דיון המאמנים של ליגת העל!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י AFC, ‏6/1/03.

1. AFC Member

לא יודעים מי המאמן של הפועל פ"ת ומה הקטע שלו בכלל (זה בסדר, גם אני לא)? רוצים לדעת מה יחסיה של ההנהלה עם תמיר בן-חיים? על שנאת האוהדים לאלי אוחנה?

הכל כאן!

כאן נוכל לדבר על מאמנים, על הערכת ההנהלה אליהם והסיכויים שיפוטרו.

ובכן, אני אתחיל, אתם תמשיכו, ושוב - אני מבקש מכם לכתוב תגובות טובות, לא בהכרח ארוכות כדי שלא תקשקשו.

יצחק שום - כבר זה לא סוד הגיבוי העצום של שחר לשום, במיוחד לאדם שהביא את קבוצתו לליגת האלופות + שיבוח עצום ליעקובו שעזב לפורט'מוות'. האוהדים של חיפה אמנם קצת כועסים עקב שחרורו של ראובן עטר, אבל כמה ניצחונות והם שותקים. כרגע חיפה בתקופה לא טובה, אבל גם אם שום יסיים את העונה בלי תואר הוא יישאר.
    סיכויים לפיטורין העונה : 1 ל-150. סיכויים להתפטרות העונה : כמו הסיכויים שבמשחק הבא בית"ר ירושלים לא תקבל כרטיס צהוב אחד לפחות.

דרור קשטן - הגיבוי המדהים של ההנהלה של הפועל ת"א בעצם הביא את קשטן לעמדת דיקטטור. קשטן שולט בהפועל ת"א, מנהיג שקט מוחלט, ולמרות שהקבוצה לא מרשימה - ההנהלה לא תפטר אותו ויהי מה. האוהדים של הפועל לא ממש יודעים מה לעשות אם האדם שהפך את קבוצתם לקבוצה משעממת וצפויה, ובכל זאת הביא אותם לרבע גמר גביא אופ"א.
    סיכויים לפיטורין העונה : 1 ל-מליון. סיכויים להתפטרות העונה : נראה לכם שקשטן יוותר על עמדת המלך שלו?

תמשיכו אתם...

2. ג'רי בית הלוי Member

ניר קלינגר: אי אפשר להגדיר את התקופה שלו במכבי עד עכשיו ככישלון או הצלחה, נאלץ לחכות עוד 21 שבועות כדי לדעת. מצד אחד, לכו תמצאו עוד מאמן שבעונתו הראושנה בליגה משיג 9 נצחונות מ-14 משחקים, אבל לצד ה-9 ניצחנות האלו, עומדים גם 5 הפסדים, ויכולת לא ממש משכנעת גם בחלק מהניצחנות. ניתן להעמיד לזכותו את ההשבה האמיצה של נימני על הספסל במשחק מול מכבי חיפה.
    סיכוים לפיטרוין: אחד למאה. בייתנים לוני תומך בו, אבל נימני לא, וזה יכול ליצור בעיה, וגם כשניקלע לתקופה לא ממש טובה, יכול להיות שנימני יחזור לשלוט במכבי, אזל לא נראה שזה הולך לקרות, בעיקר בגלל החתמתו לעוד שנה.
    סיכוים להתפטרות: נאדה. כלום. אפס. טוב לו, האוהדים אוהבים אותו, הקבוצה אוהבת אותו, הוא מאושר, למה שילך מרצונו?

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לופא קדוש- השועל הוותיק. לדעתי למרות שאני לא אובייקטיבי מאמן הסיבוב, ואני בטוח שיש אנשים שיסכימו איתי. מאמן חכם בצורה בלתי רגילה ועם הרבה הרבה ניסיון האוהדים מתים עליו ומאז שהוא בבאר שבע עדיין לא קיבל שום קללה גם שהיינו בתחתית הליגה השנייה.
    מאמין בשחקני הבית שלנו וזה חשוב ביותר יודע לבחור זרים ומאמן שלא חשוב מי היריבה ואיפה המשחק דוגל במשחק התקפי במטרה להבקיע שערים, והשנה מה שעושה את באר שבע להגנה הכי טובה זה שכל ה-11 שחקנים עושים הגנה וזה צריך לזקוף לזכותו של לופא.
    סיכוי לפיטורים: אין כזה דבר בכלל.

