האוהדים:

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏3/10/02.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה כאן פרויקט על איצטדיונים בוא נעשה אותו דבר על האוהדים.
    שכל אחד יכתוב מה היתרונות בקהל של הקבוצה שלו,איך הוא התחיל להיות אוהד של הקבוצה(אני בטוח שלכולם יש סיפורים טובים),איפה הוא יושב באיצטדיון,איזה יציע של השרופים האם יש מחלוקות בין אוהדי הקבוצה,סיפורים קטנים על האוהדים,מי השחקן שהוא לא היה רוצה לראות בקבוצה, את מי הוא אוהב,מי הנשמה והסמל של הקבוצה, וכדומה כל דבר על האוהדים אז יאאלה להתחיל למי אתם מחכים?

2. Emil Member

טוב דיון כזה צפוי להתפתח למריבה מטומטמת נוספת על הסוגיה "הקהל של מי הכי טוב במדינה" אז אני מודיע מראש, אין לי בעיה עם הדיון הזה תגיבו פה בסבבה, אבל כל הודעה שאפילו נוטה לכיוון של מריבה, עקיצה, ירידה וכד' תימחק...

3. chaos Member

לא יודע
    אני אכתוב על מה שבא לי לענות
    התחלתי להיות אוהד של מכבי חיפה דרך אבא שלי.
    אני יושב עם מנוי ביציע 2
    השרופים יושבים בג'
    המחלוקת בין האוהדים בין יציע א' ( שמכליל את 1-5) לבין ג'
    זה התלהט בשנה שעברה כשהם פרצו לדשא כשכל יציע א' שר "ייצע ג' ביזיון"
    במשחק באמצע השבוע בגביע אז יציע ג' שר במקום מכבי חיפה מלחמה יציע א' בן זונה
    וסתם
    לא הייתי רוצה תא סביליה

4. קופירוק Member

אני אוהד מכבי חיפה והתחלתי לאהוד אותה מאז שאני זוכר את עצמי בזכות בת-דודה שלי.
    יש לי מנוי ל-ג' שם יושבים האוהדים השרופים של הקבוצה.
    חוץ מהמריבה בין יציע א' ל-ג' יש גם בעיה בין האנשים ממגדל לבין האחרים...
    וגם בין אלה שקוראים לעצמם הקופים וכאלה שנגד הדבר הזה.
    שחקן שאני לא הייתי רוצה לראות בקבוצה הוא רפי כהן ושחקן שהייתי רוצה לראות זה אייל ברקוביץ', אהוב האוהדים בחיפה.

5. מיכה Member

אני אוהד את הפועל ב"ש מאז שאני זוכר את עצמי...
    אני יושב בשער 5 השער של השופים (אצלנו אין מנוי ספציפי לשער- שכונה...)
    גם אצלנו יש מריבה בין שער 2 (של השרופים בעבר)לבין השער שלנו
    היום זה כבר פחות רציני...
    שחקן שהייתי רוצה לראות בקבוצה זה ראול שסגר אצלנו כבר
    אבל בסוף לופא ויתר עליו... לא נורא

6. ג'רי בית הלוי Member

כמה לא צפוי, אני אכתוב פה על הפועל שדה עוזיה
    הקהל של הפועל שדה עוזיה הוא קהל אדיר, וקצרה הידיעה מלהכיל את כל המידע שיש לי עליו, אז אני אכתוב על מכבי ת"א.

היתרונות של הקהל- ללא ספק, הקהל הפירוטכני ביותר בישראל ובמזרח התיכון(אני יודע שזה לא חוכמה, אבל לא נורא). בכל משחק יש לפחות אבוקה או שתיים, פול רימוני עשן, ומה לא. על שמנו, ועל ידינו הומצא השיר "המשטרה בשוק". עוד יתרון, הוא שיציע השרופים של מכבי, שאליו נגיע בהמשך, תמיד תמיד מלא, והוא כ"כ מלא עד שההנהלה החליטה לסגור אותו למנוים(משמע- רק מנוים יכולים להיכנס אליו). האיכות שלו היא בין הטובות בארץ, והוא מקורי מאוד, בניגוד לאהמ... מכבי חיפה. אוהדי מכבי חיפה צריכים גם להודות לנו על כך שמצאנו להם שם לחוג האוהדים.

