האסון באסיה

הנושא בפורום 'Asoccer Classics' פורסם ע"י שבצ'נקו, ‏27/12/04.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

עומר, לך תביא נתונים של 99.9 אחוז מהישראלים ניצלו ל-4 המשפחות שהגופות של יקיריהן כבר זוהו, ויתווספו אליהן עוד 3 לפחות אני מעריך. בשביל המשפחות האלה ה- 0.1 אחוז הזה הוא מוות של 100%. הוא כאב של 100%. אז למה דווקא להם? הם זבחו לבעל ולאשרה?
    הכל מזל, הכל עניין של להיות בזמן הנכון במקום הנכון (או במקרה הזה לא להיות במקום הלא נכון) ולהיות בעל תושיה גם במצבי לחץ. 90% מזל 10% תושיה.

2. Max Member

אם כבר, היום ראיתי תוכנית על צונמי, בקיצור יש איזה אי מערבה לצפון אפריקה, אשר עליו מס' הרי געש פעילים וכבויים, בקיצור, לפי ההנחות, בהתפרצות הגעש הרצינית הבאה, רוב האי יתמוטט לים, ההתמוטטות תשחרר אנרגיה השווה לאנרגיה אותה צורכת כל ארה"ב במשך חצי שנה, הדבר ייצור גל ראשוני בגובה של כ650 מ' שינוע במהירות 720 קמ"ש כלפי ארה"ב, הגל הזה כמעט מיד יעלם לרסיסים ותשאר רק האנרגיה שהשתחררה וזו תנוע כלפי ארה"ב, כאשר היא תגיע קרוב לחוף גובה הגל יגבה ל 50 מ' ותשטוף את כל החוף המזרחי של ארה"ב ויש סכנה לכל היבשת.

אז תתכוננו...

3. בית"רי מלידה Member

כל שבוע נהרגים כאן בישראל כ 10 אנשים בתאונות דרכים - לא ראיתי על זה דיון כזה ארוך...

4. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא כל כך מסתדר לי מבחינה גיאוגרפית. אם האי קרוב יותר לצפון אפריקה אז דווקא לה ולאי האיברי נשקפת סכנה, ומבחינת אמריקה רק פלורידה באיזור סיכון, ומי שממש בעין הסערה ביבשת אמריקה הוא איזור הרפובליקה הדומיניקנית עד ונצואלה... אתה אולי זוכר איך קוראים לאי? איזו תוכנית ואיזה ערוץ?

5. Max Member

משהו בנשיונאל ג'יוגראפיק, מדע המים או משהו כזה, קצת לפני 1 בלילה היום.

זה כן מסתדר גיאוגרפית כי החלק של האי אשר יירד למים הוא מערבה לאי, אשר נמצא מערבה לצפון אפריקה, ככה שהגל ימשיך מערבה עד שהוא יגיע לאמריקה הצפונית ללא כל מכשול (פרט למס' איים זניחים).

6. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אמרתי, אבל לא אמרתי להריח, תרגיע את הפנטזיות החולניות שלך.

עם שאר ההודעה שלך אני מסכים ב100%, אין דבר יותר מגעיל מאנשים צבועים וכאלה שעושים צחוק מכל דבר

עומר וג'ו קול, אתם מתווכחים על שטויות, יש דבר שנקרא מזל, כאן יש המון קנדים שחזרו ורק 3 הרוגים בינתיים אם אני לא טועה, אז אלוהים הציל גם אותם?
    אתה יודע עומר, שהיטלר ניצל מעשרות נסיונות התנקשות? שפעם שמו לו פצצה במטוס, מהסוג הכי טוב שהיה, והוא נחת בשלום בברלין, והתברר שדווקא הפצצה הזאת מתוך 10,000 הפצצות האחרות שנוצרו באותו יום לא הייתה טובה? או שהוא ישב בחדר כשלידו היה תיק ממולכד ואיזה קצין שהתיק הפריע לו להתמתח הזיז אותו קצת? ויש עוד המון מקרים שאני אפרט אם תתעקש, אז אלוהים אהב את היטלר לפי התיאוריה?

7. דימה03 Member

אנשים אתם צוחקים על זה אבל אתם לא יודעים איזה אסון זה באמת.
    האסון הגדול בתולדות האנושות מתרחש לנו מתחת לאף ולישראל בכלל לא מזיז (אני קורא לצוות רופאים ושמיכות לא מזיז).
    150,000 איש עד עכשיו מתו, 5 מיליון חסרי בית (מה שמבטיח את המוות שלהם גם עוד כמה ימים מקסימום), מחלות ומה לא.
    מספר המתים יגיע למספר אסטרונומי שאף אחד מאיתנו לא יצליח לעכל באמת.
    צונמי זה דבר ענק (גל במימדים וגם בתוצאות שאחריו), וספק אם נחווה אחד כזה פה בארץ.
    רעידת האדמה לא גרמה לכאלה הרוגים - הצונמי גרם לזה!

