דת

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ראול, ‏31/12/06.

1. ראול Member

בשביל נושא בלי סיפתח, מתפתח לא רע. אל תדאג ליhttp://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

בכל מקרה, לא בדיוק קראתי את כל מה שכתבתם ואני מניח שגם אתם לא... אני רק אגיד שאני כן מאמין באלוהים. לא אלוהים היהודי\נוצרי\מוסלמי. גם לא היווני או הויקינגי (וחבל). אני מאמין באלוהים בתור רגע. בתור מה שקורה עכשיו בכל מקום נתון בעולם הזה. אנשי הדת יכולים לקרוא לזה טאואיזם, והם יהיו צודקים.

אבל אנחנו לא רוצים ליפול לסימנטיקה, נכון?

ארתור, לאו צה.

2. John Barnes Member

כל המבין משהו מההודעה הזאת מתבקש לפנות אליי בפרטי בבקשה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

3. מ.ח.א Member

לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד?
    שבזמן השואה ה' לא היה קיים?!
    אתה יכול להסביר את עצמך קצת יותר טוב?

אגב , אני בטוח שעוד מעט גם מרדוק יצתרף לדיון , יהיה מעניין

נערך לאחרונה ב: ‏31/12/06
  4. Riki Member

תרגום - בואו לפוגי בכפר סבא, אחלה אווירה, טוסטים טעימים ויש שם ברמן חתיך.
    בנים מיגל 18 ומעלה, בנות מגיל 18 ומטה. אההה ויש בל הייבן. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

5. ראול Member

שחור על גבי לבן.

ארתור, אהא...

6. LFC ROCKS Member

אני יהודי, בלי שום ספק, ואני בטוח שאף אחד לא חשב אחרת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx
    אבל איך אתם יודעים שהיהדות היא הדת הנכונה? איך אתם יודעים שהאמונה באלוהים, לדוגמא, יותר טובה או יותר נכונה מהאמונה באללה? אני יהודי, חוגג את החגים היהודיים ונהנה כמובן מסוף השבוע בלי העבודה, אבל לא יכול לדעת שאלוהים קיים, וגם לא מאמין בזה.
    אני אף פעם לא אוכל לשמור שבת או ללכת עם כיפה בצורה קבועה. אני אמנם מתנגד לעבודה כבדה בשבת, אבל נוסע באוטו ומשתמש במחשב בשבת.
    אני רוצה לשאול, איך אתם יודעים שאלוהים "יותר טוב" מבודהה, או למה אתם יותר טובים מבן אדם נוצרי רק כי אתם יהודים? (שאלה היפוטתית לכל האנשים שבאמת מאמינים בזה.)
    צריך לכבד כל דת ודת, כי אנחנו לא יודעים מהי הדת הנכונה! הרי מה זה בעצם דת? דרך לשכך את הכאב לפני המוות, ידיעה שאחרי המוות מצפה לנו משהו, בין אם זה גן עדן או 77 בתולות. אנחנו לא יכולים לדעת אם אחרי המוות יחכה לנו שם למעלה (או למטה) אללה, בודהה, או אפילו השטן.
    כל אחד יכול להאמין במה שהוא רוצה, ואני אכבד את זה (כל עוד הוא אומר משהו הגיוני).

7. אלסנדרו דל פיירו Member

''יהודי חייך אתה בן של מלך...''
    אני עד ליפני כמה שבועות לא שמרתי שבת באתי מבית דתי אבל אני עצמי הייתי מסורתי הולך לבית כנסת מניח תפלין כל יום שבת אצלי זה שבת בלי להדליק כלום בלי סגריות בלי מסיבות בלי כלום.
    אני יחצ''ן של מסיבות רק בימי חמישי (למה? כי אין פרנסה בכסף בימי שישי)
    יצאתי נהנתי הייתי נוסע בשבת מעשן בשבת עשיתי הכל השגתי הכל בחיים טעמתי גם מצד של ''החילוניים'' ואחרי שטעמתי ועשיתי הכל.
    הבנתי דבר אחד שאין כמו הדת ולשמור שבת!
    והינה היום אני מחבר את שני הצדדים יחד!
    גם הולך לבית כנסת גם הכל עם כיפה סרוגה אבל לא קיצוני של ממש לגור במאה שערים וכו'..
    תאמימו לי הכל צריך לבוא מבפנים ולא משיכנועים של אנשים הכל צריך לבוא לבד.

8. M A R D U K Member

הנני כאן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

מה כבר אפשר להגיד על הדת שלא נאמר עליה?
    הדת נועדה לאנשים חלשים מנטלית, אנשים שלא יכולים להתמודד עם החיים בכוחות עצמם וצריכים להיעזר בשורותיה של ישות דמיונית המכונה "אלוהים".
    עדיף היה לו האנשים האלו היו פשוט הולכים לטיפול פסיכולוגי - כך היה נמנע נזק גדול לחברה כי אף אחד עוד לא הלך לרצוח אחרים בשביל הפסיכולוג שלו אבל מיליוני אנשים מוכנים ללכת להרוג בכל רגע נתון בשביל האל שלהם.