חסרונות- כן כן, גם לקהל של מכבי ת"א יש חסרונות. מהם? אנחנו נוטים להיות קצת יותר מדי קטנוניים. על כל שיר של חיפה אנחנו ישר קופצים שהם מעתיקים, ולמרות שברוב המיקרים זה נכון מאוד, זה כבר מתחיל קצת להימאס. עוד חיסרון הוא החיפוש המתמיד אחרי דברים לקטר עליהם, במיוחד אם הם קשורים לאדון אילון הרציקוביץ'. על כל דבר אנחנו מתבכיינים(אמנם לא כולם, אבל חלק גדול ומעצבן מאוד), והייתה תקופה(עד לא מזמן) שרוב ההודעות בפורומים שלנו היו בנוסח: "לוני בן-זונה", "מוות ללוני" וכדומה.עוד חיסרון- חוץ משער 11, אף שער לא מעוד.. פשוטו כמשמעו. אני הייתי ביום שבת האחרון במשחק מול מכבי חיפה, בשער 13, וכל הזמן שעודדנו במצטבר לא עלה על 5 דקות, ואני ממש אבל ממש לא מגזים.

איך נהייתי אוהד-זה הסיפור הכי מפגר בעולם, ואודה לכם אם לא תגחכו עלי. הכל התחיל ביום בהיר אחד בשנת 1997(למה השנה הזאת הייתה חייבת להתקיים?). המעמד היה גמר גביע המדינה לעונת 1996/1997. מכבי ת"א עלתה לקבלת מדליות המפסידים. באותו זמן בדיוק, 30 ק"מ משם, ילד כמעט בן 9, משועמם, רואה טלוויזיה. הוא מעביר ערוצים, לא מוצא כלום(אז עוד לא היה דיגטיל), עד שהוא עושה את ההחלטה הגורלית ביותר בחיו(גם משהו לילד בן 9)- הוא מעביר לערוץ 2! על פני השטח לא נראה שוקרה משהו מיוחד. הוא שומע את יורם ארבל אומר- והנה ניר קלינגר עולה לקבל את מדלית הכסף, מה שמקבלים המפסידים. יופי. הוא מעביר. העולם נושם לרווחה. אך! כעבור חודשיים בערך, הילד מבקש מאביו שיקח אותו למשחק של מכבי ת"א.האבא כמעט חוטף שבץ. רחמנא ליצלן, הכיצד בני נדבק בחיידק הכדורגל, שואל את עצמו האב. האב שותק בחוסק ברירה, ורואה כיצד המשחק הברברי הזה משחית לו את הליד לעולמי עד. כמובן, הילד הזה הוא אני.

איפה אני יושב באיצטדיון- בעיקרון, אני רוצה לשבת בשער 11. אבל מכיוון שנהלת מכבי הקצתה אותו רק למנוים, אני יושב בחוסר ברירה בשער 13 המשעמם.

מחלוקות- המחלוקת העיקרית בין האוהדים היא בנושא לוני והעידוד. בנושא לוני, חלק ניכר מהאוהדים חושבים שצריך: א.לירות לו בראש; ב.לשבור לו את המפרקת; ג. למנות חבורת אנשים ממורמרים ונטולי כסף ליושבי ראש המועדון. החלק השני מאמין שצריך להשאיר את לוני בתפקיד, ולתת לו גיבוי. המחלוקת השניה היא בנושא העידוד- המבוגרים שבין אוהדי מכבי חושבים שצריכים להית אוהדי הצלחות, ולעודד רק כשמנצחים. הצעירים יותר- מאמינים שצריך לעודד 90 דקות, כל שבוע, והמוטו שלהם הוא "אין תנאים לאהבה"(שאגב, נכתב על זה שיר מהמוצלחים בארץ).

