1. צוות אייסוקר עושה מאמצים כדי לשדרג את האתר ואת השרתים
  נשמח לשיתוף פעולה והמשך סיוע פורה.

דיון ההיכלים

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י kfiros, ‏27/12/11.

 1. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,308
  לייקים שהתקבלו:
  293
  נראה שאולם הדר יוסף לא יארח עוד על משטח הכדוריד שלו את משחקי הכדוריד של הפועל תל אביב, משום שלאחר שהיא התאחדה עם א.ס. סביון, הקבוצה המאוחדת תשחק באולם בסביון ולא בתל אביב. למעשה הפרויקט של קבוצת הכדוריד של הפועל תל אביב פורק ומלבד הקבוצה הבוגרת שזכויותיה עברו לסביון, הקבוצה אמורה להפעיל באולם ביפו קבוצות ילדים ונוער.
  הפועל ת"א וא.ס. סביון יתאחדו לקבוצה אחת
  ?????? ??????: ????? ?"? ??.? ????? ??????

  האולם הרב תכליתי בהדר יוסף בסידור של הכדוריד/כדורעף (בלי הטריבונות שהיו מוסיפים בכדורסל) שאולי לא נראה יותר (או לפחות לא כל עוד הפועל תל אביב לא משחקת בליגת העל). לצערי אין ממש פרטים ברורים על אולם הספורט של סביון אבל נראה שהוא מכיל כ200 צופים, הרבה פחות מה800 צופים בהדר יוסף.
  [​IMG]

  הבית החדש של הפועל תל אביב-סביון?
  [​IMG]

  נ.ב. האיחוד עם סביון לא הצליח והקבוצה נמחקה לגמרי. במקומה תשחק בליגה קבוצת המילואים של מכבי ראשל"צ.
  ????? ?"? ??????? ?????? ?? ??????? ???????
   
  נערך לאחרונה ב: ‏28/9/17
 2. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,308
  לייקים שהתקבלו:
  293
  ראש עיריית נס ציונה יוסי שבו אמר במסיבת עיתונאים של נס ציונה לקראת פתיחת העונה בליגת העל שהאולם החדש של העיר יתוכנן ע"י פובזנר אדריכלים שתכנן את אולם הקונכייה בבאר שבע לצד אולמות קטנים יותר (וגם את האולם שתוכנן בנתניה באותו גודל ולא הוקם) והאולם יכיל 2500 מקומות קבועים ועוד 500 מתקפלים (לשם השוואה, אולם הדרייב אין בתל אביב מכיל 2800 מקומות קבועים ו700 מתקפלים וההיכל שנבנה בחדרה יכיל 2000 מקומות קבועים ו600 מתקפלים) ושהם מחכים ל"קול קורא" מטעם משרד הספורט וקרן המתקנים כדי לקבל תקציב למימון ההקמה. גם מיקום מיועד כבר יש. בתיאוריה א.כ. נס ציונה תוכל לשחק גם באירופה במתקן החדש עם 2500 מקומות בזמן שבליגה תוכל לבחור בין אולם צימרמן לאולם לב המושבה.
  ישראל ספורט - נדב זילברשטיין: ''אנחנו קבוצה שיש מאחוריה עיר שלמה''
  ynet נס ציונה פתחה עונה: "נציג דברים לא פחות יפים מהפעם הקודמת" - ספורט

  היכל לב המושבה, ימשיך לשמש כאולם כדוריד ככל הנראה וכאולם אימונים
  [​IMG]

  [​IMG]

  אני מזכיר שלפני זמן מה סיפרתי על התחרותיות בין נס ציונה לרחובות באשר להקמת אולם ספורט אזורי שהסתכמה בכך שלכאורה צפויים לקום אולמות נפרדים לכל אחת מהערים בקיבולת של עד 3000 צופים אבל נס ציונה מתקדמת בתכנון יותר מרחובות לאחר שכבר שנים היא נערכת לאולם חדש, מאז הקבוצה העפילה לליגת העל לפני כמה שנים.

