האם יונייטד עדיין קבוצה גדולה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י gilb, ‏1/1/03.

1. gilb Member

ושוב יונייטד עושים לעצמם חיים קשים, פיגור ביתי מול סנדרלנד במחצית
    האם הבלתי יאמן יקרה?
    אם כן אז באמן יהיה לארסנל קשה לאבד את האליפות העונה
    (למרות שנראה שהיא מנסה בחודש האחרון),
    יונייטד פשוט לא אותה קבוצה גדולה כמו לפני שנתיים שלוש.

2. RE-QL Member

כנראה שכן כי ב-8 הדקות האחרונות של המשחק הם כבשו פעמיים ומנצחים 2-1! איזה מגעילים אלה!

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

קיבלת את התשובה שלך ולדעתי אין שאלה כזאת כי יונייטד עדיין בין הגדולות בעולם.

דיון מיותר, ופעם הבאה שאתה פותח יותר אני ישמח עם תוסיף ותרחיב יותר בקשר למה שאתה כותב.

4. Julian Joachim Member

אתם מוזמנים להמשיך בדיון, וכולי תקווה שgilb אכן יפרט מעט יותר.

5. gilb Member

מנצ'סטר יונייטד כבר שנתיים נראית כמו קבוצה שבעה
    הקבוצה מפסידה המון נקודות לקבוצות שבעבר היתה דורסת(בולטון,דרבי,סיטי,בלקבורן,מידלסבורו,ווסטהאם)
    גם שהיא כבר מנצחת היא עושה זאת בקושי כמו השבוע מול ברמניגהאם וסנדרלנד(היום)
    שימו לב שבחצי עונה כבשה יונייטד 35 שערים
    בעונות הקודמות ממוצע השערים של יונייטד היה גבוה בהרבה.
    לדעתי הטעות הגדולה היא השארותו של פרגנסון אחרי הטרבל, הזקן החביב משדר חפיפניקיות(כמו בהכנה מול חיפה) מציב הרכבים לא מואזנים מול יריבות נחותות במשחקי ליגה וגביע חשובים, ההחלטות שלו עלו לו כבר שנתיים בהדחה מוקדמת מהגביע האנגלי.
    עושה רושם ששיקול הדעת של פרגנסון בנושא הרכש נפגם מאוד, פורלאן שחקן חביב אבל לא מתאים למטרות של מועדון כמו יונייטד, ורון בכלל לא מתאים לשיטה ולא משפיע מספיק על המשחק, פרדיננד לעולם לא יהיה שווה רבע ממה ששולם עליו.
    חזרו השחקנים ה"מובילים", ושוב הקבוצה נראית תקועה, פחות יצרתיות, פחות מלחמה, פחות שליטה בשדה, וכתוצאה מכך הקבוצה יוצרת הרבה פחות מצבים.
    עד כה היה ליוניטד מזל רב בהגרלת ליגת האלופות, לי קשה לראות את הקבוצה מעפילה מעבר לרבע הגמר, בליגה לדעתי הכל תלוי בארסנל, צבירת נקודות סבירה וארסנל אלופה, יונייטד תדאג בעצמה ליפול מול הבינוניות והקטנות.

6. Julian Joachim Member

יונייטד קבוצה גדולה, בהחלט.

אולי לא דורסנית, אבל גדולה. וזה מתבטא ביכולת שלה לעשות מהפכים, ולצאת מפתיחת עונה גרועה במיוחד לעמדה לא רעה לקראת המירוץ לאליפות.

בכל מקרה, אני כן חושב שהבעייה היא הזלזול, חפיפניקיות או איך שלא תקרא לזה של פרגוסון. זה כבר נהיה דבילי, זה פוגע רק בקבוצה שלו. אבל אם ככה המנהלים של הקבוצה נהנים לראות את הקבוצה שלהם (מאחורי ארסנל), הם מוזמנים להמשיך לתת לתרח הזקן אשראי.

הבעייה נעוצה בעיקר בו, ובבחירת שחקנים שלו.

7. gilb Member

38 נקודות מתוך 66 = 57%
    35 שערי זכות ב22 משחקים = 1.6 שערים למשחק
    רחוק מאוד ממאזן הממוצע של יוניטד ב10 שנות הפרמיירשיפ.
    אבל אלה רק נתונים סטטיסטיים יבשים, צריך לראות את המשחקים של יונייטד ולהבין
    הקבוצה אמנם עדיין מהווה אתגר לכל קבוצה שמתמודדת מולה, אבל כבר אינה מפחידה כבעבר.
    אני לא יודע איפה אפשר לראות את נתוני אחזקת הכדור במשחקי היונייטד
    אבל אני שמתי לב במשחקים שכן ראיתי, שבמשחקים רבים העונה, היריבה החזיקה בכדור הרבה יותר מיונייטד.
    קבוצות בינוניות רבות פשוט שלטו בשדה מול יונייטד העונה, מה ששונה מעונות קודמות
    שבהן ההפסדים של יונייטד נבעו מחוסר מזל, מתפרצות.
    החזרה של יונייטד לעניינים היא למראית עין בלבד, הכל בזכות ההתרסקות של ליברפול, וחוסר יציבות/יכולת של קבוצות כל ניוקאסל, צ'לסי, לידס.
    ארסנל בעונה לא מרשימה עדיין בפער מבטיח(5 נקודות ששוות 6 בזכות יחס שערים עדיף)
    ובעצם הכל תלוי בארסנל.

