דיון התקשורת 2017/18

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏8/7/17.

1. owen11111

owen11111 Member

התלבטתי אם לכתוב על זה כאן או בדיון החדשות, בחרתי כאן.

אני לא מעריץ גדול של המהלך הזה. אפילו לא דיי מתנגד לו.
    עדיין לא ראיתי בדיוק את הנוסחה החדשה, אבל היחס בין הקבוצה שמכניסה הכי מעט מזכויות שידור לקבוצה שמכניסה הכי הרבה מזכויות שידור, צפוי להשתנות החל מעונת 2019/20 ולעבור מיחס של כ-1.6 בעונה הנוכחית, ליחס של 1.8.

אז נכון, ההבדלים בין 1.6 ל-1.8 אינם דרמטיים, ונכון יש היגיון בטענה שהקבוצות שמסיימות במקומות הגבוהים יותר זכאיות לתגמול על כך.
    אבל אחת הסיבות שהליגה הזו מכניסה כמעט פי 2 מאשר הליגות המתחרות שלה, היא השיוויוניות הגדולה בחלוקת ההכנסות מזכויות שידור.
    כיום, הקבוצות הגדולות נהנות מ: הכנסות גדולות יותר מהמפעלים האירופאיים, מהסכמי חסויות גבוהים בצורה משמעותית, ממתקנים גדולים יותר שמייצרים הכנסה גדולה יותר.
    כל הגדלת אי-שיוויון, פוגעת בליגה ובתחרותיות שבה. אז אומנם אנחנו נמצאים בעידן בו למעשה יש 6 סופר טיימס, שמהוות למעשה 30% מהליגה, אבל הפער בין הקבוצות האלה לשאר ה-14 ילך ויגדל. ואין סיבה שזה יהיה, לפחות לא בנושא זכויות השידור.

הייתי אומר שהנחמה היחידה היא שכיום לקבוצות הקטנות יותר ישנו תמריץ גדול יותר לנסות ולסיים באחד המקומות הראשונים, אבל אנחנו רואים בצורה דיי עקבית בשנים האחרונות, כי קבוצות כמעט ולא מסתפקות ב״עונה חביבה שהצלחנו לסיים במקום ה-14״ אלא מנסות להשתפר מעונה לעונה, גם במחיר של פיטורי מאמן שהביא אותן לחוף מבטחים. אני חושב שהשינוי הזה אולי קטן, ו״עדין״ כמו שהגדירו אותו, אבל אני לא אוהב את המגמה והכיוון.

2. Michael Carrick

Michael Carrick מנהל כללי מנהל מנהל כללי

לקראת המונדיאל עלתה ב-VOD של יס סדרה של סרטי דוקו על כדורגל תוצרת ESPN. בהקשר שלנו אני ממליץ על הסרט על הניצחון של אירלנד על איטליה במונדיאל 1994 והטבח המזעזע בפאב בצפון אירלנד בזמן המשחק. אמנם הסרט חוטא קצת הן בסנסציוניות האמריקאית (בעיקר בהצגת העלייה של אירלנד למונדיאל כנס, בעוד שארבע שנים קודם לכן הם כבר היו ברבע הגמר) והן בתרגום גרוע לעברית, אבל מעניין מאוד גם מעבר למישור הספורטיבי.

הבנתי שבקרוב אמור להיות משודר כחלק מהסדרה סרט על ג'ורג' בסט.

alexshw אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!