הגדלת הליגה-מה דעתכם?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י A_Conte, ‏31/8/07.

1. Mehmet Member

אני בהחלט בעד להגדיל את הליגה.
    מהלך כזה ייתן להרבה שחקנים ישראליים איכותיים את החשיפה הדרושה להם, ויקרב את הפריפריה למרכז מבחינת הכדורגל, כי אחרי הכל, פעם בכמה שנים יש איזו קרית גת/נצרת עילית/נצרת, אבל הקבוצות האלה לא מצליחות לשרוד יותר משנתיים בליגה הראשונה, ואם תוגדל הליגה, תהיה לקבוצות האלו הזדמנות להתבסס בליגה. קחו לדוגמא את הפועל בית שאן-הם שיחקו משהו כמו 5 שנים בליגה הראשונה כשהיו בה 16 קבוצות. אם היו בליגה 12 קבוצות, אני בספק אם היו שורדים עונה אחת.

2. Fabio Junior Member

סופר בעד.
    קבוצות כמו הפועל פ"ת, הפועל חיפה, הפועל ב"ש (על אף היכולת במשחקים האחרונים) וגם הכוח ר"ג שוות ליגת על. זה גם יעלה את הרמה בליגת העל, וגם קבוצות כמו הפועל ירושלים, הפועל אשקלון, כפר קנא (תקנו אותי אם אני טועה) ואפילו ביתר שמשון תל אביב ( http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx ) יוכלו לקבל הזדמנות לחזור לימים עברו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/2/08
  3. King Kenny Member

יעלה את הרמה סביר להניח שזה לא, אפילו יוריד אותה.
    קבוצות שלא נמצאות בליגת העל עכשיו לא נמצאות שם בגלל שהן לא מספיק טובות בשביל להיות שם (יעני הרמה שלהן נמוכה משל שאר הליגה) והקבוצות שיעלו מהלאומית עם הגדלת הליגה הן אותן קבוצות שרמתן נמוכה מדי בשביל להיות בליגת העל הנוכחית.

4. Fabio Junior Member

1. שחקנים צעירים ירצו לעבור לקבוצות כמו הכוח ר"ג אם הם יהיו בליגת העל, מאשר לשבת על הספסל, קח לדגומא שחקנים כמו ניל אברבאנל, שירן ייני, שמואל קוז'קין, אושרי גיטא, אלירן דנין, חן עזריאל והרשימה עוד ארוכה..
    2. קבוצות עם מספר אוהדים כמו הפועל חיפה, הפועל פ"ת והפועל ב"ש שוות ליגת העל, אם קבוצה דוגמאת הפועל ב"ש תעלה לליגת העל, אני מניח שברקת תפתח את הכיס.
    3. יותר משקיעים יכנסו לליגת העל, מה שיעלה את רמת הזרים שיגיעו לכאן וכסף רב יותר יושקע בנוער.

5. Yannick Kamanan Member

אני בעד להגדיל את מספר הקבוצות בליגה הבכירה, אך מנגד גם להיות ריאלי. ליגה של 16-20 קבוצות זה ממש לא הגיוני וזה יוריד את רמת הכדורגל פה למקומות שעוד לא הכרנו.
    אני חושב שליגה עם 14 קבוצות בהחלט מספיקה, שיהיו קבוצות אמצע טבלה (מקומות 7-9) ולא כמו כיום, שקבוצה במקום ה-8 צריכה להזהר שלא לרדת תוך כמה מחזורים, ואילו קבוצה במקום ה-5 יכולה להכנס למירוץ האליפות בתוך מחזורים בודדים.

6. King Kenny Member

אתה רוצה ליגה של 26 מחזורים (מעט מדי, הליגה תגמר בלי שנרגיש) או ליגה של 39 מחזורים (כולל סיבוב שלישי, [ימח שמו] השחקנים יהיו עייפים מדי [ושלא תעזו להשוות קבוצות ישראליות לקבוצות מאנגליה/איטליה/ספרד])?

7. kfiros Member

אמרתי את דעתי כבר שני עמודים קודם.