סיפורים על הקהל- כבר היו שני משחקים העונה שהקהל יצא מהמגרש, כמחאה על הוצאת אוהדים מהמגרש. מעניין.

יציע השרופים- שער 11. ביחד עם שער 5, מהווים את גרעין העידוד בארץ(לא, ג'ונגל ג' לא נחשב). מעודדים שם כמעט 90 דקות, כי 90 דקות אי אפשר. השער הזה הוא כמו שציינתי, הפירוטכני ביותר בארץ ובמזה"ת(חי חי).

השחקן שלא הייתי רוצה בקבוצה- דיי בן-דיין. הוא מתעקש כל פעם להזכיר כמה הוא אוהד אדום, הוא מסתובב במועדונים יומיים לפני משחק, ולא משקיע.

נשמה וסמל של המועדון- בעונה שעברה זה היה ללא ספק לירן שטראובר. השוער הזה מתנהג כאילו הוא נולד בקריית שלום. הוא אוהב את האוהדים, מציג כל משחק מלחמה, ומשקיע 200% כל אימון וכל משחק.דאלה לירן. אתם בטח מופתעים למה לא רשמתי אבי נימני. עם כל ההערצה שלי אליו, הוא עשה דברים שקצת הרגיזו אותי. השכר המוגזים שלו, אי הירידה שלו להגנה(מה שהמצלמות לא רואות, האוהדים במגרש כן רואים. בזמן שכולם היו בהגנה, סר אבי עשה מחקר על הדשא של קו האמצע בבלומפילד), הזלזול המוסווה, גרמו לי קצת להיפגע ממנו, אבל עדיין לפי דעתי הוא שחקן מעולה ואין כמוהו.

עוד משהו?

7. chaos Member

תודה
    ועוד חסרון שלכם זה שאתם אוהדי הצלחות הכי גדולים בארץ
    וחלאס למחוק אסור לי להגיד שום דבר?

(This is the captain speaking, יובה נתן לך תגובה כל כך יפה שחבל לי למחוק את שלך...ומה הקשר בין הציטוט לשאר ההודעה?)

עריכה שלי:
    הנה סתכל שכחתי פשוט...

8. juva Member

מישהו פותח פה את פיו ואומר על מכבי ת"א שהם אוהדי ההצלחות הכי גדולים בארץ...למקרה ששכחת מאז עונת הדבל לפני 7 שנים הדבר היחיד שאוהדי מכבי אוכלים ממר הרציקוביץ' זה חרא, הם רוכשים מנוים אפילו שהם יודעים שבמזחור השלישי הקבוצה שלהם תאבד כל סיכוי לאליפות

ובקשר לאוהדי חיפה אתם מקללים את המאמן שלכם אחרי שהפסיד אליפות, יורדים לחיו של שחקן בגלל טעות של ההנהלה וכשהשחקן משחק טוב, אתם הופכים אותו לגיבור לאומי

והנה סיפור קטן שקרה לי לא מזמן...אני וחבר שלי הולכים ברחוב ורואים ילד בן 10 עם יותר מידי פוזה, חבר שלי היה עם חולצה של מכבי לכן הילדון התחיל לרדת לחיינו על זה שאנחנו אוהדים קבוצה גרועה(מה שנכון- נכון) אז אנחנו מתחילים לשיר לו ה"קופים הירוקים" ואז הוא שר לנו משהו שפשוט הרג אותנו מצחוק, אין סיכוי שאתם תזהו את זה "הקופים הצהובים, מעתיקים שירים, שער 11 עגלה מכבי ת"א..." לי אישית זה מוכר מאיפשהו, ולכם?

