הגדלת הליגה-מה דעתכם?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י A_Conte, ‏31/8/07.

1. הפועל_23 Member

וואלה, בוא נעשה ליגה רק של 4 קבוצות, ככה תהיה רמה גבוהה

ליגה של מכבי, הפועל, חיפה ובית"ר שישחקו ביניהם 10 סיבובים.

2. מכבי קריית-גת לעד!!! Member

אלוהים ישמור איזה הצעה גרוע אחי..
    אני ינסה לתת הצעה יותר טפשית
    אולי נעשה ליגה של 4 קבוצות בית"ר הפועל מכבי וחיפה ושיהיה 12 סיבובים?
    תסלח לי שאני אומר את זה אבל אני יגיד אתם במרכז אכפת לכם רק מעצמכם.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

3. King Kenny Member

אם אתה הסיבה שבגללה אתה רוצה שיגדילו את הליגה בשביל שתהיה נציגה דרומית בליגה אז זאת סיבה ממש גרועה.
    קבוצה צריכה להיות בליגת העל בגלל הרמה שלה למרות שהייתי רוצה להוריד כמה קבוצות בגלל קהל ולהעלות כאלה עם קהל.

ולא, אני לא מהמרכז.

4. הגבר באדום Member

חברי היקר, אם תשים לב, כמעט בכל מדינה יש את ה-3-4-5 קבוצות שבאופן כמעט קבוע תופסים את מקומות הצמרת של האליפויות שלהם. ובגלל זה צריך שתהיה להם ליגה משלהם? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx
    וגם אני, אגב, לא מהמרכז.

נערך לאחרונה ב: ‏1/9/07
  5. הפועל_23 Member

אם ככה אז למה לא ליגה של 16 קבוצות?
    הרי תמיד יהיו את ה3-4-5 קבוצות בצמרת....אז למה שלא תהיה גם בטן ותחתית?

3-4-5 קבוצות בצמרת, עוד 6-7 קבוצות מתחרות נגד הירידה (3 יורדות נגיד)...מה רע?

נערך לאחרונה ב: ‏1/9/07
  6. King Kenny Member

אבל אז זה יעשה את הרמה הכללית בליגה אפילו יותר נמוכה מעכשיו.

7. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

הגדלת הליגה לא קשורה לזה, זה כבר עניין אחר.
    גם ככה לא כל הקבוצות בליגת-העל יכולות לעשות זאת ולהרשות לעצמן, אז סתם להוריד את הרמה ?

8. OR Member

בעיה נוספת לגבי הנושא שעלתה לי לראש,
    בעיית התקציב לקבוצות שיבואו מהליגה הלאומית.
    הרי מי כרגע יכול להציב אצטדיון + תקציב מינימום לליגת העל ?
    הפועל חיפה , הפועל ב"ש , הפועל פ"ת , הכח ר"ג , ואולי אולי ראשון.
    זה יהיה תפל כי גם ככה לקבוצות האלה יש מינימלי ביותר... ההתאחדות תצטרך לתת יותר כסף לקבוצות גם עם הגדלת הליגה.
    כלומר,
    הגדלת כסף לקבוצות + הגדלת ליגה = עתיד טוב יותר לשכונה הישראלית (?)

9. מכבי קריית-גת לעד!!! Member

לאוהד הפועל!!
    המשפט הזה "אולי נעשה ליגה של 4 קבוצות בית"ר הפועל מכבי וחיפה ושיהיה 12 סיבובים?"
    היה בציניות לא באמת התכוונתי לזה אם לא הבנת..

10. Melixon 15 Member

לפי מה שאני זוכר אבא שלי הסביר לי שהקטינו את הליגה כי הרבה קבוצות פשוט איבדו עניין בליגה בשלב מוקדם מאוד..
    זה לא כמו באנגליה, ספרד, ואיטליה שיש 6 נציגות אירופאיות דרך הליגה ו3 יורדות..
    זאת אומרת שעדיין יש עניין רב בליגה גם לקבוצות באמצע הטבלה

בארץ בהשוואה, קבוצות אמצע טבלה רבות ימצאו את עצמן חסרות עניין בשלב מוקדם יחסית במהלך הליגה
    ויש אפילו חשש למכירת משחקים של קבוצות שגם ככה לא מעניין אותם..
    בנוסף, זה גם מוריד את הרמה שגם ככה נמוכה

11. King Kenny Member

אם אתה מדבר אליי אז הבנתי שזה היה בציניות.
    התייחסתי לחלק הזה בהודעה שלך: "תסלח לי שאני אומר את זה אבל אני יגיד אתם במרכז אכפת לכם רק מעצמכם.. ".

