דיון פתוח: לכאורה, הכל נשאר אותו דבר. האמנם?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י EL Capitan, ‏29/11/05.

1. EL Capitan Member

יש לי מה להגיד והרבה, ולכן אני מביא לכם אותה בטור אישי, שממנו אני רוצה שנתחיל בדיון פתוח, ונדון על הכל בפרטי פרטים. מהכותרת, אני מאמין, אתם יכולים להבין לאן אני רוצה לחתור עם הטור האישי הזה.
    --------------

לאחר סיום הסיבוב הראשון, מכבי חיפה, האלופה, עם 11 מ11, מאזן מושלם. אף אחד, ואני מדגיש אף אחד (וזה אומר גם לא כל אלה שאמרו שמכבי חיפה תיקח אליפות למרות הכל), לא חשב לעצמו בתחילת העונה, כאשר הגלאקטיקוס נצצו, קשטן חזר להפועל, מכבי פ"ת לא התייבשה להגיד את המילה אליפות, נוצרה קבוצה חדשה- בית"ר 'גאידמק' ירושלים, וגם לבני יהודה היה מה לומר, שלאחר סיבוב אחד כבר הכל יהיה סגור ומכבי חיפה תהיה עם מאזן מושלם. אז לכאורה, הליגה מאכזבת, אפילו המנויים הגלאקטים משפילים ראש, ובשני מילים הכל אותו דבר (שוב מזכיר, שתי מילים!). האמנם?

אז כן, חיפה תהיה, סביר להניח, האלופה גם העונה, אבל למעשה, כולנו כבר מחכים שנעבור קדימה במכונת הזמן ונראה מה העתיד צופן לנו. אבל גם עד אז לא נהיה יותר מדי משועממים; גברי לוי פותח בריקוד סוער וניר קלינגר מתפטר מועד הבית. מה עוד אפשר לבקש?

http://www.sport5.co.il/_Uploads/24833klinger2.Xxx
    קלינגר. התפטר מועד הבית!

עם מי נתחיל? ארקדי גאידמק, מכירים? עד היום, לא ברור למה הוא הגיע לכאן. חלק מפרשים זאת בגלל רצונו לטהר את שמו אחרי שהוא מבוקש בצרפת, אבל האיש רגוע, מרוצה מהבלאגן שהוא עושה כאן, ועושה רושם שבסך הכל הוא רוצה להעסיק את חייו בחיים לא שגרתיים. תודו, לא כל אחד מאיתנו קיבל מכתב הוקרה מנשיא צרפת, לא כל אחד נחקר במשטרה בנוגע להלבנת הון, ולא כל אחד מאיתנו מושך כזאת תשומת לב, שעושה כזה פולמוס, כפי שארקדי כינה את כל מה שהוא חולל כאן מאז הגעתו.

http://www.sport5.co.il/_Uploads/24818gaidamek_in_jail2.Xxx
    גאידמק מספק הסברים ליד תחנת המשטרה. מה יהיה, ארקדי?

ובכן, בדיעבד, כל הפולמוס הזה עשה לנו רק טוב בינתיים. כולם מדברים, מסתקרנים ומחכים לראות מה יבשל לנו ארקדי. ואם זה לא מספיק, גם רומן אברמוביץ', אחד האנשים העשירים בעולם והבעלים של קבוצת הכדורגל הטובה בעולם (לדעתי לא, אבל אני רושם את זה שזה יצלצל ויזרום יותר יפה), רוצה לקנות את הפועל ת"א דרך גורם שלישי, לב לבייב, שבמקרה הוא יריב של האיש שאת שמו לא הזכרתי כבר מס' שורות לא מבוטל.

