הביקורת כלפי דודו אוואט מוצדקת אוו מוגזמת?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י the_secand, ‏5/11/02.

1. the_secand Member

אחרי ההפסדים ללברקוזן היה מין גל כזה בכל מקום לבקר את דודו אז נכון שהגולים היו קצת באשמתו אבל בכל זאת כולם שכחו שבסה"כ מדובר בבנאדם שעושה טעוית ויעשה טעוית אני לא מבין למה לא באו בטענות לאיגבני שכניראה הראש שלו קצת יותר מידי בעננים ומנסה להקפיץ מעל השעור במקום לתת פס לפינה אוו לישראלוביץ שאחרי החמצה מדהימה פשוט נשמעה רבע ביקורת ממה שנמע כלפי דודו בקרוב יפורסם ראיון איתו שבו הוא אומר שנה הבאה אני בחו"ל.
    או קי אולי הוא לא צריך להיות השוער הראשון בנבחרת אבל בכל זאת הלינץ התקשורתי שעשו עליו היה מוגזם.

2. Emil Member

דבר 1, אני אגיד לך למה מבקרים קשות את אוואט ולא את יעקובו, ישראלביץ' וכו'...
    כי הוא שוער.
    אם חלוץ, לדוגמא, עושה 3 טעויות במשחק, לא נורא...קורה? קורה. אז בפעם הבאה הוא יכניס
    אם שוער עושה 3 טעויות במשחק, זה אסון, כי זה 3 גולים!!

מבין, לשוערים אסור לטעות הרבה, כי כל טעות שלהם היא קריטית בסופו של דבר...

דבר 2, לאוואט מגיעה הביקורת, היו לו כמה משחקים נוראיים ושערים טיפשיים, דוגמת השער של זוהר, פשוט אסון...מה יגיד, כחילה הסיט את הכדור? מקסימום סינוור את אואט עם הקרחת, הכדור אפילו לא שיפשף אותו...זה שער 100% אוואט...

כל יציאה שלו לכדור גובה הוא עושה צעד תימני...2 צעדים קדימה אחד אחורה...זה גורם לרווח של חצי מטר מינימום בינו לבין קו השער, ובנוסף לפחדנות של בלמי מכבי חיפה בכדורי גובה שיוצרים מרווח של 2 מטר במרכז הרחבה, זה גן עדן לכדורים מזוויות או לנוגחים.

3. the_secand Member

אני מודע לזה שהוא שוער וכל זה אבל מפה ועד להאשים אותו בהפסד זה פשוט טיפשי

4. Emil Member

לא משפט כל כך חכם...
    אתה אומר שאתה יודע שהוא שוער אבל אי אפשר להאשים אותו בהפסדים...

אם שוער עושה שער עצמי מקרן, את מי תאשים?
    אם שוער מקבל שער מ25 מטר בזווית, את מי תאשים?
    אם שוער מקבל שער מבעיטה רכרוכית מ20 מטר את מי תאשים?
    אם שוער גורם לשער בנגיחה ע"י כך שהוא לא נשאר על הקו אבל גם לא יוצא אל הכדור אלא נתקע באמצע, את מי תאשים??

בטוח שלא את יעקובו

זה טעויות פטאליות, לשוער אסור לעשות טעויות כאלה במשחק!! ואם כבר, אז טעות ב2 משחקים
    אבל 2 טעויות במשחק אחד זה מוגזם וגורם להפסדים

5. the_secand Member

כן אבל התכוונתי שהוא לא אשם הבלעדי בהפסדים של חיפה

6. יוגב אסולין Guest

הביקורת כלפיי אוואט בהחלט מוצדקת עם כי מוגזמת. אוואט באמת עושה הרבה טעויות אבל הכל נופל עליו כי הוא החוליה החלשה של חיפה השנה. ההגנה ברוב המשקח נותנת הצגות גם הקישור וההתקפה. רק השוער עושה הרבה טעויות לכן זה ניהיה כבר דבר קבוע להפיל עליו את ההאשמה

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

עזוב אותך אשם בלעדי, כל הקבוצה מנצחת וכל הקבוצה מפסידה.