9. ג'רי בית הלוי Member

חה חה חה
    ענק

10. Emil Member

מה, לא ברור שמכבי ת"א אוהדי ההצלחות הכי גדולים בארץ, זה פשוט ברור!!

כל עונה הם לוקחים טריפל מרובע ורק בגלל זה יש להם אוהדים! ברגע שהקבוצה תפסיד את סיכוי האליפות יגיעו מקסימום 10 צופים והבן של לוני למשחקי הבית! אוו...חכו חכו מה יקרה אם יהיה להם 4-5 שנים בלי תואר אחד לרפואה, בכלל הם יתחילו לשחק בקרית שלום, למה חבל לשלם על בלומפילד אם יש רק קהל אורח...

אהה...רגע...נכון! מכבי ת"א לא לקחה אליפות כבר 7 שנים! וואלה...היא אפילו כבר איבדה את סיכויי האליפות, במחזור ה3...כמו שקרה ב7 שנים אחרונות...

אנחנו הרבה דברים. אבל אנחנו לא קהל הצלחות. כי מי שנשאר עם הקבוצה שלו 7 שנים כשרק בשנתיים האחרונות יש "הצלחה"...כן, הצלחה מסחררת. ניצחון דחוק בפנדלים על צפרירים...רק 2 משחקים באמת טובים היו לנו בגביע בשנתיים אחרונות - בחצאי גמר - מול פ"ת והפועל...הוא לא אוהד הצלחות

אוהד הצלחות שאחד כזה שבכלל לא אוהד את מכבי חיפה (לדוגמא!) אבל בכל זאת נוסע לאולד טראפורד...אחד שלא לבש בחיים אדום, אבל בכל זאת נוסע לסאן סירו...
    כאלה שפתאום נהיו אוהדים כי יש אליפות

מכבי ת"א לא מצליחה, איך יהיו לנו אוהדי הצלחות?!

11. AFC Member

אבל יובה, זה לא סיבה לרשום זאת 3 פעמים :wink: ...

כמובן שאחרי הסתובבות ועבודדת מחקר קצרה בפורום של בית"ר (מומלץ להיכנס - עושה חשק עצום לכתוב בפורום כלשהו, ועקב כך הגעתי לאלף הודעות), אני גאה למסור את הסיכום שלי :

יתרונות - אני מודה, כבר כמה שנים שלא היה אף יתרון לקהל הזה, אבל השנה הכל השתנה. כמה אנשים הקימו חוג אוהדים עצמאי בשם "גוב האריות" כדי לשפר את איכות הקהל, ובהצלחה. אפשר היה כבר לראות לאחר שבני יהודה כבשו שני שערים עוד עידוד והאוהדים לא נכנעו (בניגוד לחבורת כורי הפחם של אלי כהן). הקהל של בית"ר מעולם לא היה אוהד הצלחות. בשנה שעברה בשפל הכי גדול האוהדים לא נטשו את הקבוצה, והסיפור עם אלי גוטמן היה בגלל שלא הסכמנו שהשקרן ישים את ידיו המטונפות על קבוצתינו. הקהל הוא גם מקבל ההחלטות החשוב בקבוצה, אסור לשכוח. אעוד יתרון הוא שזה הקהל הגדול בארץ, ובאף משחק חוץ, אפילו בעונה שעברה העלובה שלנו, לא ירדנו מ3000 צופים. שלא לדבר על משחקי הבית.