  וכמובן למרות הרצון הטוב, אין עירבון לכך שנס ציונה תקדים את ראשל"צ, אילת (שלשתיהן יש כבר תוכניות מוכנות) והרצליה ואפילו אשדוד למשל בהקמת אולמות חדשים בליגת העל ושלא לדבר על שלל המתחרות לתקציב לאולם בסדר גודל דומה בליגות הנמוכות יותר כמו הוד השרון, נתניה, קרית אתא, רחובות, ואחרות.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏17/10/17
 3. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,308
  לייקים שהתקבלו:
  293
  ספרד שניצחה את ישראל באירוח אליפות העולם בכדורסל נשים ב2018, חשפה את האולמות שיארחו את הטורניר. האמת שמדובר ב2 אולמות קטנים יחסית באי טנריף שאפשר להשוות אותם להיכל טוטו חולון והיכל קבוצת שלמה מבחינת קיבולת אבל הרבה יותר מיושנים ומכוערים. ישראל אגב לא העפילה לטורניר.
  Tenerife announced as host of 2018 Women's Basketball World Cup

  האולם הראשי, 5100 מקומות
  [​IMG]

  [​IMG]

  האולם המשני, 3600 מקומות לאחר שיורחב ביציעים זמניים
  [​IMG]

  [​IMG]

  ורק לחשוב שההצעה הישראלית כללה את אולמות הארנה בירושלים והיכל מנורה מבטחים בתל אביב וכן את היכל טוטו חולון והיכל רוממה בחיפה. אפילו אם מרכזים את המשחקים באיים הקנאריים, יכלו לקיים את הגמר באולם המכובד בהרבה של לאס פאלמס באי הסמוך שמכיל 10,000 צופים
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏26/9/17
 4. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,308
  לייקים שהתקבלו:
  293
  ואחרי הרצליה ונס ציונה, כעת הגיע תורה של מכבי ראשל"צ לקיים מסיבת עיתונאים לקראת פתיחת העונה בכדורסל ולהצהיר כי היא מקווה שתוך חצי שנה יחלו העבודות להקמת הארנה החדשה במתחם האלף בראשל"צ, כמה מאות מטרים צפונית לאצטדיון הברפלד. האולם אמור לקום תוך כשנתיים וחצי עבודה (כלומר להיחנך בעוד 3 עונות לקראת ספטמבר 2020) ולפי הצהרת עבר של סגן ראש העיר יעלה כ300 מיליון שקלים. הארנה תכלול אולם לכ5000 צופים לצד אולם ספח שישמש לאימונים ואולי שימושים נוספים כמו אירוח אירועים. אציין שהפעם ההצהרות בנוגע לאולם לא באו מטעם ראש העיר כמו בהרצליה ונס ציונה אלא מטעם יו"ר הקבוצה.
  מכבי ראשון בכדורסל: מחכים לארנה שהעירייה תבנה - mynet ראשון לציון

  הדמיות הארנה
  הכלכלית

  וראיון עם ראש העיר דב צור על תוכניות הפיתוח של מתחם האלף בכללי שבליבו תוקם הארנה.
  מתחם האלף מתיימר להוות אלטרנטיבה לתל-אביב - ראשון לציון | ראשון נט
   
  נערך לאחרונה ב: ‏9/10/17
 5. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,308
  לייקים שהתקבלו:
  293
  נראה שההבטחה לקיים את ערב הקרבות באולם הקונכייה היתה מוקדמת. בפועל ערב הקרבות יתקיים שוב באולם אירועים, הפעם אולמי נרניה שבעיר. אולם ארסלן שבמתחם הוא בשטח של 1950 מ"ר.
  MMA: אירוע MFC 3 יוצא לדרך | ספורט 1

  [​IMG]

  וגם אשדוד אגב נערכת לאירוח אליפות פתוחה בסגנונות לחימה חופשיים (MMA) באוקטובר
  הענק הלוחש: “אני האיש החזק בעולם, ומי שחושב אחרת מוזמן לזירה” - כאן דרום - אשדוד
   
  נערך לאחרונה ב: ‏9/10/17
 6. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,308
  לייקים שהתקבלו:
  293
  יו"ר ליגת העל בכדורסל יוצא נגד התוכנית של משרד הספורט להיענות לדרישת קבוצות הליגה הלאומית להגדלת מספר העולות (והיורדות מליגת העל) ל2 קבוצות כל עונה תוך שהוא מציין למשל את הדוגמה של קריית גת שנאלצה לארח באשקלון ובאופן כללי את ההיצע הדל של אולמות גדולים בליגה הלאומית שניתן להתאים לליגת העל.
  פרנקל למנכ"ל משרד הספורט: שינוי שיטת העולות אינו פשוט | ספורט 1

  ואכן אם ניקח את ההיצע הנוכחי של הליגה הלאומית העונה, רק כמחצית הקבוצות יכולות להתאים אולם לליגת העל וגם זה לא בטוח אם מלבד הקיבולת הן לא ייאלצו לבצע שדרוגים נוספים בתשתיות צילום ואירוח ועוד.

