האלימות בספורט נושא רשמי

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י de Middenweg, ‏20/1/19.

1. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל כך יפה נכנסת לכתבה כדי להביא לנו ציטוטים, לא יכולת לספק לנו עוד כמה?
    רוצה לצרף קצת תמונות של הקהל האימתני בNBA, שנדע מה גרם לטאריק בלאק לדבר ככה?

Telkiyski אוהב/ת את זה.
  2. Roma מנהלים

Shacham,

פאקינג למי אכפת מה טאריק אמר? לא היה אלימות פיזית ואלימות מילולית שחקנים וצוות לא דובר את השפה לא מבין. אני בא להפריח את הטענה שאם מאמן הקבוצה אמר שהייתה אוירה נהדרת זה לא בהכרח נכון. אם נשאל לדוגמא את רגב פנאן או קיין הם יגידו לך שהייתה אווירה מסריחה ויציגו לך מספרי אירוע אלימות מצד הקהל האדום. אפרופו קיין, דיווחים שהוא התסיס את הקהל והתעמת איתם והבנתי שכמעט הגיע לעימות פיזי, אם זה באמת נכון הוא צריך לעמוד לועדת משמעת.
    ההגדרה לאווירה נהדרת היא שונה אצל כל אחד, אווירה נהדרת הייתה, חשמל אפילו. אם לא אכפת לך משירי שואה.

באמת עצוב לשמוע שהמילה "נאצי" ועוד מילות שקשורות לשואה הפוכה לביטוי שגור בחברה הישראלית, לי פחות יצא לשמוע על כך. בכל מקרה זה לא הופך את זה לבסדר.
    לי אישית בגלל שיצא לי לעבוד עם ניצולי שואה, שמעתי לא מעט על הסיפורים ממקור ראשון, זה לא עובר בשתיקה.

האינטרס היחידי שיש לי זה להגיע למשחקים ולהנות. לא שונא מכבי, לא שונא הפועל ת"א ולא שונא את חולון אוהב ואוהד את הפועל ירושלים וזהו. תפדאל אם זה לא מול ירושלים שיצליחו, זה לא מעניין אותי באמת.
    מה שכן מפריע לי הקומץ של אוהדי הפועל ששר על השואה או אלימות פיזית וקללות מוגזמות במיוחד שאתה מגיע עם משפחה וילדים קטנים. הספורט שייך לכולם לא רק לאלימות וברברים.

נערך לאחרונה ב: ‏21/1/19
    de Middenweg אוהב/ת את זה.
  3. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Roma

זה קצת מעניין כי יש ניסיון לצייר את הקהל של הפועל תל אביב כאלים יותר ממה שהוא, ומצחיק לראות איך באופן קבוע הזרים של מכבי תל אביב מנפצים את האשליה. ולא, גם אם טאריק בלאק או ספרופולוס היו מבינים מה זה "שתהיה שואה למכבי" אני די בטוח שדעתם הייתה נשארת זהה, כי השירים האלה הם לא באמת אלימות במונחים ספורטיביים.
    אבל כאמור רק קצת מעניין ולא הייתי מעלה את זה לדיון מיוזמתי. אתה כתבת שספרופולוס אמר מה שאמר כי הוא מגיע ממקום עם אווירה יותר קשוחה, והיה לי חשוב לציין שאין שום קשר.

לא יודע מה הסיפור האישי של כל כותב פה בפורום וכמו שכתבתי, אני בטוח שיש אנשים שבאמת מפריע להם שימוש במונחים שקשורים לשואה. מהחוויה האישית שלי אני משוכנע שלרוב מוחלט של אוהדי הספורט שמפמפמים את העניין אין באמת מניעים טהורים. וככל הנראה אתה גם מושפע מזה, אפילו בלי לדעת, כי כמות ההד שהנושא מקבל בתקשורת הוא לא פרופרצינאלי בעליל למה שקורה במדינה. אם כשאתה שומע מישהו קורא לאחר "נאצי" או כשאתה שומע מישהו מספר בדיחת שואה זה מזעזע אותך - לגיטימי לגמרי, רק תהיה מודע לכך שאתה מיעוט בציבור הישראלי.

