דיון התקשורת לעונת 2016/17

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏12/6/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. DRORIKO Member

-אנגליה זה שונה לגמרי. שם כל מי שמהאיחוד האירופי לא נחשב לזר. לצורך הדוגמא מנצ'סטר קנתה בקיץ הקודם את מרסיאל מבלי שהיתה לו אף הופעה בנבחרת וכשהוא לא היה אפילו בן 20. בגלל שהוא לא זר הוא לא היה צריך לעמוד בתנאי הקבלה האלה. וכמוהו מן הסתם יש עוד אינספור. בישראל לעומת זאת כל מי שמגיע מחוץ למדינה הוא זר, אז כמה זרים שעומדים בתנאי הקבלה האלה יגיעו לליגה? 4 ?

-זרים אמנם תופסים בהתחלה את המקום של הישראלים הצעירים, אבל אם יתגלו כפלופ,כמו שאתה חושש, הצעירים הישראלים יתפסו להם את המקום בהרכב. ראינו את זה עם נטע לביא שתפס את המקום של דרינצ'יץ', ראינו את זה עם קלטינס שתפס את המקום של דה לוקאס, יש אינספור דוגמאות.

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/16
  2. ManUnd Member

יעקובו,אניימה,וואקמה , חואן פאבלו לא יכלו להגיע לארץ,ואלו רק עלו לי בראש עכשיו.(אניימה לא השיג 25 הופעות בניגריה בעת הגעתו לארץ.) בנוגע לצעירים ראיקוביץ' וכן הלאה.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

3. DRORIKO Member

גם לא רוסו וקנדאורוב, אלה סתם שניים שעולים לי בשלוף. יש עוד לא מעט

4. סמואל אטו Member

אז אני מבין שדרום אמריקאים מחוץ לתמונה לחלוטין?

5. רון עמיקם Member

כנ"ל.
    אפשר להגדיר מה גדול בדרום אמריקה ומה לא.

6. DRORIKO Member

קודם כל מנין לך ששחקן בנבחרת חלשה כמו מולדובה ישדרג את הקבוצה. דבר שני אם אני בתור סקאוט עוקב אחרי שחקן מהליגה הקרואטית שנראה לי ממש בול לקבוצה שלי והוא גם לא עולה יותר מדי, אבל שומו שמיים יש לו רק 2 הופעות בנבחרת המקומית, אז אני צריך לרדת מזה כי איזה תקנון קבע שהוא לא שחקן מספיק טוב?

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/16
  7. סמואל אטו Member

זה מגוחך.
    תתחיל לעשות הגדרות לאילו שחקן אפשר או אי אפשר להביא זה לא יגמר ויהיה חסר טעם.
    אני גם לא מבין את הנקודה בהגבלה על שחקנים, אתה לא יכול למנוע מזרים לא טובים להגיע לכאן.

8. רון עמיקם Member

אני יכול למנוע כמו שבאנגליה מונעים כאשר יש פה שחקנים ישראלים שהופכים להיות שחקני ליגה לאומית או ליגה א', בגלל שזרים בינוניים שמשלמים עליהם מס מופחת, תופסים להם את המקום. צריך לקבוע קריטריונים לקבלת רשיון עבודה. לתת תיעדוף למצויינות. אם קבוצות לא יביאו זרים אבל יקדמו ישראלים, גם הנבחרת תרוויח. אי אפשר להסתכל על כדורגל ישראל במשקפיים של כדורגל ספרדי. לא אותו כסף, לא אותה מסורת, לא אותה תרבות, לא אותה נבחרת.

9. ManUnd Member

אתה מסתכל על כדורגל ישראלי במשקפיים אנגליות.אותם ישראלים משחקים בליגה לאומית/ארצית ודרומה לא כי שחקן זר תופס להם את המקום,אלא כי הם פשוט לא טובים מספיק.הדבר הראשון שצריך לעשות פה זה להרים את רמת הקורס בשביל לקבל תעודת מאמן ועל מנת לשמור עלייה לעשות קורסים שנתיים. רישיון עבודה בישראל רק יפגע פה בכדורגל,בלי רישיון עבודה לשחקנים אנחנו בקושי עוברים מוקדמות ליגה אירופית,לא נדבר אפילו על ליגת האלופות. רישיון עבודה בישראל זה מכת מוות.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

10. optimus Member

אני לא כל כך בטוח שהנבחרת תרוויח עם נפסיק להביא לפה זרים, כדי להיות טוב צריכים לשחק עם שחקנים טובים ואם אתה טוב מספיק אתה תמצא את המקום שלך גם על חשבון זרים/מקומיים. כל אלה שמשחקים בליגה הלאומית נמצאים שם בגלל שזאת הרמה שלהם, ואלה שיותר טובים מוצאים את המקום שלהם בליגת העל. אפשר לקחת לדוג' את זהבי שהתחיל ברמת השרון ובזכות הכישרון שלו הוא הגיע לאן שהוא הגיע, ללא שום קשר לשחקן זר שישב לו על המשבצת.

11. Drama2 הסמל מעל הכל

בנתיים במצב שלנו יש הרבה שחקני ליגה לאומית/ליגה א' שמשחקים (הרבה שנים) בליגת העל, ללא סיבה נראת לעין
    שברגע שישחררו אותם, אין אף קבוצה שתיקח אותם
    נוסיף לזה מאמנים פחדנים, תורת הסוכנים, חריגי גיל ותקשורת אנמית

והכי חשוב - מזמן אף ישראלי לא רוצה להתקדם לרמות הגבוהות, אלא לכסף הגדול/מקום נוח.

נ.ב
    ד"ש לעוז פרץ, מור חוזז ולירון רוטמן, שיראו מהספסל את דילן סייס.