  הפועל באר שבע (אולם הקונכייה, 3000 מקומות), הפועל חיפה (משחקת בהיכל רוממה 5000 מקומות), הפועל גליל עליון (אולם הפיס כפר בלום, 2200 מקומות) ומכבי רעננה (אולם מטרוווסט, 1850 מקומות). אולמות נוספים שיוכלו לארח לאחר תוספת טריבונות קטנות מאחורי הסלים הם של הפועל כפר סבא (אולם אריק איינשטיין, 1000 מקומות), אליצור יבנה (היכל רלף קליין, 1000 מקומות), הפועל ר"ג-גבעתיים (אולם זיסמן, 1,400 מקומות) ואליצור קריית אתא (האולם שלה מכיל 1000 מקומות). שאר הקבוצות ייאלצו ללא ספק לנדוד במקרה שיעפילו לליגת העל.

  ונזכיר שגם מהקבוצות ברשימה, קריית אתא כבר תכננה אולם חדש של 3000 מקומות שראוי יותר לליגת העל. רמת גן מתכננת לכל הפחות את הרחבת אולם זיסמן ביציע נוסף אם לא להקים בכלל אולם חדש (וזה עוד אחרי שתושבי גבעתיים הכשילו את התוכנית לבניית אולם של 2000 מקומות במגרש הפועל שבסוף צומצם לאולם של כ780 צופים בלבד). וגם ביבנה האולם מתוכנן להתרחב בעתיד עד 3000 מקומות. ואילו לקבוצות הליגה הלאומית העונה שאינן ברשימת המתקנים הראויים לליגת העל מבחינת קיבולת, אז רחובות מתכננת אולם של עד 3000 מקומות. הוד השרון אולם של עד כ2500 מקומות (בעבר הרחוק יותר חלמה על אולם של 5000 מקומות). קריית גת השתעשעה עם חלום לאולם של כ2000 מקומות. עפולה גם עשויה לתכנן הרחבה לאולם חסון שבעיר כדי שיגדל לכ2000 מקומות. ואני גם לא בטוח מהן התוכניות של מגדל העמק לגבי היכל ספורט ראוי או של קרית מוצקין. וזה כמובן בלי לבדוק מה קורה בליגות הנמוכות יותר שם קבוצות נוספות מעוניינות להעפיל בעתיד לליגת העל אבל האולם היחידי שם שמתאים לליגת העל הוא האולם באשקלון.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏28/9/17
 7. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,308
  לייקים שהתקבלו:
  293
  כשבית"ר ירושלים כדורסל נוסדה, היא חלמה להגיע לפחות לליגה הלאומית (הליגה השנייה) ואולי אף להפוך את אולם מלחה לביתה. אבל בינתיים הקבוצה מדשדשת בליגה א' (הליגה הרביעית) ואף התקשתה לקבל הקצאה לאולם ספורט עירוני. שנים היא שיחקה בשכירות באולם המתנ"סי הקטן של קרית יובל (מתנ"ס פיליפ ליאון, בו התאפשרה רק הקמת טריבונה אחת ל150 צופים בלבד) ולמרות שלפני כ3 חודשים קיבלה הקצאה אולם ביתי משלה הקבוצה מוחה על היחס אליה עד כה. ובינינו ביחס לאולמות אחרים שקיימים בעיר (ואני לא מדבר על הארנה ולא על מלחה אלא על אולמות של 500-300 צופים כמו למשל אולם תיכון דנמרק, אולם תיכון זיו, אולם תיכון ליד"ה ואחרים), אולם תיכון פולינסקי הוא בהחלט אולם קטן מאוד.
  ישראל ספורט - ''בעירייה צריכים לבקש סליחה מבית"ר ירושלים בכדורסל לפני יום כיפור''

  אולם תיכון פולינסקי
  [​IMG]

  [​IMG]

  אולם מתנ"ס פיליפ ליאון הבית הקודם
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏1/10/17
 8. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,308
  לייקים שהתקבלו:
  293
  עיריית מגדל העמק מתגאה בשיפוצים שנערכו בשנה האחרונה במתקני הספורט שלה. סך כל השיפוצים השנה עלו כ8.5 מיליון שקלים אבל כמובן הציפיות הגדולות הם למימוש התוכנית לבנות מחדש את האצטדיון ביפיע ב20 מיליון שקלים שיתאים לליגה הלאומית גם למגדל העמק.
  מגדל העמק: 8.5 מיליון שקלים הושקעו במתקני הספורט בעיר | עמקניוז - חדשות העמק
  מגדל העמק -
  חדשות ומבזקים - שמונה וחצי מיליון שקלים הושקעו במתקני ספורט...


