דיון החדשות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏9/7/17.

1. Mellow29 Kopite

@סיונרה אוקיי אז לברצלונה וריאל מדריד משתלם שהמצב הזה ישאר כדי לזיין את טוטנהאם וליברפול וארסנל פעם בשנתיים. למרות שגם כן, אחרי שינסו פעם או פעמיים וישמעו שלא מוכרים כי החלון נסגר מבחינתנו ב-10 באוגוסט, יפסיקו לבוא בסוף אוגוסט.
    עדיין יש עוד 18 מועדונים בספרד ו-17 מועדונים בצרפת שאולי לא מתלהבים מהסיטואציה הזו.

@Liverpool-Forever
    מה שהשגת זה שהשחקנים לא יהיו unsettled אחרי שהעונה כבר התחילה. זה מצב שהוא רע בחדרי ההלבשה לכל הקבוצות.
    ונגר לפעמים מתבכיין אבל הוא צודק, זה רע מאוד שאוקסלייד-צ׳מברלין לא יודע אם ליברפול תציע עליו או לא, אבל ב28 באוגוסט הוא עולה לשחק במדי ארסנל נגד ליברפול. זה רע שתומאס למאר אמור להתכונן למשחק כדורגל ב31 באוגוסט (עזוב שזה כדורגל נבחרות) אחרי שיומיים הוא שומע איך ליברפול וארסנל מעיפות עליו הצעות. זה רע שואן-דייק ״לא נמצא בפריים אוף מיינד לשחק כדורגל״ כבר חודש בזמן שאף אחד לא שלחה עליו הצעה. היה הורג אותם להתחיל בזה בחודשיים לפני?
    מהשנה הבאה לדעתי מקום 4 באנגליה הולך ישר לבתים בצ׳מפיונס אז אפילו אין את השיקול הזה של ״האם יעברו את הפלייאוף?״. פשוט אין סיבה שלא יעשו עסקים מוקדם.

אני מסכים שהמצב הוא לא אידיאלי אבל זה נראה לי כמו משהו שאחת הליגות הייתה צריכה ליזום לפני שכולם יתיישרו אחריה. שוב, לריאל וברצלונה אולי המצב מתאים אבל זה עדיין לא דיקטטורה שם. אם 18 מועדונים יחליטו להקדים את החלון בספרד הוא גם יזוז.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  2. סמואל אטו Member

אפשר גם לעשות רכש פאניקה ב-31.8, זה באמת לא השתנה. כל הדברים הסובייקטיביים האלו לא השתנו.
    היתרון פה הוא לסיים את כל הכאב ראש הזה לפני פתיחת הליגה כדי שהקבוצות יוכלו להתרכז בצד המקצועי.
    אם בארסה או ריאל ינסו לפתות שחקן מקבוצה אנגלית זה משהו שעדיין יכול לקרות, אבל מבחינת המועדון האנגלי המדיניות תהיה אטומה והשחקנים יבינו ״אם אני רוצה לעזוב זה יקרה רק לפני סיום החלון האנגלי״.

3. alexshw Member

ברור שאפשר, אבל אתה מבין שכשמצמצמים את החלון אז יווצר מצב שיותר עסקאות יגיעו לסף הדד ליין ויותר פעמים קבוצות יכנסו לימים האחרים מבלי שהשלימו את השינויים שרצו. זה פשוט מזמין את המצב הזה.

4. סיונרה Member

לקבוצות האחרות זה בהכרח לא טוב או רע, בפועל הסיכוי שקבוצה אנגלית תמכור את השחקנים המובילים שלה לקבוצות מבחוץ יורד ולא עולה, גם אם קוראים לך ברצלונה או ריאל מדריד. אבל זה מסנדל את הקבוצות האנגליות בטיפול מול השחקן.
    נניח שליברפול הייתה חושבת אולי כן להפסיק עם כאב הראש הזה ולמכור את קוטיניו, אם הפנייה של ברצלונה הייתה בפער בין שני החלונות אז היא הייתה צריכה מצד אחד לקבל שחקן ממורמר באותה מידה כאילו כן היה זמן בחלון ומצד שני לא יכולה להביא לו מחליפים, גם אם יש כאלו זמינים בשוק.

5. סמואל אטו Member

זה מאוד סובייקטיבי.
    איך אפשר להוכיח שכרגע החלון לא ארוך מדי ויותר מצב של מו״מ ארוכים ומיותרים?
    אולי חלון קצר יגרום לקבוצות לפעול מהר יותר וכבר באפריל-מאי נראה יותר תזוזות בעניין.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  6. Mellow29 Kopite

אז זו בעיה של ליברפול. שתסתגל למצב, ושתדאג להבהיר לשחקן הממורמר שאם יש לו עניין לעזוב שידאג להביא הצעה רצינית בזמן שהחלון באנגליה עדיין פתוח.
    יתכן שהשחקן גם יהיה פחות ממורמר כי הסירוב למכור אותו הוא לא אישי (״לא רוצים לשחרר אותך כי אנחנו לא יכולים להביא מחליף ברמתך״) אלא עקרוני (״היינו אולי מוכנים לשחרר אבל אין לנו דרך להביא מחליף״). זה הכל היפותטי כמובן.
    אני חושב שברצלונה וריאל ״יחונכו״ די מהר אם יקבלו כמה פעמים ״לא״ נחרץ, ופשוט ילמדו לבוא יותר מוקדם בפעם הבאה.

