דיון החדשות 2017/2018

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏6/2/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

עם כמה שצנצי בדיחה, הוא צודק. אני לא מבין איזו זכות יש לקרויף להתלונן.

2. Raulito Madridista

אוף-טופיק קטן, ספורט5 ממשיכים בפרויקט שלהם ומציגים את הבלמים הזרים הטובים ביותר שהגיעו לכאן יחד עם סקר. עוד כמה שורות על כל שחקן יחד עם סטט' של הופעות אם היה בנמצא - וזה היה משדרג את הכתבה.

מי הבלם הזר הכי גדול שהיה כאן?
    מציג את התשובות לפי הסקר::

http://mobiz.sport5.co.il//image/1511600886482.8206.Xxx

1.מיגל ויטור - 22%
    2.רומן פץ - 19%
    3.דוגלאס דה סילבה - 18%
    4.סרגיי טרטיאק - 14%
    5.קרלוס גרסיה - 8%
    6.לואיס מארין - 6%
    7.מוראד מגאמדוב - 6%
    8.אוסקר גארסיה - 2%
    9.אלכסנדר פולוקארוב - 2%
    10. קרלוס אולראן - ;%
    11. אנדריי באל - 1%
    12. מייקל אמנאלו - 1%

כבר היה לנו את הויכוח על ויטור שהוא בלם נפלא אבל הוא נמצא כאן שנה וחצי ומציג יכולת פסיכית גם באירופה, אבל בואו נראה אותו שומר על יציבות לאורך זמן. צריך לקחת בחשבון מעבר לזמן גם את נושא סגנון המשחק. דה-סילבה שהיה חלק מקבוצת התקפה גדולה, גם טרטיאק בבית"ר לצורך העניין, בניגוד ללואיס מארין ומגמאדוב ששניהם אגדות אבל ברור שהקבוצות שלהם שיחקו אחרת. למארין היה את שיר השחקן המרגש ביותר על סטייל 'פיצריקה'. כמה שמות שלא יצא לי לראות - הרביעייה האחרונה.

לירן אוהב/ת את זה.
  3. alexshw Member

טישיירה מישהו?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

EO11 אוהב/ת את זה.
  4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

או חסוס רואדה?

במכלול אני חושב שדה סילבה היה הטוב ביותר שראיתי בעיניים, מבוגרים יותר אומרים שלא היה ולא יהיה כמו טרטיאק.

5. alexshw Member

חולק על כך.נוטים לשפוט אותו לרמה של אחד הטובים בגלל שעריו הרבים. בלם צריך לשפוט לפי עבודת הגנה לפני שערים ובזה הוא היה בינוני לדעתי. כן היה מנהיג ומועיל להפועל בסופו של יום, אבל הוא לא בלם ברמה של טישיירה, ויטור, פץ טרום הפציעה ומגומדוב. לדעתי גם טרטיאק עלה עליו וגם גרסיה.

DRORIKO ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  6. DRORIKO Member

ראיתי את כל השמות שנתתם. ויטור הכי גדול שהיה פה.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה לפתח דיון שלם שלא קשור לדיון, אני יכול להעיד שראיתי כמעט את כל הבלמים ברשימה הזו, ותקופה לא קצרה, חלקם נחרטו יותר וחלקם פחות. מה שויטור עושה בהשפעה על המשחק זה משהו שלא ראיתי מבלם, בכלל, בשום צורה. לא רק עבודת ההגנה שלו מבחינת תיקולים, כדורי גובה , אגרסיביות, חיפוי על העגלות שמשחקים איתו ואפילו לא רק העובדה שהוא מצליח להראות למי שסביבו להראות יותר טוב, אלא הדחיפה שלו קדימה, הלחץ העצום שהוא מפעיל על היריבה כבר בחצי המגרש שלה (!!!!), זה משהו שאני לא זוכר שראיתי כאן בארץ מבלם, בכלל. נוסיף לזה פרטים פחות חשובים לבלם כמו הטכניקה הנהדרת שלו, הוא יודע לכבוש שערים, יודע לבשל, ואת הפרט הפיקנטי שהוא בלם וזר שנבחר לשחקן העונה אחרי שהחסיר חלק משמעותי מאוד העונה, זאת אומרת שיש פה משהו שכמעט אי אפשר לפספס, לא רק אוהדי באר שבע מתפעלים, לא רק שחקנים או אוהדים, זה בלט מהעין מהרגע הראשון שדרך על הדשא, זו רמה אחרת שאני לא זוכר מבלם.
    @Drama2 אמר שזה יהיה כך מהרגע שחתם בקיץ הקודם, שאפו לו.