Roma אוהב/ת את זה.
  4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

המצב כבר יצא מכלל שליטה כשמכבי איבדו את האליפות לגליל בתחילת שנות התשעים ואוהדים אדומים ציירו צלב קרס על מכוניתו של שמעון מזרחי. כבר אז לא נעשה דבר ועדיין האלימות מנצחת. אף אחד לא עושה שום דבר לא בכדורסל ולא בכדורגל. כאוהד מכבי ת"א בכדורסל ומכבי חיפה בכדורגל ראיתי גם מספיק אלימות של שתי המחנות האלו. לא מוכן לקבל את זה משום אדם (מצפה גם מאדם אחר לגנות אלימות מבלי להגיד "גם הם עושים") גם מהאוהדים של הקבוצות שאני אוהד.

@Roma
    רק חסר לישראל שהמצב מדרדר כמו ביוון. המצב גם ככה כבר גרוע.

ולסיום מברך את האוהדים השפויים של הפועל ת"א בניצחון שלהם אתמול. רצו יותר וכל הכבוד להם.

Roma אוהב/ת את זה.
  5. Telkiyski Member

מעניין באמת כיצד נוהגים צוות "זעזוע" פה בפורום להגיב כשהם שומעים משפט כמו "הבוס שלי נאצי" או "היה לי יום שואה".

צבועים

6. Mahranlala Member

למרות שמדובר בפורום ספורט כללי אולי אפשר לפתוח דיון מיוחד לנושא/ים האלה שקשורים קצת גם לכדורגל כדי לא להפריע פה.
    @Roma כדי שיהיה מקום שנוכל לדבר מבלי לפגוע כאן בדיוני הכדורסל, גם לי יש כרגע מה להגיד על ההודעות האלה שמכבי והפועל הוציאו בשעתיים האחרונות אבל מכיוון שהדיון בנושא לא ימשך כאן מכבד את זה.

Roma אוהב/ת את זה.
  7. Roma מנהלים

העברתי הלאה, אשמח באמת לשמוע את דעתך בנושא והגיע הזמן שיהיה דיון מסודר לאלימות בספורט.

הפעם אני תומך בנהלת הפועל, מכבי אוהבת לייצר ספינים במיוחד לאחר הפסידים. כמובן ששוב ששני הצדדים דואגים להתנגח במקום לטפל בבעיות המקומיות.

אני באמת חושב שאם לא מצליחים להתגבר על הדרבים הסוערים האלה שמייצרים כבר כל כך הרבה באז ורעש אפילו יום אחרי המשחק אפשר לנסות את שיטת סכנין - ביתר בכדורגל שהייתה תקפה לפני חוגג, מכבי לא מגיעים לדרייב אין והפועל לא מגיעים להיכל מנורה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/1/19
  8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה?
    איזשהו אוהד מכבי נפגע אתמול או באחד הדרבים האחרונים מאוהד הפועל שאתה מציע הצעה שכזאת? אתמול הם הסתובבו ליד אוהדי הפועל מחוץ לאולם אפילו בלי מאבטחים שיפרידו ולא קרה כלום. הדה לגיטימציה שמכבי והתקשורת הצליחו לעשות פשוט מדהימה.

Mahranlala אוהב/ת את זה.
  9. Telkiyski Member

אוהדי מכבי רק לפני שבוע הלכו ותקפו כמעט פיזית את פרנקל במשחק במפעל הפרטי שלהם.
    אתמול הם שרו "הפועל חיזבאללה", ארגון שאין צורך להרחיב כמה דם הוא דאג לשפוך.

אבל לא. שואה. זה מזעזע. את זה אסור להגיד.

איזה צביעות אלוהים.

10. Mahranlala Member

הפועל ת"א לדין על זריקת ניירות בדרבי
    הפועל לדין על זריקת ניירות (שראויים לעונש, כי מבחינתי לזרוק ניירות ששחקן זורק עונשין זה הפרעה למשחק) ועל.. שמעון מזרחי תתאבד כבר.

http://rotter.net/User_files/forum/5c46fdc40f18d32a.Xxx
    http://rotter.net/User_files/forum/5c46fdcc0fc5c4a0.Xxx http://rotter.net/User_files/forum/5c46fdd1102f7bd0.Xxx

11. Telkiyski Member

לפי איזה חוק בדיוק מעמידים אותנו לדין בגין שירת שימון תתאבד כבר?