חשוב להבהיר, במלחמה הצפויה בין אברמוביץ' ולבייב לגאידמק, רומן ינצח. למה? אברמוביץ' הוא שם עולמי. אין אחד שקשור בעולם הכדורגל שלא יודע מי הוא רומן אברמוביץ'. קודם כל, אברמוביץ' יקדם את הכדורגל שלנו מס' דרגות: הוא יעסיק בהפועל אנשי ניהול מהטובים בעולם, שיהפכו את הכדורגל שלנו להרבה יותר מקצועי, יקדמו אותו מלמטה וזה כולל במתקנים, מחלקות הנוער וגם השם של הליגה שלנו תהיה יותר מוכרת ומכובדת באירופה. וכמובן, הכסף של אברמוביץ' יגרום לשחקנים איכותיים להגיע, שכמותם עוד לא ראינו בליגה שלנו. ואם אכן אברמוביץ' יקנה את הפועל ת"א, כל העולם ינשא את עיניו אלינו, כאשר פיפ"א תנסה למצוא דרך לעצור את אברמוביץ' מהשתלטות על הכדורגל העולמי.

http://www.sport5.co.il/_Uploads/24699abramovitch_new.Xxx
    אברמוביץ'. בזכותו כל העולם יסתכל על המדינה הקטנה שלנו, ולא, לא רק בגלל המצב הבטחוני-מדיני.

אם כן, הפנים של כולנו מחכות לראות מה צופן לנו העתיד; גאידמק נגד לבייב, מכבי חיפה שצפוייה לעבור מהפכה מקצועית, הגלאקטיקוס מנסים להתאושש מעונת המאה שהפכה לסיוט ועוד ועוד. בגדול, האוליגרכים והגלאקטיקוס כבר עשו את שלהם, אבל ההצגה הגדולה עדיין לא החלה. יש למה לצפות, כי זאת רק ההתחלה.

--------------------------

מכאן, אני רוצה שנתחיל לפתח דיון מעמיק על כל מה שהולך לקרות בכדורגל שלנו. אני יביא נושאים להתחלות: האם אברמוביץ' יקנה את הפועל ת"א? האם האוליגרכים יעשו טוב לליגה שלנו? מה יהיה עם גאידמק? האם מישהי בליגה תוכל לתת פייט להפועל ובית"ר? מה יהיו פניה של מכבי חיפה מבחינה מקצועית בעונה הבאה? מה יוחלט בשוק של לוני? ועוד ועוד.

אני יצטרף לדיון מאוחר יותר, אבל עכשיו תורכם...

נערך לאחרונה ב: ‏29/11/05
  2. יוגב אסולין Guest

באשר לקאידמאק ואברומביץ (אולי), עוד באמתקשה לדעת איך זה ישתלב איך זה יצליח איך זה ישפיע על הכדורגל שלנו.
    לפי דעתי בסופו של דבר לפחות בעונה שתיים הראשונות עוד חיפה יהיה לה המון מה למכור. אני חושב הרבה שחקנים ישראלים לא ירוצו ישר לבית"ר ויעזבו את חיפה או בית אחר וטבו שיש להם. הם ירצו קודם לתת לזה שנה או שתיים להתקדם ליראות איך ארקדי מתפקד ולכן חיפה לא תיפול ישר. המטרה של ארקדי והצוות שלו צריכה להיות הבאת 5 שחקנים זרים ברמה מאוד גבוהה ולצידם לשלב מספר שיחקנים ישראלים טובים. אבל הדגש הוא בעניין הזרים כי הישראלים זה יותר ל"וואסח" פחות למקצועיות במיקרה זה.
    יכולים להיות כמה תסריטים ועל כל אחד מהם יכול ליכתב סיפור שונה לחלוטין.

במידה וההליך הזה של הפועל ובית"ר אכן יצליח אני לא רואה את שחר מצליח להעמיד תקציב שיתחרה בהם אבל שיטת הניהול שלו והגב הכלכלי שלו יוכל אולי למשוך לחיפה עוד משקיען או שתיים ברמתו (כמו פדרמן וכץ במכבי ת"א כדורסל) וביחד להעמיד תקציב מכובד מאוד שיכול להתמודד מול כל קבוצה. בסופו של דבר חיפה בנתה ב5 שנים האחרונות בסיס עבורה ל10 שנים הקרובות לפחות.
    עם זה היה קורה 5 שנים קודם לכן הייתי באמת פסימי בקשר לסיכוי הישרדות של חיפה במהלך הזה.

