האם אנחנו מאבדים עוד קבוצה גדולה בליגת העל?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י הירושלמי הכחול, ‏3/11/02.

1. הירושלמי הכחול Member

הפועל פ"ת נמצאת באחד המשברים הגדולים ביותר שלה בשנים האחרונות.
    בלי שוער, בלם אחורי וקשר אחורי נורמליים הקבוצה סופגת שערים שטותיים ומתפרקת מול קבוצות קטנות אפילו בבית שלה!
    כולם חושבים שזה סתם אופנה להגיד את זה אבל הגורם העיקרי לכישלונה של הקבוצה שיכולה להידרדר אף יותר הוא: הנהלת הקבוצה!(דני לוי, שמואל בייגל, איציק כגן ויעקב שפי, משה נפתלי חבר ההנהלה החמישי הוא היחיד שאיכפת לו ולא מקבל כסף בקומבינות למיניהם).
    הביאו את ליאור שחר אבל זה לא מה שיעזור. חייבים להתחיל הכל מחדש!
    לגבי הסגל, שבוע הבא הקבוצה תתחזק מעט כשיהיו בהרכב שחקנים כמו רפי כהן השוער ודדי בן-דיין שלא בטוח יוכלו לעזור. 2 שחקנים זרים יגיעו בינואר 2003. עד אז אי אפשר לדעת איפה הקבוצה תהיה.
    העיקר שדני לוי מבטיח שנאבק על כרטיס לאירופה....

מה אתם חושבים יהיה גורלה של הפועל פ"ת? מי אשם? מה צריך לעשות? והאם זה חשוב שקבוצה כזאת תישאר בליגה הראשונה?

2. The Eagle Member

אור אחי, מה אתה עושה פה?!!?
    לא משנה... נחזור לדיון

אז ככה.... גורל הקבוצה הוא לוט בערפל, עד המשחק נגד ראשון, הקבוצה הציגה משחק טוב אבל לא הצליחה לנצח..
    מאז המשחק נגד ראשון, השחקנים פשוט לא נלחמים... כאילו אין להם חשק לשחק..

הסגל של השחקנים טוב ברובו, אבל משום מה ניר לוין מעלה את השחקנים הלא נכונים בהרכב..
    אברמוב מקבל אשראי שלא נגמר בזמן שפארו נרקב על הספסל
    גיא שמיר משום מה נמצא בהרכב (מעננין מאוד למה....)
    יחיאל לא מספק את הסחורה...למרות שהוא נשמה
    עבד רבאח וארז אליאב לא מציגים את היכולת שזימנה כל אחד בתורו לנבחרת...
    ורק ההתקפה מספקת את הסחורה...עם רוזן ודוברובין התותחים..

ועכשיו לחלק של ההנהלה
    ההנהלה שיחררה את דמורוביץ' , שחקן קישור מעולה
    ואת כל שחקני גוטמן שלא נשארו רק כי גוטמן הביא אותם..

ההנהלה לא חתמה עם אוהד כהן למרות שניר לוין רצה אותו
    ההנהלה שיחחרה בצעד דבילי את מיכאל זנדברג שעלה על כביש החוף שהרבה כחולים נסעו בו לפניו...

האמת אין לי כבר מה לכתוב... כי התבאסתי ממה שכתבתי... אני ימשיך מחר.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

3. יוגב אסולין Guest

הפועל פ"ת נבנתה השנה בלחץ. בגלל שמאיר שמיר לא רצה הלעביר כסף אחרי זה כן. כל הדיבורים סביב מה שיהיה הוסיפו הרבה לחץ. את שחקני הבית והנשמה של הקבוצה הוציאו את השחקנים הטובים בהגנה גם שיחררו ודווקא בשנה שבה הניסיון והנשמה היו צריכים להיות גורם מרכזי.

אני לא חושב שלהנהלה יש איזה חלק משמעותי למה הבעיה של הקבוצה זה שאין חיבור על המגרש בין שחקנים. בפ"ת אין יותר מידי לחץ כמו שיש במוקמות אחרים. פיטורי ההנהלה לא יתרמו ובטח לא מינויו של ליאור שחר.

