די לפסטירבין?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏2/10/05.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

פעם אחת חבר שלי אמר לי לבוא איתו לטקס ההנצחה של רבין
    אמרתי לו שאני לא רוצה שמדובר 5 דקות על רבין ואחרי זה עוד שעה וחצי של תעמולה על השמאל
    ונגד ביבי,הוא אמר לי שאני דפוק וזה בכלל לא נכון..
    אחרי שעה אני מקבל טלפון מתנצל והוא אומר לי שצדקתי שלא באתי וזה באמת הרוב תעמולה לשמאל
    [וזה בנאדם שהוא לא ימני ולא שמאלני אלא תמיד מצביע בהתאם למצב]

2. בית"רי מלידה Member

שינאה? שינאה לשקרים והמצאות!

גינוי תמידי של הרצח וההסתה שקדמה לו - כן! בניית "מורשת" יש מאין - לא!

לפי הטררם שהיא עשתה בכל מקום אפשרי, עוד מישהו יכול לחשוב שרבין המנוח לא רק הקים את המדינה, אלא גם הביא את החול לשפת הים...

למה הרצח שלו יותר מזעזע מרצח של יהודי על ידי מחבל פלסטינאי?

למה הדם של משפחת אלמוג ( אוברוצקי ) מחיפה שנרצחה בפיגוע ב"מקסים" פחות "כחול"???

הגיע הזמן שתדע להבדיל בין הזעזוע מהרצח, כל רצח, לבין "פועלו" של האיש שהיה פוליטיקאי, וככזה , מעשיו ראויים למשפט ההסטוריה!

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

תמחק את המילה האחרונה.

4. בית"רי מלידה Member

על פי החוק הישראלי, לא ניתן להעמיד לדין פוליטיקאים בגין החלטות מדיניות שהם קיבלו במהלך תפקידם. זה כבר ניבחן עשרות פעמים בבג"ץ, גם אצל כבוד נשיא בית המשפט העליון ( לשעבר ) מר מאיר שמגר.

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בד"כ מתמקדים על המיצובישי של גולדפרב, אבל זה באמת היה חוקי. מסריח, אבל חוקי.
    אבל האם זה היה חוקי לתת לערפאת את עזה ויריחו כשהוא לא היה הנציג הנבחר של תושבי השטחים, אלא ראש אירגון טרור המתגורר בטוניס?
    אם במקום רבין ופרס היה לנו מישהו שפוי, הוא היה קודם עורך בחירות בשטחים ואחרי זה עושה הסכם שלום.

6. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

YYY, מה אתה רוצה בדיוק? נו בסדר, אתה שונא את רבין, הוא פושע מלחמה וצריך לקרוא לחניון על שמו ולא לכיכר, אבל למה זה צריך לעניין אותנו?

"למה הרצח שלו יותר מזעזע מרצח של יהודי על ידי מחבל פלסטינאי?" - בגלל שמדובר ברצח ראש ממשלה ע"י אזרח שלא הסכים עם החלטותיו. לא שחלילה אני מוריד מהזעזוע של רציחת ישראלים ע"י מחבלים.

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אפילו את ריאל מדריד עם ראול הבוגד אני לא שונא. ורבין לא היה בוגד ולא היה מושחת. אני רק חושב שאסור לנתק את רצח רבין מכל הפיגועים שהיו אחרי אוסלו.
    כי זאת מורשת רבין.

8. לירן-ביתר Member

וידוקה, הרצח של רבין לא יותר מזעזע מרצח אחר. ואתה יכול להסביר למה צריך שהזעזוע יהיה כמה שיותר עמוק? אין סיבה לציין את זה כל שנה, בטח שכשבטקסים האלה (לפחות באלה שהייתי בהם בב"יס) יש בעיקר שבחים לרבין והסטה לשמאל.
    מה שהכי מעצבן זה שמשנים שמות של מקומות לרבין. מילא שיבנו משהו חדש ויקראו לו ע"ש רבין (לא שבזה אני תומך) אבל למה לשנות שם? רבין יותר חשוב מבלינסון? או מכל אדם אחר שהיה על שמו רחוב/בי"ס ששונה לרבין?

9. h2z Member

אני לא חושב שיש הסטה לשמאל בטקסים לכבוד רבין. אלא אם המורים בבית ספר שלך פעילים במרכז המפלגה. קל מאוד ללכת עם הרוב (שמתנגד בדיון הנוכחי) אבל מאוד מאוד קשה להודות שפוליטיקאי שמשקף עמדות מנוגדות לחלוטין מאיתנו שווה איזכור או חלילה איזכור כאדם רם מעלה.