12. Hapoel_Tel_Aviv Member

@רון עמיקם -
    אני מסכים באופן כללי עם הרעיון התיאורטי של זה שצריך סינון לזרים.
    אבל הוא צריך להיות לכלול הרבה יותר הגדרות ולהיות הרבה פחות נוקשה משכר מינימום של משכורת או מספר הופעות ודירוגים כלשהן.
    על הנייר השנה לפחות הפועל הביאה זרים עם רזומה מרשים בתחילת העונה כמו פנטילי, וינטרה ,בומבה אבל נכשלה עם כולם, אני בטוח שלמשל פנטילי - מדובר בשחקן שיש לו הרבה מאוד הופעות בנבחרת רומניה עומד בתנאים שאמרת אבל מה דעתך על נמניה ניקוליץ', ששדרג בצורה רצינית את הפועל - אין לו 100 הופעות בליגה בכירה, אין לו 25 הופעות בנבחרת אחרת ואין לו אפילו עשרה הופעות בנבחרת מונטנגרו שהיא "דרג" נמוך מישראל.

אני לא חושב שהליגה בישראל יכולה להרשות לעצמה להיות כל כך נוקשה ולפסול זרים מליגות דומות לנו או ממקומות נמוכים אפילו מאיתנו מבחינת דירוג או אפילו רמה, הפריימר ליג כן יכול להרשות לעצמו.
    אין שחקנים טובים בליגות שהם לא ה5 הגדולות של אופ"א שיכולים להשתלב בישראל? שחקנים שמשחקים בליגות כמו קרואטיה אבל שאין להם מקום בנבחרת קרואטיה כי מדובר בנבחרת שהיא פי כמה מנבחרת ישראל ורק בגלל זה הם לא רואיים כאן?
    אין זרים מליגות נמוכות בברזיל כמו קאצ'ובה וז'ורזיניו - שאתה יכול להגיד לי שהם לא זרים סבירים ואפילו טובים לליגה שלנו?

אז כמו שאמרתי בהתחלה אני יכול לתמוך באופן תיאורטי ברעיון של רישיון עבודה לסינון אבל יש בעיה עם הגדרות יבשות ומחמירות, זה צריך להתייחס הרבה יותר לתהליך הסקאוטינג ואולי גם מחלקת נוער אבל אני לא בטוח איך אפשר למצוא הגדרה שתסנן זרים בצורה טובה.

חייל שוקולד, ManUnd ו-שי אוהבים את זה.
  13. amn Member

מבדיקה זריזה שעשיתי על זרים מהעונה הנוכחית.

לא עוברים את הקריטריון: ג'ון אוגו, אובידיו הובאן, מארק וליינטה (60 הופעות בלבד בלה ליגה), אנתוני נוואקמה, חסוס רואדה (66 הופעות בלה ליגה), ראיקוביץ', נוסא איגיבור, קלאודיו בומבה, ניקיטה רוקאביצה, אורלנדו סה, אברהם פאס (51 הופעות), רנה מיחליץ', וויליאם סוארס, ואני יכול עוד להמשיך (מי אמר גליינור פלט, נמניה ניקוליץ', ג'ורג'יניו, פדרו גלבאן, דויד סולארי קרלוס גארסיה ולא קיבל?).

עוברים את הקריטריון: קלאודמיר (ב-2 הופעות), סטויקוביץ', האריס מדוניאנין (בזכות הופעות בנבחרת. מעריך שבקדנציה הקודמת הוא לא היה עובר, כי ישראל הייתה בדרג עדיף על בוסניה, ואני לא בטוח שהיו לו 25 הופעות כבר באותו שלב), דמיטרי באגה (מושמץ), לוקאס וינטרה (מושמץ), עמנואל אמבולה (מעל 50 הופעות בנבחרת).

השחקנים המסומנים הם שחקנים שמהווים קונצנזוס (או לוותיקים יותר מביניהם כמו סוארס, פאס וקרלוס, לפחות היוו קונצנזוס לפני עונה-שתיים). התעצלתי לסמן את מי שבסוגריים, אבל גם הם כולם היו זוכים להדגשה כזו.
    אפילו ראדה פריצה, עם רזומה אדיר בקושי עובר את הסינון הזה, בזכות 14 הופעות בשבדיה. מבחינת ליגה - חסרות לו 10 הופעות (וגם זה בהנחה ש"מותר" לחבר את הבונדסליגה עם הפרמייר ליג).

14. סמואל אטו Member

לא אתה לא יכול למנוע.
    אי אפשר לנבא השתלבות של שחקן, ואי אפשר להבטיח הצלחה של שחקן.
    אתה יכול להגביל את המאגר, אבל גם אז לא כולם יצליחו זה פשוט לא יקרה. במקרה הטוב יביאו לפה 10 זרים ו-7 יהיו טובים.
    אז בוא פשוט נפסיק להביא זרים וזהו.

ודרך כדורגל קפריסאי זה בסדר?
    שמה הם הזרים העלו את הרמה ואת ההצלחות באירופה.

שוב, אתם רוצים הצלחה בנבחרת? תגדלו ישראלים. אין קשר לזרים.

15. alexshw Member

ז'ורז'י טישיירה הגיע משום מקום ולא היה עומד בחיים בשום קריטריון שימציאו והוא היה אחד הבלמים הגדולים שראתה הליגה.
    כל קריטריון יעשה רע יותר מאשר טוב יותר.
    במקום להתעסק בהזיות האלה מוטב לעודד הבאת אנשי מקצוע זרים שילמדו אותנו כדורגל.
    אני אפילו כועס על חוסר הבנה כל כך מובהק במציאות של הכדורגל האירופי מצד מי שמציע את זה ולא אינטרסנט.

ManUnd, amn, Abu George ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.