Sir Alex Ferguson ו-Drama2 אוהבים את זה.
  8. עידן444 Member

לדעתי יש להיות בלם בקבוצת צמרת ויש להיות בלם בקבוצת תחתית. אלה שני דברים שונים שמובילים אותי לבחירה מפתיעה-
    מורד מגמאדוב הוא הבלם הכי טוב ששיחק כאן.
    חסר לי ברשימה פיטר קרגיל.
    לא יודע כמה ראו את הבחור.
    שחקן שהגיע כקשר ועבר לעמדת הבלם האחורי. כן, פעם זה היה מתחלק לבלם אחורי ובלם קדמי- למעשה פולוקארוב, מגמאדוב, טארטיאק, פץ, קרגיל- היו בלמים אחוריים קלאסיים- מה שנקרא מטאטא... ליברו... ועוד כינויים כאלה ואחרים. הבן זוג שלהם למרכז ההגנה היה קדימה יותר- בלם קדמי- כאלה היו בדרך כלל בני הזוג הישראלים שלהם- שלח עם פולוקארוב, כחילה ואחרים עם טארטיאק, אלון חלפון דראפיץ ואחרים עם קרגיל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Drama2 אוהב/ת את זה.
  9. גלץ Member

איך אהבתי את רומן פץ(הייתי בן 10 ששיחק בארץ)

נערך לאחרונה ב: ‏25/11/17
  10. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

הדירוגים האלה תמיד מגוחכים. כל אחד ברשימה היה ענק לתקופתו אבל הכדורגל ששיחקו לפני 20 ואפילו 10 שנים זה לא הכדורגל שמשחקים היום וזה ואין שום אפשרות להכתיר שחקן כזה או אחר לגדול מכולם על פני תקופה כזו.

11. DRORIKO Member

12. Drama2 הסמל מעל הכל

אם הלוזונים היו מסכימים לשחרר את מוראד, אין לי ספק שהוא היה נחרט בזיכרון הישראלי.
    אבל מה זה משנה תכל'ס, מס'4 שלנו הוא מס'1 שלנו :)

13. סיונרה Member

תן לי להבין. 70 שנה משחקים פה כדורגל ביום שבת, במשמרת של ביבי פתאום עולה שאלה אחרת, ואז הוא יוצא מזה נהדר?

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

זו השוואה לא הוגנת (ולא שהיא משנה משהו בדברי הימים של הכדורגל הישראלי, אבל "אם כבר, אז כבר" מה שנקרא), בעיקר משתי סיבות:

א. מיגל ויטור הוא שחקן פעיל שמשחק כרגע בליגת העל, בעוד כל האחרים כבר לא משחקים שנים בליגת העל. לישראלים אין זיכרון טוב מספיק לטווח ארוך.
    ב. לא כל הבלמים הגיעו באותו שלב בקריירה שלהם. למשל: דגלס דה-סילבה הגיע בתור בלם בתחילת הדרך שאמור לעשות את הקפיצה בישראל, מיגל ויטור הגיע בתור בלם שהוכיח משהו בליגה טובה יותר ולואיס מרין הגיע בשלב הסופי של הקריירה שלו.

15. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

זה שקרלוס אולראן סיים רק עם 1% מראה שקודם כל המצביעים הם ילדים ונוער שבספק אם חיו שהוא שיחק בארץ או שלישראלים המבוגרים יש זיכרון קצר

מדובר באחד הבלמים הכי טובים שהיו אי פעם בישראל , בשקט יש לו מקום בחמישייה הראשונה

מצב נושא:
הנושא נעול.