חסרונות - חבורת ימינים קיצונים ביותר יום אחד הסתובבו בירושלים. אחד מהם, שהעז לקרוא לעצמו אוהד בית"ר, פשוט היה חייב להיכנס לימק"א (אז) לראות את קבוצתו האהובה, חבריו השתמשו בזאת לפרסום התורה הפאשיסטית, גזענית וחולנית שלהם וילדים קטנים ששמעו זאת היו משוכנעים - אם אתה לא שונא ערבים, אתה לא אוהד בית"ר. המצב נמשך עד היום. הקול השפוי שבין אוהדי בית"ר פשוט לא שר את השירים הללו, ואפשר לראות שגם זה ייגמר בקרוב. "גוב האריות" איכזב כשבאמנה רשם בסעיף אחד :
    "יישמר הצביון הימני של הקבוצה".
    ועקב כך התעלם מכל האוהדים השמאלנים של הקבוצה ובאופן ברור מסה להמשיך את המסורת ששחקן ערבי לא יבוא לבית"ר.

איך נהייתי אוהד - כל כך הרבה זמן אהדתי אותם, שאני כבר לא זוכר, ומי בכלל רוצה לזכור. אני אוהד בית"ר ירושלים, נקודה.

איפה אני יושב באצטדיון - את ימי השישישבת אני מעביר באצטדיון ה"קופסא" המעורר רחמים, מכיוון שהדרך מנתניה ל"טדי" קצת ארוכה, נסיעה במונית עד לשם זה מחיר עצום, אין אוטובוסים בשבת וזה רק ל90 דקות ועושים את כל הדרך חזרה. אז נסכם שאני הייתי בשמחה בא למשחקים, אבל אי אפשר.

מחלוקות - מלבד המחלוקת התמידית על ה"שחקן הערבי", האם ישחק או לא ישחק, יש גם מחלוקת בולטת מאד.

באצטדיון "טדי" יש שלושה יציעים : היציע המזרחי (של השרופים), היציע המערבי (של השקטים) והיציע הצפוני (שסוגרים אותו כל הזמן, ולדעתי צריך להכניס אליו חינם אנשים במקום לסגור, שתהיה אווירה). היציע המזרחי כמובן מעודד כל ה90 דקות, שר, ולא ממש אכפת לו מה קורה במשחק. ביצי המערבי נכנסים חינם, מפצחים גרעינים, יושבים בשקט ומדי פעם איזה אחד זועק קללות לעבר השחקנים.

השיר "מערבי להתעורר" כבר לא עוזר, האנשים הללו נכנסים בחינם ולדעתי אין שם מנהיג שיגרום להם לעודד.

עוד מחלוקת בולטת היא בנושא מאיר פניג'ל והניהול השערוריתי שלו, שלא לדבר על ההתבטאויות שלו.

סיפורים על הקהל - אני לא זוכר כרגע...

יציע השרופים - כמובן היציע המזרחי, בהנהגת שלום קדוש ומורן עוז. היציע הטוב בארץ שמכיל את אולי הקהל הטוב בארץ. חבל שהקבוצה לא ברמה של היציע הנפלא הזה.

השחקן שלא הייתי רוצה לראות בקבוצה - עופר טלקר, שנחת עלינו כמו סקאד, וכל עוד אלי כהן החמור ממשיך לשים אותו על המגרש אנחנו משחקים ב10 שחקנים. השחקן הזה מהמם בגריעותו, עדיין לא כבש לזכות בית"ר והצליח לאבד המון כדורים בהגנה. גם הסיפור המקומם כיצד ויתר על הלוויתו של חברו הקרוב מאד הרגיז אותי, כנראה שהוא רצה פרמיה.

נשמה וסמל של המועדון - ה"סמל" הרשמי שתמיד יהיה בלב הוא על חולצת השחקנים. ה"סמל" השחקן כרגע מאמן בבני יהודה. למרות שדני נוימן, אורי מלמיליאן ויוסי מזרחי גם ראויים לקרדיט רב.
    בבית"ר לא חסר נשמות. אהוד כחילה הוא בלם חיה שנותן הרבה יותר ממה שיש לו, אלון אברמוביץ' משחק רק בשביל המועדון, אלעד יעקובי בשתי דקות חתם על חוזה עם אברם הדובון וכל הכבוד לו, דוד אמסלם למרות היכולת האיומה תמיד יילחם ללא הפסקה וז'אן טלסניקוב מוכן להתאבד רק כדי לצאת עם 3 נקודות, ואפשר למצוא אותו עם חולצה שחורה מזיעה בסיום המשחק, ועם לא מעט דם על הדשא במגרש.