  מהשיפוצים הרלוונטים לפורום הזה זה אולם ספורט יערת העמק ששופץ במיליון שקלים

  לפני
  [​IMG]

  אחרי (אני לא חושב שהורידו עמודים אלא שבתמונה זאת הטריבונה הנגדית גם על פי החלונות השונים שמעל הסל והמראה של הטריבונה. אבל אם מישהו מבקר שם שיספר אם יש עדיין את העמודים או שפירקו אותם).
  [​IMG]

  שיפוץ נוסף הוא לאולם המתנ"סון בעלות חצי מיליון
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏8/10/17
 9. zohar

  zohar Member

  הצטרף ב:
  ‏25/1/12
  הודעות:
  186
  לייקים שהתקבלו:
  19
  לא סביר בעיניי שפירקו את העמודים הם נראים כמו משהו שמחזיק את המבנה ובטוח שלא התקינו קורה או עמודים חיצוניים שיחליפו את העמודים האלה .
   
 10. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,308
  לייקים שהתקבלו:
  293
  בזמן שאנחנו מחכים שבאילת יקימו את היכל הספורט החדש בקריית הספורט העתידית שאמור להכיל עד 3500 צופים, בינתיים בעיר עסוקים בלהקים אולמות ספורט בית ספריים ומכריזה כעת על תחילת הקמת שתי אולמות נוספים. בבית הספר היסודי "ים סוף" יוקם המבנה הגדול בין השתיים ששטחו 1,800 מ"ר ובו יציע ל130 צופים כחלק מקריית ספורט קטנה שתכלול מסלולי ריצה ואופניים, מגרש רב תכליתי מוצל, מתקני ספורט אתגרי ועוד. ואולם נוסף יוקם בתיכון "תל"י הרי אילת". שתי האולמות אמורים להיחנך בחופשת הקיץ הבאה (אוגוסט 2018) בעקבותיהם בהמשך יוקם אולם נוסף בביה"ס "ימין הרצוג". סך הכל אלו 8 אולמות שהוקמו בעיר בשנים האחרונות, כולל אולם בגין בו משחקת הפועל אילת ואולם צאלים עם עיצוב הביצה האדומה יוצא הדופן של מוטי בודק.
  בונים אולמות ספורט

  [​IMG]

  הדמיית אולם הספורט העתידי בתל"י הרי אילת, מבנה של 680 מ"ר.
  [​IMG]

  אולם הספורט האחרון שנבנה בבית ספר אילתי בביה"ס היסודי "גלים", בשטח 680 מ"ר שנפתח ביוני 2016
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏14/11/17
 11. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,308
  לייקים שהתקבלו:
  293
  לעיר חריש יש פנטזיה להקים בעתיד אולם ספורט רב תכליתי עם לא פחות מ5000 צופים. אבל בינתיים באופן יותר ריאלי מתכננים אולמות קטנים יותר.

  ככל הידוע לי כרגע מתוכננים בחריש שתי אולמות. הראשון הוא אולם ספורט בשטח של כ1000 מ"ר ויציע ל400 צופים שאמור לקום לצד המתנ"ס שמתוכנן בעיר בשכונת "אבני חן" שיכלול בין השאר אודיטוריום לכ200 צופים. האולם אמור להיבנות במהלך 2018.