8. gilb Member

תיקון טעות:
    41 נקודות מתוך 66 ליונייטד, עדיין פחות ממה שהם רגילים אליו.

9. ofer16 Member

פרדיננד לעולם לא יהיה שווה את הסכום ששולם עליו, אבל גם לא רונאלדו, זידאן, פיגו ובופון. כדי שפרדיננד יהיה שווה את הסכום ששולם עליו, הוא צריך לעצור כל חלוץ, כל משחק.
    למנצ'סטר היה (ועדיין יש) הרבה כסף, ועמדת הבלם נראתה (ובאמת הייתה) החוליה החלשה בהרכב של מאן יו.
    השוו בעבר את הרכישה של פרדיננד לרכישות של קנבארו ונסטה, בלמים טובים יותר והרבה יותר זולים. אני במקום פרגוסון הייתי עושה את אותו הדבר. פרדיננד הוא בלם צעיר, מהיר, גבוה, מוכשר, והכי חשוב - אנגלי. לנסטה וקנבארו היה לוקח זמן להתרגל לשפה, סגנון החיים וסגנון המשחק. פרדיננד היה באותו זמן הבלם האנגלי הטוב ביותר, והאפשרות הריאלית היחידה לרכש מוצלח. אני חושב שזה היה מהלך חכם שמצדיק את עצמו. בלי פרדיננד הם היו סופגים הרבה יותר (רק תחשבו על אושיי ובלאן במרכז הגנה... :? ).
    ורון - שחקן מעולה, ענק, פנומנאלי. ביונייטד - גרוע.
    פורלאן - חלוץ צעיר שכיכב במדי אינדפנדיינטה, ונרכש (לפי דעתי בצדק) ע"י פרגוסון, שרצה להוכיח שהוא עדיין יודע להמר על כשרונות צעירים. אני חושב שפורלאן ישתפר עם הזמן, רק תנו לו זמן!

10. gilb Member

כמובן שאף שחקן מוביל לא שווה סכומים של עשרות מליונים, אבל בלמים כמו פרדיננד יש לא מעט(אמנם לא באנגליה), בסה"כ פרדיננד בהחלט טוב יותר מכל שאר שחקני ההגנה של יונייטד אבל הוא לא מגיע לקרסוליים של יאפ סתאם, מקליסטר האגדי ואפילו סיגן של ארסנל טוב יותר לדעתי ועלה פחות מ10 מליון.

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי דווקא פורלאן שחקן ממש טוב והוא מוכיח את זה לאחרונה..מההתחלה ידעתי שהוא שחקן טוב..אבל כולם מאיזהשהי סיבה נהנו לראות אותו לא מצליח..בכל מקרה בקשר לחפיפניק..זה באמת חבל שהם השאירו אותו וחבל שהוא לא יודע מתי לפרוש..
    האחים נוויל הם כבר לא כמו פעם ובלאן לא מתאים בגיל הזה לשום מטרה שיש למנצסטר..
    ורון לא מצליח להיות שחקן וסתם מפריע לסקולס להיות סקולס וכן..באמת לא יזיק עוד חלוץ צרפתי אחד שישלים את ואן ניסטלרוי[ויירי או חלוץ מהיר,לא חייב להיות דווקא מישהו שהוא כוכב לדעתי אפילו דארן האקרבי יכול להיות משלים מצויין לואן ניסטלרוי]

12. Julian Joachim Member

ריינמן, משהו תמוה בדבריך.

מתי בדיוק האחים נוויל היו שחקנים טובים?

13. the_secand Member

לא קראתי מה שכתבם כי יש לי פה דעה חזקה מאוד!
    תאמינו לי שאני שונא את מנצסטר יותר מכולם פה אני בטוח בזה
    אבל הם עדין קבוצה גדולה אף אחד לא יכול לקחת מהם את מה שהם עשו אפילו שהיו כאלה שיגידו שזה אם קצת מזל(הגמר נגד באיירן) הם עשו צחוק מהרה קבוצות גדולות ובמיוחד בליגה האנגלית איפה היו ארסנל וליברפול וכל השאר במשך כל כך הרבה שנים? והצחוק שעו מיובה שכבר היו בטוחים שהם עולים? ואם הם לא קבוצה גדולה אז מילאן כן?(עזבו את השנה) וליברפול? וארסנל? ושלא נדבר על ברצלונה
    מנצסטר גדולה מאוד אפשר לחשוב אז שנה לא זכו בכלום ביג דיל! השנה הם עדין יכולים לזכות בתארים אליפות לא גמורה שלא נדבר על ליגת האלופות אם רק השחקנים שלהם יקלטו שהם יכולים להרוס את כל מה שהם עשו ובנו זה יראה אחרת!
    למרות שאני מאוד מקווה שהם ישארו במשברון הזה הם קבוצה גדולה מאוד!
    ויקח להם הרבה זמן להרוס את מה שהם בנו

14. gilb Member

ברור שאי אפשפ לקחת מיונייטד את מה שהיא עשתה ולא זו היתה הכוונה.
    השאלה שלי היתה נכון לשנתיים האחרונות, יונייטד נראית לי כמו קבוצה טובה
    אבל בלי הווינריות והיכולת של לפני יותר משנתיים.

15. the_secand Member

כן אבל כושר של שנתיים לא אומר כלום ובמיוחד שהשנה הזו עוד לא נגמרה!
    ואתה לא יכול לדון בנושא אם הם עדין גדולים כי כן הם עדים קבוצה גדולה מאוד