דיון הטניס הרשמי 2008

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏25/7/07.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שחקן נחמד אבל משעמם למדי , גירד את הטופ 50 כמה פעמים , אבל אני חושב שהוא כבר לא ילד.
    האמת שבדיוק אתמול קראתי כתבה קצרה עליו ומסתבר שהוא זכה ב 3 צ'לנג'רים בחודשיים האחרונים ויכנס לגראנד סלאם.

באותה כתבה הופיע נתון מעניין שמראה כמה עומק של טניסאים בינוניים יש בארגנטינה , סיימנו את השנה בתור המדינה שזכתה בהכי הרבה צ'לנג'רים עם 18 , צרפת וארה"ב נראה לי עם 17 ויש עוד ארגנטינאי אחד שיכול לעלות את זה ל 19...
    גם שנה שעברה ארגנטינה זכתה בתואר המפוקפק הזה.

2. דקו Member

תגידו מישהו משחק בטופ ספין 2?
    יש לי בעיה מוזרה כלשהי
    אני לא יכול לרוץ עם השחקן כלומר אין תגובה של השחקן ללחיצה על החצים
    מישהו יודע איך לפתור תבעיה?(המוזר שאין בכלל התיחסות לזה בקונרול של המשחק)

3. shlomydavid מנהלים

4. דנידין Member

הוא אמר כל מה שאנחנו מנסים לומר כאן תקופה ארוכה:

פדרר מקסים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חואן מונאקו זוכה בטורניר ראווה של בואנוס איירס אחרי ניצחונות יפים על קאניאס ונאלבאנדיאן בשלבים המוקדמים וניצחון יפה על הפתעת הטורניר , גאודיו , בגמר תחת עינה הפקוחה של חברתו לואיסנה לופילאטו.
    גאודיו שהחליט לחזור לשחק בגיל 30 אחרי כמעט שנה בלי טניס נראה טוב והרבה להשתשע עם הקהל , בחצי הוא גבר על פליסיאנו לופס הספרדי 7-5 6-3.

6. shlomydavid מנהלים

http://img61.imageshack.us/img61/7016/59695704mw7.Xxx

אליפות ישראל בטניס לשנת 2008 ע"ש אבנר ברק ז"ל, תצא מחר לדרך במרכז הטניס ברעננה.

כמעט כל הטניסאים והטניסאיות הבכירים של ישראל יקחו חלק באליפות ישראל הנערכת בחסות 'פסגות בית השקעות'. היחיד שיעדר מהתחרות הוא יוני ארליך הפצוע.
    בטורניר הגברים ינסה דודי סלע (112) להשיג תואר שני באליפות, אחרי 2006 (נעדר מהאליפות אשתקד). מי שינסה להפריע לו הוא האלוף הנוכחי הראל לוי (247).
    לוי יחפש תואר 5 באליפות. גם נועם אוקון (428) ו-אמיר ווינטרוב (547) ינסו להיאבק על התואר. הצעירים עידן מרק, אלמוג משיח, סער סטיל, תומר חודורוב ונועם יצחקי ינסו להפתיע.
    בטורניר הנשים, הפייבורטית לזכייה שלישית ברציפות היא כמובן שחר פאר (38), שנחתה בארץ בסופ"ש אחרי מחנה אימונים של 5 שבועות בדרום אפריקה (ראו ידיעה למטה). מי שיכולה להפתיע את פאר היא ציפי אובזילר (176), שתחפש תואר רביעי באליפות.
    הצעירות יוליה גלושקו (356), חן אסטרוגו (533), קרן שלמה (562) ו-אסתר מסורי (742) ילחמו כנראה על 2 הכרטיסים הנותרים לחצי הגמר.

* רב המדורגים/ות יפתחו את האליפות ביום שני, וכולכם מוזמנים למרכז הטניס ברעננה - הכניסה חופשית !!

להלן לוח הזמנים ליום ה-1 (קובץ Xxx).

לוח הזמנים היומי מתפרסם כל יום באתר הרשמי של איגוד הטניס בישראל.

משחקי הגמר של האליפות ישודרו בערוץ 1.

להלן מידע על האליפות.

להלן הגרלת הגברים המלאה (קובץ Xxx).

להלן הגרלת הנשים המלאה (קובץ Xxx).

להלן הגרלת זוגות גברים המלאה (קובץ Xxx).