מה השלב הבא?
    אסור יהיה לשיר "אני שונא אותך מכבי"?

בושה וחרפה. הכל פה מכור.

12. Roma מנהלים

מסמך מביך, עושה רושם שגיל עובד נהנה מהמשחק ולא שם לב להרבה דברים.

עובד לא ציין כלל את הקללות לעבר רגב פנאן ואת שירי השואה שהם העיקר מבחינתי(שואה). כמובן לא ציין את הקללות של הצד הצהוב. לא חושב שצריך להתייחס לאלימות המילולית בדו"ח שלו אם הוא מתעלם מרוב הדברים שהתרחשו ובוחר לציין רק את הקללות לשמעון מזרחי שדווקא זה הכי פחות חמור ולמעשה עונה על הקרטריון "מסריח אבל כשר".

התנהגות שחקני היריבה "טובה"? לא הבנתי רק אני ראיתי את מקרה דיאנדרה קיין? איך רוצים לטפל באירועים כאלה אם הם לא מדווחים ומטופלים.

בנוגע לזריקת הנייר, כל קבוצה עם קהל מבצעת את זה בתחילת המשחק, עושה רושם שזה עובר חלק ואני לא מבין מה פתאום הוא בוחר לציין זאת.
    באמצע המשחק ולקראת הסוף זה כבר יותר בעייתי ופוגע בשטף של המשחק לאחר שהוא התחיל.

13. Telkiyski Member

מכבי הפסידה דרבי.
    מזרחי בחדר ההלבשה אמר להם מייק איט 30 ובסוף בכלל הפסידו.

טבעי שהמערכת המושחתת והמכורה תאשים עכשוי את הפועל גם בזה שהשירים במחצית לא היו איכותיים מספיק.

14. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

יורופיד זה עמוד פייסבוק הכדורסל הכי מדהים שיש ואני מת עליו והסיקורים שלו:
    יורופיד - כדורסל אירופי - דף הבית | פייסבוק

היום הוא החליט לתת בראש על אירועי הדרבי.
    הפוסט הכי טוב שקראתי מזה הרבה זמן בנושא.

אנחנו רוצים להתנצל. הפוסט הזה יחרוג טיפה מההתנהלות המקובלת שלנו. השפה בו תהיה טיפה יותר חריפה וצינית ובעיקר עצבנית. בואו נתחיל.

ברוכים הבאים למצעד הבושה של הכדורסל הישראלי. המשתתפות: מכבי ת"א, הפועל ת"א, מנהלת הליגה, איגוד השופטים ואיגוד הכדורסל. הנידון: הדרבי. את הקהל של הפועל ת"א אנחנו משאירים מחוץ למצעד הזה. הסיבה? זה כבר הרבה הרבה יותר חמור מבושה.

החל מיום ראשון בערב עם קיום הדרבי בדרייב אין, דרך יום שני והמכתבים שהוחלפו ועד הבוקר בו פורסמו דוחות השיפוט והמשקיף, נגלה לעינינו מחזה מרהיב ביופיו. כולם מטומטמים, כולם טיפשים, כולם שולחים עוד חץ הרדמה בענף החשוב הזה, שמאבד מערכו. יאללה למצעד.

מקום 5 - איגוד השופטים
    להם אנחנו באים הכי פחות בטענות. הם עסוקים בשיפוט המשחק, פחות יכולים לשים לב מה קורה מסביב למגרש. מצד שני, לשמוע הם יכולים וקריאות קהל יוצאות דופן זה חלק ממה שהם צריכים לדווח. התפרצות מאמן קצת לא פרופורציונלית זה גם משהו שצריך לדווח עליו. למרות זאת, הם נתקעו עם הקונפטי, והקונפטי, והקונפטי. בסדר.

מקום 4 - מכבי ת"א
    תגידו, בשביל מה אתם צריכים להתעסק עם החרא הזה? למה תם ממשיכים להתעסק עם כל הרבה דברים לא חשובים בכל שבוע? קודם כל, הפסדתם את המשחק ולכן כל דבר, לא משנה באיזו צורה זה יכתב או יאמר ואפילו מה הנושא - כל דבר יחשב לתירוץ ובכיינות. המכתב של אלי דריקס הוא בעל תוכן ראוי וחשוב אבל בשביל מה ללכת ולפרסם אותו בתקשורת? רוצים להתלונן? רוצים לאיים? בהצלחה, אבל כל עוד המכתב הזה נשלח לתקשורת ולמנהלת באותה צורה, זה פופוליזם. ועל מי בדיוק אתם מאיימים? לא רוצים להופיע למשחק עם קריאות שואה? אל תופיעו. הפועל לא יופיעו למשחק עם קריאות חיזבאללה והכדורסל שלנו יצטרך הנשמה.

