דיון החדשות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏9/7/17.

1. Raulito Madridista

מציע לך לבדוק את המאזן של ריאל מדריד בחמש השנים מאז עונת הדסימה ועד הקיץ הנוכחי בין מכירות להכנסות, רמז: פלוס של 350 מיליון יורו או משהו כזה. לא זכור לי שאליסון, מוחמד סלאח או וירג'יל ואן דייק עלו גרושים והם כוכבים לכל דבר.
    אני חושב שליברפול הייתה יכולה ליצור רצף אליפויות, יותר מאליפות אחת - גם אם הכל היה נשאר אותו דבר מבחינת סיטי, פשוט שם יש הרבה שחקנים שמשחקים כבר שנים ארוכות ואולי צריכים ריענון, יש סימן שאלה מסוים לגבי המאמן ולפחות לדעתי ההרכב לא מספיק מאוזן. אני כן רואה בליברפול של קלופ תופעה ייחודית.

רוצה לומר: סיטי תיפגע מכל מה שקורה אבל אני לא חושב שבצורה שחושבים שהיא תיפגע, לא בהד הזה. אני מעריך את פפ אבל היא לקחה אליפות גם עם פלגריני והסגל שלה לא יהפוך לסגל ברמה של לסטר.

לגבי היכוח התיאורטית על הנציגה הבאה בליגת האלופות: בכוונה לא ציינתי ליגה, בספרד אין אף מועמדת ראויה. באיטליה יובה-אינטר-לאציו ועוד אחת זה מספיק. מבחינתי טוטנהאם 'ראויה' יותר מיונייטד ואני יודע שזה דיבור בעייתי.

2. Ori8 Member

האמת שהעונש הזה מעמיד את פפ במצב רע..
    לא חושב לרגע שהוא עוזב הקיץ, אבל האם יחכה את כל את כל העונה הבאה בשביל לחזור איתם לצ׳מפיונס? בהנחה שהעונש יומתק לעונה אחת..

מעניין. מקווה שיובה ופסז יתלבשו עליו ולא נראה את הפרצוף שלו פה כבר בעונה הבאה.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנת. אני לא מדבר על זה שסיטי רכשו שחקנים במלא כסף, זה גם אנחנו עשינו. השאלה היחידה היא האם הם עברו על החוק בשביל לממן את השחקנים האלה, ועכשיו יש חותמת ברורה שהתשובה היא כן. העקיצה לגבי ריאל היא היסטורית יותר מעכשווית, מודה שאני לא לגמרי בקיא במה שקורה בליגה הספרדית בשביל להעיד, אבל זכור לי שיש דיבור תספורות על חובות שקיבלתם מהמלך ודברים בסגנון הזה. אם אני טועה מוזמן לתקן אותי.

לגבי פלגריני - תסתכל על השנים שרלוונטיות לחקירה, מדובר על בין 2012-2016 ממה שאני מבין. זה בדיוק השנים של פלגריני. ההשפעה מתרחבת כמובן עד לעכשיו עם השחקנים שהגיעו כבר אז והיכולת לשלם "חוקית" על שחקנים אחרי 2016.

אתה צודק, היא כנראה תיפגע אבל לא אנושות ועדיין תישאר בסביבה, אבל הכתם יישאר. מבחינתי זאת כבר סיבה טובה לחגוג.

אגב,
    ממה שאני קורא הפרמיירליג גם בחקירה כרגע בנושא. אם יחטפו עונש גם באנגליה זה בכלל יהיה אדיר.

Raulito אוהב/ת את זה.
  4. oranfu Member

הנקודה הכי חשובה היא לא אם הם באמת יורחקו לשנתיים מאירופה.

הנקודה המשמעותית היא שאם באמת ייאכפו עליהם את חוקי ה-FFP אז הם מאבדים את כל היתרון הכלכלי שלהם (שתכלס זה כל מה שיש להם).
    הם מכניסים כסף, אבל לא קרוב בכלל למה שהגדולות האחרות באנגליה מכניסות. אין להם שום בסיס אוהדים עולמי (אפילו לא מקומי, הם לא ממלאים את האיצטדיון שלהם דרך קבע) והרבה מההכנסות "מנופחות" (ועל זה הורשעו).

אבל מי יודע מה יהיה.

Sir Alex Ferguson ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  5. alexshw Member

דבר חשוב שלא הוזכר, זה בכלל עצם הגדרה של השקעת בעלים. זה תחום מאוד אפור.
    פייר פליי הוא חוק מלא חורים ונתון לפרשנות רחבה ביותר.

בוא ניקח את מכבי חיפה - מאז ששחר בעלים, לרוב הספונסר הראשי של הקבוצה זה רכב שהחברה שמחזיקה את הקבוצה, קבוצת "מאיר" היא היבואנית שלו.
    אפשר להגיד בבטחה שרוב הכנסת הספונסרים שלה למעשה השקעת בעלים.