12. kfiros Member

הגדלת הליגה אינה "סתם אפשרות טובה", היא אפשרות הכרחית.

ככול שיש מקום ליותר קבוצות בליגה, יש ליותר אנשים עניין בליגה. גם אם הקבוצה הבטיחה מקום באמצע הטבלה, לכל אוהד יש ריפלקס טבעי לעקוב ולראות אם היא התקדמה מקום אחד קדימה ובין אם הפוך. עם קצת הטפות מנטליות והכנסת אווירת לחימה, גם קבוצות אמצע הטבלה בליגה של 16 קבוצות ילחמו עד סוף העונה כדי לטפס כמה שיותר קרוב לצמרת.

עניין הרחבת הליגה הוא בכלל לא עניין של גודל המדינה, למעט מקרים קיצוניים (כמו אנדורה למשל, אגב שם יש 10-12 קבוצות, במדינה שעיר הבירה שלה לא עולה בגודל על פני שכונת נווה שאנן בחיפה.. סתם שתדעו). יש מדינות קטנות מישראל שמסתדרות עם ליגה של 18 קבוצות ועובדתית- מסתדרות יפה ומגיעות להישגים בכדורגל הבינ"ל וקבוצות שמגיעות רחוק באירופה- הולנד ובלגיה כדוגמא יפה. בחלק היווני של קפריסין שבהכרח לא גדול משטחה של ישראל יש 14 קבוצות בליגת העל והרמה של הכדורגל יחסית לא רעה, האוהדים באים למשחקים וכל המתקנים בליגה הראשונה ללא יוצא מן הכלל עומדים בסטנדרטים של אופ"א- הכל כמובן באופן יחסי, מאחר וקפריסין יחסית מוגבלת משאבים בגלל הבעיות הפוליטיות. מי שטס לקפריסין יכול לקחת טרמפ למשחק כדורגל ולראות על מה אני מדבר, קחו מונית מנאפה ליעד חיצוני קרוב ב6 פאונד.. תצפו במשחק של פארלמיני או אחת הלארנקאיות ולא תצטערו.

במקרה שלנו, כמו בעוד מספר ליגות בעולם יש את הקבוצה הדומיננטית- אצלינו בית"ר, אצל הצרפתים ליון (לפחות עד העונה הקודמת [= ). לקבוצות תמיד יש מטרה להלחם עבורה, גם אם לא אליפות. תמיד יש את גביע אופ"א כמטרה שבהחלט אפשרית בליגה שלנו גם עבור קבוצות קטנות ובינוניות לאור אי היציבות של התל אביביות ומכבי חיפה.
    כל עוד יש ליגה של 12 קבוצות, הליגה שלנו תחשב לליגה מאוד תנודתית כאשר הקבוצות ה"קבועות" יהיו בית"ר, התל אביביות ומכבי חיפה (יודעים מה.. תוסיפו גם את נתניה לאור עידן יאמר), בעוד כל שאר הקבוצות יתקשו להפוך לקבוצות קבע בליגה- שימו לב שכמעט כל שאר קבוצות הליגה למעט ארבעת הגדולות, ביחד עם מכבי פתח תקווה ואשדוד נאלצו לבלות מתישהו בחמשת העונות האחרונות בליגה השנייה- בני יהודה, הפועל כפר סבא, מכבי נתניה, מכבי הרצליה, סכנין וקריית שמונה בוודאי.. בדיוק 50 אחוז מקבוצות הליגה. בעוד תקציבי הקבוצות גדלים, התחרות על מקום בליגת העל גדל, הצורך של קבוצות רבות להשתקע ליגת העל גדל, קבוצות פאר שמקומן הראוי הוא ליגת העל לא מצליחות להשג את הכרטיס המיוחל. הפועל חיפה, הפועל ירושלים, הפועל באר שבע, הפועל אשקלון ועוד רבות אחרות היו מרוויחות מהרחבת הליגה לאחר שקיצוץ הליגה מ16 ל12 קבוצות שהתגלה ככישלון הוא אחד הגורמים להמצאותם בליגה השנייה והשלישית.

