האם לא אכפת לכם איך לקחת אליפות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י מאיר ברד, ‏31/3/04.

1. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

משה כנראה שכח את אריק קנטונה, פיטר שמייקל, מיקל סילבסטרה, רוד ואן ניסטלרוי, לואיס סאהה,
    דוויט יורק, סולשאר ועוד הרבה מאוד שחקנים מאוד מרכזיים באליפיות של מנצ'סטר.

דיי משה.

2. Julian Joachim Member

ברור שאין קבוצה שאין בה זרים משמעותיים... העניין הוא שבאליפות הזאת של ארסנל באמת כמעט ואין שותפות של אנגלים, או אפילו בריטים. בכל האליפויות בפריימרליג היו לצד זרים משמעותיים, אנגלים שהיוו את הבסיס שאליו התווספו הזרים (קנטונה, שמייכל, ברגקאמפ, יורק...). בבלקבורן אלו היו הSSS, שירר סאטון ושרווד, במנצ'סטר אלו היו הנווילים, בקהאם, גיגס, קין (לא שחקן בית, אבל קרוב מספיק), באט וסקולס... בארסנל אלו היו החמישיה האחורית, סימן, בולד, דיקסון, וינטנבורן, קיאון, קמפבל, וגם פארולר... תמיד היו אנגלים. השנה אין.

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

פולדש, אני אתה.
    בני, לא אני כתבתי את הנושא(אלא אוהד של טוטנהאם), ככה שלא נראה לך מוזר שכולם רואים משהו בארסנל(כולל אוהד לידס) שאתם לא רואים?
    כפי שאני טוען, ואחרים טוענים, בניגוד לזכיות באליפות של קבוצות קודמות, בארסנל היום אין אנגלים, או אפילו בריטים, בולטים.

ובקשר ללאורן, קודם יש את דני מילס, שכרגע מושאל מלידס, ואין לי ספק שעם לידס ירדו, המחיר שלו יהיה מחיר זול שמתאים לארסנל.
    ועוד דוגמא, לפני תחילת העונה ונגר סיפר לנו שוב ושוב על שחקן צעיר בשם ג'סטין הויט, בן 19,שיכול לשחק גם כבלם וגם כמגן ימני.
    אחרי מעט זמן אף כתבו בפורום על הויט שהוא פונטציאל לעתיד(הזכירו אותו באותו שורה עם בנטלי).
    איפה הויט?
    האם הוא שיחק דקה אחת בליגה?
    האם לא היה מקום לתת לו צאנס?

4. Julian Joachim Member

אגב, זה לא הטפת מוסר לאוהדי ארסנל... אותי מעניין רק לראות מה אתם חושבים על הנקודה שמוצגת כאן.

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתםשמים לב שאתם ממשיכים ודנים כל הזמן באותם נושאים על גבי נושאים שונים? איך זה תמיד נע בין "מנצ'סטר היא בית חרושת למרשרשים, קבוצה של אוהדי הצלחות" לבין "ארסנל זה רק זרים עם תוספת אפסים גמולניים -וזרים - מול מנצ'סטר המטפחת כשרונות". אם להתעלם מהעובדה שכמעט כל הטענות הנ"ל לא נכונות, כבר נמאס לקרוא את אותה גברת בשינוי אדרת. תסלחו לי שכבר התחלתי לדלג על תוכנן של חלק נכבד מההודעות הללו.

6. Julian Joachim Member

דווקא הדיון הזה נראה לי מאוד עקרוני ולאו דווקא קשור במנצ'סטר או ארסנל.

7. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

"כולם"? מה קרה, סוף סוף מישהו אשכרה תומך בשטויות שלך אז כל כך התלהבת שפתאום הוא הפך ל"כולם"?! ועוד כשמדובר באדון "מאיר ברד", אוהד טוטנהאם וחברך הטוב מיציע הפועל ב"ש?

קמפבל ואשלי קול לא נחשבים אצלך בולטים... אוקי. העיקר ששחקנים כמו גארי נוויל, ניקי באט, ווס בראון, דארן פלטשר וג'ון אושה בולטים ביונייטד יותר.