8. ראול Member

וואלה טוב שאתה פה.... איפה אמרת שזה? תאילנד?

ארתור, שנה טוב...

9. burning soil Member

אני קראתי באחד המוספים של השבת שישנו סיכוי לצונאמי גם בחופי ת"א-וארבעה
    ימים לפני הרעידות הקשות באסיה דנה ועדה כלשהי על ההערכות במקרה כזה.

כמובן שאיום רעידת האדמה קיים גם הוא,ומדברים על כך שב-50 שנים הקרובות
    תפקוד את אזורנו רעידת אדמה בעוצמה של עד 7.5 בסולם ריכטר. שלוש רעידות
    האדמה שהיו במהלך השנה הן רק סימן מקדים לכך.

10. דימה03 Member

צונמי לא יכול להיות בחופי ת"א, מהסיבה הפשוטה שים תיכון זהו ים קטן מאוד לעומת אוקיינוס.
    אם יהיה צונמי כאן, הוא יהיה כמו גל רגיל (רק קצת יותר גדול).
    אנחנו לא נבחין אם זה צונמי או גל גדול רגיל.
    מה גם שאם יפגע צונמי בת"א מספר ההרוגים יהיה רק האנשים בחוף באותו זמן.
    הבתים לא יהרסו, לא יווצר מצב שלא יהיה בכלל חשמל/מים/אוכל.

רעידת אדמה בעוצמה של 7.5 סביר להניח שתקרה מתישהו בטווח השנים שציינת, אבל זה לא יביא צונמי ולא יביא ל150,000 הרוגים ויותר...
    רעידת אדמה בסולם 7.5 בסולם ריכטר תביא לקריסה של המבנים הישנים בארץ (למשל: העיר העתיקה בירושלים).
    ברוב הארץ ישנם מבנים חדשים (ישנים הכוונה מבנים שנבנו לפני 1970) ולכן סביר להניח שיגרם נזק קל-בינוני למבנים.

11. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

תארו לכם שהכותל והר הבית מתמוטטים... יכול להיות פתרון לא רע לבעיה כאן...

12. ראול Member

מפי גאולוג-אסטרו פיזיקאי-אוקייאנולוג מומחה או סתם ניחוש?

מיאפה לכם לדעת לעזאזל!?

ארתור, הולך למלא ווינר

13. דימה03 Member

מפי דימה.
    בקשר לרעידת האדמה קראתי באיזה מאמר באינטרנט לפני כמה חודשים.
    בקשר לצונמי זה לא מבוסס, אבל אני די בטוח שצונמי בגודל כמו שהיה בהודו לא יהיה כאן.
    אוקיינוס זה לא כמו ים. באוקיינוס יש הרבה יותר מסה של מים, הרבה יותר כוח והרבה אנשים בארצות הצפופות האלה בדרום מזרח אסיה.
    ארץ ישראל היא ארץ מפותחת עם מבנים גדולים ויציבים, שהושקע בהם המון כסף.
    בהודו - בתים מבוץ ומחרא שאנשים לקחו מהכלב שלהם בגינה.
    גל צונמי בעוצמה חלשה, ועוד המבנים היציבים והחזקים שיש בארץ = כמות הרוגים קטנה בהרבה!!

14. burning soil Member

נראה לך? יאשימו את ישראל גם בזה.

בעניין רעידת האדמה,אני לא יודע אם זו תגרום לצונאמי אבל אם מקורה יהיה
    מים המלח אז יש ממה לחשוש. בכל מקרה רעידת אדמה כזאת תביא לעשרות אלפי הרוגים,פצועים,פליטים
    וכדומה... כל הבתים שנבנו עד שנת 1991 ייקרסו שכן לא קיים בהם תקן מתאים.

15. דימה03 Member

לא נכון. 91 זה עדיין בסדר. 1970 זה הגבול.

חוץ מזה שנה שעברה הייתה רעידה שמקורה בים המלח (ההיא שרק באזור המרכז ודרום הרגישו אותה).
    לא קרה כלום. בכיתה שלי השולחנות טיפה זזו זה היה בדיוק חצי שניה על השעון, וזהו. וזה היה 5.4 נראה לי בסולם ריכטר...