דיון השופטים הרשמי

הנושא בפורום 'פורום יורו 2012' פורסם ע"י לירן, ‏24/5/12.

1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעבר להחלטות הגדולות, מישהו ראה כמה פעמים המשחק הזה נעצר? בזיון. שופט שחושב שמשחקים קלאס ולא כדורגל, הוא פשוט רצח את השטף של המשחק. מהדקות שראיתי בין רוסיה לצ'כיה לצורך העניין המשחק זרם יפה מאוד.

2. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

בסה"כ, גם אם הצהוב ה2 הוא מעורר מחלוקת, הוא לא תלוש מהמציאות.
    יכול להיות שהשחקן התחיל ליפול קצת לפני, אבל סה"כ היה דחיפה ומשיכה ואלמלא זה יכול להיות שהפולנים בדרך לשני...

כמו כן באירוע של היד אין פנדל.
    אין ספק שהשופט הראשי ראה את זה, מה גם היה קוון והשופט רחבה - שלושתם ראו, שלושתם טעו? יש גבול... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wave.Xxx

3. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

שיפוט מחפיר של סקומינה במשחק בין דנמרק להולנד. שני פנדלים ברורים וחוץ מזה, איפה הקוונים? אין להם עיניים?

4. ManUtd Fan Member

ואיפה שופטי הקו? הם באו על תקן עציץ.
    פשוט נמאס ממה שהולך עם השופטים. שני פנדלים ברורים לחלוטין (בעיקר השני). אמנם הולנד יכולים לבוא בטענות בעיקר לעצמם, אך זה שיפוט שככל הנראה הכריע את תוצאת המשחק.

5. ראיין אדלי Member

עצוב מאוד שעבר רק יום מאז פתיחת היורו וכבר קיבלנו מספר שערוריות שיפוט
    גם במשחק של הולנד [לא שרק לפנדל] ובעיקר במשחק של ייון [כרטיס אדום סתמי, לא שרק לפנדל, פסל גול חוקי, צהובים מוזרים]
    נקווה להמשך יותר רגוע, חבל לראות נבחרות שמתכוננות היטב למשחק ובסוף השופט הוא זה שמשבש להם את התכניות.
    :aaaprot:

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא קורה הרבה ששופט דופק קבוצה שלי ואני כל כך נינוח...

הולנד בישלה את הדייסה של עצמה, אבל ברור שהשופט דפק אותה לפחות פעם אחד. אהבתי את ההערה על הליצן שעומד על קו השער. לדעתי הוא רק מרוויח כסף עם לראות אם הכדור עבר את הקו. אין לי מושג כמה החבר'ה מרוויחים, אבל נראה לי אחלה משרה...

7. Der Rotbart Member

המחצית הראשונה של גרמניה-פורטוגל לא סיפקה תצוגת שיפוט מרשימה מאוד אם כי לפחות לא זוועתית. ממה שהיה עד כה (לא רק במשחק הזה) יש איזה מגמה מעצבנת של השופטים לעצור את המשחק בכל הזדמנות; במקרה שלפנינו ממש לא ברור למה השופט לא נתן יתרון בעבירה על קדירה (שבקושי היתה עבירה בכל מקרה) - כזכור גומז הבקיע מהמסירה של קדירה.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא מדוייק, כי השוער הפורטוגזי שמע את השריקה ועמד, אילולא השריקה הוא היה לוקח את הבעיטה החלשה של גומז. בכל מקרה, השופט היה צריך לתת את היתרון. לא השיפוט הכי מזהיר עד כה ביורו בלשון המעטה.

9. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

באירוע הספציפי הזה אני יכול להבין למה השופט שרק; יש מעין 'חוק בלתי כתוב' שאומר שעל עבירות במרחק סביר מהשער [נגיד 16-24 מטרים מהשער] עדיף לשרוק לטובת הקבוצה המתקיפה ולא לתת יתרון [אלא אם מדובר ביתרון ברור ומטורף], כי הזדמנות כזאת לעיתים עדיפה ומסוכנת יותר.

למרות שכן, אולי במקרה הזה ספציפית היה אפשר להגיד שיכל להיות יתרון ברור והכל, אך בכל זאת השחקן שקיבל את הכדור היה עם הגב לשער ומכוסה ע"י שחקן הגנה, אפשר להבין... לגביי הסכמה זה כבר עניין אחר, וכמובן שקל להגיד מהבית.

האירועים הבעייתיים אלו ללא ספק ענייני הפנדל במשחק של הולנד-דנמרק וכמובן מה שהיה במשחק של יוון מול פולין...

10. AronB Member

מסכים איתך, למרות שבהולנד-דנמרק השופט נתן למשחק לזרום, ואפילו יותר מדי, עד כדי כך שזה גרם לו לשכוח שהוא יכול לשרוק על נגיעת יד ברורה ברחבה...

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/12
  11. Der Rotbart Member

ברור שמרגע שהשופט שרק אי אפשר להתייחס ל'גול' הזה של גומז; פשוט רציתי להבהיר שהשריקה הזו לא הייתה במקום, למרות שטכנית היא בסדר. המקרה הזה היה בכל מקרה משונה כי אחד המאפיינים של השופט אתמול היה לשרוק בדיליי ארוך מאוד לאחר ביצוע ה'עבירות' - הנטייה הזו הייתה עוד יותר מעצבנת.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמעתי שבאופ"א נתנו הוראה לשופטים רק לשרוק לפנדל מתי ששחקן מחזיק את הכדור עם שני ידיו ורץ החוצה כדי להגיד: "אין כדור, אין משחק"...הולנד דפקה את עצמה, אבל השיפוט פשוט מתחת לכל ביקורת. לכתומים פשוט הגיע שני פנדלים.

13. AronB Member

:aaarofl:

14. cazzo Il Capocuoco

שמתם לב שהשופטים לא מפסיקים את המשחק שיש מישהו שרוע על הדשא? אתמול היה שחקן אוקראיני (סלין?) על הדשא, בזמן ששבדיה רצה להתקפה בצד ימין ובסוף המהלך זלאטן הבקיע את השער הראשון. אני מרגיש מגמה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/6/12
  15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לא צריך להפסיק את המשחק על כל פציעה, בטח אם היא לא משהו קריטי כדוגמאת פגיעה בראש או איבוד הכרה.