עדיין לא נתת סיבה אחת מה הבעיה בזה שקבוצה תזכה באליפות עם שחקנים זרים שמזוהים עם המועדון (אם רשום בתעודת זהות שלהם שהם נולדו בצרפת, אז האליפות הזאת לא כשרה?). נתת רק דוגמא של סיגאן, קאנו וג'ילברטו כאשר השניים הראשונים כלל לא פותחים בהרכב והשלישי גם כן מאבד את הקרדיט שלו אצל ונגר. ואני חושב שאדו שחקן הרבה יותר טוב מפארלור, אבל בגלל שפארלור אנגלי אז הוא צריך לפתוח על חשבונו?

לאורן מגן גרוע, אבל בחיאת, דני מילס? דני "אני לא מסוגל לסיים משחק בלי כרטיס צהוב" מילס??! לא רק שהוא שנוא על הקהל בהייבורי - הוא גם לא טוב יותר מלאורן ואין שום סיבה לרכישתו.

גארי נוויל וגלן ג'ונסון מן הסתם נמצאים בקטגוריה של "שחקנים שארסנל לא יכולה להרשות לעצמה". יונייטד לא תשחרר לארסנל בחיים את נוויל, וארסנל לא יכולה לפתות בכסף את אברמוביץ'.

עכשיו משה, אני שואל אותך - ראית אותו משחק? אתה יודע אם הוא טוב מלאורן ואם יש לו בכלל מקום בהרכב, או שפשוט נגמרו לך הטענות ועכשיו אתה תחפש כל שחקן אנגלי שהיה אי פעם באקדמיית הנוער של ארסנל ותתפלא למה הוא לא קיבל צ'אנס?

שוב אני חוזר - אתה פשוט מתוסכל כי ארסנל הוכיחה שהיא הרבה יותר טובה מיונייטד ועקפה אותה בקלות (מה שלא הפריע לך לצהול שאם יונייטד מנצחת בקארדיף היא קבוצה טובה יותר ב"יכולת כללית" או משהו כזה), אין לך הפעם שום דרך להכפיש את ארסנל (כי גם באירופה היא עברה את יונייטד... שעפה לפורטו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ) - אז עכשיו הולכים על הצרפתים. עדיין לא הסברת מה לא בסדר בכך שקבוצה שבהרכבה הפותח נמצאים בקביעות רק שלושה צרפתים (וילטורד, סיגאן וקלישי הם מחליפים) תזכה באליפות, ולמה צריך לשלב במקומם שחקנים אנגלים פחות טובים.

8. Julian Joachim Member

מכיוון שגם בני צודק, וגם למנצ'סטר כבר אין את הדומיננטיות של הבריטים בהרכב ובכלל בקבוצה, הייתי רוצה לדעת מה דעתכם על העניין.

זהו אמנם דיון קצת יותר רחב שקודם ניסו להתייחס אליו אבל זה נבלע בתוך הדיון התמידי בין מנ יו לארסנל. מהי החשיבות של שחקני בית לדעתכם בכדורגל של היום? תתייחסו בעיקר לכדורגל האנגלי.

9. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי בכורגל האנגלי עדיין קיימת חשיבות גדולה יותר לשחקני בית מאשר מבמקומות אחרים, מכיוון שבאנגליה הכדורגל עדיין קשור לקהילה חזק יותר מבכל מקום אחר, ועל-פי האוהדים יישק דבר (בד"כ). למרות זאת ישנן מספר קבוצות באנגליה, בעיקר הגדולות, שלא נותנות יותר מדי מקום לשחקני בית בפרט ולשחקנים אנגליים בכלל בהרכבים שלהן. אני אישית מעריך שברגע שאחת הגדולות האלה תיכשל בזרים היקרים שלה יקום איזה מרד אוהדים מסוים שיקרא לחזרה לשורשים ולפיתוח שחקני בית במינימום הקשעה כספית מבחינת המועדון. בינתיים אני לא רואה "מרידות" כאלו מתרחשות, ואני מעריך שאם לא יקרו מרידות כאלו בשנים הקרובות הגלובליזציה של הכדורגל האנגלי, שהיה נחשב בעבר לסגור ליותר לזרים מאשר ליגות אחרות, תושלם, ולא תהיה משמעות לזר או שחקן בית. וחבל שכך http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx .

10. ArsenalFan Member

לא עניתי לך על השאלה, משום שהיא לא מפריעה לי כל כך. לא מפריע לי שיש לנו שחקנים צרפתיים בהרכב. הם שחקנים טובים? הם מחויבים למועדון? ברגע שהם ענו על שני הקריטריונים האלו, הלאומיות שלהם היא משנית לחלוטין, אם לא בלתי רלוונטית. שחקנים זרים רעים (או בינוניים) יש לנו כמו שיש למנ' יונייטד, אני לא מבין מה ההבדל.