נערך לאחרונה ב: ‏1/1/07
  9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מארדוק, אף אחד לא באמת מצליח להתמודד עם החיים לגמרי. שורדים אותם, ולכן אין מנצחים לא כאן ולא כאן.

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה שטויות בהודעה אחת,לא להאמין...

קודם כל לא כל בנאדם שמאמין באלוהים מוכן להרוג "בשביל הדת שלו"
    וזה גם לא קשור לחלשים מנטלית ובטח ובטח לא קשור לפסיכולוג-אלא אם אתה מתכוון לפנאטים כמו
    הדתיים שלא מאמינים בארץ או המחבלים היהודים או המחבלים הערבים.

אבל אנשים הולכים ורוצחים בגלל כדורגל,אנשים רוצחים בגלל מוזיקה,אנשים רוצחים בגלל מקומות חנייה
    בבניין של הפסיכולוג שלהם,אנשים רוצחים בגלל התור לסופר..מה זה קשור לאלוהים/אללה/ישו/בודהה
    /ראובן עטר?זה לא קשור.

אם אני לא טועה אתה בעצמך אמרת בדיון דת הקודם שבמקום דת אתה הולך למוזיקה-אז מזה אני מבין
    שאתה בנאדם חלש מנטלית שלא יכול להתמודד עם החיים בכוחות עצמך ואם אתה כזה אז בטח שלא שווה
    להקשיב למה שאתה אומר לא?

L'allagatore קראת את המחשבות שלי זה בדיוק מה שרציתי להביא למיכאל!
    אבל הורדת את הקטע האחרון שהוא הקטע החזק והמצחיק.

וד"א אם מרדוק כבר כאן אני מחכה לשותפים שלי לויכוח http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

11. Engel Del Madrid Member

מרדוק, כשישחטו את התינוק בן ה3 חודשים שלך, להתמודד עם הכאב הזה לבדך יוביל לבסוף להשחתה עצמית. אלוהים היה כאן לפנינו, אז מי אנחנו בכלל שנפקפק בקיומו?

אה, ואיך תסביר לי חמוד שילד בן 4 שנים תמימות, ממשפחה חרדית בברוקלין, חלה בסרטן. סרטן כל כך קטלני עד שהרופאים בביה"ח אמרו שלא נותר לו אלא רק עוד 3 חודשים לחיות.
    הוריו פנו לרב מפורסם שהעלה אנשים על הבמה שהיו מוכנים לקבל על עצמם עוול מצוות בשביל הילד הקטן הזה, כולם קנו לו ספר תורה ליום הולדתו.

חודש תמים לאחר שהוריו פנו לרב הילד חזר לשחק בגן הילדים ונרפא כליל מן המחלה ללא כימו או תרופות. איך תסביר את זה מתוק? זה שאנשים פסימים כמותך מוצאים דרכם בנגד הזרם ומפקפקים בקיומו של ישות עליונה שאין ויכוח בכלל לגבי קיומה, לא אומר שאלוהים לא קיים. תוכיח לי שהוא אינו קיים. אתה יכול? אני מנגד יכול להוכיח לך שהוא כן קיים.

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה אצל מרדוק שהוא משתדל[באדיקות של דתי משולהב אני חייב לציין] לראות רק את הרע בדת
    במקום לראות כמה דברים מדהימים יש בדת
    מירן-הדוגמא שהבאת-בטוח שבזמן שאני כותב את ההודעה הזאת מרדוק כותב הודעה אחרת שסותרת
    את ההודעה שלך והיא מלאה בשנאה אל הדת וכנראה שגם לעוד הרבה דברים.

13. Joel Gion Member

ואיך תסביר את זה שלפני כמה שנים משפחה חרדית שלמה שחזרה מביקור בכותל נהרגה בתאונת דרכים בדרכה הבייתה?
    אני האחרון שיסכים עם הטיעונים ההזויים של מרדוק, אבל לתת דוגמא אחת בשביל להוכיח את הנקודה זה לא רציני. יש מאות, לשני הכיוונים. תמצאו דרך אחרת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

14. Waters Member

אלוהים היה כאן לפנינו? מעניין שלא שמעתי על זה. רגע, זה מהתנ"ך? איזה פסוק...?

שיהיה לו לבריאות. אם אתה מאמין שרק בזכות הרב וכל עניין הדת ילד קטן נרפא כלא היה חולה (כביכול) אז אין לי עוד מה להוסיף... פשוט הזוי.

15. ראול Member

מכירים את המשפט המטומטם מ"זהירות בדרכים": "מוטב להיות חכם מאשר צודק". כנ"ל כאן.

מישהו מאמין באלוהים? זה עושה לו טוב? מרפא אותו פסיכוסומטית? אשריו.
    אני בעד האלוהים הזה.

ארתור, אמן.