זהו, הלכו לי הידיים...

12. GreenMan Member

אני אוהד חיפה בזכות אבא שלי שגדל בחיפה ובגלל זה החלטתי לאהוד את מכבי חיפה!
    אני לא הולך להרבה משחקים, אבל הספקתי לשבת ביציעים: א, ג והיציע של האורחים במשחק נגד פריס סן ג'רמן (אז היציע היה מלא אוהדי חיפה......)
    אני יודע על מחלוקת שכבר ירדו ממנה אבל חלק מהאוהדים היו נגד המכירה של עטר וחלק בעד.........................
    יש לנו את הקהל הכי טוב בארץ..................ביחד עם הקהל של מכבי ת"א!
    היתרונות של הקבוצה הם שכרגע היא הכי טובה בארץ ומועמדת פייבוריטית לזכייה באליפות....................................
    זהו!

תודה ליאקו על החתימה...........

13. AFC Member

בקשר לויכוח, אני לא מבין איך אוהדי מכבי ת"א מעיזים להגיד שאוהדי מכבי חיפה אוהדי הצלחות, הרי הם הולכים באש ובמים עם הקבוצה שלהם. אין מה להגיד, אפילו במקום העשירי הם נשארו עם הקבוצה שלהם.

לפני שלוש שנים בקושי באו אוהדים למשחקים שלכם, זכיתם בשתי אליפויות והגעתם לצ'מפיונז וגמר גביע פתאום כולם באים ומעודדים.

וחאלאס, ירוקת, די להעתיק הכל ממכבי ת"א, הם ממציאים הכל ואתם לוקחים להם...

אבל העיקר שאתם באש ובמים. כן כן מול מנצ'סטר ומכבי ת"א בגמר גביע, אין מה להגיד.

14. ג'רי בית הלוי Member

לפי דעתי בית"ר צריכה לזרוק את עופר טלקר.
    קודם כל-הוא מביא עליה קללה
    בדיוק ביום שבו השולמה העברתו לבית"ר, רובי התאבד.
    וגם, הגועל נפש שהבן-אדם הבזוי הזה עורר בי, גורם לי לאחל לו דברים לא יפים. לשחק במקום ללכת להלוויה של מישעשה אותך שחקן-ולתרץ את זה ב"זה מה שרובי היה רוצה", זה הדבר הכי מגעיל שמישהו יכול לעשות בעולם.

15. ג'רי בית הלוי Member

קודם כל כבר יש לך אחד שלא אוהד אותם בגלל ההצלחות שלהם מלפני 300 שנה-אני. ועובדה, עד אמצע עונת 97/8 לא ידעתי בכלל שכבי לקחה דאבל ב-96.

ואנחנו אוהדי הצלחות? אני מנסה לא הלגיב אבל אין לי ברירה, אתה כ"כ מעצבן שזה כבר גורם לי חשק לעשות גלח לדון ג'ובאני(פברציו.. נ נו, ג'ובאני).
    אנחנו אוהדי הצלחות?
    אנחנו?
    הנה, שנה שעברה הפסדנו מחזור שני לראשון, ולא קיללנו. אתה יודע למה? כי השחקנים התאמצו, וקורה שמפסידים.אבל מה שהם עשו מול ב"ש וחיפה זה היה ממש ביזיון.
    אפילו אם נרד ליגה ואני אקבל כל משחק מלחמה מהשחקנים, אנ אעודד אותם כל דקה.
    אבל אם ניקח אליפות מגעילה של פוקסים ו1-0, אני מאוד לא אשמח על האליפות הזאת.