דיון ההיכלים

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י kfiros, ‏27/12/11.

1. צ. שיף Member

לגבי אולם הקרייה באשדוד: בויקיפדיה יש קישור לכתבה די ישנה שמודיעה שמה שראש העיר ניסה לבחון אפשרות להגדיל את האולם ל3,000 מקומות במקום רק 2,200 אבל מכתבה הרבה יותר עדכנית מסוף 2011 של איגוד הספורט נמסר שמה שהמכרז על אולם הקרייה רק יצא לדרך וגם נכתב שמדובר על אולם של 2,200 מקומות. בכל אופן הבנתי שתוכננו שתי הרחבות שאפשר לבצע ביחד או בזאת אחר זאת ופעם העדיפו להגדיל במכה ל3,000 ופעם הסתפקו להרחבה צנועה יותר ל2,200.

לגבי הארנה בירושלים: היא היתה אמורה להיבנות עד למכביה ביוני 2013 ולהכיל עד 11,400 מקומות עם יציעים זמניים אבל כחלק מבעיית התקציב יתכנו שינויים בתוכניות ככה שלמשל תבוטל האפשרות להוסיף מפלס של יציעים זמניים והאולם יכיל רק 10,500 מקומות ואפילו פחות מזה.

לגבי היכל הספורט החדש בנתניה: הבנתי שהתוכניות הם לאולם של 2,500 מקומות בלבד עם אפשרות לתוספת מקומות זמניים שאולי תגדיל אותו ל3,000. פעם העיר שקלה לבנות אולם של 5,000. איזה ירידה בציפיות.

לגבי היכל הספורט החדש בחולון: בחוברת של עיריית חולון לסיכום 2011 נכתב שהמיקום שלו זה בפארק פרס בחולון (באתר של הפארק מגלים שיש שם אמפי גדול ומתקני ספורט) ושהתכולה שלו תהיה 5,100. אני מתאר לעצמי שכמו בארנה בירושלים שתכננה לעצמה במקור אופציה של הוספת כ900 מקומות ישיבה ביציעים זמניים גם בחולון זאת פונקציה דומה שכלל לא בטוח שישו בה שימוש.

לגבי מרכז לידר: מצאתי איזה אזכור של דובר קבוצה הבקעה שמודיע במפורש שנוספו לאולם 500 מקומות ישיבה מאחורי הסלים (250 מאחורי כל סל). בויקיפדיה כתוב עכשיו שיש בו 1200 מקומות אבל בגלל שפעם היו בו גם 250 מקומות ביציע זמני יכול להיות שהעדכון מוטעה וזה רק 950 סה"כ?

בתל אביב הוחלט להרחיב את האולם בהדר יוסף ל3,000. זה לא סותר בנייה עתידית של אולם כדורסל לפועל במתחם הדרייב אין כמו שבירושלים אולם מלחה ובראשון לציון בית מכבי ימשיכו לפעול אחרי שישלימו בהם את היכלי הספורט החדשים לכדור יד וכדור עף ואני מתאר לעצמי שגם אולם הפחים בחולון ימשיך לשרוד כך ישאר גם האולם בהדר יוסף שבטח יארח גם תחרויות מסוגים אחרים גם אחרי שהפועל תצא ממנו.

לגבי הארנה בראשל"צ. מישהו יכול כבר להעלות הדמייה של מראה הבניין? לציין איפה הוא ימוקם בעיר? מתי יתחילו לבנות?

ולמרות שזה לא לגמרי קשור מי עם התוכנית שהייתה לבנות אולם רב תכליתי בהוד השרון של 5000 מקומות שבעיקר יהיה זירה להחלקה על קרח? ומה עם בניית היכל הטניס ברעננה של 4000 מקומות והרחבת אצטדיון הטניס ברמת השרון ל7,000? אני גם לא מבין למה איגוד הכדורסל מוכן די בקלות לשתף פעולה עם איגודי הכדורעף וכדוריד ותחומים דומים אבל לא להציע מימון משותף עם איגוד הטניס כי למשל אולם מטרווסט ברעננה רחוק מהסטנדרטים של היכל הטניס שהציעו שמה לבנות ושיתוף פעולה עם המתקנים המקורים שתוכננו להיבנות באזור השרון יכל לשרת לא מעט קבוצות של גברים ונשים.

