האסון באסיה

הנושא בפורום 'Asoccer Classics' פורסם ע"י שבצ'נקו, ‏27/12/04.

1. שבצ'נקו Member

אגב,אם תסתכלו בואללה אפשר לראות את הגל,אמרו שהוא 15 מטר,אבל לי הוא לא נראה 15 מטר בעע,למישהו יש תמונות או סירטונים שמראים יותר טוב?

2. ראול Member

כהההההה ביזיון!!!!
    מה הם בוכים!!!???
    יאלה שיקומו על הרגלים ויפסיקו להתבכיין...

ארתור... נמאס מהתקשורת השמאלנית

3. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני בהתחלה זלזלתי ואמרתי "איך גל יכול להרוג 25,000 (ככה חשבו אז) כשהוא חודר רק 100 מטר לתוך החוף?" (ואני גל, אני יודע על מה אני מדבר) אבל שום 100 מטר אלא הרבה יותר, ובהמון חופים שונים של מדינות שונות, ורואים בסרטונים (ולכל מי שמחפש, שפשוט יראה היום ביומני החדשות שלנו) איך המים נכנסים לבתי מלון שעל החוף וממלאים אותם עד למעלה כשמי שנתקע בחדר פשוט מביט במים עולים עד התקרה (מוות נורא), ורואים איך החופים מפוצצים בתיירים והגל מהיר הרבה יותר מהם, הם בורחים אבל הוא לוקח אותם, מטביע אותם ומטיח אותם בבניינים ומכוניות.

שתי התייחסויות לגבי תגובות בעולם: בעלי מכון ססמוגרפי שידעו על המתרחש ועל הצונאמי הצפויים לא הזהירו את המדינות. למה? אנשי המכון, דוקטורים, לא נגיד אנשים מפגרים, אמרו שבספרי הטלפונים שלהם אין את מספרי הטלפון של המדינות שחטפו את הצונאמי, ועוד תירוצים דומים. מי שרוצה, יכול לקרוא את הדברים בשם אומרם בכתבה שהתפרסמה היום ב"הארץ" בנושא. בטח בית"רי יביא אותה, למרות שהוא נוטה להביא דווקא כתבות על חמורים... הדיעה שלי קצת מעורבת בתאורית קונספירציה. אני חושב שהעולם העשיר מנצל את העני בשביל להניע את הכלכלה שלו. למה להזהיר? הגלים באים, עושים הרס עצום בכל קנה מידה, ואז באים ומשקמים. ארה"ב ודאי תתרום מיליארד דולר בנדיבותה הרבה, אבל מה היא תתרום? היא תתן את הכספים לחברות בניה ותשתיות מטעמה, שיעשו את העבודה, ובכך תניע את הכלכלה האמריקאית בכך שהחברות האמריקאיות מרוויחות את הכסף, אפילו אם הממשל מפסיד אותו. כך היה בעירק, כך תמיד היה. גם ישראל קנתה מים מ"עין גדי" והניעה את הכלכלה, אבל אל לנו אפילו להשוות, מה גם שלא אנחנו זרקנו את ההודים והתאילנדים למים האלה ולא לנו היה המידע מראש על מה שקרה.

התייחסות שניה: 97% מהשבדים דורשים את התפטרות שרת החוץ. זאת מכיוון שבערב של יום ראשון כשקרה האסון היא הלכה לראות הצגה בתאטרון ולא ניהלה נכון את המצב כשלפחות 20,000 שבדים היו בתאילנד בזמן שהיכה הצונאמי, 1500 נעדרים וככל הנראה נהרגו, ושבדיה היא המדינה שתייריה ספגו את המכה הכי קשה ככל הנראה.

4. ראול Member

20000 שבדים בתאילנד???
    אני רואה פה נסיון השתלטות.... ויקינגים תחמנים...

ארתור, בהומור עצמיhttp://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

בין 20 ל- 30 אלף, גם אני תמהתי על כך. אבל עובדה.

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעניין אם יש מדינה בעולם שמעריכה את ישראל על מה שהיא עושה...

תאמרו מה שתאמרו, אלוהים שמר על הישראלים...כל כך הרבה ישראלים שניצלו בנס, ועוד מלא כאלו שיצאו מבלי שריטה, ועוד עמדו על החוף.