וידוקה, דיון יוצא מן הכלל.

4. Tomzo Member

אני מסכים אתך לגמריי
    ללא ספק לופא קדוש מאמן המחזור
    אני מת על המאמן הזה
    גם צורת המשחק שלו ממש יפה
    לדעתי אם הוא יהיה בנבחרת זה יכול לעזור לנו מאוד
    גם המנטליות שלו ממש טובה והוא תמיד אופטימי בקשר למשחקים אף פעם לא בא בהקטן

5. AFC Member

אמממ חברה...
    קצת לנתח, לא רק לכתוב על המאמנים, בכל זאת...

אלי כהן - בששת השנים האחרונות עברו בבית"ר לא פחות משבעה מאמנים, אף אחד מהם לא פוטר, וגם השנה אלי כהן זוכה לגיבוי עיוור מהנהלת בית"ר ירושלים, כשהם מעלימים עין מהרכישה המגוכחת של דל-ריו והספסול הלא מובן של משה ביטון. האוהדים לא אוהבים את אלי כהן (בלשון המעטה) אך למרות כל מה שאומרים, לקהל של בית"ר אין שום השפעה בעניין המאמן.
    סיכויים לפיטורין העונה : אחד ל-3 מליון. סיכויים להתפטרות העונה : סביר מאד למען האמת, משהו כמו 1 ל-30.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

משהו יודע למה האוהדים למה האוהדים של בני יהודה כל כך שונאים את אלי אוחנה?

7. Ilan Member

אלישע לוי- מאמן אשדוד שכבר הציל את הקבוצה מירידה לפניי שתי עונות,שנה שעברה הביא את אשדוד לצמרת- אבל עכשיו הוא בתחתית. מאמין טוב מאוד- שעושה את העבודה שלו בשקט- לא מבלבל תשכל לתקשורת, מאמין בשחקנים צעירים ומוציא את המקסימום מאשדוד (לא העונה, אבל אני עדיין מאמין שהוא יסיים במקום טוב באמצע).
    סיכוים לפיטורים: 0, כבר הוא ניסה להתפטר ולא רצו לתת לו... רק אולי אם הקבוצה תכנס לצרה של ממש, כלומר תיהיה מתחת לקו האדום עוד 10 מחזורים...
    סיכויים להתפטרות- 1 ל10, בכל זאת- זה מאמן שניסה כבר להתפטר העונה- וזה מאמן שלא יודע להתמודד עם כישלון- כי לא היה לו הרבה כאלה....

8. AFC Member

זוהי שאלה קלה מאד.

כידוע, בשנת 00-01, אחת השנים האיומות בתולדות בני יהודה, הקבוצה של אלי אוחנה הצליחה לרדת ליגה למרות שבאמצע העונה פתחה פער 14 נקודות על מ.ס אשדוד שהייתה עם 10 הפסדים רצופים.

עברה שנה, אלי אוחנה עזב את בני יהודה ללוזונלנד, נכשל שם, ולמרבה הפלא הצטרף לבני יהודה. האוהדים לא שכחו את העזיבה שלו, הלכלוכים שלו, האמרה שלו "אני בז לאוהדים הללו" וכו'.

למרות העליה והיכולת הטובה, אוחנה עדיין סובל משנאה רבה מהאוהדים.

9. AFC Member

נ.ב אילן כולום, תכתבו גם על יחס האוהדים אל המאמנים.

ותנתחו קצת, אל תתביישו... 8)

10. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רואה ששחכת, אחרי ההפסד 3:0 לב"ש נראה לי ניר הגיש התפטרות ללוני שכמובן סרב

11. Roy Member

דרור קשטן- אני רק אגבה לחלוטין את דבריו של וידוקה, ואוסיף שהסיכוי שקשטן יפסיק את עבודתו בהפועל ת"א עד סיום העונה קטן מהסיכוי שכל שחקני הפועל יימכרו לריאל מדריד, או שכל אוהדי הפועל יקנו מנויים לשער 11...

