דיון הליגות הנמוכות הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Hotspur, ‏3/8/06.

1. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד עונה של מאבקים, מלחמות, תקוות והמון, אבל המון סמנטיקה בריטית מסורתית נדחסים על פני מי זוכר כמה ליגות, כשליגות המשנה האנגליות נכנסות לעונה חדשה.

נתחיל בליגת השנייה, הקוקה קולה צ'מפיונשיפ. אחרי עונה מרתקת במיוחד שהסתיימה בעלייה דרמטית של ווטפורד לליגה הבכירה אחרי שהנחילה ללידס האמביציוזית תבוסה 0-3 באצטדיון המילניום, מגלים שרוב קבוצות הצ'מפיונשיפ נחלשו בפגרה. לידס איבדה את חלוצה הבולט מאשתקד, רוב האלס שחתם בעונה החדשה לפרמיירשיפ שפילד יונייטד, וכתחליף הביאה את ג'ף הורספילד בהשאלה מווסט ברומיץ'. גם הקשר ג'רמיין רייט עזב לסאות'המפטון, ואילו הקשר המבטיח סיימון וולטון העדיף לעלות ליגה, לצ'רלטון.
    לידס גם ספגה לא מעט ביקורת לאחר שהחתימה את דייב ליברמור ממילוול תמורת 400,000 פאונד, אך שחררה אותו 3 שבועות בלבד לאחר מכן להאל סיטי לאחר שהצליחה להחתים על אותה עמדה את קווין ניקולס מלוטון.
    ואם זה לא הספיק, קן בייטס, הצ'יירמן השנוי במחלוקת של המייטי ווייטס, הכריז מלחמה על רומן אברמוביץ' בעלי קבוצתו הקודמת, צ'לסי, לאחר שטען שהמיליארדר הכל יכול מנסה לגנוב כמה מהכשרונות המבטיחים של קבוצתו. לידס איבדה בשנות התפרקותה לא מעט שחקנים צעירים מבטיחים, וכיום, כשמאזנה הכלכלי התייצב מעט, מנסה לשמור על שארית הפליטה.

http://www.4thegame.com/media/00/02/79/horsfield_geoff_wbfc_profile_2005.Xxx
    האם ג'ף הורספילד ייקח את לידס חזרה לפרמיירשיפ?

וולבס הייתה אמורה להיות שם מבטיח מאוד בפגרה, אך גלן הודל הלא יציב החליט לעזוב את המועדון עוד בטרם נפתחה העונה, ועד כה לא נמצא לו מחליף. בינתיים הספיקו הזאבים להחתים את גארי ברין וג'יי בות'רויד, ולאבד את חלוצה הקוריאני קים סאול לרדינג, את הקשר האירי מארק קנדי לקריסטל פאלאס והחמור מכל - את ג'וליאון לסקוט, שהחזיק בעונה שעברה את ההגנה שלה בחיים, לאברטון. בלי מאמן, עדיין בלי חיזוק נאות ובעיקר בלי הגנה נאותה, נראה שגם העונה לא יחגגו עלייה במוליניו.
    קריסטל פאלאס ראתה את איאן דאווי חוצה כמה כבישים לונדוניים בדרך לצ'רלטון, ואיתו איבדה את מיקל לייגרטווד לשפילד יונייטד ואמרסון בוייס לוויגאן, ונראה שגם הם לא יחגגו עלייה העונה.
    שלושת היורדות, ברמינגהאם, ווסט-ברום וסנדרלנד, איבדו נכסים משמעותיים, וייאלצו לעשות את המעבר הקשה לליגת המשנה הקשוחה.
    סנדרלנד מינתה את שחקן העבר ניאל קווין למאמן, ובעוד שזה איבד את גארי ברין (וולבס), השוער קלווין דייויס (סוטון) וחוליו ארקה (בורו), הצליח קווין להביא את קפטן נבחרת אירלנד קני קאנינגהאם הוותיק, וכעת ינסה להביא עוד שועל ותיק, את קווין פיליפס מאסטון וילה, שהיה מלך שערי הליגה במדי החתולים השחורים.
    ברמינגהאם עשתה מכירת חיסול של כל שחקני המפתח שלה מעונה שעברה, בהם קני קנינגהאם, אמיל הסקי וג'רמיין פנאנט, כשהצ'יירמן דייויד גולד שומר אמונים למאמן סטיב ברוס למרות הכשלון בעונה שעברה. ברונו נ'גוטי הגיע מבולטון, אך ספק אם הוא מה שימנע מברמיגהאם לדשדש העונה.
    דווקא בריאן רובסון הכריזמטי מצליח כרגע לשמור את שחקני ווסט ברומיץ' במקומם. הבאתו של כריס פרי מצ'רלטון עשוייה להוות נחיתה רכה לבאגיז בליגת המשנה.

http://www.sunderland.no/Niall%20Quinn.Xxx
    ניאל קווין ינסה להחזיר את החתולים שחורים לליגה הבכירה.