באשר למכבי ת"א, אחרי השנה הנוכחית הקבוצה הולכת ליכנס לבעיות ענקיות. הושקע המון כסף המון אמון של שחקנים ושל אוהדים נפגע והקבוצה במקום ללכת קדימה בשנתה 100 .. הלכה 100 שנה אחורה.
    קשה לי מאוד ליראות את מכבי ת"א מצליחה להתמודד בשנים הקרובות מול חיפה בית"ר ואולי גם הפועל ת"א. מה שכן, המזל של מכבי שזאת מכבי ת"א שזה אומר קבוצה עם המון אוהדים קבוצה עם המון מסורת שבמידה ואכן יהיה מהלך של רכישת קבוצות ע"י בעלי עסקים היא תיהיה הבאה בתור בעניי מאחר ויהיה לה את כל הנתונים לזה.

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בית"ר והפועל כנראה יתקדמו ויהיו ראש בראש על האליפות...בתקווה שחיפה תוכל להיות במרוץ גם..
    למרות שאני בספק..יוגב דווקא נראה לי ששחקנים לא יהססו לעבור לבית"ר בגלל הכסף...הכסף של גאידמק
    נראה די בטוח ובתכלס...זה אחד הדברים שקובעים...
    מכבי תל אביב לדעתי דווקא אולי עכשיו תוכל לבנות את עצמה חזרה עכשיו שיהיה הרבה פחות לחץ אפשר יהיה להביא מאמן אחר כמו גיא לוי או יצחק שום שיתחיל לבנות קבוצה סביב הכוהנים לירן/תמיר סביב
    סטרול אבו סיאם ועוד צעירים ולאט לאט הם יתקדמו..

4. d3fton3s Member

נתחיל מהסוף:
    אני מאמין שמכבי חיפה עוד תדבר, ולא תיפול כל כך מהר לרגלי בית"ר ו\או הפועל ת"א. מי שעוקב אחרי הקבוצה, יודע ששחר הוא הבנאדם הכי עיקש שקיים בכדורגל הישראלי, ואם הוא יראה שהוא לא עומד בלחץ הוא יגייס משקיעים. לדעתי גם מכבי ת"א בעניינים, כאשר דובר לאחרונה שיש סיכוי ממשי לקניית חלקים בקבוצה ע"י פדרמן, מבעלי קבוצת הכדורסל ומי שהביא לת"א את ברקוביץ בקיץ. פדרמן לדעתי, עם יכולות הניהול שלו, וההבנה בספורט, יכול רק להועיל ולעזור ללוני, שגם הוא, סה"כ רוצה בטובת הקבוצה אבל כל פעם הבלון מתפוצץ לו בפנים.

לפי דעתי האוליגרכים יעשו טוב לליגה, אך רק אם יגיעו לפחות עוד 2-3.. המצב בקנטים גם ככה כאשר לרוב הקבוצות יש רבע מהתקציב של חיפה.. צריך עוד משקיעים או שנהפוך לסיוט.. כאשר אברמוביץ מסתכל מלמעלה בחיוך מנצח (כן, גם אני מאמין שידו תהיה על העליונה).

ועכשיו לשאלת השאלות: מה יהיה עם מר ארקדי גאידמק? האמת, השאלה הזאת מפחידה אותי.. קודם מגיע כמושיע הגדול של הפועל ירושלים כדורסל, ואז לוקח תחת חסותו גם את בית"ר ירושלים כדורגל. קופץ לבקש מקום ריאלי ברשימה החדשה של רה"מ, לא לפני שבא לבקר את הרב עובדיה, ולפני שהוא מקים מחדש את מפלגת "בית"ר". מה הוא עושה פה? מה התוכניות שלו? להלן דעה אישית:
    לפי דעתי הכניסה של גאידמק לכדורסל נעשתה כטעות על ידיו. הבנאדם לא משקיע רבע מהזמן שהוא משקיע בקבוצת הכדורגל, לא מבצע שינויים ולא מביא שחקנים בעלי שם לקבוצה. לגבי הכניסה לבית"ר, זו נעשתה על מנת לבנות לו קרש קפיצה פוליטי, ולדעתי הוא הצליח במשימה זו ובגדול, כאשר קהל האוהדים הגדול בארץ (לפי איך שאני רואה את זה בכל אופן) דוחף אותו מעלה. בבית"ר הוא מדבר ועושה, וניתן לראות את תביעת ידו בנעשה בקבוצה.
    לדעתי, הבנאדם שואף להיות סילביו ברלוסקוני ממילאן, בגרסה הישראלית.

