דיוויד בקהאם, אובר-רייטד או שהוא באמת כל כך טוב?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏14/10/02.

1. Julian Joachim Member

נושא לדיון שנטחן ע"י הפרשנים באנגליה לגמרי, אבל יהיה מעניין לשמוע את הדעות שלכם.

הקשר הזה, קפטן נבחרת אנגליה, ושחקן מוביל במנצ'סטר יונייטד, אחד המועדונים האהודים בעולם, ידוע בעיקר בכדורים החופשיים המצויינים שלו ויכולתו למצוא במסירה ארוכה שחקנים פנויים לקבלת כדור.

פה מתחילה הבעייה. איך יכול להיות שחקן כל כך מוביל, שלא יודע לכדרר, אין לו יכולת סיום מי יודע מה, לא בועט טוב תוך כדי תנועה, לא יודע לנגוח, וגם לא מהיר במיוחד? איך יכול להיות שחקן מוביל שלא יודע לבצע דברים כאלה בסיסיים?

אז הוא יודע להרים, וגם לבעוט בעיטות חופשיות, אבל זה לא מצדיק את ההתלהבות הגורפת ממנו בכדורגל העולמי. וההתעסקות המיותרת ביופי שלו לא מוסיפה לו כבוד מצדי, היא רק מאירה את התמונה. מדובר בשחקן שלטעמי הוא האובר רייטד מכולם, המוערך ביותר, והוא מוערך יתר על המידה בגלל שהוא אופנתי, בגלל שיש לו איש יחסי ציבור טוב, ולא בגלל שהוא כדורגלן טוב, כי ברור לכל שהוא מוגבל.

מה דעתכם בעניין? שחקן מוגבל, ומוערך בגלל דברים שלא קשורים למשחק?
    או שאתם רואים בו את כליל השלמות מבחינת משחק, ואין טעם שיעשה דברים אחרים אם הוא טוב במה שהוא עושה?

2. arsenal the champions Member

רשמתה פה את כל הסיבות המוחיכות שבקאם לא שחקן כזה טוב עמו מה שעושים ממנו.
    אפשר להיות שחקן טוב בלי הדברים האלה אבל בטח שאי אפשר להיות כזה "סטאר" ושחקן מוביל אם אין לי את הדברים האלו... :!:

3. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

דיוויד בקהאם - תופעה.
    קודם כל, עשו מהזבוב פיל. אין לו שום טכניקה אישית. זה פשוט מדהים, אפילו לאורן ניסים יש טכניקה אישית טובה יותר.
    אבל....
    יש כמה דברים שבהם הוא באמת ברמה עולמית. קודם כל, הוא שורף שטחים מתים בקצב מסחרר. הקילומטרז' שלו במשחק אחד מגיע לשיאים.

והדבר השני והחשוב, הוא כמובן הבעיטות החופשיות. הוא פשוט אשף, הבעיטות שלו מדהימות. אין עליו...... ובהרמות, הוא תותח.... אני זוכר את יורו 2000, אם אני לא טועה הוא בישל בהרמות את כל השערים של אנגליה, חוץ מהמשחק האחרון....

אין ספק, יש דברים שבהם אין לו מתחרים.....
    http://image.guardian.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2000/02/21/beckham.Xxx

4. RVN Member

טוב רק כדי להגיד FIGO הוא השחקן הכי אובר רייטד באבל זה לא כשור לדיון.

טוב לדיוויד בקהאם אין יכולת פריצה כמו של ריבאלדו, יכולת של לעבור שחקנים כמו רונאלדיניו אבל... הוא מעביר כדורים ארוכים מכל מקום במשחק בדיוק לרגל של השחקן,
    הוא בועט בעיטות חופשיות מדהימות,
    הוא לא יודע לעבור בפריצה עם סיבסוב מדהים אבל טכניקה יש לו,
    הוא יורד להגנה כמו טטלה ואת ההתגנדרות והפרימדוניות הוא משאיר מחוץ למגרש והוא משרה נחת על המגרש (רוי קין הוא סוג אחר של קפטן)
    ועוד משהו חשוב הוא אהוב הקהל ולא רק במנצסטר אלה גם באנגליה, הוא עלה מהנוער של מנצסטר בדור ה"אגדי" ואני חושב שאין לו מחליף בצד ימין של המגרש ואני בתור אוהד מנצסטר לא רוצה לראות אף אחד אחר בצד ימין!