העונה הזאת עדין רק בהתחלה שלה, לפ"ת אמנם אין סגל שירוץ שוב בצמרת כמו שהתרגלנו מהם בשנים האחורנות. אבל בהחלט יש להם סגל שיכול להיות במרכז טבלה. הבעיה שמה זה הלחץ שמביא לחוסר החיבור בין הקבוצה. אבל ברגע שהקבוצה תנצח משחק או 2.. יהיה שקט והיא תציג יכולת יותר טובה. לכן אני לא חושב שפ"ת תירד. מה שעכשיו אני אומר למעשה נאמר כל העונה שעברה על בית"ר. אבל אני אומר ככה כי פשוט לפי דעתי יש קבוצות חלשות יותר מפ"ת..

בקשר לעם פ"ת חשובה לליגה אני חושב שהיא הקבוצה הכי סימפטית. קבוצה שמתפתחת לאט לאט מנסה להיות גורם צמרת. למרות שכבר 40 שנה אין לה הצלחות. עדין יש לה כמות נחמדה של אוהדים שלמדו לשמוח ממקום שלישי. הואהדים שמה מנסים להתקדם לאט לאט ע"י הרצת מועדון האוהדים שתורם. ובהחלט פ"ת מוסיפה הרבה צבע לליגה. מה גם שפ"ת היא קבוצה לא ענייה ונותנת עוד הרבה צבע לליגה. והדבר הכי חשוב. אני לא רואה קבוצה אחרת שמגיעה לה להיות בליגת העל על חשבונה של פ"ת.

4. StAtIk TzHoV Member

לדעתי הפועל פ"ת תחזור לעצמה הם הרכש החדש שהם הביאו שזה בן דיין רפי כהן השוער ועוד שחקן
    יש להם מאמן מצויין ועכשיו אחרי שהוא סוף סוף בנ הקבוצה כמו שצריך הם יתחילו לנצח

5. יוגב אסולין Guest

המקום שלהם בתחתית הוא לא בגלל שהיה להם סגל כל כך חלש. היה להם סגל לאמצע טבלה.

אבל מה שכן השחקנים החדשים שמגיעים יודעים לאן הם נכנסים. הם באים בלי לחץ עם הרבה רצון להוכיח ואולי הם יתנו תנשמה שחסרה לקבוצה.

בכל מיקרה אני מאוד מקווה שפ"ת תתחיל להתעורר הליגה רק בהתחלה שלה 2-3 ניצחונות רצופים והיא כבר בחלק העליון.

6. big-man Member

לפי דעתי גם השנה נאבד קבוצה "גדולה" מליגת העל. כמו שהיה בשנה שעברה עם הפועל חיפה.

הסיבה זה שקבוצות לא מצליחות להחזיק את עצמם כלכלית לאורך תקופה ארוכה של זמן. ולכן מגיע רגע הקריסה. וברגע הנפילה קשה מאוד לעצור את זה. כי השחקנים מיואשים אישית וצריך רכש וצריך לחדש את השורות על מנת לשרוד. אבל לפ"ת אין מספיק כסף כדי לעשות את זה לכן היא תמשיך לרדת ולרדת.

הסיכוי היחיד לפי דעתי שיש לפ"ת הוא עם צעירים מוכשרים שיהיו מוכנים לתת תנשמה. אני בטוח שבמשך כל השנים האלה הפועל פ"ת גידלה הרבה מאוד שחקנים (שעדין לא מכרה) שירצו להוכיח את עצמם בליגת על וזאת ההזדמנות הגדולה ביותר שלהם לקבל את הבמה.

ואם זה לא יזעור ופ"ת תירד ליגה אז לא נורא. אני מקווה בשביל הפועל פ"ת כי היא קבוצה מאוד מאוד סימפטית שתחזור מהר מאוד לליגה הראשונה. ואם אכן כך יהיה אז סוף סוף אוהדי הקבוצה יוכלו להיות שמחים בעליית ליגה שזה גם משהו.