ג'ררד הוייה - די לתירוצים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Rossoneri, ‏9/1/03.

1. Rossoneri Member

אוקי זה פשוט דבר מצחיק, היום בחדשות הספורט נאמר שג'ררד הוייה מאמנה של ליברפול אמר שמשחק הגביע אמש (2-1 לשפילד יונייטד) היה פשוט פיזי מדי לשחקנים שלו. קלטתם את זה? ליברפול, הקבוצה הכי חזקה פיזית כמעט באנגליה (אם לא הכי חזקה) בוכה, ומתרצת הפסד מביש בטענה שהמשחק היה פיזי מדי. לא הגיע הזמן שלו לעזוב? תראו לאן הוא הגיע.

2. gilb Member

שאלה רטורית, מה כבר אפשר להוסיף שלא נאמר ונטחן?

3. Julian Joachim Member

תמיר, אני חושב שכולם יסכימו איתך, באמת שאלה רטורית.

הוויה פשוט נהיה פאתטי, עלוב. שיתפטר ואולי יזכרו לו בכל זאת את עונת הגביעים... כי אם הוא ימשיך עד סוף העונה ככה עם הקבוצה, הוא ייאבד את כל המוניטין שהוא רכש לעצמו בעבודה קשה בשנים האחרונות...

שיילך לנוח קצת, נראה לי שהמוח שלו נפגע בהתקף לב...

4. Rossoneri Member

זה באמת שאלה רטורית, אבל תראה את שפל המדרגה: להגיד שליברפול נכנע במאבק פיזי.. ליברפול? אני מזכיר את החוסן שיש להם בהנהגת הנשו, המאן, הופיה, ג'ררד... ולא חסרים עוד שחקנים חסונים בהרכב של ליברפול, איך שחקנים כאלה יכולים להכנע בקרב פיזי? אני חושב ומקווה שזה יהיה התירוץ האחרון של הוייה, כדאי לו באמת לצאת לחופש, שיחפש את עצמו בהודו, וילמד מה זה כדורגל.

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

רובם המוחלט של אוהדי ליברפול שאני מכיר אומרים לי שהם מעדיפים את פיל תומפסון כמאמן. בתקופה שבה הוייה לא היה, תומפסון הוליך את ליברפול בצורה יוצאת מן הכלל. עכשיו הוייה רק מדרדר את ליברפול.
    אתם יודעים מה? זה לא רק 10 משחקים. מתחילת העונה ליברפול שיחקה מגעיל וניצחה בגועל נפש. זה היה צריך להגיע.

הוייה - מקודם זה היה סגנון המשחק שלך, עכשיו זה גם התוצאות. לך הבייתה.

6. Rossoneri Member

שמתם לב שפולקמן (king owen) מתחמק מלענות בדיון הזה? אתם חושבים שהוא מסכים עם מה שנאמר?

7. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור הוא רק מתבייש בזה....... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx
    איך הוא אמר לי לפני חודשיים:
    "היית מת שניוקאסל תשחק כמו ליברפול!!!" למרות הגועל נפש.

היום אני בטוח שהוא זה שמת שליברפול תשחק כמו ניוקאסל.......

8. burning soil Member

לא יודע מה איתכם,אבל ליברפול אותי אישית ממש משעממת,לדעתי הביאו שם שחקנים בלי תיכנון ומחשבה, כמו אל חאדג'י דיוף,סליף דיאו, ועוד כמה שלדעתי הם שחקנים ממש לא משהו..

9. AFC Member

חחח דייר הוא אמר לך את זה?
    אני זוכר איך הוא אמר לי שליברפול משחקת יותר אטרקטיבי מארסנל...

בכל מקרה, קודם כל ההפסד לשפילד לא היה מקרי, כי שפילד תקפה כל המשחק.

דבר שני, שחקנים כמו אמיל הסקי, סמי הופייה, סטיבן ג'רארד ודיטמאר המאן נופלים פיזית משחקניה של שפילד מהליגה הראשונה? הוייה רק זורה מלח על הפצעים.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני אישית שונא את ליברפול אז בכיף מבחינתי שימשיכו ככה...

