האם באמת חיפה ליגה אחרת?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לילך, ‏8/12/02.

1. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

האם זה נכון שכמו שטוענים כל האוהדים שלה חיפה ליגה אחרת?
    האם זה נכון שרק מהספסל שלה אפשר להרכיב קבוצה שתרוץ לאליפות?
    אז למה היא בוחנת כל הזמן שחקנים חדשים? לא מספיק לה מה שיש לה?[/i]

2. Rossoneri Member

כרגע הקבוצה בודקת 2 חלוצים ניגרים, מכיוון שאיגביני ככל הנראה יעזוב, והם שמעו על שני החלוצים שהם ה"איגביני" הבא, אז שווה לנסות לא? בסה"כ אני חושב שחיפה עושה תרגיל מלוכלך בזה שהיא כל הזמן מודיעה שהיא מחפשת שחקנים חדשים, ככה היא מחזירה את הרעב של השחקנים שלה להוכיח ולהצדיק את המקום שלהם בהרכב, סה"כ אני לא מאמין שחיפה תעשה שינוי.

3. זהובניק Member

לגבי הצד ההגנתי,אין להם כמעט שחקנים הגנתיים על הספסל חוץ מאבישי זאנו(שגם ככה הוא ישחק הרבה עכשיו אחר זאוטאוטס נפצע.
    אלמושנינו לדעתי לא משהו...
    בקשר לצד ההתקפי אני חושב שיש להם תשחקנים המחליפים הכי טובים בליגה(נירסביליה,רפי כהן,ישראלוביץ וזנדברג)...

4. לירן-ביתר Member

למה תרגיל מלוכלך? גם אם זה נכון זאת זכותה לעשות את זה, אין בזה שום דבר שלא הוגן.

5. Rossoneri Member

כן, אבל זה מאחורי הגב של השחקנים, זה לא יפה, אז אני קורא לזה תרגיל מלוכלך. מצידי תצטט אותי ושים את זה בדיון של הציטוטים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

6. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצד אחד יכול להיות שחיפה עושה את זה כדי לגרום לשחקנים שלה לשחק יותר טוב מחשש שיוחלפו עם השחקנים החדשים יבואו, אבל יכול להיות שלחיפה פשוט יש חוסר ביטחון בשחקנים שלה.

7. burning soil Member

חיפה לא ליגה אחרת,אבל בהחלט יש לה חומר טוב וקבוצה איכותית מאד,
    אבל יש להם קבוצה מבוגרת,ז'אוטאטאס,רוסו,פראליה,באדיר,ז'אנו,קייסי,בנאדו,חרזי
    כולם נעים בסביבות גיל ה-30,עוד 2-3 הסגל שלהם ישתנה ויקח להם זמן לבנות את עצמם מחדש ולהיות קבוצה איכותית שוב.
    חוצמזה לחיפה יש שחקנים צעירים כמו אוואט שבכלל לא שייך להם,אג'יפור שעתידו לא ממש ברור,יעקובו איגביני שסביר להניח שיעזוב,ויניב קטן שגם לו יש הצעות מחו"ל.

עוד כמה שנים העיר ת"א תשלוט בכדורגל,מכבי והפועל יהיו חזקות יחד עם הצעירים שיבשילו וישחקו בנבחרת ישראל...

8. Ilan Member

אל תדאג, מכבי חיפה לא פראיירית, ועל כל שחקן טוב שיעזוב היא תביא אחד יותר טוב, ככה זה שיש לך כסף ואתה רוצה שוב להצליח בזירה האירופאית...

9. שגיא Guest

אתם עושים צחוק?
    איזה שטויות אתם מדברים על בחינת השחקנים.....

וואי וואי.....חחחח...זה כלכך מצחיק אותי...תרגיל מלוכלך, חוסר בטחון, מה הקשר?

חיפה לא רוצה להיקלע למצב, שבו קלועות כמעט כל קבוצות הליגה, שבו הן מחליפות זרים אחרי כמה מחזורים, חיפה בוחנת את השחקנים שלה הרבה לפני, הרבה יותר ביוסדיות, בקפדנות, וככה מרוויחים שחקנים יותר טובים.

תדע לך שבזה מכבי חיפה היא הכי מקצוענית בארץ.

כל קבוצות העולם בוחנות שחקנים.
    ואתם יודעים, הם בוחנים שחקנים לעונה הבאה,במקרה שהם טובים הם מחתימים אותם ומקסימום משאילים אותם לאיזה כפר סבא אחת, ותוך שנתיים מוכרים אותם במליוני דולרים, וזה אחרי שקונים אותם בגרושים בגיל צעיר.
    זה לא נקרא תרגיל מלוכלך, זה אחד התרגילים היותר מתוחכמים, חכמים בכדורגל שלנו.

חחחחחחחחח
    כל כך הרבה שטויות פלטתם שזה לא יאומן.

