האם התקשורת אובייקטיבית?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י חייל שוקולד, ‏2/10/09.

1. Igi Member

אני עם אפי, באמת שאני לא מבין למה השטויות האלה מעסיקות אותך. במקום להגיב על המשחק של הפועל זה מה שמפריע לך? הרי בכל מקום יש עיתונאים שיותר מזדהים עם הפועל(ישראל היום למשל), או כאלה שיותר מזדהים עם חיפה(ONE) או עם מכבי ת"א... לא חושב שיש איזו מגמה ואת האמת שכבר די הרבה זמן לא שמעתי את הסטיגמה "התקשורת אדומה".

2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם זה מה שאתם לוקחים מהדיון הזה אין לי מה להגיד. אלו הם דוגמאות. את האמת, במידה וכבר שנים הייתם שומעים בכל חור, מהפורום הזה עד לשיחה עם חברים שלך את המושג "תקשורת אדומה" למרות שאין לזה אף הצדקה, זה לא היה מציק לך? בבקשה, פתחתי את הדיון הזה, תסבירו לי במה לעזעזל התקשורת אדומה.

3. שגיא Guest

התקשורת אדומה כמו שהיא בכל צבע אחר. ההתעסקות שלכם (אוהדי הפועל תל אביב - אתה הדוגמא) בכך מכניסה לכם לראש שכולם אומרים שהתקשורת אדומה. ההתעסקות המיותרת בזה לא מועילה לאף אחד.

פעם אדום, פעם צהוב, פעם ירוק. בוא נמשיך הלאה ולא נעצור ברמזור הזה.

4. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון, המושג "תקשורת אדומה" נאמר באופן קבוע בגלל אוהדי הפועל ת"א. אתה מאמין לעצמך?

5. ofiry15 Member

אם בן אדם תוקף מישהו אחר בפעם הראשונה בחיו, הוא יבוא לחקירה יגידו לו נו נו נו וישחררו אותו הביתה, מקסימום עם תיק לחצי שנה.
    אם בן אדם שיש לו ברקע עשרה תקיפות, יובא שוב לבית משפט בגין תקיפה הוא אפילו יכול לקבל מאסר.

אני מקווה שאתה מבין לבד תקשר.

תאמין לי עונה שעברה אם השיפוט באמת היה צודק מצבינו היה יכול להיות הרבה יותר טוב סבבה? לא מדבר על מכבי בית"ר או אשדוד. עקבתי אחרי הפועל כל העונה והשופטים לקחו לנו 7 נקדוות סה"כ.
    אז למכבי לקחו 10 ולבית"ר 8. זה לא כזה הבדל.

מה שכן מכבי חיפה הקבוצה שהשופטים מספקים לה הכי הרבה נקודות בעונה. אולי פעם צא מהקטע שאתה שונא הפועל תעקוב אחרי כל הליגה ותיראה מי נגד מי. בסופו של דבר הכל מתאזן מקסימום פער 2 נקודות לשם ולפה.

6. שגיא Guest

עצם זה שאתה פותח את הדיון הזה, ואם תספור תראה שציינת בו יותר מכל אחד אחר את המושג הזה, "התקשורת אדומה", מוכיח את מה שאני אומר.

למי אכפת בכלל באיזה צבע התקשורת?

אתה מנהל פה מחול שדים כבר שבוע וחצי על כלום ושום דבר.

ובנימה צינית, תרשה לי בבקשה להתלוצץ קצת. אם אקח את שלושת העיתונים הגדולים בארץ (ידיעות, מעריב והארץ), אוכל לראות ששניים מתוכם אדומים:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/thumb/c/ce/Maariv.Xxx/150px-Maariv.Xxx.Xxx
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/thumb/e/e3/Yedioth_Ahronot.Xxx/250px-Yedioth_Ahronot.Xxx.Xxx

אפילו אם אלך לעיתונים המחלוקים חינם ברכבת, אתקל בעוד עיתון עם קצת אדום, ישראל היום:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/thumb/e/ed/IsraelHayom.Xxx/250px-IsraelHayom.Xxx

אפילו עיתוני הכלכלה הם אדומים מוחלטים:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/c/c3/Globes_logo.Xxx
    http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1337776/Untitled-1_wa.Xxx

למרות שבאמת ב"דה מרקר" יש טיפה ירוק. מצטער.

אפילו באינטרנט, אתר ONE לא מסתיר את האדמומיות שבו:
    http://images.one.co.il/images/Site/TopLogo/Right/header_logo.Xxx

הנה, הוכחה שהתקשורת אדומה, מרוצה?

7. קטלוני Member

ישראל היום אולי צבוע באדום,אבל הוא ימני יחסית.
    מה תגידו על דה מארקר?