אבל מקצועית.. הוייה חייב לחזור לחור שממנו הוא בא השנה הוא נכשל בגדול בליברפול, ליברפול קבוצה פאתטית ומשעממת. מתי היה לליברפול רצף של 11 משחקי ליגה ללא ניצחו?! פשוט בושה לאדומים.

11. burning soil Member

באמת ליברפול אותי משעממת..
    ותירוץ ממש עלוב..

12. ScouserAndy Member

טוב, אז כסקאוסר מקורי וגאה, אני לא אתחמק מהדיון הזה, למרות שהוא די מתיש עבור כל אוהד ליברפול באשר הוא שבאופן טבעי בא לו לטמון את הראש בחול ולהעמיד פנים שהעונה הזאת לא הייתה מעולם.

אני לא חושב שהוייה הוא מנג'ר גרוע. או שהוא טיפש, חסר תוכנית, לא יודע לתכנן או לקנות שחקנים. אני חושב שהוייה הוא מנג'ר נפלא בשביל לבנות קבוצה
    כשהוא הגיע למרסי סייד, לא הייתה שם ממש קבוצה. לא היה גיבוש, תכנית עבודה לטווח קצר או לטווח ארוך. זרמו ממשחק למשחק. הוייה שינה את כל זה-הוא התווה תכנית, מוגדרת בזמנים, הוא הטמיע בשחקנים את הבייסיקס של הכדורגל שפשוט לא היו שם, הוא בנה בסיס ותשתית נפלאה והיה לו גם אם מה לעבוד-כשרונות נהדרים כמו ג'רארד למשל, או -לא צריך להזכיר אפילו-אואן. הוא הביא לאנפילד שחקנים שאף אחד לא הכיר קודם אבל שהתגלו ככשרונות גדולים וגם לטווח ארוך-ריסה, הופייה, הנצ'וז, כולם תגליות של הוייה. גם את ג'רארד אגב, הוא זה שהעלה לקבוצה הבוגרת. בארוש, דיאו ודיוף-עוד שחקנים שאף אחד לא ידע מי הם לפני המונדיאל(בארוש התגלה במוקדמות ככישרון ענק)אבל שליברפול ניהלה איתם מו"מ כבר לפניו. הוייה צריך לזכור החזיר את האדומים לאירופה לאחר שנעדרנו משם מאז הייזל! אי אפשר לקחת ממנו את זה-הוייה הוא בונה תשתיות נפלא. אז מה קרה בעונה האחרונה? למה ההתדרדרות המאסיבית הזאת ביכולת של ליברפול? לדעתי התשובה מורכבת מכמה אלמנטים אבל העיקרי שבה הוא העובדה שהויה לא מסוגל לקחת את ליברפול לצעד הבא. אם הדרקטוריון היה יודע לזהות את זה, הוא היה ממנה את הויה כמנג'ר מקצועי ומביא מישהו אחר(כמו או'ניל או ונבלס למשל)כדי לקחת אליפות. הוייה יודע להחדיר משמעת ותחושת קבוצתיות-הוא לא יודע לעשות את מה שעושה כ"כ יפה העמית שלו בלונדון-לתת לשחקנים לפתח את המשחק האינדווידואלי שלהם בתוך הקבוצה. הוא קובע שיטה וכופה על השחקנים לעמוד בה-מתוך כך יוצא ששחקנים נפלאים כמו ג'רארד ואואן שלא משחקים בתפקיד או בשיטת המשחק שמשרתת את היכולות שלהם-מאבדים מהיכולת.ריסה שנתן כמה עונות נהדרות בתור קיצוני שמאלי, מתופקד פתאום בתור מגן, ג'רארד נדחק לצד ימין למשחקים ארוכים-כיביכול להגן עליו מפני פציעות(??)-אבל אם הוא לא כשיר הוא לא צריך להיות על המגרש ואם הוא כשיר הוא צריך לשחק בעמדה שבה מנוצלים הכישורים שלו.בעונה שעברה הוא שיחק משחקים ארוכים ורבים בצד ימין, הוא הפך פחות מערוב במשחק, יכולת ראיית המשחק שלו ירדה, יכולת המסירה שלו התמעטה. קרה נלחץ שוב ושוב לצאת קדימה, בעוד שהוא שחקן מאוד דפנסיבי, טראורה מוחלף שוב ושוב מעמדת מגן שמאלי לעמדת בלם -מה שגורם לו שלא לרכוש ביטחון באף אחת מהעמדות והנשו והופייה נאלצים לחפות על היציאות הלא מבוקרות הללו מה שמשאיר את ההגנה חשופה. שלא נדבר על כך שההתקפה מתחלפת כל משחק והרוטציה בקבוצה היא שערורייתית, השחקנים פשוט לא לומדים לשחק ביחד כקבוצה.
    כרגע ליברפול משחקת מתוך פאניקה והיסטריה ומישהו צריך להחזיר את הביטחון לשחקנים. הויה לא יכול לעשות את זה כי בשביל לנצח משחקים צריך להבקיע ובשביל להבקיע צריך לשחק התקפי.הוייה החדיר בליברפול איכויות הגנתיות מצוינות(שהביאו לתיקו מול ארסנל), אבל הוא לא מסוגל לעשות את הצעד הבא וזה המנג'ר שאנחנו צריכים-שיעשה את הצעד הבא.