6. oranfu Member

כן אבל לסיטי יש חוזי אימוץ אדירים מהנסיכויות כשכל בר דעת מבין שאין באמת פרופורציה בין הסכומים לבין אטרקטיביות המועדון.

סיטי יודעים את זה היטב, נחשפו מיילים פנימיים שלהם שהם דנים באיך להסתיר ולהראות כאילו לחוזי האימוץ אין קשר לבעלים.

אגב, לפי מה שאני קורא, סיבה עיקרית לעונש הקשה זה לא שהם לא עמדו בחוקי ה-FFP אלא שהם שיקרו וניסו להונות את UEFA לגבי כל זה (אולי בניגוד למילאן ופריז...).

7. alexshw Member

אבל העיקרון אותו דבר. לבעלים של קבוצה יכולה להיות רשת עסקית ענפה והרבה פעמים מפותלת ואף מוסתרת מהעין.
    התחום האפור פה הוא מאוד רחב.

8. oranfu Member

לא, זה לא אותו עיקרון.
    זה גם ברור מזה שהם ניסו להסתיר. ברגע שהם נתפסו, הם התחילו להגיד שאין לאופא סמכות. הם לא נלחמו בזה מלכתחילה.

בכלל, סיטי זה מועדון עם התנהלות אפלה (מבחינת פיננסים). הם אשכרה עושים מפעל שלם של איך להונות את הרגולציה בכדורגל, הם שילמו למנצ'יני בחוזים כפולים (אגב, פפ נשאל אם הוא מקבל חוזה כפול והתעצבן ורטן על השאלה אבל לא הכחיש...).

9. Scouser Member

במקרה של סיטי זה לא כזה אפור, הספונסר הראשי והספונסר של האצטדיון זה חברה שבני משפחה של בעלי סיטי נמצאים בהנהלה. ממש מסתורי.

אם זה אכן יקרה, מעניין אותי מה יהיה בגורל הכוכבים שלהם. ברור לי שפפ ינטוש את הספינה, כאן אין לי ספק בכלל (אוהדי יובה תתכוננו). אבל שחקנים כמו דה ברוינה, סטרלינג, ברנרדו, אלה שחקנים שאני לא יודע אם הם ירצו להישאר בקבוצה נטולת צ'מפיונס שנתיים.

10. alexshw Member

חוזה כפול זה כבר פלילי. זה משהו אחר. זה לא קשור לתקנות של אופ"א.
    כל קבוצה שיעמוד מאחוריה תאגיד או מדינה, למעשה יהיה פה פתח רחב להשקעת בעלים דרך פרסום, שכן לאותו תאגיד או מדינה יש הרבה מאוד בעלויות ישירות או עקיפות.

11. DRORIKO Member

דיברו פה על פפ ליובה. את ברנרדו סילבה הייתי מביא עוד לפניו.

12. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

יש בזה בעייתיות אבל. בעצם אתה אומר פה שרק לליברפול, יונייטד, ארסנל ואולי צ'לסי וטוטנהאם מותר להיות בצמרת הכדורגל באנגליה, כל השאר שאין להן בסיס אוהדים ותקוותן היחידה היא להירכש ע"י בעל אמצעים-אתה בעצם אומר להן להישאר קטנות לנצח או לחכות לנס כמו לסטר.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  13. oranfu Member

לא. מועדונים יכולים לבנות את עצמם (כמו לסטר) אבל זה תהליך ארוך.

חוץ מזה שזה לא אני אומר, זה ה-FFP.

14. סמואל אטו Member

למה זה כל-כך ברור שפפ ינטוש את הספינה?
    מי מחכה לו בחוץ? באיירן? בארסה? ריאל? יונייטד? ליברפול?
    אוקיי, אז יובה תהיה סגירת מעגל עבורו מבחינת חלום ילדות ואימון בכל אחת מהליגות הגדולות, אבל מי אמר שהוא ירצה להגיע לשם עכשיו?
    לדעתי, יותר הגיוני שפפ יכוון להחזרת תואר הפרמיירליג בעונה הבאה(מה שיהיה יותר פשוט עבורו בלי העומס של אירופה), ואז לעזוב עם הראש "מורם". לא הייתי פוסל אפילו שנת שבתון לפני שהוא לוקח על עצמו עוד פרויקט.

בכל מקרה צריך לראות אם העונש יוקטן לאחר ערעור, כי אני לא חושב שנראה רעידת אדמה במקרה והם יקבלו רק שנה בחוץ(שנתיים זה קצת קשה יותר לבלוע).

15. SerieA Il Capitano

@DRORIKO
    כמה זמן נשאר לחוזה של אלגרי? תשלמו לשלושה מאמנים בשנה? (בטח פפ יקבל איזה 25 מיליון לעונה).