להלן הגרלת זוגות נשים המלאה (קובץ Xxx).

עידכונים נוספים:

ראיון וידיאו של שחר פאר לקראת 2009: "אני הרבה יותר טובה מ-38 בעולם".

כוכבי ה-ATP וה-WTA מנסים לשיר את השיר המסורתי לכריסמס - קטע וידיאו משעשע.

הבאנר והמידע באדיבות האתרים:

הסבב הרשמי של הגברים, הסבב הרשמי של הנשים, האתר הרשמי של איגוד הטניס בישראל

נערך לאחרונה ב: ‏22/12/08
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מקווה שיהיה ארגון טוב ואוירה טובה כי ארועים כאלו חשובים בשביל להרים את הטניס הישראלי למעלה , מבחיה מקצועית אנחנו הולכים לקראת עונה קשה עם 2 שחקנים הרמות הגבוהות (יחסית) ובלי הרבה תקווה (לפחות לא שלי)

8. דקו Member

תגידו מה היה עם אליפות במקרה של גשם?
    כי לפי החזאים לא נראה לי שהיה מצב לשחק השבוע טניס...

9. shlomydavid מנהלים

אליאס, למי התכוונת ? דקו..אני מניח שהתכוננו לאפשרות כזאת ויש חלופות מקורות.

שחר פאר ודודי סלע פתחו ברגל ימין את אליפות ישראל 2008.

אחרי הפסקות גשם ומסיבת עיתונאים קצרה, יצאה היום לדרך אליפות ישראל 2008 ע"ש אבנר ברק ז"ל.
    היום הראשון עבר ללא הפתעות מיוחדות וכל הבכירים העפילו לרבע הגמר.
    שחר פאר שלא שיחקה כחודשיים, מעט התקשתה אך לבסוף ניצחה 4:6, 3:6 את עפרי לנקרי בת ה-16, אלופת ישראל לנוער שעלתה מהמוקדמות.
    פאר תחכה ברבע הגמר למנצחת במשחק בין אלגה בלאנק לגרטה סקריפניק.
    פאר אמרה אחרי המשחק: "היה לי משחק קשה, מול שחקנית טובה. לא הכרתי אותה לפני המשחק, היא שמאלית וזה גרם לי לחיים קשים.
    טוב לי לנצח כי אני צריכה להחזיר לעצמי את הביטחון. אני מקווה שממשחק למשחק אלך ואשתפר".
    במשחק נוסף, ציפי אובזילר, סגנית אלופת ישראל, הביסה 2:6, 0:6 את קרן שלמה, חברתה לנבחרת הפדרציה.
    אובזילר תפגוש ברבע הגמר את המנצחת בין נאדין פאהום לאנג'ליקה עלייב.
    בטורניר המקביל לגברים, דודי סלע הביס 3:6, 0:6 את ישי חדש, ויחכה ברבע הגמר למנצח במשחק בין חברו סער סטיל לבין לירון שטראוס.
    אלוף ישראל הנוכחי, הראל לוי, פתח בניצחון קליל 1:6, 0:6 על עידן רוזנברג, ויחכה ברבע הגמר למנצח במשחק בין אלמוג משיח לרועי סיכל.
    גם נועם אוקון ברבע הגמר אחרי 2:6, 2:6 על אופיר גינת, והוא יחכה ברבע הגמר למנצח במשחק בין גלעד בן צבי לנועם יצחקי.
    אמיר ווינטרוב טייל לרבע הגמר עם 0:6, 0:6 על גל חקאק (אלוף ישראל לנוער), והוא יחכה שם למנצח במשחק בין עידן מארק לדניאל טינטריוב.

לוח המשחקים למחר יועדכן מאוחר יותר..

האתר הרשמי של איגוד הטניס בישראל, האתר, האתר

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שחר פאר ודודי סלע , מלבד הם כולם בדעיכה או לא קיימים...

11. shlomydavid מנהלים

פאר, אובזילר, סלע ולוי בחצי גמר אליפות ישראל !