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל פיגו שחקן ענק, מופעל עליו לחץ עצום, אבל בתח'לס כלפי עצמו הוא באמת אחד השחקנים הטובים בעולם. אבל זה לא קשור.

בקשר למה שאמרת: אתה טועה ובגדול. הקהל באנגליה מתעב אותו. אני עדיין זוכר שאחרי כל נגיעה שלו בכדור אחרי מונדיאל 98 שרקו לו כולם בוז. כולם שמה שונאים אותו ורוצים שהוא ימות. הוא מעצבן אותם ומתלהב מעצמו יותר מדיי. שחקן כדורגל צריך לשחק, לא לדגמן או להודיע לתקשורת העולמית שנולד לו ילד שני.

6. juva Member

תראו לשאול אם בקהאם אובר-רייטד זה כמו לשאול אם אלון מזרחי טיפש, תראו מצד אחד התקשורת באנגליה עושה ממנו מראדונה במגרש ומוחמד עלי מחוץ לו, ככה שמעריכים אותו על יתר המידה זה בטוח

מצד שני, כדי להיות מוערך על יתר המידה את צריך בפועל לעשות משהו, בקהאם בועט מעולה ואם לשים לבן אדם תפוח על הראש ולתת לבקהאם לבעוט מ40 מטר, הוא גם כנראה יורד את התפוח, אבל הוא לא טכני, ההגנה שלו שמאוד שהתפרה בזמן האחרון זה עדין בדיחה עצובה, הוא איטי הדריבל שלו לא טוב

אובר-רייטד הוא בטוח כן אבל בגלל שהוא מחוץ למגרש בקהאם, אבל נראה לי שגם אם הוא היה נראה כמו לוק צ'דוויק והיה מתחתן עם אישה 100 קילו, הוא עדין היה מקבל זימון למונדיאל...

7. RVN Member

זה היה עד המונדיאל האחרון, אחרי הפנדל קבר לא שונאים אותו ודרך אגב אפילו סימונה הודה שהוא זייף את הפעול :evil:

8. Reyes Member

אני חושב, כמו רבים פה, שבקהאם כן אובר רייטד.

נכון, הוא המנהיג של מנצ'סטר אבל לא בגלל זה הוא נערץ כל כך. הוא נערץ בגלל שהוא חתיך ומפורסם שנשוי לויקטוריה אדאמס.

נכון, יש לו גם בעיטות חופשיות אדירות אבל הוא לא שווה את כל הכסף שהוא מקבל.

לסיכום, בקהאם שחקן שחצן שיש לו בחיים הכל אבל אי אפשר להגדירו ככוכב כדורגל מהשורה הראשונה.

אגב, אוהדי יונייטד בפורום, ראיתם את התמונה המפורסמת שלו..?
    מי שלא מבין על מה אני מדבר בטח לא ראה...

ודייר, אני חושב שאתה צודק בכל מילה שלך.
    פיגו שחקן מצוין שמופעל עליו לחץ עצום.
    סוף סוף אחד שמבין את זה.

9. RVN Member

איזו תמונה?

ואני חושב שהמעבר שלפיגו הרס לו את הקריירה ועם הלחץ העצום הוא צריך להתמודד, מה לעשות!

10. RE-QL Member

מה אתה דפוק?!?!? פתחת שני דיונים אותו הדבר והתחלנו לכתוב בשני אז כתבתם פה למה?!?!?!?!?