אני אמרתי שריי פארלור שחקן בולט?

משה, בחיים שלך לא ראית את ג'רום תומאס משחק כדי שתגיד עליו שהוא כשרוני, על מה אתה מדבר? אני ראיתי אותו- אמנם לא הרבה, אבל ראיתי ממנו משהו- והאמת, לא התלהבתי. גם בצ'רלטון הוא לא בדיוק פרץ בסערה להרכב הראשון, מה אתה מקשקש? לגבי פנאנט, הוא שחקן שקיבל במהלך הקריירה שלו לא מעט הזדמנויות בארסנל. העונה בחרו להשאיל אותו ללידס ויש לי ביקורת על כך, אבל בכל הקשור לעזיבה- חכה לסוף העונה, אל תחרוץ גורלות. בקיץ וילטורד כמעט בטוח חוזר לצרפת, קאנו מתנדנד, ויש גם דיבורים על עזיבה של פרדי ליונגברג- אל תהיה כל כך בטוח שפנאנט יעזוב כ"כ מהר, בטח אם לידס תרד ליגה (גם ככה אין לה כסף להביא שחקנים).

בהחלט! אני לא חושב שצריך להביא רכש מיותר כמו ג'ילברטו על חשבון שחקנים צעירים, אבל זה לא סותר את מה שאני אומר כאן. אני גם לא חושב שצריך שחקן כמו מרטין קיאון בסגל של ארסנל, מבחינתי הוא אותו דבר כמו ג'ילברטו. באקדמייה שלנו יש גם הרבה שחקנים זרים (כמו באקדמייה של מנצ'סטר יונייטד, ליברפול והרבה קבוצות באנגליה). מבחינתי השחרור של מוריץ וולץ- גרמני, היה מאכזב ממש כמו השחרור של מת'יו אפסון- אנגלי. באקדמייה של ארסנל היום יש שוויצרי, הולנדי, צרפתי, אירי, כמה אנגלים. מבחינתי אם ונגר ייתן יותר דקות לאליאדייר, זה יהיה שקול לכך שהוא ייתן יותר דקות לדיוויד בנטלי.

האמת, משה, עדיין לא שמעתי בשום מקום מישהו כותב Sol Tembell... לא תמצא אוהד ארסנל אחד שלא יגיד לך שביום שהוא עזב את טוטנהאם הוא לא התמוגג מאושר, וסול הפך לאחד מהשחקנים האהובים עליו. אפילו אני, שיש לי ביקורת עליו כשחקן ומעולם לא הסתרתי אותה.

נו, אז? אתה אמרת שזהותה של מנ' יונייטד למרות המסחור שלה, לא נעלמה ולעומתה אוהדי ארסנל הם אוהדי צרפת, מה שכמובן מראה את הזלזול העמוק שלך באוהדים הללו. עדיף להיות מזוהים עם נבחרת כדורגל זרה- עם שחקנים, סגנון משחק או לאומיות שונה (צרפתית)- מאשר להיות אוהדי מסחרה שמזדהים בעיקר עם החולצה שהם קונים בשופינג-מול בטוקיו או בניו-יורק או עם סמל סקס ממוסחר כמו דיוויד בקהאם.

ומה זה "מעיד על אוהדי ארסנל"? שהם אוהבים את השחקנים הבולטים שלהם ואוהבים את נבחרת צרפת? אני לא מבין מה רע בלהיות אוהד של נבחרת צרפת, אני יכול להעיד על עצמי שאני מאוד אוהב את צרפת בגלל הכדורגל שלה ובגלל שאני מזדהה עם השחקנים הצרפתים שלנו ואוהד אותם גם בזירה הבינ"ל (והיא, אגב, שניה רק לאנגליה, אבל האהדה שלי לאנגליה היא משהו שהיא מעבר לכדורגל). בפעם המאה- זה עדיף על להיות מזוהה עם המותג "מנ' יונייטד" על כל מה שמשתמע ממנו, ואתה יכול להגיד מיליון פעם שהם לא אוהדים אמיתיים, אבל הם הרוב.

נערך לאחרונה ב: ‏2/4/04