5. EL Capitan Member

עכשיו לדעה שלי:

בקשר לאברמוביץ', כבר נתתי את הדעה שלי בתוך הטור. אם הוא יגיע, יהיה רק טוב להפועל. הוא אדם שכל עולם הכדורגל מכיר. מי זה ארקדי גאידמק לידו? הוא יביא אנשי ניהול שיידעו להפוך את הפועל לקבוצה מקצוענית ברמות אירופאיות. הכל מלמטה יהיה ממוקצע. שחקנים גדולים יגיעו והפועל תשלוט בליגה בעתיד (בעונה הראשונה לא בטוח).

בקשר למכבי, הכל שם נראה במצב דכאוני. קשה לי לראות איך הם יוצאים מזה. עד שלוני לא יילך ויגיע מישו אחר במקומו, בעונה הבאה אין מה לצפות יותר מדי. אבל אף אחד לא נראה לי ירצה לקנות את מכבי. לכן, לוני יבנה לאט לאט משו חדש, עם מאמן חדש על הקווים. בעונה הבאה זאת תהיה קבוצה בינונית, קבוצת אמצע טבלה. ובעוד 3 שנים יהיה אפשר לצפות מהקבוצה להתברג בצמרת, אבל עם גאידמק ואברמוביץ', רק המקום השלישי ריאלי.

בקשר למכבי חיפה, עכשיו שאני חושב על זה, בעונה הבאה הבעיה היחידה שלה תהיה רק במשחקים שלה נגד הפועל ובית"ר. אם בהם היא תצליח להוציא נקודות, יש לה סיכוי לקחת אליפות. רוב הסגל ישאר, רק חיפה תצטרך להביא שחקנים לעיבוי הסגל.

וכמובן, שלפי הטור, אתם יכולים להבין שאני חושב שהאוליגרכים יעשו רק טוב לכדורגל שלנו. הם יקדמו אותנו בדרגות, ויגבירו את העניין משמעותית.

אז איך אמר אבוקסיס? "נו, רומן, בוא כבר" (משו כזה, בצחוק כמובן).

6. נדב מיכאלי Member

עצם העבודה שיעקב שחר מתחיל במשא ומתן כבר בחודש נובמבר ואוקטובר זה כבר אומר הכל.
    השנה חיפה תיהיה אלופה ככל הניראה,אבל שנה הבאה תיתחולל כאן מהפיכה של ממש.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה אמנם לא דיון כדורסל אבל צריך לצאת לטובת גאידמק...

הוא הביא את גיא קנטור מצרפת אם אני לא טועה.
    הביא את הוראס ג'נקינס..סתם בשביל הידע זה שחקן שהיה אמור להגיע למכבי ורק בגלל פארקר לא הגיע,יש לו עבר בניו יורק ניקס משם הוא הגיע להפועל.
    הביא את מאיר בעל הנס טפירו מצרפת.
    הביא את מתן נאור
    הביא את רוג'ר מייסון שחקן עם עבר בשיקגו טורונטו ואולימפיאקוס
    הביא את מריו אוסטין - שחקן שנבחר בדראפט
    הביא את ארז אדלשטיין אחד המאמנים הטובים בארץ זה מאמן שגידל את בורשטיין גרין וטפירו..
    החזיר את קוזיקרו מגלות
    הביא את תמאר סליי מהבובקאטס [גם ניו ג'רזי בעבר]
    והביא את ארז מרקוביץ..
    שמות הוא בטח הביא כי הזרים האלה בחיים לא היו מגיעים לירושלים לפני גאידמק
    שינויים הוא לא צריך לבצע בגלל שהוא שזאת רק פתיחת עונה וכעיקרון הוא גם לא צריך לפקח כי יש לקבוצה
    את קלייו ואדלשטיין שהם אנשי מקצוע מהטובים שיש לכדורסל הישראלי להציע..
    הוא מזרים כסף טוב וכל השאר תלוי בשחקנים ובצוות המקצועי...
    ואפילו שהוא משקיע בבית"ר פי 10 אי אפשר להגיד שהוא לא שידרג משמעותית את ירושלים.

8. EL Capitan Member

ריינמן, סלח לי, אבל אמרת הרגע שטות גדולה. ארקדי לא הביא את כל מי שאמרת. ארקדי בסך הכל שם את הכסף. מי שהביא אותם היה ארז אדלשטיין, שרצה אותם ולא אף אחד אחר. גאידמק לא מעורב בהפועל ירושלים כפי שהוא עושה בכדורגל, גם כי אין לו שליטה מלאה על הקבוצה (אפילו לא רוב- 49 אחוז בלבד).