תחת תנאי מזג אויר לא אידאלים במיוחד עם רוחות חזקות ומזג אויר קר, נערך היום השני באליפות ישראל 2008.
    שחר פאר הזיעה קשות במערכה השנייה, אך לבסוף השלימה ניצחון 0:6, 6:7 על אולגה בלנק, והעפילה לחצי הגמר.
    פאר תפגוש מחר בחצי הגמר את יוליה גלושקו שגברה 5:7, 5:7 על ג'סיקה כהן.
    לגלושקו זו תהיה הופעה שלישית ברציפות בחצי הגמר, והפעם השנייה שהיא פוגשת את שחר פאר באליפות. המפגש הקודם היה לפני שנתיים במשחק הגמר, ובו גלושקו הובסה 6:0, 6:0.
    פאר אמרה אחרי המשחק: "היה קשה בגלל התנאים כאן, הרוח והקור, אבל הרגשתי יותר טוב מאתמול. אני והמאמן שלי מתחילים לבדוק איפה צריך להשתפר. עם כל הכבוד לאליפות ישראל אני מכוונת הרבה יותר גבוה. הדרך עוד ארוכה.

בחצי הגמר השני יפגשו ציפי אובזילר ו-חן אסטרוגו.
    אובזילר ניצחה בקלות 1:6, 3:6 את נאדין פאהום, ולעומתה אסטרוגו חזרה מפיגור מערכה והשלימה ניצחון 2:6, 5:7, 3:6 על ליאת צימרמן.
    המפגש בין השתיים מחר יהיה שחזור גמר גביע המדינה לקבוצות לפני מספר ימים, בו ניצחה אובזילר מאס"א ת"א את אסטרוגו מגבעת האלה חיפה.

* בטורניר הגברים, דודי סלע ניצח בקלות 2:6, 3:6 את חברו סער סטיל, והעפיל לחצי הגמר.
    סלע יפגוש שם למשחק מסקרן את נועם אוקון, שחזר מפיגור מערכה וניצח את גלעד בן צבי הצעיר - 6:4, 3:6, 4:6.
    סלע אמר בסיום המשחק: "אם הוא היה מנצח אותי הוא היה מקבל מכות. היה קשה לשחק נגדו, גם עם הרוח. התרגשתי קצת".
    סטיל אמר: "דודי מכיר אותי, כי אנחנו משחקים הרבה ביחד, אז ברור שהיה הרבה יותר קשה מסתם לפגוש שחקן ברמתו".
    אלוף ישראל הנוכחי, הראל לוי, העפיל גם הוא לחצי הגמר אחרי 0:6, 4:6 על אלמוג משיח. לוי יפגוש שם את חברו לנבחרת הדייויס, אמיר וינטרוב, שגבר 0:6, 4:6 על עידן מארק.

להלן לוח הזמנים למחר (קובץ Xxx).

האתר הרשמי של איגוד הטניס בישראל, האתר, האתר

12. shlomydavid מנהלים

יום נוסף של גשם עבר היום על משתתפי אליפות ישראל בטניס וביטל יום משחקים נוסף.
    השחקנים והשחקניות המתינו שעות ארוכות להחלטה של המארגנים על אפשרות לדחיית המשחקים או העברתם לאולם סגור. על המארגנים הופעל לחץ מערוץ 1, לו שייכות זכויות השידור, שלא היה מוכן לשמוע על אפשרות לדחיית משחקי הגמר לשבת. גם העובדה שמתקיימת הערב מסיבת הברית לבנו של מאמן הפדרציה לשעבר, ליאור מור, הקשתה על ההחלטה. לבסוף הוחלט לקיים מחר גם את משחקי חצי הגמר ומיד לאחריהם את הגמרים. כמובן שהכל תלוי במזג האויר. השחקנים נאלצו לקבל את ההחלטה, אבל לא הסתירו את אכזבתם.

שחר פאר: ”אני כבר קצת השתגעתי פה מלחכות, זה באמת מרגיש פה כמו ווימבלדון אבל נקווה שמחר נוכל לשחק. הגעתי לפה מוקדם בבוקר כי הייתי אמורה לשחק כבר ב-11 בבוקר, אז הייתי פה ראשונה אבל מנסים להעביר את הזמן. מבחינה מנטלית, אתם יכולים לראות שכבר קצת התפגרתי פה מכל ההמתנה הזאת אבל אין יותר מדי דברים, חוץ מלחכות".

ציפי אובזילר: ”אני כבר ממש התכוננתי לעלות לשחק וכבר רציתי לבצע חימום אבל אז התחיל הגשם. אין מה לעשות, נקווה שמחר נוכל לסיים את המשחקים. ההמתנה הזאת היא חלק מלהיות ספורטאי מקצועי. אנחנו די רגילים לחכות למשחקים אבל זה בהחלט מבאס שאנחנו כבר יומיים מחכים לשחק".

