דיון התקשורת 2018/19

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏16/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

יכול להיות, בכל מקרה הנקודה היא שעם הולנדים ועם איאקס בפרט יותר נוח לישראלים להזדהות.

יהיו הסיבות אשר יהיו.

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  2. עידן444 Member

יפה, התחלנו את היום בזה שאתה חושב שזו הערצה בלתי מוסברת וסיימנו אותו כשאתה מבין שיש סיבות.
    לכל מי שמבקר את פורום אייסוקר- הינה רגע לפרגון;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

גלצ אוהב/ת את זה.
  3. גלצ Member

4. Telkiyski Member

ברור שיש סיבות, פשוט אין להן הסבר כל כך מבחינתי.

לדוגמא:
    מנפצים את המיתוס: האמת האפלה על הולנד והיהודים בשואה | מעריב

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

החיבור היהודי הידוע של אייאקס הוא סיבה מובנת ולגיטימית לחלוטין לחיבה הישראלית למועדון. מעבר לכך, מדובר באחד המועדונים החשובים בתולדות הכדורגל האירופי, עם תרומה משמעותית למשחק ושלל אגדות שיצאו ממנו. אני לא חושב שזה דומה לבנפיקה (עוד מועדון עם מקום של כבוד בכדורגל האירופי, אבל בתצורה מצומצמת יותר).

אייאקס של השנה מוציאה ממני תחושות שאני לא חש בדרך כלל בכדורגל אירופי. לרוב אני אדיש לחלוטין לזהות הזוכה בליגת האלופות, עם עדיפות מסוימת לריאל מדריד. השנה מצאתי את עצמי שואג בשערים שלהם ומעודד ברצינות, קשה לא להיות בעדם.

6. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

באותה תקופה במקביל נוצרה דעה (בזכות כמה דברים וחסדי אומות עולם הולנדים) שההולנדים ממש עזרו ליהודים בשואה. וזה התחבר עם 74 והנבחרת והכל התאהבו. לימים ברור כבר שלא מעט הולנדים היו חלאות רציניות והסגירו יהודים. אבל הנרטיב כבר נשאר והתחבר לכדורגל והכל טוב.

צריך להפריד כדורגל ועולם של מלחמות. אבל אנחנו במדינת ישראל, שבה הקריאה האולטמטיבית למשחק כדורגל היא "מלחמה". אז זה לא יקרה.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אייאקס פשוט מותג חזק מאוד בארץ, אפילו עצום ביחס לליגה בה היא משחקת.
    לא חושב שזה מופרך לומר שאם אייאקס הייתה משחקת בליגה יותר אטרקטיבית אפילו ברמת הגרמנית/צרפתית הפחות אהודות בארץ היא הייתה יכולה להיות כמו עוד ברצלונה עבור הישראלים. כי היא פשוט כל החבילה: מועדון גדול, היסטוריה עשירה, עיר שכל ישראלי שני ביקר בה לפחות פעם אחת, כדורגל יפה, מסורת של גידול שחקנים צעירים, תלבושת קבועה שנתפסת בעין, אצטדיון נהדר וכמובן האהדה המדוברת של ישראלים להולנד שנתפסים כיותר סימפטים מעמים אחרים ביבשת. כמו שאת הטרבלים של אינטר ובאיירן בזמנו לא יכול לשווק לישראלים כמו את הטרבלים של ברצלונה של פפ כך גם את ההצלחה של מונאקו למשל לפני שנתיים אי אפשר היה להפוך לקונצזנוס כמו את ההצלחה של אייאקס העונה.

8. DRORIKO Member

אני רוצה להסביר את עצמי למי שלא הבין. אין לי בעיה עם כתבות נרחבות על איאקס, אדרבא הם ראויים לכך לאור העונה היוצאת דופן שלהם. יש לי בעיה כשאוהד של בוקה ג'וניורס כותב מכתב אהבה לאיאקס, פה זה כבר סתם הופך לעיסה דביקה. בדיוק כמו שיש לי בעיה שכל פעם שעוברים לאנפילד השדר צועק "וואו תראו איזה קהל מרגש!" למרות שצופים במשדר לא מעט אוהדי קבוצות שלא יסכימו עם זה, בלשון המעטה. אותו דבר היה בזמנו עם החינגה סביב ברצלונה, כולל אפילו שידור הלוויה של אחד המאמנים, משל היה קרוב משפחה של הצופים. התפקיד של התקשורת זה לסקר, לא לנסות להכתיב רגשות לצופים.

9. עידן444 Member

התקשורת גם הכתירה כאן 4 קבוצות כ 4 הגדולות ובחוסר ברירה צירפה חצי חמישית(למה חצי? כי אם לה יקרה מה שקרה להפועל ת״א היא תצא מ״המועדון״ בשניה)-
    לא ראיתי שזה מזיז למישהו.
    זה לייצר מציאות ודעת קהל. יותר גרוע מלנסות להכתיב רגשות- משהו שהוא לא ממש אפשרי בכל מקרה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Ajax Amsterdam Member

התקשורת פה עושה גם הכל כדי לייצר קרע בין אלונה ברקת לקהל, האם זה תפקידם? לא.

אבל זה החומר שיש, כבר יצאו מספיק הצהרות ואני סומך על אלונה ומאמין לה.
    כל מה שקורה עם התקשורת ובאר שבע לא זוכה לגרם של ביקורת וזה עצוב , מצפה גם מגיל לבנוני שיתחיל להכנס בכל הזהבים, והפרימואים קצת שישלח אותם לאיזה אי

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

11. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

לא יצאה שום הצהרה של אלונה אחרי הבחירות

12. Ajax Amsterdam Member

נכון וזה משחק לגבי 2 הצדדים ככה שמשחק הוגן אין פה, אבל עברנו דברים קשים מזה

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תדאג עוד חודש אתם לוקחים תואר ומרחיבים את מועדון הגדולות מחדש ל-6.

14. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Ajax Amsterdam אתה טוען לאחרונה הרבה על כך שהתקשורת מנסה לגרום לקרע בין אלונה לקהל, תוכל יותר להרחיב על זה?
    דווקא בערב החג חגגתי עם משפחה אוהדת ב"ש ויצא לנו לדבר על זה ולא שמעתי מהם משו כזה

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה לא משהו להתייחס אליו . אלונה שותקת והתקשורת בוחרת ללכת לכיוון הדרמטי שמייצר הקלקות, צהוב ועניין. אולי זה הכיוון האמיתי ואולי לא, הם לא מתבססים על כלום כי אין להם כלום. יורים באפילה כי לכתוב מילים זה בחינם.
    לא משהו להתייחס אליו.

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.