די לפסטירבין?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏2/10/05.

1. h2z Member

אתה שוכח פרט שולי שבגין לא היה ראש ממשלה בעת הירצחו...

2. John Barnes Member

בגין?! נרצח?! הכל בסדר אנשים?. בגין מת ממחלת לב...

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

סליחה...זאבי...גנדי כאילו...איזה פאשלה...

ו- H2Z זאבי היה ח"כ בזמן הירצחו ע"י ערבים
    וההבדל הוא כל כך ענק...כי על זאבי בקושי דיברו יום..
    מישהו זוכר בכלל איך הוא נרצח?

4. Ampelmann Member

זאבי, ימני קיצוני, נרצח בידי ערבים בנסיון התנקשות מתוכנן היטב, כאשר הוא יוצא ונועל את דלת חדרו בבית המלון בו שהה (בים המלח, אם אני זוכר נכון). הוא נורה בגב ומת במקום.

תיקון טעות: זאבי נורה במלון 'האייט' בירושלים ומת מפצעיו בבית החולים.

נערך לאחרונה ב: ‏3/10/05
  5. בית"רי מלידה Member

גל, קודם כל הרבה שנים טובות לך ולמשפחתך.

דבר שני - אתה מדבר קצת שטויות, שלא כהרגלך:

רבין איש צבא דגול?? במה, בזה שאת מלחמת ששת הימים בעת שהוא שכב בבית עם התמוטטות עצבים ניהלו במקומו חיים ברלב , עזר וייצמן, ,גאנדי, ומשה דיין, זיכרם לברכה?

איזה ראש ממשלה דגול הוא היה? בזה שהוא התפטר ב 1977 אחרי גילוי חשבון הדולרים של אשתו? בהשארת המפלגה שלו הרוסה ( לא שאיכפת לי...) לשיקום אצל פרס?

בזה שהוא חתם על הסכם "שלום" שנתן לחאראפאת אדמה ולנו 1046 נירצחים?

צריך להבדיל בין האיש שהיה פוליטיקאי כושל , איש צבא שהתקדם רק בגלל נאמנות למפלגה הנכונה , לבין גינוי מלא וטוטאלי של הרצח , כמו שצריך לגנות כל רצח, בין אם הנרצח הוא ראש ממשלה, או עובד זר חסר בית.

בצרפת, אפילו בצרפת, ישנו חוק אשר מונע הנצחה של פוליטיקאים במשך 10 שנים מיום מותם, מהטעם הפשוט וההגיוני שרק אחרי 10 שנים ניתן לבחון בפרספקטיבה נכונה את מעשיו של אותו פוליטיקאי מנוח.

המורשת של רבין? נכדה שמכרה ספר יומיים אחרי הרצח במליון יורו,נכד שהפך בין לילה ממלצר מצליח למנכ"ל כושל, אלמנה שדרשה שיתנו לה כבוד שממש לא הגיע לה, בן שירד שוב מן הארץ, ובת שעשתה יופי של קריירה בזכות שם משפחתה. אוי לכזו מורשת.

שנה טובה!

ועוד הערה קטנה:

רבין לא נירצח בכיכר מלכי ישראל - אלא בחניון האחורי של בניין עיריית ת"א....אבל מה זה כבר השקר הקטן הזה בשביל לבנות מורשת יש מאין...

6. burning soil Member

אחת הדרכים למנוע רצח נוסף כזה בעתיד היא לספר לדורות הבאים את קורות חייו של רבין ז"ל ומדוע נרצח.

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני מציע לקרוא לחניון על שם רבין ולהחזיר לכיכר את השם המקורי.

8. בית"רי מלידה Member

תראו איזה טררם ורעש...

לכו לשדה בוקר , להר הזיתים, לנהלל, לאור עקיבא, תראו את המצבות הפשוטות של בן גוריון, בגין, דיין, עייזר...אבל מה לעשות שלאה רצתה חיקוי לקנדי....

ההלוויה הפכה לבדיחה, עם הנאום של העוזר שלו, שהסתבך אחרי שניגמרה לו המדינה "בסמכות וברשות"...עוד חלק של "מורשת רבין"....

בכל תוכנית טלוויזיה שהיא דחפה את עצמה היית שומע אותה אומר "ויצחק היה אומר"....אין סוף לפאטתיות.

9. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מסכים איתכם. לא צריך להסתכל על העניין כ"מי מונצח יותר". זאת פשוט, ואני מצטער מראש, טפשות להתחיל להשוות בין ההנצחה של רבין ובגין או גנדי, קודם כל ההשוואה מעצם קיומה מטומטמת, ודבר שני, רבין היה ראש ממשלה שנרצח בגלל דעותיו ונטיותיו הפוליטיות, לדעתי זאת ברכה שיזכירו כמה שיותר את הרצח הזה כדי שהזעזוע מכך שמטורף אחד לוקח את החוק לידיים יימשך כמה שיותר זמן.

אפשר להתווכח האם רבין הצליח בקדנציה שלו או לא, מה שכן רבין תמיד ניסה להגיע לשלום, הוא אפילו הצליח עם ירדן ואי אפשר להיות בטוחים בכך שאם רבין לא היה נרצח, הסכם אוסלו לא היה נכשל כך. לדעתי באמת הוא פשוט לא קיבל זמן ליישם בעצם את ההסכם.

נ.ב לפחות היה לו את האומץ והיושר להתפטר אחרי הפרשיות של אשתו (שכלל לא קשורות אליו!) בניגוד לכמה ראשי ממשלות אחריו שהיו מעורבים בפרשיות הרבה יותר רציניות (ביבי והמתנות שקיבל, על שרון אין על מה לדבר) ונשארו בתפקידיהם...

10. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני צודק, וחוץ מזה, בית"רי, אתה באמת קצת נסחף בשנאה הזו שלך, שקשה לי להסביר. אישה שבעלה נרצח אומרת "יצחק היה אומר". אם זה פאתטי...

11. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אולי מספיק ללכלך על ביבי? כל הפרשיות שהשמאל ניפח התנפצו.
    ומספיק להזכיר שרבין נרצח בגלל דעותיו. מאות אנשים נרצחו בגלל דיעותיו של רבין.

12. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההתמקדות צריכה להיות על כך שראש ממשלה בישראל, ולא משנה אם מדובר באדם מן הימין או מן השמאל, נרצח על רקע פוליטי, על כל המשתמע מכך. את קורות חייו של האדם צריך להזכיר כבדרך אגב, לא לשים אותן במרכז היום הזה ולהפוך את רבין לדמות אלילית-מיתולוגית.

13. THE STRETFORD END Member

בכל מדינה נורמלית היו תולים את גדעון לוי בכיכר העיר עד שהציפורים היו אוכלות אותו לגמרי.
    לצידו היו תולים את אורי אבנרי ושאר הבוגדים,
    אין דבר שמגעיל אותי יותר במדינה הזו מאנשים בעלי רגשי נחיתות שמעוותים את המציאות ואת האמת ופועלים כנגד המדינה שלהם,העם שלהם,האנשים שמגינים עליהם!!!
    רק בישראל נותנים להם במה,שיישרפו בגיהנום.

רבין,לא הסכמתי עם דרכו,עם דעותיו,אני חושב שהוא היה ראש ממשלה הגרוע ביותר מאז גולדה מאיר
    אבל האיש הוא גיבור ישראל ולכן אין לי בעיה עם יום לזכרו,צפירה,כיכר וכ'ד.

גנדי,בושה וחרפה למדינת ישראל שבסופו של דבר הסכימה לגלות של רוצחיו(שרון),בושה וחרפה שלא עושים מספיק להנצחת פועלו וגם אם הדעה הפוליטית שלו היתה קיצונית משהו(ואם מישהו ינסה באמת לקרוא אותה לעומק את המצע שלו הוא ימצא אותה הגיונית מאוד,גנדי זה לא כהנא)הוא ניסה להעביר אותה בדרך דמוקרטית.

14. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

1) מה הבעיה שלך? זה כל כך כואב לך שאומרים דברים טובים על אדם שמת (שזו אגב אחת הגדולות לדעתי של היהודים ועם ישראל, הכבוד למתים), ועוד אחד שתרם רבות למדינה (גם בצבא, גם בהסכם השלום עם ירדן)? אני מאד הולך להסתכן פה, אבל אם היו נניח עושים מסע הנצחה פי 10 יותר גדול לבגין גם היית מתלונן, או שאתה מתלונן בגלל שמדובר ברבין?
    2) ככל שיזכירו יותר את פועלו ואישיותו של רבין, כך הרצח יקבל משמעות יותר גדולה וזה בעצם האינטרס של כולנו. הרבה יותר קשה לשמוע על רצח של אדם סימפטי וגדול רק בגלל דעותיו, מאשר סתם לציין שנרצח ראש ממשלה, זה רע מאד וכו'. צריך שהזעזוע יהיה כמה שיותר עמוק. בגלל זה יש יום זיכרון שנתי.

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

עוד פעם בגלל דיעותיו?
    בגלל מעשיו שלו ושל ערפאת.