עוד קבוצות לשים עליהן עין - סאות'המפטון שאכזבה בגדול אשתקד, נוריץ' סיטי וכמובן שפילד וונסדיי, שרוצה להראות ליריבה השנואה שסוף סוף הצליחה לעלות ליגה, שגם היא יכולה.

בליג 1 (הליגה השלישית בגודלה באנגליה) העיניים כולן יופנו, כצפוי, לקבוצת הפאר נוטינגהאם פורסט, שפספסה ממש ברגע האחרון של עונה שעברה עלייה לפלייאוף על העלייה חזרה לליגת המשנה.
    פורסט עד כה החתימה רק את השוער פול סמית' מסאות'המפטון תמורת חצי מיליון פאונד, אך המנג'ר, בלם העבר הסקוטי קולין קולדרווד, בטוח שלמרות הציפיות הגבוהות והיעדר הנסיון שלו, אפשר לעשות את הבלתי ייאמן ולקרב את פורסט למקומה הטבעי.
    עוד שמות מעניינים בליגה - פורט וייל, שאותה עשוי לרכוש העונה אוהדה המסור, הזמר רובי וויליאמס, ברייטון שחולמת להחזיר את וית'דין סטאדיום הרעוע לצ'מפיונשיפ ומילוול, שנשרה העונה לליגה השלישית.
    דווקא התחזיות אומרות שיהיה צמוד בליג 1 העונה, נחיה ונראה.

http://www.teamtalk.com/Images/34679.Xxx

ובליג 2 בכלל קשה לדעת למה לצפות, אך שימו לב להתדרדרות של מילטון קיינס דונס, ווימבלדון לשעבר, שעשוייה כבר בעונה הבאה לפגוש את ווימבלדון החדשה שהוקמה על ידי אוהדי הקבוצה (ה"קרייזי-גנג"), אם תמשיך בצניחה החופשית ותרד לליגה החצי מקצוענית (ה-Nationwide Conference).

כל הדיונים, כל הסיפורים הרומנטיים מרחבי אנגליה, על הכדורגל הנפלא של האוהדים הצבעוניים - כאן.

נערך לאחרונה ב: ‏3/8/06
  2. Claret&Blue Member

חיכיתי לדיון הזה.
    קודם כל סחטיין על היוזמה.
    נעבור לעסקים. ווסט ברום מבחינתי הפייבורטית לזכות בצ'מפיונשיפ, רובסון מצליח להשאיר את שחקניו הבולטים במקומם, נסיון פרמיירשיפ של 2 עונות הפך לחשוב מאוד מבחינת ווסט ברום. הכדורגל בצ'מפיונשיפ שונה מזה שבפרמיירשיפ, הפיזיות בליגה הזו חשובה מאוד, פחות דגש על המשחק הטכני, אלא התכונות הפיזיות באות לידי ביטוי.
    סנרדלנד עשתה שינוי בעמדת המאמן, ומינתה את ניל קווין. כמו כן הצליחה להחתים את ליאם לורנס ודין וויטהד על חוזים חדשים. קווין גם היה מועמד להשתלט על המועדון בתור יו"ר, ובינתיים התחיל ברגל ימין בסנדרלנד עם נצחון על קרלייל, במשחק ידידות, 3-0. המכירה של ארקה תפגע במועדון בטווח הקצר, אבל לא ימנע ממנה לדבר חזק העונה.גם סנדרלנד היא פייבוריטית בולטת לעלייה.
    וולבס מצליחה להחתים את גארי ברין, שיביא איתו נסיון, אם כי מבחינת הכדורגל ברין כבר מזמן מקרטע. הישארותו של קארל קורט כמובן מעודדת את הזאבים. עוד החתמה מצוינת היא של ג'יימי קלפהאם, אקס בירמינגהאם. אני לא בטוח שוולבס מוכנה לחזור לפרמיירשיפ, ויעידו על כך העונות האחרונות שלה, אבל אני מאמין שנראה מהם כדורגל חיובי.
    קריסטל פאלאס איבדה את אמרסון בויס, שחקן העונה שלה, אבל רכשה שחקן שאני מעריך מאוד, קרל פלטצ'ר. קצת התקשה עם האיכות של הפרמיירשיפ, אבל אין סםק שיש לו מה להביא לשולחן. אני צופה מפאלאס עונה טובה.
    כמו כן יש לציין את בירמינגהאם, סאות'האמפטון ונוריץ', שיכולות להעפיל לפרמיישיפ גם הן.

בליגה הראשונה, העיניים יהיו נשואות אל פורסט, אבל אני רואה כמה קבוצות שלדעתי עם חיזוק נכון יוכלו להעפיל לצ'מפיונשיפ. ברייטון שקיבלה חיזוק בדמותו של טוני סטוקס, הקשר בן ה-19 שלנו, שהצטרף בהשאלה. גם קית' לואו, שחקנה של וולבס הצטרף בהשאלה של חודש, עם אופציה להארכה.
    ברדפורד מוכרת משנים עברו, החליטה להתחזק עם 2 מושאלים מדרבי קאונטי, בדמותם של לי הולמס, הקשר השמאלי וניית'ן דויל, המגן הימני. מהלך מצוין של קולין טוד לדעתי.
    מילוול שנשרה מהצ'מפיונשיפ תתקשה השנה(לפחות כך אני מקווה).
    עוד שמות שידברו חזק לדעתי הם:
    בלקפול, יוביל ולייטון אוריינט.

בליגה השנייה נמצא את גרימסבי(שהדיחה את טוטנהאם מהגביע בעונה שעברה), בריסטול רוברס, רקסהאם(שנקנתה לאחרונה), סטוקפורט והארטלפול.

הולך להיות מעניין העונה.

3. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

דניאל אתה לא מחשיב את בירמינגהאם כפייבוריטית לעלייה מהצ'מפיונשיפ?

היא היתה החזקה מבין 3 היורדות והסגל שלה עד כה לא סבל מאבידות נוראיות למעט פנאנט (כן, מלכיוט וקאנינגהאם הלכו אבל נ'גוטי כבר שם וג'אידי בדרך במקומם, הסקי סתם בוק וכו'), אני לא רואה שום סיבה שהיא לא תמשיך להיות עדיפה על פני סנדרלנד וברומיץ' גם העונה.

הלב רוצה לראות את לידס חוזרת לפרמיירשיפ אבל קבוצה שמוכרת את החלוץ הכי טוב שלה (רוב האלס) מעידה במובן מסוים על הכוונת שלה לעונה הקרובה. לא בטוח שתמצאו יותר מדי אוהדים אופטימיים באלנד רואד בימים אלה.

4. Claret&Blue Member

עם איך שהיא נראתה בסוך העונה שעברה אין הרבה מקום לאופטימיות.
    הסקי עזב(אפילו שאני לא מחשיב אותו לחלוץ כ"כ טוב, האו בכל זאת נחשב לחלוץ בכיר שם), פורסל הוא משוואה(לך תדע מתי ייפצע, ואם לא ייפצע, המשחק שלו תלוי במצברוח).
    הם שיחררו גם את פנאנט וג'יימי קלפהאם, ולפי איך שזה נראה אני לא חושב שיש להם מחליפים ראויים.

5. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשמע, להחזיק שחקן עם כשרון כמו של פנאנט בצ'מפיונשיפ זה עוול, לא תמצא ב-5 השנים האחרונות ווינגר ברמה הזו ששיחק בליגה הזו. אני לא חושב שהם בעמדת נחיתות בכנפיים לעומת קבוצות אחרות.

אותו כנ"ל אני יכול להגיד גם על מיקאל פורסל, שאם יהיה בריא אין לי ספק בכלל שהוא ייקח את הכחולים חזרה למעלה, הוא אחד הכשרוניים. ידוע שהבעיות הבריאותיות הן אישיו רציני אצלו, וחבל שכך.

6. קינג לדלי Member

אי אפשר להמר אף פעם על עולות בליגה הזאת.
    אף אחד לא האמין שוויגאן ורדינג יעלמו לליגה הזאת.

אני רוצה שהשמות הטובים יחזרו. עדיפות ללידס,וונסדיי וסאותהמפטון.

7. spurs229 Member

אם וונסדי יעלו ויונייטד (שפילד) לא ירדו זה יהיה מעניין. אם QPR תעלה זה גם יוסיף כי תהיה עוד קבוצה לונדונית בליגה, למרות שאין סיכוי כי הם חלשים ביותר.