8. שער 7 Member

אני לא רוצה שוב להיכנס לדיון הפנדל בטדי, ראיתי את ההילוך החוזר 700 פעם ואניימה נגע בכדור לפני שבן-שושן נפל עליו (בפירוש כך, נפל). הסיבה לכך שהתעצבנתי בעניין הפנדל ולקחתי את זה לקיצוניות היא בגלל היריבות הטעונה ממילא בין 2 הקבוצות.
    שוב אני אומר, בעבר היו הרבה עיתונאים (או כמו שקראו להם בזמנו "כתבי חצר") שהזדהו עם הפועל, כיום הרבה אוהדים של קבוצות אחרות נכנסים וכותבים בפורומים השונים. המונח "תקשורת אדומה" נגזר מאז, כנראה בעקבות מחאות שאינני יודע מי אמר אותם, גם שלטון המפא"י בשנות ה- 60 ותחילת ה- 70 רק הוסיף. אני לא מת על אמיר אפרת בלשון המעטה, אבל אראל סגל בתוכנית שהייתה לו עד לא מזמן ב- 99fm לא הפסיק "לשבח" את הפועל, על אף שניסה להיות אובייקטיבי. (ואני שומע את התחנה הזו באופן כמעט קבוע בחודשים האחרונים, ביחד עם 103)

הדוגמאות שהבאת על הצבע של העיתונים, זה פשוט מגוחך. על ONE בכלל חבל להרחיב. אין כל קשר בינו לבין הפועל או קבוצה אחרת (לא לשכוח שאופירה אסייג המלוכלכת שהתחננה בפני ארקדי גאידמק שיחזור לישראל מנהלת את האתר, שלא לדבר על הרכילויות שממש לא קשורות בשום קבוצה ובטח שלא לספורט נטו)

אני מקווה שלא אצטרך להגיב יותר בדיון הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏3/10/09
  9. שגיא Guest

זה שאתם לוקחים ברצינות את מה שאמרתי על הצבעים של העיתונים אפילו יותר פתטי מכל הויכוח הזה שמנוהל פה.

אם קשה לכם להבין את משמעות המילים "נימה צינית" ו"להתלוצץ" אז כנראה שבאמת נהייתם עיוורים מכל ה"מאבק" האבסורד שאתם מנהלים פה.

10. Don Joan Roman Member

התקשורת אדומה, התקשורת ירוקה, התקשורת צהובה כחולה, בכל מקרה הם בצד אחר, אם יש קבוצה שמקופחת תקשורתית כמעט תמיד זו בית"ר ירושלים, אבל זה למען האמת כמעט ולא מעסיק אותנו כי לנו חשובה יותר הדעה של עצמנו מאשר הדעה של קבוצות אחרות, העצבים שלנו מתחילים רק כאשר מתנהל רדיפה והתנהגות של איפה ואיפה בין החלטות.
    ולבחור שדיבר על הפושע שבפעם הראשונה אומר "נו נו נו", ולאט לאט העונש גדול יותר, אתה מוזמן לבדוק בספרי ההתאחדות לכדורגל ותמצא שקהל אוהדי מכבי חיפה, הפועל ת"א ונמכבי ת"א ביצעו יותר עבירות משמעת מאשר הקהל של בית"ר ולעיתים גם בחומרה גדולה יותר, אבל הקיפוח התקשורתי לו זוכה בית"ר גורם למצב הפוך, אבל ניחא, קיבלנו עונשים חסרי תקדים תמיד וגם תמיד ידענו להמשיך קדימה, זו חקל מהגדולה שלנו.

11. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

התקשורת אדומה באופן מפחיד.
    למשל, כל טעות ששופט עושה נגד הפועל מקבל הדים וצלצולים, אבל מעולם לא היה זכור לי העליהום כשהשופטים טועים לטובת הפועל, וזה קורה יותר מדי.

כמו שהיא אדומה, היא גם אנטי-בית"ר.
    הדוגמא החיה לכך: כשאוהדי בית"ר שרקו בוז לדקת הדומייה לרבין [מה שמחליא אותי כל פעם מחדש], ראו בבירור בטלוויזיה שהיו גם חלק מאוהדי חיפה שעשו זאת, אך בחרו להתמקד באוהדי בית"ר, שידועים כברברים [או לפחות בעלי שם כזה].

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

התקשורת אדומה,כולם שם אוהדים את הפועל רמת גן :)

13. matanmo Member

לא הודלקה שום אבוקה מול באיירן.
    מול זלצבורג הודלקה אבוקה וקיבלנו קנס של 100 אלף וזה בלי הקנסות ש4 האוהדים קיבלו(כולל זה שהם היו במעצר באוסטריה).

Shacham, כמה שאתה עלוב בכל הזדמנות שיש לך אתה יורד כל מכבי חיפה.

נערך לאחרונה ב: ‏3/10/09
  14. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואלה? כי נגד חיפה שאנחנו היינו מקופחים(הגיע לנו פנדל ואדום לחובתם של חיפה[טישיירה וקינן] ולדה סילבה גם כן לא הגיע אדום, כי כמה שניות לפני זה גאדיר משך לו בבירור בחולצה) התקשורת רק אמרה כמה שאנחנו בכיינים. מצחיק במיוחד, כי אמיר אפרת הוא אחד מאלה שקראו לנו בכיינים, כשיום לפני זה הוא "בכה" על זה שמנצ'סטר סיטי קופחה על ידי השופט במשחק נגד מנצ'סטר יונייטד. תן לי דוגמא אחת שהתקשורת התנהגה כ"אדומה".

המשחק נגד זלצבורג כמובן. הקבוצה לא נקנסה, 4 אוהדים נקנסו בסכום של 400 יורו, מכבי חיפה לא נקנסה.

15. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה