דיון הלגיונרים - עונת 2020/21

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏4/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. riquelme1 Member

יש לו 2 שערי ליגה ב9 הופעות, ו2 בצמפיונס. ובנבחרת יש לו שער בודד ב14 הופעות, לא סטטיסטיקה לעוף עלייה.

שוב השער אתמול יפה, אבל שימו לב שלא היה עליו שמירה בכלל, רץ ללא מפריע. אכן שער גדול, אבל ההייפ סביבו לטעמי עוד מוקדם.

במקסימום, הוא יוכל להיות שחקן רוטציה טוב בקבוצת טופ, לא שזה לא טוב, אבל היה כמוהו.

2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מנור סולומון הוא בדיוק ה-תשובה לכל אלו שמשמיעים תמיד את הטיעון "הוא עדיין לא בשל כדי לצאת לאירופה".
    לכל שחקן ישראלי טוב יותר לצאת לאירופה כשהוא עדיין לא בשל ולהתעצב בה. כל דקה בכדורגל הישראלי עשויה להחליש מקצועית ומנטלית.
    הלוואי שהרבה ילדים מקבלים מזה השראה ומבינים שהם יכולים לחלום על לשחק נגד ריאל מדריד בליגת האלופות ולהשפיע מולה במקום לחלום על אלפי לייקים ברשתות החברתיות מאוהדים של קבוצה גדולה בישראל.

3. Telkiyski Member

יש מספיק מקרים שקרו איתו ודברים שהוא אמר שמלמדים שמדובר בדודו טופז של הכדורגל.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

יש מעט מאוד מנור סולומונים, זה לא עניין של בשלות.
    אבל כן, יועיל מאוד אם יצאו כמה שיותר שחקנים בגיל צעיר, בעבור זה צריך ליצור את התנאים לכך, הן מצד השחקנים והן מצד הקבוצות, ובמילים אחרות - לפתוח את הליגה.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

זה גם תלוי על איזה קבוצה אתה נופל. מנור סולומון הלך לקבוצה שהיא חממה ידועה לשחקנים צעירים. מניח שמי שיעץ לו ללכת לשם לקח את זה בחשבון. יש קבוצות אחרות שאפשר להיקבר בהן.

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה כן עניין שנע סביב נושא הבשלות, כי הרבה חושבים שקודם כל צריך לעשות משהו משמעותי בישראל לפני שיוצאים לחו"ל, כי זה, בעיניי רבים, מבחן היציאה.
    אם שחקן כמו עמית זנטי (שחקן שיש לו הרבה תכונות שאמורות לגרום לו לבלוט בליגת העל) היה מתחנך בתרבות כדורגל טובה יותר, היה סיכוי גדול יותר שהכישרון שלו היה לוקח אותו רחוק יותר מאשר להיות שחקן הרכב בקבוצת אמצע טבלה בישראל.

פתיחת הליגה זה נושא אחר לגמרי, עם הערכות, צפי וייתכנות שונים לגמרי.

7. Telkiyski Member

לדעתי בסוף זה יכולת.
    אני לא משוכנע שלסולומון יש איזה אופי מדהים ומנטליות מטורפת לעומת יתר השחקנים הישראלים שמאפשרת לו להתמודד עם הקור והשלג של אוקראינה.

ברגע שיש לך יכולת, ויש לך מה לתת על הדשא - הכל בא לך הרבה פחות קשה.

כשאלירן עטר מגלה שכדורגל זה לא רק פדלדות והשחלות אז פתאום צרפת נראית קצת מבאסת.
    כשטב"ח החלוץ מבין שמהירות זה לא הדבר היחיד במשחק אז פתאום הקור של פראג קצת יותר קשה לעיכול.

סולומון פשוט שחקן טוב שמתאים לרמות שהוא הגיע אליהן, יתר הלהטוטנים לא.

8. Telkiyski Member

והנה ברקנטי כתבה ראשית על איפה היו גדולי השחקנים שלנו בגיל של סולמון: רביבו, ברקוביץ', בניון ו...זהבי.

אשכרה שמים שחקן שלא עשה מעולם כלום בשום ליגה רצינית באותה שורה עם שחקנים שהצליחו בליגות גדולות לאורך שנים.
    אשכרה רק בדור הזה יש לפחות 5 שחקנים שהוא היה מת לקריירה כמו שלהם אבל הוא זה שמשווים אותו לבניון.
    אין דברים כאלה.
    מדהים היח"צ של הבחור הזה.

איפה אלפרינק?

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. Raulito Madridista

אני לא רוצה לעשות את ההשוואות הבלתי נגמרות האלה אבל בכדורגל של היום דברים קורים הרבה יותר מהר. אני לא חושב שלדריבל של יוסי 'היו גבולות', תנועות הגוף היו נהדרות והזריזות, הוא פשוט היה שחקן הרכב קבוע רק מהעונה השנייה בספרד. אני בספק כמה ראו את יוסי שבוע אחר שבוע כשספורט5 שידרו את המשחקים של ראסינג המשעממת ומשוכנע שבכל משחק היה לו את הדריבל המרשים. קראתי את הכתבה ולגבי בניון, אם מדובר על 2000/01, הרי שהוא כבש 13 שערים והיה גם מלך הבישולים - עם 12, ופעם היו שחקני הגנה טובים בארץ כמו גרשון, דומב, רן בן שמעון, עופר טלקר אפילו ואחרים, רק אומר. הוא היה שחקן העונה.
    אני משער שאם הוא לא ייתן מספרים במסגרת הליגה זה יקשה עליו לצאת, לגבי הנבחרת זה לא כמו פעם ואני לא יודע כמה הגולים שלו רלוונטים מעבר לתענוג שיש למאמן שלנו ולאוהדים. אבל ברור שמה שהוא עושה זה מדהים, הוא גם עבר לשם בלי אבא או אמא שלו אלא דוד ששומר עליו וגם בת הזוג שלו בארץ.