10. Rossoneri Member

אתה סתם טוחן עכשיו מים, שנינו יודעים שלמכבי חיפה יש זרים מעולים, ושאיגביני ואג'ופור יעזבו בינואר או לפחות בסוף השנה, אבל כרגע חיפה רק בוחנת שני זרים, בעמדת החלוץ, ששניהם כביכול "האיגביני" הבא, חיפה כבר אמרו שהם לא מרוצים מאיך שהשחקנים מתפקדים באימון, ושנינו יודעים שאם חיפה תצטרף חיזוק הוא יהיה ברמה גבוהה הרבה יותר מאשר חלוץ צעיר בן 18, הרי כסף יש לה, ובליגת האלופות היא כבר הייתה, יש לה מוניטין והרבה זרים יעדיפו להגיע אליה. מה שלא יהיה מה שחיפה עשתה (בחנה את שני החלוצים) הייתה בשביל להעיר את איגביני שלא פוגע זמן מה, ולהגיד לו בעצם, הלו חביבי, אתה לא לבד פה, יש מי שיחליף אותך, אז תתחיל לשחק. ופטריק קלייברט ידידי, אל תגיד שאנחנו זורקים פה שטויות לאוויר, כי כל אחד מביע את דעתו!

11. שגיא Guest

כל אחד מביע דעתו נכון.
    דעתי היא שאתם זורקים שטויות. :wink:

חיפה כל שנה בוחנת מספר שחקנים עוד לפני שהעונה מסתיימת...

אתה חושב שבאמת שני הזרים שהיא בוחנת בשלים להיכנס לנעליים של איגביני? לא נראה לי...
    ותאמין לי שזה שבוחנים שני חלוצים לא ממש עושה לו משהו, הוא יודע למה הוא מסוגל, והוא יודע שאף אחד לא יוציא אותו מההרכב לטובת חלוץ זוטר בן 18 שזה הרגע הגיע ועדיין לא הוכיח את עצמו במשחק ליגה.
    ואם אתה רוצה לדעת, בחיפה לא ממש התרשמו משני הניגרים, אבל הם ממשיכים להיבחן, והמטרה היא להחתים אחד מהם לעונה הבאה.

עוד משהו, יש לחיפה כסף, זה נכון, מוניטין? נו טוב...שיהיה, אבל תבין, אנחנו בישראל לו רק תלויים באיזה שחקן אנחנו רוצים, הרבה לא ממש יירצו אותנו וזאת בעייה..
    לכן צריך לבחור בקפדנות.
    גם אם לחיפה יש כסף, למה לה לבזבז הכל על רכישת שחקן ומשכורת שמנה?
    לא עדיף להבין שוב איזה יעקובו, לקנות בזול, ולמכור בכמה מליוני דולרים?
    תגיד לי אתה מה עדיף...

אז אל תגיד שאני טוחן מים, כי שנינו יודעים שבמהלכים האלה, מכבי חיפה מקדימה בכמה שלבים את שאר קבוצות הליגה, ולא במעט.

12. Tomzo Member

אני לא חושב שזה "מהלך מלוכלך" מה שהיא עושה גם אם זה בשביל להמריץ את השחקנים
    מה רע בקצת תמריץ?!
    ואחריי השנה יכול להיות לחיפה די קשה כמו שזה מראה עכשיו בגלל שכמה שחקנים שאין לי כוח לציין אותם כנראה יעזבו ואני בטוח שאתם יודעים את זה אז ברור שהיא צריכה שחקנים חדשים

13. Rossoneri Member

זה שאתה אוהד מכבי חיפה זה כבר משהו אחר, איגביני הוא לא חלוץ ענק, ועושים רעש גדול מדי סביבו, בסוף עוד הוא יעבור כמו בניון וחיפה לא תקבל אגורה, ושתדע שזה אפשרי, כי החוזה של איגביני נגמר בינואר (כן, בינואר) וקבוצות כבר היום רשאיות להציע לו חוזה בלי לעבור דרך מכבי "הונדה" חיפה. כבר ראינו חלוץ צעיר נכנס לנעליים של חלוץ גדול בחיפה, ועוד בהרבה קבוצות אירופאיות, אואן-פאולר, סביולה-קלייברט, 2 הצעירים שחיפה הביאה לא מרשימים, ולכן אני גם לא רואה לנכון סיבה שיחתימו אותם!!! ואם לחיפה יש כסף, אז היא תרצה עוד, ובשביל לקבל עוד היא צריכה להגיע שוב לליגת האלופות, בשביל לעשות את זה היא צריכה ליפול שוב על הגרלה קלה (מה שלא יקרה) או פשוט לחזק את הסגל בצורה דרמטית מה שאומר לא להביא שחקן צעיר שיהיה גדול, אלא שחקן בשיא הקריירה או בגיל 30, שכבר יש לו נסיון והוא עבר הרבה במסגרת אירופאית. כל מה שנאמר פה, הוא חומר למחשבה, אני לא רוצה שתגיב ושנכנס פה לויכוח, אני רק יזכיר שנושא הדיון הוא האם חיפה היא ליגה אחרת.

14. המכור Member

אני לא חושב שמכבי חיפה היא ליגה אחרת השנה לדעתי הייתה תקופה שמכבי שיחקה פצצה ויכלה לנצח את חיפה....
    אני לא מזלזל בערכה של חיפה אבל היא לא קבוצה מליגה אחרת...
    לדעתי יש להם ספסל טוב שמוכיח את עצמו פעמים רבות אך אין מצב שהוא יכול לקחת פה אליפות אפילו שהשחקנים שם יחסית כשרוניים!!!!
    ד"א אני זוכר שאמרו שהקבוצת המילואים(הצעירה) של מנצ'סטר יכולה לקחת פה אליפות אז אתם חושבים שהספסל של חיפה (כמה אלפי דולרים)שווה בערכו של הקבוצת המילואים(שווה אני מניח כמה מיליוני דולרים)????
    ואל תחשיבו את הניצחון של חיפה 3-0 על מנצ'סטר.....

15. Roy Member

אז בואו נחזור לנושא הדיון....
    עקרונית אני כן מאמין שחיפה היא ליגה אחרת.....

קודם כל יש ליגה אחרת בתוך ליגת העל, שהיא שלושת הגדולות- מכבי חיפה, הפועל ת"א, ומכבי ת"א.
    זאת ליגה משל עצמה, כי רק הקבוצות האלה יכולות להיאבק בצמרת לאורך זמן. רק הקבוצות האלה מנוהלות כמו שצריך, ויש להן גב כלכלי יציב. בקבוצות האלה מרוכז הרוב המוחלט של הישראלים והזרים האיכותיים, ולקבוצות האלה (בנוסף לבית"ר- שבגלל ניהול כושל תמידי לא נמצאת ב"ליגה" הזו...) יש את הקהל הרב ביותר בארץ. למעט מעידות פה ושם, ברוב המחזורים כל שלושת הקבוצות מנצחות במשחקיהן.
    בתוך ה"ליגה" הזו, יש את מכבי חיפה, שהיא רמה אחת מעל מכבי והפועל. הארנק של יעקב שחר פתוח יותר מזה של רביעיית הניהול האדומה או של הרציקוביץ', וזה גורם מאוד משמעותי. יעקב שחר גם מעורב מאוד בקבוצה ובמה שקורה, בניגוד לדיסטאנס שלוקחים הרציקוביץ' ותאומים, בייחוד האחרון. תאומים נותן לדיקטטורה של קשטן חופש מוחלט, וגם אם זה מביא תוצאות, שחקנים כמו אבי תקוה וכפיר אודי נדרסים ונפגעים בדרך.
    נחזור לשחר. תחת שחר עומד צוות שלם ואיכותי של אנשי ניהול (ועזבו את הפקס), סקאוטרים שמגיעים עד קצוות אפריקה, ופיני זהבי אחד, שמקושר עם המועדון הירוק ומשווק את שחקניו.
    הכסף של שחר גורם לכך שהספסל של חיפה הוא העמוק בליגה, ובכל עמדה אם ייעדר שחקן, יימצא מחליף, שהיה מוצא את עצמו בהרכב של כל קבוצה מ-9 הנותרות בליגה, אם לא גם בשתי התל אביביות.
    לדוגמא, הפריבילגיה של שחר עם דודו אוואט היתה בלתי נסבלת. שוער נבחרת, ניר דוידוביץ', נפצע, אז במקום שכמו בכל קבוצה אחרת יעלה השוער השני, שחר מפעיל קשרים, פותח ארנק, והופ- נוחת שוער נבחרת ישראל אחר, דודו אוואט.
    הזרים של חיפה הם ללא ספק הטובים והאיכותיים בליגה, שאר ההרכב הוא ברובו שחקני נבחרת ישראל, והצעירים של חיפה הם לא כמו צעירי התל אביביות, שחקנים שמתפתחים, אלא שחקנים שמספיק מפותחים מבחינת רמה כדי לנסות לשווק אותם לאירופה, שחקנים שמשחקים בנבחרות של ישראל (יוסי בניון בזמנו, יניב קטן עכשיו).

כל הסיבות האלה יוצרות את ה"ליגה משלה" של חיפה, לכן גם די ברור לי שגם השנה חיפה תהיה אלופה. מעידות יהיו, כמו בטדי ובב"ש, אבל לחיפה יהיה סגל מספיק עמוק כדי לגמור עונה כמו שצריך מבחינת כושר ועייפות, מה שיכול להשפיע על ה"צמודות" לה בטבלה, אם יהיו כאלה בכלל, ומה עוד שחיפה כבר לא באירופה, כך שלא יכולה להיות עייפות מצטברת ממשחקים נוספים.