דודי סלע: "חבל שהמשחקים בוטלו, אני ממש רוצה לשחק את החצי ומקווה לעלות לגמר ולזכות באליפות מחר. יהיה קשה בגלל שצפויים שני משחקים, ואני מקווה שיהיו לי שניים, אבל אני מאמין שעם האדרנלין והקהל שידחוף זה העייפות תרד. עניין דחיית המשחקים בגלל הגשם לא חדש לנו, בווימבלדון היו ימים שהמתנו יותר".

נועם אוקון: ”זה קצת מזכיר את ווימבלדון עם הגשם ומהגרש הירוק אבל ההבדל הכי גדול הוא שבהפסקות, אפשר לבוא אלי הביתה ולשתות קפה על הספה" (הוא והראל לוי הלכו לביתו בכפ"ס). "כל היום יורד פה גשם וזה לא כיף אבל אין מה לעשות. בד"כ יוצא לנו בתקופה הכי גרועה של השנה לעשות את האליפות אבל זאת התקופה היחידה שאפשר לעשות פה בארץ הכנה טובה לקראת העונה".

להלן לוח הזמנים למחר (קובץ Xxx).

האתר, האתר, האתר

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מצאו להם שבוע אידיאלי לאליפות ישראל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

14. shlomydavid מנהלים

אין מה לעשות, כמו שאמר אוקון זו התקופה היחידה שאפשר לעשות אותה. פאר חזרה רק בסופ"ש האחרון מדרום אפריקה וכבר מחר טסה לניו זילנד, שם היא תפתח את שנת 2009.

עידכון:

שחר פאר ו-ציפי אובזילר יפגשו בגמר הנשים הקלאסי !
    פאר גברה 3:6, 6:4, 3:6 על יוליה גלושקו, ולעומתה אובזילר עשתה זאת ביתר קלות עם 2:6, 1:6 על חן אסטרוגו.

שחר פאר אחרי הניצחון: "המשחק היה צמוד, אבל מי שראה את המשחק יודע שזה בגלל בעיקר הטעויות שלי, הובלתי גם 2:4 במערכה השניה וגם 2:5 בשלישית, אבל התקשתי לסיים, אני אלמד מזה לקראת הגמר".

ציפי אובזילר אחרי הניצחון: “שיחקתי נגדה ביום ראשון וניצחתי רק בשלוש מערכות. הפעם השתדלתי להיות מפוקסת ולגמור את המשחק מוקדם, שיהיה לי בהצלחה בגמר".

* הגמר יפתח ב-13:00, וישודר בערוץ 1.

* דודי סלע ו-הראל לוי יפגשו בגמר הגברים הקלאסי !
    לוי העפיל ראשון לגמר אחרי ניצחון 4:6, 2:6 על אמיר וינטרוב, ולעומתו סלע התאמץ קצת יותר ב-4:6, 4:6 על נועם אוקון.

* גמר הגברים יערך אחרי גמר הנשים, וישודר בערוץ 1.

האתר הרשמי של איגוד הטניס בישראל, האתר

נערך לאחרונה ב: ‏26/12/08
  15. VaN Member

גמר הנשים באיכות נמוכה, זה ממש מכאיב לי לראות טניס טניס נשים באיכות ירודה כזאת.
    שחר כרגיל עם משחק רגוע מהקו האחורי ומכות יפות מהבק האנד מדי פעם. אני לא חושב שאפשר לשפוט אותה לפי המשחק הזה ומקווה שהיא באמת עשתה את ההתקדמות שהיא מדברת עליה בזמן האחרון.

את גמר הגברים אני לא אראה אבל אני אאחל בהצלחה לדודי, לפי דעתי השנה היא שנת המבחן שלו.
    לי ברור שהוא חייב להיות במאייה ואין לי ספק שהטניס שלו שווה מקום ב70 הראשונים ואם הוא יצליח להעפיל לאוסטרליה ושחזר את ההישג של השנה שעברה אני מאמין שהוא יגיע לשם מהר. אי העפלה עלולה אמורה להיות מאוד בעייתית מבחינתו אבל שוב, זה הזמן של ולהוכיח מה הוא שווה.