  [​IMG]

  נ.ב. בתוכנית בית הספר התיכון בשכונת אבני חן, מתכננים אולם ספורט של 250 מקומות (לצד עוד 2 מגרשי ספורט חיצוניים המתאימים לכדורסל, קטרגל, כדורעף) כחלק ממתקני בית הספר. חללים ציבוריים אחרים בו הם אודיטוריום לכ500 צופים מותאם להצגות ומופעים וכן ספרייה ציבורית ופעילות מתנ"סית. אך פיתוח הפונקציות הנוספות מלבד כיתות הלימוד תלוי ביכולת התקציבית ולכן לא ברור מתי ימומשו. בניין בית הספר עצמו צפוי להיפתח עד 2020.
  [​IMG]

  האולם השני מתוכנן בשטח של 1450 מ"ר בשכונה העתידית בעיר שמכונה כעת "אור המזרח" אך השם יכול להשתנות. גם האולם הזה יוקם לצד מתנ"ס. כיוון שמדובר בשכונת תכנן ובנה שרק בתחילת פיתוח אני לא צופה שהמתנ"ס יוקם לפני 2020.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏26/10/17
 12. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,308
  לייקים שהתקבלו:
  293
  אולם הספורט הכי גדול שמתוכנן להיבנות בקרוב בחיפה אמור להכיל 1000 מקומות ולקום בשכונת נאות פרס הסמוכה לאצטדיון סמי עופר. אבל עד שיוקם אלו אולמות הספורט שהקימה לאחרונה חיפה בבתי ספר.

  ביה"ס אלון, רמת אלון 1,040 מ"ר מבנה, 100 מקומות. (האולם הגדול בשכונה מכיל אגב 450 מקומות ומשמש לכדורעף).
  [​IMG]
  [​IMG]

  הדמיית החזית בעבר
  [​IMG]

  ביה"ס הפתוח נווה שאנן, 1,500 מ"ר, 250 מקומות. (האולם הגדול בשכונה ליד בית ספר דינור מכיל 450 מקומות ומשמש לכדורעף)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  הדמיית החזית בעבר
  [​IMG]
   
 13. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,308
  לייקים שהתקבלו:
  293
  כשנה לאחר שבליגת הNBA נחנך היכל חדש בסקרמנטו, כעת תורה של דטרויט להתחדש באולם חדש. הבנייה נמשכה 3 שנים ועלתה כ863 מיליון דולר.

  [​IMG]

  כפי שאפשר לראות האולם מיועד ל2 הקבוצות העירוניות בכדורסל (21,000 צופים) ובהוקי קרח (20,000 צופים).
  [​IMG]

  [​IMG]

  ולשם השוואה אולם הכדורסל הישן שלה. עדיין לא ברור לי אם הוא מיועד להריסה או יישאר כאולם להופעות ועוד. (נפתח 1988)
  [​IMG]

  ואולם ההוקי קרח הישן שאכן מיועד להריסה לטובת פיתוח אזורי מחודש (נפתח 1979)
  [​IMG]

  ורק שיהיה ברור. לאולם החדש אין יתרון מבחינת קיבולת כי גם האולמות הישנים יכלו להכיל מעל 20,000 צופים. היתרון הוא במיקומו באזור מרכזי יותר בעיר ובתנאי האירוח שבו לאח"מים ועוד וכולל החנויות שמקיפות את האולם. בכל אופן בארה"ב אם היו שומעים מה הגיל של היכל מנורה מבטחים, מזמן היו אומרים להרוס אותו או לפחות לנטוש אותו לטובת אולם חדש וגדול יותר. אני גם מניח שאם דטרויט היתה אמורה לארח אולימפיאדה אז כל האולמות הישנים היו נשמרים לצורך המשחקים.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏17/10/17
 14. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,308
  לייקים שהתקבלו:
  293
  ראש עיריית חדרה ערך סיור בין פרוייקטים בעיר. אחד מהם הוא סקירת אתר העבודות של היכל "אנרבוקס פיס". אבל אם זה מתייחס לאחד מ2 התמונות, לא ממש רואים "עבודות".
   
 15. צ. שיף

  צ. שיף Member

  הצטרף ב:
  ‏9/9/09
  הודעות:
  3,308
  לייקים שהתקבלו:
  293
  אני חוזר ומבקש אם למישהו יכול לארגן תמונות עדכניות מבניית הולודרום בהדר יוסף (אוהד הפועל ר"ג, מבקר בקניון איילון, אתלט שמתאמן בהדר יוסף וכאלה או סתם מישהו שמצא אותם בפייסבוק של הקבלן או משהו) בבקשה להעלות פה. ואפרופו מי שיכול לארגן גם את תמונת אולם הספורט החדש של חט"ב גולדה בפתח תקווה שיהיה האולם הגדול בעיר גם נא להעלות תמונות. מאז התמונות שמצאתי של הקמת שלד הגג שלו לא מצאתי תמונות נוספות.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!