נערך לאחרונה ב: ‏23/1/12
  2. LIVERPOOL87 Member

חבל שהארנה יכיל כמות כזאת של קהל, לאט לאט אנחנו מתרחקים מאירוח הפיינל-פור היורוליג ואולי לאופציה של אליפות אירופה.
    האולם הזה יהיה ממילא מספיק גדול בשביל הפועל ירושלים, הם לא ימלאו אותו אף פעם, אז שלפחות ייתן מענה לאירוח אירועים גדולים.
    עם המפלצות שקמות היום ברחבי אירופה, לא נראה לי שנראה כאן אירוע גדול יותר מפיינל פור של היורוקאפ, וחבל, ירושלים על כל עברה ומה שהיא מסמלת, יכולה להיות עיר קלאסית לאירוח היורוליג,עם האולם הקטן הזה לא יקרה.

3. saras 21 Member

מסכים באלף אחוז

4. ~Omri~ Member

אושרה הרחבת הדר יוסף לתכולה של כ-3,200 מקומות ישיבה:
    http://www.one.co.il/Article/Biz/195337.html

נקווה שזה אכן ייצא לפועל, ושלא סתם מבטיחים הבטחות.

5. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

חתם סופית את העובדה שלהפועל לא ייבנה אולם.

6. LIVERPOOL87 Member

יפה מאוד שמגדילים את האולם, אבל זה פוגע בהפועל בעתיד.
    3.2K זה מעט מידי, להפועל בניגוד לקבוצות אחרות יש בקלות 5K שיכולים למלא אולם במשחקים רגילים שלא נדבר על הכמויות שהם מסוגלים להביא מול מכבי ובאירופה אם יגיעו.
    חבל לשדרג ולהתקל עוד שנה-שנתיים גג שלוש שנים בבעיה שהאולם קטן מידי לאוהדים.
    אם הפועל רוצה באמת להתקדם ולהיות קבוצה גדולה היא צריכה אולם גדול יותר.
    כרטיסים+מינויים זה מירב התקציב של קבוצה, ככה זה בכל ענף.

7. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אצלנו, מירב התקציב הוא חברי עמותה וספונסרים. לפחות עד כמה שידוע לי.

8. LIVERPOOL87 Member

נו מה אתה בא להתחכם? ברור שבאולם פצפון זה לא עובד ככה.
    אם יהיה לכם אולם של 7K ונגיד ותמלאו אותו כל משחק, הכסף יגיע מכרטיסים ומנויים.

אביא לך את מכבי לצורך העניין, בדקתי את זה עכשיו ומצאתי כי מכבי בשנה שעברה הכניסה 9 מיליון דולר מכרטיסים ומנויים, תביא לי ספונסר בישראל שמכניס כזה סכום, אין שום דבר שמתקרב לעשירית מזה בשנה לא במכבי ולא באף קבוצה אחרת.

נערך לאחרונה ב: ‏15/2/12
  9. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

לא בא להתחכם בכלל, לא קראתי נכון את מה שכתבת.
    כמובן שברגע שיהיה לנו אולם משלנו הכל ייראה אחרת מבחינה כספית כי זה ימשוך יותר קהל ויותר כרטיסים ומנויים, שהיום כאמור אנחנו לא מתבססים עליהם ואני בספק אם גם אחרי הרחבת הדר יוסף זה ישנה משהו אלא אם כן נעלה ליגה בסיום העונה.

10. vasisualy Member

יש נוקיה. זה שהפועל לו רוצים להשתמש בו - זה טיפשות ובעיה שלהם. אין שום צורך לבנות בתל-אביב עוד ארנה של 8-10 אלף מקומות.