מקום 3 - הפועל ת"א
    תקראו את ההודעה הבזיונית הזו. התרגלנו כבר להודעות התקשורת של הפועל ת"א, אין בזה שום דבר מצחיק או חינני. מדובר בבושה ענקית של כל עובדי המועדון בראשות הדובר הליצן. וזה מה שקורה שנותנים לאוהד שרוף להיות דובר הקבוצה, הדיפלומטיות נעלמת, הממלכתיות לא רלוונטית - המטרה היא לעקוץ, להכניס ולנצח את מכבי לא רק על המגרש, אלא גם דרך המילים החדות, שמתגלות כהתנשאות מבחילה, גם כסילוף האמת וגם כהתעלמות מוחלטת מהצד האשם. מדהים שאין בכל הגוף הזה אף מבוגר אחראי שאומר רגע, בואו נעצור. חבל שאין מבחנים שצריך לעבור כדי להתמנות לדובר גוף ספורט, כי אם היה, הדובר של הפועל ת"א וכל מי שמכתיב לו הערות, לא היו מסיימים סימסטר א'.

מקום 2 - המשקיף גילי עובד
    תשפשפו את העיניים ותקראו את דו"ח המשקיף. עכשיו שוב פעם. ושוב פעם. עד שתצליחו להבין איך בן אדם בעל תפקיד מועל בתפקידו ועל כתפיו הרחבות משריש את בעיית האלימות בכדורסל הישראלי. התנהגות הקהל המארח היתה "מניחה את הדעת". זה לא מטורף לגמרי?
    איפה שירי השואה שנשמעו מצוין בטלויזיה?
    איפה השירים הקשים לרגב פנאן שנשמעו מצוין בטלויזיה?
    איפה שירי החיזבאללה של אוהדי מכבי שגם אותם שמעו בטלויזיה?
    איפה היריקות שיש מספיק עדויות להן?
    איפה ההפרעה של הכרוז לזריקות של וילבקין בסיום הזמן החוקי?
    איפה הבלאגן שהלך מאחורי הספסל של הצהובים ביוזמת אוהדי הפועל?
    איפה האזכור להתנהגות המתגרה של דיאנדרה קיין?

שיר אחד בודד לשמעון מזרחי + קצת קונפטי? זה כל מה שהצלחת לכתוב בדו"ח המשקיף העלוב שלך? היית במשחק בכלל? מה עשית שם? בשביל מה אתה מגיע בדיוק? לראות את המשחק אפשר גם מהבית. תתבייש.

מקום 1 - מנהלת הליגה
    התגובה של מנהלת הליגה היא השערורייתית מכולן, היא הבוקס שכל מי שאוהב כדורסל ורוצה להגיע למגרשים חטף אתמול ישר לתוך הפרצוף. תראו מה כתוב כאן. 0 בלקיחת אחרית, 0 באכפתיות, 0 ביוזמה, 100 בזריקת אחריות, 100 בזלזול בקהל, 100 בזריקת זין. שהמשטרה תטפל! שהאיגוד יעניש! אנחנו? מה אתם רוצים מאיתנו? אנחנו מגנים, ורק מגנים. בגינוי אנחנו מעולים. במעשים? אפס. את המקום ראשון במצעד הבושה של הכדורסל הישראלי מקבלים אלו שאמורים לנהל אותו ולקבוע מה מותר ומה אסור. יש להם המון מה לעשות אבל הם בוחרים שלא לעשות כלום. התגובה שלהם קובעת בצורה נחרצת - הכל מותר. ואם עשיתם משהו שאסור, אז שמישהו אחר יטפל בכם. אנחנו פשוט נשב פה ונסגור אחרונים את האור.

Roma אוהב/ת את זה.
  15. Telkiyski Member

חחח מצחיק שהדף הזה מנסה להיראות אובייקטיבי.

מכביסטים מטונפים.