7. ראול Member

ברכותי, הבדיחה הכי טובה בדיון הזה

LOL

ארתור, c'mon

8. בית"רי מלידה Member

יו"ר איגוד הכרישים באוקיינוס ההודי Sam big jaws מודיע:

" כל הכבוד לצונאמי - סילבסטר כזה עוד לא היה לנו אף פעם , לא יודעים איך נצליח לגמור את כל האוכל "

9. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפי מה שכתוב היום בידיעות, העם השוודי ביקר את הממשל קשות על כך שלא שלח עזרה לתיירים השוודים הרבים באיזור והשתמש בישראל בתור דוגמא לאיך שמדינה צריכה לנהוג כשאזרחיה במצוקה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/12/04
  10. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ענק!

בעקבות האסון הכבד לעם השוודי מסרה שרת החוץ השוודית "לישראלים אין מה לדאוג, נייבא דניות שלערסים יהיה עם מי להתחיל כשיש תיירות".

וזאת האמירה הכי דבילית שקראתי כאן. אני מניח שהרבה תאילנדים מתו כי הם אוכלי שרצים ופוגעים בסחורה האלוהית על ידי שימיילים?

11. אלי מתחן Member

אולי ניצלו הרבה ישראלים כי הם מוכנים יותר למצבי לחץ וסיכון חיים מאשר עמיתיהם השוודים שספק אם יודעים לשחות או התאילנדים שהיו באמצע עבודה?

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך אפשר להיות מוכן לדבר כזה...מה זה נראה לך פיגוע טרור? תגידו לי איך זה הגיוני שמאות ישראלים ששהו באיזורים האלה פשוט ניצלו, שניים מהם אגב, היו בתוך רכבת שנסעה בדרך למקום והגל פשוט העיף אותה, ומתוך 1,500 נוסעים היו בין הבודדים שניצלו? תסבירו את זה? תקראו את הסיפורים של האנשים...מישהי בתוך בונגלוס, פותחת את הדלת, הגל מעיף אותם לקיבינימאט והן ניצלות...כל יום אתה קורא על ישראלים שהיו אולי במקומות הכי קשים, כמו הבן של רובי שפירא שהיה בים כשזה קרא...הגל העיף אותו לסלעים הוא איכשהו ניצל, ואשתו שנאחזה איכשהו בסירה גם ניצלה, בעוד שאנגלי שהיה איתם נהרג ועוד נערה בת 16 שהיתה גם נעדרת, והיסכויים שניצלה הן קלושים?

אגב אם הרבה ישראלים מוכנים למצבי לחץ וסיכון חיים, למה להם לנסוע לתאילנד? זה כזה בולשיט, כי דבר כזה אתה לא יכול לדעת מתי יבוא לך, זה לא שיש איום של משהו...זה דבר של שניות ובום הכל הולך...זכותי לראות את זה כך שאלוהים פשוט הגן על מאות ישראלים, וזכותך לראות את זה איך שאתה רוצה...ומה קשור למאות תאילנדים...סתכל על העובדות...מאות ישראלים היו בתוך המקומות האלה, וכולנו מכירים את הישראלים, הולכים למקומות הכי מסוכנים (לא שתאילנד כזאת מסוכנת) או יותר נכון למקומות שתצמיד קורים בהם דברים כאלו (לאו דווקא צונאמי אלא חתיפות ודברים כאלה)...תסביר את זה ש99.9 אחוז מהישראלים ניצלו בעוד ש-2,000 שוודים מוגדרים כנעדרים, ועשרות אלפים מבני המקום שם, נהרגו, והם דרך אגב אמורים להיות יותר מוכנים לדברים כאלו...הרבה יותר מהישראלים זה בטוח.

לעומת האמירות המטומטמות שאני קורא בפורום פה, זו בין החכמות.

נערך לאחרונה ב: ‏31/12/04
  13. אלי מתחן Member

זה לא קשור, שאתה רואה גל בגודל של בניין מתקרב לכיוון המקום שבו אתה נמצא יש כאלה שלא יכולים לזוז, ויש כאלה שיחפשו מה לעשות בשביל שלא יקרה כלום.
    הישראלים כבר רגילים מפיגועים, רובם עשו צבא במצבי לחץ הם יותר מנוסים משאר האנשים.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשבא אליך גל כזה...אני לא חושב שיש לך לאן לזוז או לברוח...אחרי הכל זה 15 מטר גובה...מי שהיה ליד החוף, 90 אחוז מהם נהרגו, הפלא ופלא מי שניצלו היו ישראלים...לך תסביר. תודה אלוהים זה הדבר היחידי שאפשר לומר על זה.

15. אלי מתחן Member

אז על אותו משקל אפשר להגיד שבגלל (בזכות) ה' מתו באסון 80 אלף מוסלמים באינדונזיה?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏31/12/04