11. Ricky van Wolfswinkel Member

למה זה טפשות? האולם הזה מזוהה עם האנטיטזה של הפועל, מייצג את כל מה שמתנגד להפועל. נורא רישמי לעומת אוסישקין ז''ל הביתי.

תסתכל ברחבי העולם, פנר ברחה מהסינאן ארדן בגלל שהוא לא היה ביתי, רומא ולאציו מנסות לברוח מהאולימפיקו וההנלה יחד עם כמה מקבוצות האולטראס של מילאן מנהלים מאבק עיקש על עזיבת המיאצה (גם בשביל להרוויח מהכסף שנכנס מהאיצטדיון החדש וגם בגלל שג'וזפה מיאצה היה סמל נארזורי שנתן גם כמה שנים במילאן ככה שהאצטדיון על שמו מזוהה עם אינטר יותר מאשר עם מילאן), אני לא חושב שהם מפגרים, יש להם עקרונות.

הפועל לא תבנה אולם עצום כי אין כסף לזה, חולדאי לא מתקצב ספורט ומכבי היא גוף כלכלי מספיק חזק בשביל לעשות מה שבא לו עם האולם אותו הם קיבלו בתקופתו. גם בני יהודה נפגעת מזה כאשר הם הגיעו למצב בו הם הגיעו לבלומפילד שם הקהל שלהם לא מורגש לעומת האווירה האדירה שהייתה באצטדיון בשכונה שלא אושר ואף אחד לא מזיז אצבע בשביל לבנות אצטדיון חדש.

נערך לאחרונה ב: ‏15/2/12
  12. LIVERPOOL87 Member

עקרונות זה נחמד ויפה אבל הם לא יקדמו את הפועל קדימה,
    אני גם חושב שלקבוצה השניה בגודלה בישראל בכדורסל מגיע אולם.
    אם מגדילים את הדר יוסף הפועל יכולה לשכוח מאולם לעשור הקרוב.
    בגלל זה לא תהיה לכם ברירה, אם לא תשחקו בנוקיה לא תגיעו לשום מקום.

ואגב הבריחה של לאציו ורומא לא קשורה לזה, האולימפיקו אצטדיון רע כאשר הוא חצי מלא,
    נוקיה לעומת זאת אולם ביתי מדהים.
    אבל אתם תמשיכו לשבת ולמרר בימי חמישי אחרי עוד הצגה של מכבי,על עקרונות לא מוותרים.

13. Ricky van Wolfswinkel Member

אולם ביתי מעולה? אני בכלל ליכול להשוות אותו לאוסישקין?
    נכון, לכם אין עקרונות בגלל זה פושעים כמו שמעון מזרחי, דייויד פדרמן, טל ברודי ומוני פנאן היו שותפים במערכת שלכם שלא לדבר על סמי בכר ועל כל הלקוחות ופרשות החוזים הנסתרים שהתקשרו לקבוצה שלכם.

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יש לך הוכחות לזה שהם פושעים, או שהיד קלה על המקלדת? שלא תחטוף פה עוד איזו תביעת דיבה בטעות, היום עם חוק לשון הרע....האמת, אני שוב ושוב מנסה להגיב לך, אבל תסלח לי, הפוסטים שלך לא שווים תגובה.

לשאול אייזנברג ודני קליין לעומת זאת, דווקא יש תיקים במשטרה ויש נגדם הוכחות ובמקום להיות מאחורי סורג ובריח הם עדיין עוסקים בענף. אז מי הפושעים פה?

15. Ricky van Wolfswinkel Member

מה עשית את שאול אייזנברג חבר שלנו? הוא אפילו יותר גרוע מפושעי מכבי.
    תמצית מקרים חשודים שקשורים לשמעון מזרחי: http://wiki.red-fans.com/index.php?title=%...%A8%D7%97%D7%99
    וזה עוד כלום כי האפסים משער 7 מחקו חלק ממה שהיה שם.

אני לא צריך הוכחות בשביל להבין שהתחביב של מוני פנאן לא היה לכתוב שמות במחברת ולידם מספרים.