13. Julian Joachim Member

סקאוזר יקר...

אני לא בטוח שהבנתי מה אתה מנסה להגיד. אתה טוען שהוויה הוא מנג'ר מופלא, אבל רק בשביל לבנות קבוצה? יענו הוא צריך לאמן בקבוצות תחתית או משהו... לא בליברפול. וזה לא ששנה שעברה ליברפול שיחקו יותר מהנה... הם לא אטרקטיביים מאז שהוויה סיים כביכול את הבנייה, איפשהו ב2001. אז איך לעזאזל הוא עדיין בליברפול? אתה רוצה להגיד לי שהוא עדיין זוכה לגיבוי מההנהלה? מהאוהדים? מהשחקנים?

הוא לא מתאים לרמות האלה, הוא פשוט לא יודע לנהל משחק.

14. ScouserAndy Member

אז אני אבהיר את מה שניסיתי לומר. א'-כן, אני חושב שהוייה הוא מנג'ר מצוין בשביל לבנות קבוצה.במצב בו הייתה ליברפול כשהוא לקח את התפקיד הוא היה נג'ר מושלם עבורינו והקבלות מדברות בעד עצמן(חזרה לאירופה, סגנות בליגה, רבע גמר ליגת האלופות). להביא אותנו את ה"אקסטרה מייל" לפיתוח יכולות שחקן(בניגוד להבאת יכולות שחקן לקו שווה שעומד על קירטריון קבוצה גדולה בליגה)אינדוידואליות, לפיתוח יצירתיות-שזה דומה מאוד אם לא אותו דבר לפיתוח יכולת אינדוידואלית אצל שחקן, רק ברמה הקבוצתית(בניגוד לפיתוח יכולות קבוצתיות הגנתיות שהוא הקנה לנו יפה מאוד)-כל הדברים שמובילים בסופו של דבר לאליפות.
    בקיצור ולעניין הוייה היה צריך ללכת לפני שנתיים, למרות העונה האחרונה שנחשבת טובה מבחינת השגים. כתבת בעצמך"הוא לא מתאים לרמות האלה" ואני מסכים-לרמות של קבוצת צמרת אלופה. כל מה שניסיתי לבהיר הוא שכשהוא לקח את התפקיד-ליברפול לא הייתה שם, הוא הביא אותנו לשם בחזרה וצריך לתת לו את הקרדיט על זה.

15. Fernando Cavenaghi Member

זה לא אומר שהוייה מנג'ר טוב, הוא היה טוב לקבוצה לא גדולה אבל כשליברפול משחקת עם הגדולות הוא פשוט לא מספיק

ויוה לה תומפסון!!!!!!