אבל לאוואט יש את החלק הכי גדול בהפסד לבית"ר ולא רק במשחק הזה, כמעט בכל משחק אתה יודע שמתי שהוא תבוא הטעות היומית של אוואט. להגנה של חיפה אין על מי לסמוך.

נכון שלפעמים הוא עושה עצירות טובות מאוד וחשובות מאוד, אבל כמות השערים הלא מציאותיים שהוא סופג גדול מדי.

8. יוגב אסולין Guest

אתה סותר את עצמך.. זה לא כל הקבוצה מפסידה.. כי ברגע שכולם משחקים טוב אבל כדור צריך להיות אצל השוער והוא טועה אז הוא זה שהפסיד את המשחק לקבוצה. אין מה לעשות ולחפש להיות נחמד. ואצל אוואט זה קורה הרבה. טעות של מגן זה 40 אחוז בפנים. טעות של שוער זה 90 אחוז

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני לא סותר את עצמי.

שקבוצה מפסידה אז כ-ו-ל-ם אשמים, אבל פשוט אוואט אשם יותר מאשר אלון חרזי למשל.

10. the_secand Member

נגד ביתר בהחלט שדודו לא האשם העיקרי כל הקבוצה הייתה גרועה
    הפ פשוט נראו רעעעעעע
    איפה הייתה הגנה ?

11. ג'רי בית הלוי Member

מגיע לו את כל הביקורות...
    הוא סופג פול שערים מטומטמים(רן בן שמעון בשנה שעברה, השער מול אוסטריה, שטורם גראץ העונה,לברקוזן,מנצ'סטר), ועם דגש על פול, כי תראו כמה הוא ספג..
    8 נגד דנמרק, שבע נגד גרמניה, 2 נגד ליטא, 3 נגד שטורם, 4 מקריית גת, 4 מבית"ר, 3 מראשון, והרשימה עוד ארוכה.
    אם לחיפה היה שוער נורמלי, בדמותם של שטראובר,קורנפיין, או אלימלך, חיפה הייתה קבוצה הרב יותר טובה, והרבה יותר חשוב, הנבחרת הייתה הרבה יותר מצליחה.

12. ראול המלך Member

נגד דנמרק זה היה חמישיה שספג אוואט ושלושה שערים שספג אלימלך

13. Ilan Member

תגידו... עם כל הביקורת הזאתי- איך אתם מסבירים שהוא השוער של הנבחרת???
    לכל שוער יש תקופה לא טובה... עכשיו הוא בשיאה... אבל הוא יחזור ויהיה השוער הכי טוב בארץ... מה שבטוח קורנפיין לא ראוי בכלל להיכלל ברשימה הזאתי, השוער הזה ממש זבל...
    ולירן שטראובר גם עושה מלא טעויות... ככה שהוא ממש לא משהו, הוא תופס יום טוב ומתלהבים ממנו, אבל אחריי זה יש לו 7 מחזורים גרועים.

מה שבטוח, אני מתגעגע לדוידובי'ץ- בלי קשר לאוואט- פשוט שוער מצויין ואני מת על האופי והווניריות שלו...!

14. Rossoneri Member

מבחינת מה שרואים במשחקים האחרונים, אוואט נמצא במשבר עצום. אולי אי אפשר לייחס את זה לעייפות פיזית כי אוואט בסה"כ שוער, אבל אני חושב שזו עייפות מנטלית, הבנאדם היה בטופ ועכשיו הוא ירד לרמה של הארץ. בסה"כ הנקודת תורפה של אוואט היא כדורים גבוהים ולכל שוער יש את הנקודת תופרה שלו, במקרה של אוואט (כשוער נבחרת) הבעיה היא קשה כי הנבחרת הישראלית לא בדיוק מתאפיינת ע"י חוסן, מה שאומר שרוב הנבחרות שיתמודדו מולנו יהיו בעלי יתרון ממשי בכדורי הגובה (שבהם יש לאוואט בעיה). לגרנט יש מספיק זמן לחשוב ולעקוב אחרי השוערים בארץ ולעשות את ההחלטה על צדה הטוב ביותר. שיהיה בהצלחה.

15. the_secand Member

נכון שלירן לא מושלם אבל בכל זאת הוא השעור בכושר הכי טוב כרגע בארץ וזה גם לפי עיתונאים שלפני חצי שנה קטלו אותו