8. eastlands Member

ליגת המשנה יוצאת לדרך בשבת וכבר בצהריים יש לי שידור לוטון-לסטר .
    אני לא רואה פייבוריטית גדולה ,אבל הליגה מבטיחה להיות תחרותית יותר מתמיד , כל כך הרבה שמות גדולים עם עבר וקהל גדול , כל משחקי הדרבי האזוריים (כמו וולבס-ברומיץ, וונסדיי-לידס או לוטון-ווטפורד למשל) ,חצי ליגה מתרכזת במידלאנס ויורקשייר -בארנסלי,וונסדי,לידס,האל,לסטר,דרבי,קובנטרי,בירמינהאם,ברומיץ' וולבס,סטוק . גם ברנלי ופרסטון לא ממש רחוקות , אני ממש מתרגש לקראת שבת , מה שבטוח ,קרבות הרבה יותר שקולים מצ'לסי- סיטי בכל משחקי המחזור -קדימה לדרך.
    אהה ובקשה קטנה אחת , בבקשה , בבקשה ,פליז ,פליז שהפורסט יעלו ליגה ,אני לא יכול יותר עם הסיפורים של אח שלי המסכן ,שהגיע להם לנצח ביוביל בגלל שהוא ראה בספורטינג לייף שהיה להם יותר קרנות ואאוטים ,
    לא עוד ...נסיעות לנורתהמפטון , לא עוד... השפלות ברותרהאם , לא עוד ... מיט פאי בטרנמיר , דיי כמה פיל אחד יכול לסבול .

9. קינג לדלי Member

:aaarofl:

באמת מסכן מגיע לו לעלות כבר.

פיל אחד עושה בית ספר לליגה...

10. NewcastleFan Member

בקרוב אני אעביר סקירה על הקונפרנס ועל ליגות יותר נמוכות.יותר נכון סיפורים מצחיקים.

11. Claret&Blue Member

לוטון מנצחת 2-0 את לסטר משערים של ברנט(8) ואדוארדס(79) במשחק שפותח את העונה בצ'מפיונשיפ.
    עוד משחקים שיערכו היום:
    ברנסלי-קארדיף
    דירמינגהאם-קולצ'סטר
    בארנלי-ק.פ.ר
    איפסוויץ'-קריסטל פאלאס
    לידס-נוריץ'
    פלימות'-וולבס
    פרסטון-שפילד וונדסדי
    סאות'אנד-סטוק
    ווסט ברום-האל

12. THE STRETFORD END Member

לוטון היתה טובה יותר מתחילת המשחק,לסטר חלשה מאוד היום,
    משחק די עייף לא מעט בגלל השעה המוקדמת ועדיין הקיץ האנגלי החם שלא עובר,
    מייק ניואל חגג את הניצחון היום יחד עם חתימה ל 4 שנים נוספות בעמדת המנג'ר.

13. KirkH Member

מוזר, פיספסתי את הדיון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

אניוואי, ברמינגהאם נחלצת ממצב לא נעים ומנצחת את משחק הבכורה המחודשת בליגת המשנה בבית, מול חברה חדשה אחרת בליגה, קולצ'סטר.

הכחולים של סטיב ברוס אומנם הובילו משער של די. ג'יי קמבל (30), אבל במחצית השנייה הכל הלך נגדם. ריץ' גרסיה השווה את התוצאה עבור האורחים 6 דקות בתוך המחצית השנייה, ואם זה לא מספיק אז בדקה ה-65 בא החילוף שהביא למגרש את הרכש הנוצץ והיקר של ברוס - אדון קמרון ג'רום. אז מה רע? הגאון הצליח למצוא את עצמו מחוץ לגבולות המגרש אחרי פחות מחמש דקות על הדשא עם כרטיס אדום...

למזלו של סטיב ברוס, מחליף אחר שלו, היה קצת יותר טוב. המדובר בניקולאס בנדנטר (הדני הצעיר של פראנסנל שלא קיבל אישור עבודה בצרפת והושאל לבלוז...), הדני כבש בדקה ה-79 כדי להעניק לברמינגהאם שלוש נקודות ראשונות...

14. KirkH Member

אהה, ואם כבר ליגות נמוכות, פתיחה נהדרת לפיבוריטית החדשה שלי בליג 2 - סווינדון.

הקבוצה של וויזי את גוס פותחת טוב עם ניצחון חוץ בויקטוריה פארק מול הארטפול הקשוחה.

ליג 1 היר ווי קאם.

15. eastlands Member

וניצחון בכורה לקולין קאלדרווד מנג'ר הפורסט, 0-1 על בראדפרוד לעיני 20 אלף בסיטי גראונד ,כשרק הפציעה של נאתן בלאק הכוכב הגדול של הפורסט בדקה ה6 העיבה על הניצחון החשוב מורלית לפורסט הפייבוריטית הגדולה של הליגה.
    ג'ון הארטסון עם צמד ב0-2 של ברומיץ על האל ,וגם הפייבורטית של ליגת המשנה מתחילה ברגל ימין , לידס עם 0-1 קטן בבית ,ורק 22 אלף האלנד רואד ,
    איפסוויץ' ,לסטר ,שמות שמות הכל מתמוסמס .