ותוספת שלי מהיום:
    נ.ב הרחבת מבנה הליגה עשוי לפגוע ב"טיב הליגה", במיוחד לטווח הקצר כשיהיו 4-5 קבוצות קבועות שתמיד לפחות 3 מהן יהיו בצמרת (כמו באנגליה, ספרד ואיטליה של בדרך כלל), יהיו הרבה קבוצות "בטן" שיאבדו עניין בליגה ונראה לא מעט שיעמומונים.
    מצד שני, היתרונות עולים על החסרונות. קודם כל, יכולת שיבה של קבוצות כמו הפועל חיפה, הפועל רמת גן, הפועל באר שבע, הפועל פתח תקווה, הפועל ירושלים, אולי אפילו הכח שלכולן יש הסטוריה מפוארת וגרעין אוהדים רחב (למעט הכח, למרות שיש לה הרבה מאוד אוהדים פוטנציאלים פשוט האיחוד עשה קצת רע בנוסף ל20 שנה האחרונות של הקבוצה בדשדושים), אפשר גם להביא את הכדורגל לפריפריה ואולי עוד לראות קבוצות כמו עירוני בית שאן, הפועל נצרת עילית, מכבי אח"י נצרת, מכבי קריית גת והפועל אשקלון שוב בליגת העל- לכל הקבוצות הללו יש הרבה מאוד אוהדים פוטנציאליים ובימים עברו כששיחקו בליגת העל, בכל עיר פריפריילית כזו היה עניין חזק מאוד בכדורגל, מחלקות הנוער פרחו והכדורגל הביא לעיר הרבה כבוד, שמחה ופיתוח. כמובן, הגדלת הליגה תאפשר גם לקבוצות שטרם זכו במזל לשחק בליגת העל.

כיום יש בליגה שתי קבוצות פריפרייליות- עירוני קריית שמונה ובני סכנין שעתידן בליגת העל מוטל בספק רב.
    נכון ששתיהן נותנות כדורגל יפה העונה, אבל אל תשלו את עצמכם, קבוצות מהפריפייה לא מסוגלות לשרוד בליגת העל לאורך זמן וירידה לליגת המשנה עשוייה לרסק את הקבוצה לחלוטין, כמו שקרה לקריית גת, לבית שאן, הפועל אשקלון ונצרת עילית.
    גם הנבחרת עשוייה להרוויח לטווח הארוך, בליגה גדולה תמיד יש תנועה חזקה יותר של שחקנים צעירים ששייכים למועדונים הגדולים ומושאלים לקבוצות הקטנות. לדוגמא תום אלמדון, מוחמד שחבארי ושלומי חנוכה שנמצאים בליגה הלאומית היום היו מושאלים בקלות לקבוצת תחתית בליגה גדולה.

8. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

אל תשכחו שאם הליגה תגדל, כל מרכז הטבלה תהיה שכונה!

כל המקומות 6-12 לא יתייחסו ברצינות לליגה וזה יהיה על הפנים.
    החלטתי - עדיף להשאיר את הליגה ככה.

9. King Kenny Member

זה בדיוק מה שחסר בליגה הזאת, קבוצות אמצע טבלה מובהקות ולא כל קבוצה שנמצאת במקום ה-7 ומטה נקראית קבוצת תחתית ולא כל קבוצה שנמצאת במקום ה-6 ומעלה נקראית קבוצת צמרת.
    בינתיים יש רק שחור ולבן, צריך גם אפור.

10. kfiros Member

נכון שיש את החיסרון הזה, אבל שים אותו מול היתרונות ותראה שבסיכום עדיף ליגת עם יותר קבוצות, סיכוי טוב יותר לשחקנים צעירים ויותר אוהדי כדורגל על פני ליגה קטנה ומותחת עד המחזור האחרון (למרות שכיום זה כבר פחות רלוונטי, הליגה מוכרעת כבר בשלב מוקדם הן מבחינת סיפור האליפות והן מבחינת קבוצות מרכז הטבלה כשהמאבקים היחידים הם מאבקים על כרטיס בדרך כלל השלישי לאופ"א וקרבות תחתית של מ3 שורדת אחת כמו שראינו בעונה שעברה וכמו שאנחנו מתחילים לראות העונה).