מספר קבוצות גדול יותר בליגת העל מן הברור שיתרום לרמת הכדורגל בארץ באופן משמעותי. שחקנים צעירים רבים שמקומם נתפס ע"י זרים, שחקני רכש נוצצים או שחקנים קצת יותר מנוסים נדחקים כיום ליציע או במקרה הטוב לספסל.. במקרה היותר טוב מושאלים לקבוצה מהליגה השנייה ובמקרה האופטימי ביותר מצליחים להמצא בעסקת השאלה אטרקטיבית מבחינתם להרכב של קבוצת תחתית (בוזגלו ושי מימון בהחלט מהווים מקרה מיוחד שאמור לשמש דוגמא). אם הליגה תוגדל, יהיו יותר קבוצות כמו מכבי הרצליה וסכנין שירצו לשאול שחקנים צעירים בשביל מאבקי התחתית שיהיו אטרקטיביים הרבה יותר במקרה של 16 קבוצות אגב.

לגבי מצב המתקנים בליגה הלאומית-
    מכבי אח"י נצרת- עומד בדרישות של ליגת העל. הפועל רעננה- לא עומד בדרישות של ליגת העל. הפועל רמת גן- בשביל שאוהדי הפועל רמת גן לא יקתלו אותי, אז אני משאיר את זה פתוח עד סוף השיפוץ ואז אוכל לומר אם מתאים או לא. הפועל באר שבע- עומד בדרישות של ליגת העל. בני לוד- עומד בדרישות של ליגת העל. הפועל חיפה- עומד בדרישות של ליגת העל. רמה"ש- לא עומד בדרישות של ליגת העל. הכח- עומד בדרישות של ליגת העל ועוד איזה. הפועל עירוני ראשל"צ- עומד בדרישות של ליגת העל. הפועל עכו- בימים אלו נבנה איצטדיון שיעמוד בסטנדרטים של ליגת העל. נצרת עילית- עומד בדרישות של ליגת העל. הפועל פתח תקווה- עומד בדרישות של ליגת העל.
    8 איצטדיונים עומדים בדרישות של ליגת העל ועוד 2 איצטדיונים יתווספו לרשימה בקרוב, אז לא חכם לומר שהמתקנים של קבוצות הלאומית לא ראויים לשמש למשחקים בליגת העל. גם בארצית תמצא מתקנים שיכולים לשמש בליגת העל בשקט כמו שכונת התקווה, נס ציונה, קריית אתא ואולי עוד שלא עולים לי בראש עכשיו.

אז ללא שום כל צל של ספק- יש להגדיל את הליגה.

נערך לאחרונה ב: ‏2/9/07
  13. אלי אוחנה ג'וניור Member

טעות...

נערך לאחרונה ב: ‏27/2/08
  14. שגיא Guest

אל תגזימו. הכדורגל הישראלי לא יפרח עקב הגדלת הליגה. אני בהחלט מסכים שהגדלת הליגה תיצור עניין, ואני גם כן רוצה לחזור לימים של 16 קבוצות ליגה, אבל יחד עם העניין שזה יכול להוסיף, זה גם יכול להוסיף אצטדיונים ריקים (אם הם בכלל יקבלו אישור) וזה בטח לא מבטיח הבאה של זרים טובים יותר, להיפך, הקבוצות הקטנות לא יוכלו להרשות לעצמם זרים בסכומים גדולים ולכן השיקול הזה הוא בכלל לא שיקול.

15. M_T_A Member

חייבים לפחות 16 קבוצות.
    המבנה הנוכחי של הליגה רק גורם למאמנים לשקשק מפחד מכל משחק ולשחק הגנתי ומגעיל ולהרוס את הכדורגל.
    אין פה מה להרחיב יותר מדי, עובדתית הליגה היתה במצב הרבה יותר טוב מכל הבחינות: עניין, מתח, קהל במגרשים, רמת כדורגל כאשר היו בליגה 16 קבוצות.
    לחזור לתקופה היפה של שנות ה90 יהיה כנראה בלתי אפשרי כי את התנאים של אז(לפני כניסת הכסף הגדול, לפני היעלמות השחקנים שמשחקים בשביל הסמל) אי אפשר לשחזר, אבל אם רוצים להחזיר לפחות חלק מזה חייבים להגדיל את הליגה ולהעיף את צ'רלטון לקיבינימט.

חוץ מזה לא יכול להיות שקבוצות כמו הפועל ב"ש, הפועל חיפה, הפועל פ"ת ימצו את עצמן בלאומית