נותן לנו סיכוי וטוב שכך,מזכיר קצת את 2004.

זה משחק היסטורי בחשיבותו לכדורגל היווני, כמו שציינתי בעבר ביוון גדל דור מוכשר ביותר שהרגע המכונן של כל אחד מהילדים האלה היה 2004, עלייה לחצי הגמר תהיה הזדמנות אדירה ליוון לייצב את עצמה ככח משמעותי באירופה בעשור המתקרב.

בשער ובהגנה יוון מסודרת, עם סיפאקיס במקום חלקיאס הליצן שנפצע ועם טורוסידיס פאפאדופולוס וסוקרטיס שמכירים היטב את הבונדסליגה וצ'אבלס שכבר שם לנוייר גול מ70 מטר.

בקישור קראגוניס כידוע לא ישחק מי שיחליף אותו יהיה גריגוריס מאקוס שהוא קשר אחורי בינוני למדי ביחד עם מניאטיס וקאצוראניס יצטרכו לתת משחק עצום בכדי להתמודד עם מרכז השדה הגרמני.

בהתקפה סאמאראס וסלפינגידיס יפתחו והשאלה הגדולה היא בין גקאס שמאחוריו כ70 שערים בגרמניה לבין ניניס שחקן שאם יתפוס יום הוא השחקן הכי מסוכן של יוון, שבלעדיו יוון תתקשה לייצר ממשחק עומד.

סנטוס אמר שצריך לשאוב השראה מ2004, לדעתי היוונים צריכים להסתכל על הקבוצות שלהם מהשנים האחרונות באירופה מול הגרמניות :
    אולימפיאקוס דורטמונד 1-3,ברמן פנאתינייקוס 3-0, אולימפיאקוס ברמן 0-3, אולימפיאקוס הרטה ברלין 0-4 והמשחקים של אריס מול לברקוזן באירופה ליג

לא יכול לחכות!

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/12
  15. Gunners Member

לא אומר כלום.