נערך לאחרונה ב: ‏29/11/05
  9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו..ברור שהוא לא הביא אותם אלא אדלשטיין אבל אם גאידמק לא היה מביא את הכסף אתה חושב
    ששחקנים כמו גנקניס מייסון ואוסטין היו נוחתים בירושלים??בטוח שלא..
    וגם אני לא בטוח אם מרקוביץ טפירו וקוזיקרו היו מגיעים/חוזרים למלחה..

וזה שיש לו רק 49 אחוז מהמניות רק מראה שהוא לא צריך להיות כמו בבית"ר...שהוא יכול לסמוך על אנשים
    אחרים שינהלו בשבילו את הקבוצה...

10. אלי מתחן Member

פלופ תקשורתי, לבייב לא יכנס לכדורגל ולאברמוביץ' אין עניין בארץ. כבר כמה חודשים הוא על המטוס לארץ, נראה שעם כל הכסף שלו הוא התקמצן ונסע באוטו, כי אני לא שמעתי על מטוס שלוקח לו חודש שלם להגיע מלונדון לישראל.

11. d3fton3s Member

reignman, אתה צודק, עשיתי טעות בניסוח..
    הכוונה שלי לא היתה שגאידמק לא מקדיש משאבים לקבוצה, אלה לא מקדיש מזמנו.. ולפחות 2 שמות מהשמות שרשמת הגיעו לפניו אם אני לא טועה. וגם העובדה שהוא משאיר את הניהול לא בידי אנשים שהוא מביא מראה על חוסר מעורבות בניגוד לקבוצת הכדורגל.. אני מעריך את פועלו של האיש, אבל חושב שהוא היה צריל לעשות יותר, ביחוד בכדורסל, כשאנשים מייחלים לקבוצה שיכולה לתת למכבי ת"א פייט http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

12. אלי מתחן Member

דני קליין וארז אדלשטיין אנשים מספיק מנוסים ומקצועיים בשביל לנהל קבוצה, לא כמו מאיר פניג'ל, מה גם שבשביל להגיע לטופ בכדורגל צריך אנשי מקצוע מהטופ, ובכדורסל האנשים בארץ אפשר להגיד שהם די הטופ.

13. EL Capitan Member

ומאיפה אתה בטוח בזה?

להזכירך, לב לבייב כבר היה בארץ השנה וגם אברמוביץ' (כצופה במשחק של נבחרת ישראל). לב לבייב אף ביקר במתחם האימונים של הפועל בוולפסון.

לא סתם כל העולם מדבר על זה (לא רק בהקשר של הפועל, אלא עוד קבוצות ברחבי העולם). אפילו הדובר של אברמוביץ' אישר, כי הוא מתכוון לרכוש את הפועל דרך גורם שלישי, כדי לא לפגוע בחוקי אופ"א\פיפ"א.

14. אלי מתחן Member

לפני חודש התחילו הדיבורים, אברמוביץ' אמר לשחר שהוא לא מעוניין בכלל ואתמול הראו באיזה תוכנית על זה ואמרו שאין יותר מדי סיכוי שהם יקנו את זה.
    אנשים בסדר גודל הזה לא מתלבטים כ"כ הרבה.

15. EL Capitan Member

תראה, אף אחד מאיתנו לא יכול באמת לדעת מה עובר בראש של אברמוביץ'. אמרו לפני השבוע הזה שצפויה לצאת הודעה רשמית על הכוונה לרכוש את הפועל ואכן, יצאה הודעה מהדובר של אברמוביץ'. בידיעות אני ראיתי שאמרו באותה כתבה שהדובר שלו מאשר את הרצון לרכישה, גם שורה אחת שאומרת שאברמוביץ' בינתיים מכחיש הכל (יסביר למה הוא אמר לשחר שהוא לא מעוניין בכלל ברכישת הפועל). בעקרון, רק בקיץ נדע אם אברמוביץ' ירכוש את הקבוצה, שתרשם תחת לב לבייב. עד אז הכל יהיה בגדר ספקולציות, אלא אם כן יהיה גורם שיאשר את זה.