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

תשאלו כל אוהד כדורגל באנגליה איך לוקחים אליפות והוא יענה לכם "מול קבוצות אמצע טבלה ותחתית" וזה בדיוק מה שכמעט ואין בליגה שלנו. אם תשימו לב, ככל שמספר הקבוצות בליגת העל פחת, ככה פחתה גם התחרות.
    חוץ מזה, שהכדורגל הישראלי חייב להרוויח מחדש את הקבוצות עם הקהל. אין שום הסבר הגיוני לכך שקבוצות כמו הפועל באר שבע, הפועל חיפה והפועל פתח תקווה עדיין נמצאות בליגה השנייה.
    על יתר הסיבות אני אפילו לא אתחיל לפרט, כי אמרו אותן כאן בצורה מפורשת. אני רק אגיד לטיעון "גם ככה בקושי יש כאן 12 קבוצות ראויות". לא נכון בעליל. הבדלי מעמדות תמיד יהיו, גם אם הליגה הזאת תהיה של 6 קבוצות. ליגה גדולה תגרום לתחלופה בריאה יותר של שחקנים מושאלים ובכך תפחית משמעותית את תג המחיר של השחקן הישראלי.

12. A_Conte Member

חברים,הרוב המוחלט הושג כבר קודם לכן בדיון פה ובמספר דיונים אחרים ונשאלת השאלה מה אנחנו עושים מפה?
    אם הכדורגל שלנו באמת חשוב לנו היגיע הזמן שנעשה משהו כדי לעזור לו.
    בתקופה זו הרוב בהתאחדות יהיה מוחץ.כשקבוצות כמו בני יהודה,אשדוד,הרצליה מכבי+הפועל ת"א נאבקות בתחתית וגם כפ"ס הייתה מאוד שמחה במידה והיו לה עוד כמה קבוצות מתחתיה וכמובן שאם אבי לוזון תמך ברעיון אז גם מכבי פ"ת תתמוך בו.בסכנין מבינים שהם יחזרו לקרקע בעונה הבאה ויתמכו בהצעה יש כאן רוב,שלא לדבר שעמדת שאר הקבוצות גם כן עשויה להיות חיובית.

הרעיון הוצע וקיבל את הרוב המכריע בקרב הצופים בארץ
    מה עושים מכאן?

13. kfiros Member

לא לשכוח את עירוני קריית שמונה שגם היא בסכנה ממשית ולא לשכוח שבהתאחדות יש גם מקורבים להפועל חיפה, הפועל באר שבע והפועל פתח תקווה.

----------

עכשיו לעניין,

אני מציע לשלוח הודעות מנומקות לתיבת הדואר האלקטרוני של ההתאחדות. אם כל מי שבאמת מעוניין ישלח הודעה מסודרת- אני מקווה מאוד שגם הקול שלנו ילקח בחשבון. לסירוגין, נתאגד בעצומה (שאני מוכן לנהל) בתנאי שכל התומכים ידאגו להפיץ ולהביא עוד אנשים.

14. Number 8 Member

אם הן לא מספיק טובות לליגה הלאומית, אז הן גם לא מתאימות לליגת העל. בדיוק בשביל כך יש את שתי היורדות ושתי העולות.

15. kfiros Member

וכמה שהן לא מתאימות לליגה הלאומית, הן מסוגלות בקלות להתמודד מול קבוצות מליגת העל.
    פתח תקווה עשתה בית ספר להרצליה, הפועל חיפה נתנה משחק ענק מול כפר סבא ואלמלא הטעות האומללה של קובי שאלו היתה עוברת את הפועל כפר סבא.
    בנוסף גם קבוצות מהארצית מסוגלות לתת פייט יפה לקבוצות מליגת העל, אתמול ראינו את בית"ר שמשון תל אביב, קבוצת מרכז טבלה מהליגה הארצית עוברת את מכבי תל אביב אחרי משחק לא רע.
    האמירה שלך ממש לא עובדת, זה כמו שאני ארשום לך "מכבי תל אביב שלך לא מתאימה לליגה ארצית, אז למה שתתאים לליגת העל?" http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

צריך להגדיל את ליגת העל!
    זה יקדם את הכדורגל שלנו ובשום פנים ואופן לא יגרור אותו אחורה.