אלי אוחנה- מאמן שחצן, לא הוכיח את עצמו, אבל העונה הוא דווקא עשה בחירת שחקנים בכלל לא רעה בבני יהודה. הוא לקח כל מיני שחקנים טובים שלא מצאו מקום בקבוצה אחרת (מנור חסן, רן בן שמעון, פליקס חלפון), הוסיף את כוכבי הקבוצה מהעונה שעברה- השוער אבי איבגי והקשר ההתקפי ולדימיר אנדונוב, נתן צ'אנס לצעירים פליטי מחלקת הנוער של מכבי ת"א (רוני גפני, ג'פרי ישי) וביחד עם כמה משחקני הבית של בני יהודה, נוצר תלכיד בכלל לא רע, שמשחק כדורגל יפה ואמור להספיק לאמצע טבלה.
    הצלחה של אוחנה העונה תיחשב הבטחת ההישארות בליגה מספר גדול של מחזורים לפני סיום הליגה, והצלחה גדולה תהיה מקום 5-6

12. זהובניק Member

דבר ראשון מנור חסן נתן משחק אחד טוב העונה מול עונרי ראשון לציון חוץ מזה הוא רק הרע לקבוצה למרות הכישרון העצום שיש לו...
    רן בן שמעון שיחק בנתיים משחק אחד בליגה ודווקא הרשים באותו משחק.
    פליקס חלפון בהחלט מגן מעולה והוא עושה את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר.
    גפרי ישי לפי דעתי הוא מינמום שחקן מחליף בליגת העל ולא שחקן הרכב בליגת העל ולרוני גפני אין מושג בהגנה הוא עולה כמעט כל הזמן ולא מספיק לרדת בזמן להגנה אבל בהתקפה הוא משחק טוב מאוד,לדעתי הוא השחקן הנורמלי היחיד בבני יהודה שיודע להרים כדור כמו שצריך...