11. Fernando Cavenaghi Member

דיוויד בקהאם הוא פשוט השחקן האנגלי הקלאסי, הוא לקח הבט אחד של המשחק (הרמות ובעיטות חופשיות) ובו הוא הכי טוב בעולם, אבל כל מה שהוא עושה זה לקבל את הכדור ותוך שתיים שלוש נגיעות (חס וחלילה איזה דריבל קטן) הוא מגביה להתקפה. בכדורגל האנגלי שמתבסס על מסירות ארוכות אל ההתקפה בקהאם זכה ביושר בתואר הסופר סטאר שלו. כמובן שעוזר שהוא חתיך וכל הבחורות אוהדות מנצסטר בגללו :wink:

בכל ליגה אחרת דיוויד בקהאם היה שחקן בינוני ומטה שלא היה זוכה לאלפית מהמעמד שלו באנגליה.

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

פיגו על מה את מדבר?

13. AFC Member

דייר, בקהאם כעת הוא אהוב הקהל באנגליה. פעם הוא קיבל אדום טפשי בפרשת "בקהאם וסימאונה", אבל הוא זה שהעלה את אנגליה למונדיאל, זה שניצח את ארגנטינה וזה שיותר מפורסם מהמלכה. אין ספק שהקהל אוהב אותו (לפחות כשהוא בנבחרת. כשהוא במנצ'סטר כולם מתעבים אותו).

בקשר לנושא, בקהאם הוא מאד אובר רייטד. שחקן שכזה, עם המשכורת שלו והמעמד שלו, צריך לעשות הרבה יותר. בעיטות חופשיות זה לא מספיק. הוא צריך לתת תפוקה כמו שנותנים השחקנים הבאמת טובים בעולם, והוא לא עושה זאת.

14. סביולה Member

אני מסכים עם כולכם... בקהאם הוא מאד אובר-רייטד. אין בכלל ספק.
    השאלה המעניינת היא איך קרה ששחקן בינוני נחשב לאחד הטובים בעולם? בנושא הזה אני חייב (פעם ראשונה בחיים שלי) להסכים עם בנצור... מכל האספקטים של המשחק, בקהאם הוא פשוט הכי טוב בעולם (או בין ה - 3 הכי טובים אם תרצו...) בבעיטות חופשיות ובהגבהות. זהו. בכל שאר האספקטים הוא פשוט אפס!!! אבל מה? בקבוצות צמרת לכל שחקן יש תפקיד... בוחרים שחקנים שיש להם משהו מיוחד שמבדיל אותם משאר השחקנים. אז בקהאם הוא אחד כזה. הוא אפס, אבל 7-10 גולים בשנה יבואו מבעיטות חופשיות שלו ועוד 15 גולים מההגבהות. אפשר לסבול את זה שבכל מצב אחר הוא יאבד את הכדור אם הוא מביא כזאת תועלת...
    אז כן, בקהאם הוא לא שחקן מי יודע מה, אבל מה שהוא כן טוב בו, מבדיל אותו משאר השחקנים. העיתונות מתלהבת מזה והופכת אותו לכוכב... זה כל הסיפור.

15. RVN Member

אתם לא מבינים שבקהאם הוא קשר!
    מה שקשרים באגף עושים (לא התקפיים) זה להגביה כדורים, להרים קרנות בעיטות חופשיות, לרדת להגנה ומסירות מדויקות לרגל לשחקן בצד השני וגם סתם פסים קטנים ודאבל פסים. אז אין לא הרבה טכניקה אבל יכולת להגביה מעל השוער (כמו מול מקדוניה ולא חשובה התוצאה) שהוא עושה את זה הרבה פעמים יש לו גם כושר מנהיגות.

אז נכון שאין לו יכולת סיום וזריזות כמו סביולה וכמוני (RVN) כי הוא לא חלוץ! אבל מה שהוא עושה הוא עושה על הצד הטוב ביותר.