בפועל אני חושב שזה דיון תאורטי כי אני מאמין שגם בספרד ובגרמניה תהיה נכונות להקדים את החלונות. לכמה מועדוני עלית שיכולים לקחת שחקנים ממועדוני 4-6 באנגליה יש יתרון, אבל לכל השאר אין סיבה לזרום עם המצב הזה של החלון שגולש לתוך העונה.

golding אוהב/ת את זה.
  7. alexshw Member

יש בעיות בתקופה של טורניר גדול. יש יותר קושי לעשות עסקאות עם שחקנים שמשחקים בו. זה לא יעזור. פשוט סתם יוצר לחץ של זמן.
    אין נוסחא שתחשב מה אורך החלון האופטימלי. אני טוען שהמצב הנוכחי סביר והוגן ואין סיבה לשנות.

8. סיונרה Member

יש חסם תחתון. הישורת האחרונה בליגות באירופה מגיעה ולא מנהלים משא ומתן בתקופה הזאת. ואם יש מונדיאל אז אפילו קיצוני יותר. מילאן הראתה השנה שאפשר לנהל מדיניות רכש בצורה סבירה גם בפרק זמן יחסית מצומצם, אבל זה תלוי גם ביכולת הלוגיסטית של ניהול משא ומתן גם מצד הקבוצה הקונה. זה לא שיש אינסוף כוח אדם בכל מועדון שמוסמך לנהל את העניינים הללו.
    ברור שזו בעיה של ליברפול, וזאת הטענה שלי. אני בסך הכל טוען שהשיטה הזאת, ללא מקביל בספרד, צרפת, גרמניה ואיטליה תפגע באנגליות יותר מאשר תועיל.
    ברצלונה באו בשלב הזה כי מכרו את ניימאר באמצע הקיץ. זה מה שקורה בדרך כלל, לפעמים מוכרים שחקן שהיה צריך את הכסף, לפעמים מוכרים שחקן חשוב בלית ברירה, לפעמים משא ומתן עם שחקן אחר נכשל. ברצלונה לא עושה את זה דווקא, אלא מכורך הנסיבות.
    קשה לי להאמין ששחקן שמתנהג כמו שקוטיניו התנהג היה מתנהג אחרת עם חלון קצר יותר. הוא התנהג ללא כל התחשבות במועדון שלו, למה שזה ישתנה פתאום?

alexshw אוהב/ת את זה.
  9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

קוטיניו יתנהג בדיוק אותו דבר רק שאתה גם תהיה תקוע בלי יכולת להביא מחליף.
    וכמו שנכתב פה כבר, תארו לכם שגם יש לו סעיף שחרור והחליטו להפעיל אותו אחרי ה9.8...אז בכלל נדפקת.
    עכשיו לשנות את כל סעיפי השחרור שיהיו עד ה9.8? מי אמר שזה כזה פשוט?

הייתה בעיה ולא נפתרה לגמרי למרות שנעשה צעד חריג, איך אפשר לגבות את זה?
    למה לעשות חצי עבודה?
    תסדרו שיהיה לכולם או שאל תעשו.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  10. סמואל אטו Member

יש באנגליה סעיפי שחרור?
    התאריך שלהם נקוב?

11. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה תלוי פר חוזה. אין הכרח.
    לא יודע לגבי תאריכים. חושב שזה גם במקרה הזה פר חוזה. יש מקרים מחו"ל שראינו הקיץ, קייטה עם סעיף מקיץ הבא, סרי עם סעיף עד 15.7. די נדיר לראות סעיפים באנגליה, לפחות כאלה שחשפו בפנינו.

12. yakov_y YNWA

לא שזה רלוונטי אבל לז׳אן מיקאל סרי לא היה סעיף שיחרור כלל, סה״כ סיכום בע״פ עם בעלי הקבוצה שכנראה לא תתממש.

13. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

דה בור שובר שיא שלילי ובאופן לא מפתיע מפוטר.
    מודה שראיתי אותם השנה רק אתמול ולא את שלושת המשחקים הראשונים. לא יודע איך הם נראו עד אתמול אבל לי זה היה נראה כמו חוסר מזל.

14. alexshw Member

לא שזה משנה בפועל, אבל אנגליה עברה היום את גרמניה בדירוג אופ"א וכעת היא במקום השני.

15. alexshw Member

ריו החליט להתחיל קריירה של מתאגרף מקצועני