איזה חמישה בדור הזה זהבי היה מת לקריירה כמו שלהם? רפאלוב ותומר חמד אני יכול להסכים חלקית בלבד, גם על זה כבר היו המון-המון דיונים. ברדה היה אגדה בבלגיה, מסכים.

10. Telkiyski Member

מי ה-5 שזהבי היה מת לקריירה שלהם בדור הזה?

רפאלוב (שחקן העונה בבלגיה, אליפויות, גביעים, רבע גמר ליגה אירופית),
    נאתכו (זר העונה ברוסיה, נבחרת העשור של הליגה הרוסית, אליפויות, אינסוף הופעות באירופית ובצ'מפינוס עם שערים ובישולים),
    תומר חמד (מלך השערים הישראלי בליגה העליונה בספרד),
    אלמוג כהן (שחקן הרכב וקפטן בבונדסליגה במשך שנים),
    מונאס דאבור (עוד שניה מלך שערי ליגה אירופית, חצי גמר ליגה אירופית, שחקן בונדסליגה עונה שניה).

אבל מה זה כל הדברים האלה ומה זה כבר להיות שחקן עונה בבלגיה או זר העונה בליגה הרוסית החלשה לעומת לעשות 49 פעמים פיו פיו בעונה אחת (אחת!!!!11) בסין ובישראל.

הכי חשוב שלמלך הרייטינג יש את היחצ הקבוע שלו, גם אם בפסוו הוא לא עוצר כדור.
    מה לו ולבניון, ברקו ורביבו?
    שיצליח קודם בליגה ברמה של הבלגית או הרוסית לפני שמשווים אותו אליהם.

אשכרה הונאה.

נערך לאחרונה ב: ‏2/12/20
  11. Raulito Madridista

אני לא חושב שזה נכון להסתכל רק על השנים האירופה, מה לעשות. זהבי היה המלך פה בישראל שלוש שנים וגם כבש שער אליפות במדי הקבוצה שלנו. הציפיות ממנו ומאלמוג כהן לדוגמא הן שונות לחלוטין, ואם הוא היה מגיע לליגה שנייה בגרמניה מניח שהיית מזלזל בזה. ביבראס לא היה שחקן מרכזי בהפועל כמו שזהבי היה במכבי או בכלל. מכבד את הרזומה העשיר שלו באירופה אבל הליגה הרוסית היא דרג ב' עם כל הכבוד. ונכון שכרגע המספרים של זהבי בהולנד הם לא משהו אבל אני לא בטוח שהוא לא היה כובש את העשרה של תומר חמד במאיורקה כשהוא גם בעט פנדלים. אין ספק מי שחקן טוב יותר לטעמי, כנ"ל המספרים של דאבור בהופנהיים שהיא קבוצה התקפית שמתחרה על אירופה אבל הקצב שם מאוד מהיר, ההגנות בבונדסליגה זה חגיגה. למה עדיין לא ראינו את דאבור הנפלא בנבחרת? גם שון וייסמן חורר רשתות באוסטריה, בלי לזלזל. אגב, בסין זה עדיין שיא שערים בליגה מה שאמר גם אם ההגנות קרקס - לא הצטמררתי מהמספרים שלו שם אבל אני לא מזלזל.

אני מדרג אותו מתחת לבניון, ברקוביץ' ורביבו, פשוט לא מזלזל בו ולא מחכה לו בפינה. אני מזכיר לך שאנחנו בדצמבר, הוא עדיין לא נכשל, אולי הוא מתכנן לך צמד במשחק מחר בגרנאדה? רק אומר.

12. Telkiyski Member

אז על מה נכון להתסכל? על מי היה יותר גדול בליגת העל?

אני מדבר ברמת קריירה.
    ציינתי פה 5 שחקנים שמבחינת רזומה הקריירה שלהם מרשימה ומוצלחת הרבה יותר משל זהבי, עם כל הכבוד לסין וישראל.

לפי הגישה של "אמנם סין לא ליגה חזקה אבל עדיין לתת שם 76 גולים זה מטורף" אפשר גם לקבוע שישראל נבחרת בנבחרת פולין שכן שתי הנבחרות נצחו בלטביה 3-0.

אתה מודד איכות של שחקן לפי מה הוא עושה בליגות חלשות או לפי מה שהוא עושה בליגות נורמליות?

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אולי אם אתה מתעקש לשים עליו את הזרקור בכל עת, לא משנה במה מדובר, גם אם הוא רק איזכור, זה אומר שהוא מספיק גדול.

Roma אוהב/ת את זה.
  14. Telkiyski Member

לא אני שם עליו את הזרקור, אלא מערכת היחצ שלו.
    הרגע ברקנטי בכותרת הראשית הוא לצד ברקוביץ', בניון ורביבו כאחד "הגדולים ביותר".
    מה לו ולהם? אולי ריק אלפרינק יודע.
    זה שאני מדבר על היחצ התמידי של מלך הרייטינג לא אומר שאני חושב שהיחצ הזה מוצדק.

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אף אחד לא חשב על זהבי בכלל אתמול ואתה שאלת מה ריק אלפרינק חושב על סולומון או משהו כזה.

מצב נושא:
הנושא נעול.