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לופא קדוש התחיל את דרכו בהפועל ב"ש לפני שנתיים כשהינו בליגה השנייה.
    הוא בא אחרי שהוא לא הצליח בקבוצות האחרות שאותם הוא אימן.
    היינו בתחתית אבל כשהוא הגיע התחילה התנופה ואיתה 4 ניצחונות רצופים ו6 משחקים ללא הפסד,לאחר מכן באו 5 הפסדים ו6 משחקים ללא ניצחון דבר שעירער את מעמדו.
    אולם אז הוא הביא את אופיר חיים כרכש, שינה את המערך לשתי חלוצים ובעקבות פציעות נתן את הצאנס לשחק צעיר בשם אלעד בונפלד.
    החיבור של אופיר חיים את אלעד בונפלד את אליניב ברדה הצליח והתחלנו לנצח ולהגיע למאזן של שש ניצחונות ו8 משחקים ללא הפסד.
    המשכנו את התנופה ולא היינו ניתנים לעצירה,מעמדו של לופא התחזק והוא הוחתם לעוד שנתיים(בסוף השנה הזאת החוזה שלו נגמר).
    עונה ראשונה בליגת העל הייתה עונה של תהפוכות,פתיחה חלשה הביאה את לופא למצב של פיטורין כאשר שמו של אלישע לוי הוזכר הרבה פעמים.
    אולם סיבוב שני נהדר שבו בלטה הקבוצה מעל שאר קבוצות הליגה והבטיחה את הישארותה הביא את לופא לשחק פתוח ולתת לקהל להנות מהמשחקים.
    השנה לופא הלך על שחקני בית+שילוב של זרים בעמדות הנכונות,הפכנו לקבוצת מצוינת אך לופא התעקש במשחקי החוץ לשחק עם מערך הגנתי והשיא היה בתיקו 1-1 עם מכבי פ"ת שזה היה משחק מגעיל נטול התקפות ושבוע לאחר מכן בהפסד 3-1להפועל כפר סבא.
    לופא שהרבה חושבים שהוא מצליח רק ב"עקבות מזל" כי בעונת העלייה השינוים שהוא עשה(הרכבת שחקני בית)באו בעקבות פציעות של שחקנים אחרים,הפציעות האלה נתנו צאנס לשחקני הבית שלקחו את הצאנס בשתי הידים והובילו את הקבוצה לליגה הראשונה.
    השנה שוב ה"מזל"נכנס לתמונה כאשר בעקבות הרחקות ופציעות של אבו לאבן,שוקי נגר ויז'רסקי קיבלו את הצאנס שחקנים כמו:אלעד בונפלד(שכבר הזכרתי אותו)תומר חליבה(שהוחזר מחולון)אורן סגרון(שהוחזר מבית"ר באר שבע)ואופיר חיים(עלה מהספסל),בעקבות השינוי באר שבע נראת כרגע ונמצאת כרגע בכושר הכי טוב בליגה.
    4 ניצחונות רצופים שכוללים ניצחונות על מכבי חיפה ומכבי ת"א הוכיחו שוב כמה "מזל" יש ללופא וחיזקו את מעמדו אבל עקב היחס לאוהדים וצורת המשחק שלו לפעמים המעמד שלו לא בטוח לחלוטיין, בניגוד למאמן אחר שהיה מביא קבוצה כלשהי להשגים כאלה.
    בנוסף יש הרבה דברים לא נכונים בדברים של אדום בנשמה:
    קודם כל משער2(השער של המקללים בניגוד לשער 5 שם אני יושב)כל הזמן יוצאות קללות לעבר לופא.
    הוא לא המאמן הטוב בליגה אבל הוא מאמן טוב,הוא ככל הניראה לא יביא לנו תואר אבל גם לא יוריד אותנו ליגה.
    אני לא מעודד אותו ולא מקלל אותו.
    סיכוים לפיטורים:1ל100 אלי זינו מסתדר איתו אבל מצד שני זינו לא נחשב ליו"ר בעל סבלנות רבה, וכמה הפסדים ברציפות יכולים להביא את לופא הביתה.
    סיכוים להתפטרות השנה:1ל10 שנה הבאה 1ל5.
    זה מכיוון שלופא מדבר בכל כלי תיקשורת על מעבר למכבי חיפה/הפועל ת"א/מכבי ת"א הדגש בעיקר על מכבי ת"א.
    האוהדים מעריכים את לופא אבל לא מתים עליו כי הוא מזלזל באוהדים ולא מוכן לדבר איתנו ולענות על שאלות בקשר לקבוצה,הוא מכעיס אותנו שהוא מדבר על קבוצה אחרת ולכן תקופה לא טובה כניראה תביא ללחץ של האוהדים,דבר שוביל לפיטוריו.

14. D.j B.j-jova Member

דרור קשטן- מאמן מוכשר מאוד!

יתרונות:

*בעל אופי חזק שעוזר לו להשתלט על קבוצה
    *בעל סבלנות

חסרונות:

*עושה חילופים לפעמים עוד לפני המחצית, כך שהשחקן לא ממש התחמם

אלי כהן- מאמן לא רע, אם כי די נכשל השנה

יתרונות:

*בעל תביעת עין טובה לזרים (פרט שהשנה די נכשל בעניין זה)
    *בעל כריזמה

חסרונות:

*מצב רוח
    *ריבים

כתבתי את שני המאמנים הכי טובים לדעתי (לא לפי הסדר)

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

גיא לוזון-מאמן צעיר הבן של... לקח שנה שעברה את מכבי פתח תקווה מהבור והשאיר אותה ליגה בצורה יפה..
    הביא שחקנים זולים וטובים ועשה סך הכל קבוצה טובה..השנה פתח תקווה מאוד מרשימה לדעתי..
    סיכווי פיטורים:1-למליון בכל זאת הוא הבן של..וגם אם הם ירדו לא בטוח שהוא יפוטר..
    סיכווי התפטרות:1ל500,000 בגלל שהוא הבן של..במקרה של ירידה הוא יתפטר וזה בטוח..

בכלליות מאמן טוב
    ציון:6.5